Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

sziasztok ! bajban vagyok és és a kocsim

meg az a 4 szerviz aki operálta !! OPEL szalon is

1.4 16 v ,Astra F,212 000 Km,

KIHAGY A GYUJTÁS,DADOG A MOTOR

alapjárat van , ÚJ : trafo, gyújtókábel,gyertyák

mégis haldoklik állandó sebességgel haladva

írjion VALAKI akinek ismerős a jelenség !!!

Csabi : 30 273 06 88

Link to comment
Megosztás:

sziasztok ! bajban vagyok és és a kocsim

meg az a 4 szerviz aki operálta !! OPEL szalon is

1.4 16 v ,Astra F,212 000 Km,

KIHAGY A GYUJTÁS,DADOG A MOTOR

alapjárat van , ÚJ : trafo, gyújtókábel,gyertyák

mégis haldoklik állandó sebességgel haladva

írjion VALAKI akinek ismerős a jelenség !!!

Csabi : 30 273 06 88

Ha ennyi minden lett cserélve akkor ezek után bennem felmerül a gyanú, hogy biztos, hogy a gyújtással van a baj ?

Amúgy az üzemanyagrendszer (nagyon koszos szűrő, koszos injektor, kevés benzinnyomás) is tud ilyet, de rángathat akár a lambda-szonda, vagy az AGR szelep miatt is.

És légyszíves ne írd be ugyanazt több helyre, főleg olyan helyre ne ahol OFF, modik pls. ebből és az olajos topicból töröljétek.

mad-o: az a legjobb, hogy mindenhol kicsit másként írod le a problémád, így nagyon megnehezíted a válaszadók helyzetét :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem és kérésem lenne, hogy vettem olajteknő tömítést (dupla) és szelepfedél tömítést.

Vettem gyári opel tömítő pasztát is. A tömítések cseréjekor kell pasztát alkalmazni? Valaki azt mondja pl parafához nem kell, és a gumi szelepfedél tömítéshez se kell. Tavaly cseréltem szelepfedél tömítést paszta nélkül és 2 hétr rá már átizzadt 1-2 helyen mint pl. az elosztónál.

A válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem és kérésem lenne, hogy vettem olajteknő tömítést (dupla) és szelepfedél tömítést.

Vettem gyári opel tömítő pasztát is. A tömítések cseréjekor kell pasztát alkalmazni? Valaki azt mondja pl parafához nem kell, és a gumi szelepfedél tömítéshez se kell. Tavaly cseréltem szelepfedél tömítést paszta nélkül és 2 hétr rá már átizzadt 1-2 helyen mint pl. az elosztónál.

A válaszokat előre is köszönöm.

Ártani nem árt.Szerintem.De csak vékonyan.

Link to comment
Megosztás:

Nem árt vékonyan megkenni "pampuccal",mert ha a csavarjai erőssen megvoltak akár csak egyszer is húzva tudott annyira vetemedni,hogy az új tömítéssel nem lesz jó!

Én a kartertömítéshez ezért nem nyúlok még hozzá,picit könnyedzik csak,majd akkor bontom meg ha csöppen is esetleg.

Link to comment
Megosztás:

Síkolni kell a deklit, meg a blokkot, és akkor jóóóó lesz... ;)

Azért annyira nincs elvetemedve, nem egy hengerfej hogy ne lehessen odahúzi :)

Egydarab aluminiumot csak oda lehet szépen húzni. Amúgy először az elosztónál kezedd ereszteni és mondta a szerelő srác, hogy ő oda mindíg rak egy kicsit mivel a tömítés nem egyenes ott.

Link to comment
Megosztás:

Azért annyira nincs elvetemedve, nem egy hengerfej hogy ne lehessen odahúzi ;)

Egydarab aluminiumot csak oda lehet szépen húzni. Amúgy először az elosztónál kezedd ereszteni és mondta a szerelő srác, hogy ő oda mindíg rak egy kicsit mivel a tömítés nem egyenes ott.

Pont nem ott kezdett nekem engedni. :)

Link to comment
Megosztás:

a parafás nekem sem jött be, de a gumiszerü anyagú az tökéletes. ha azt kibontás után megtapizod (persze csak ovatosan), érezni hogy gyárilag be van kenve a felülete valami zsírszerü anyaggal. az nekem már jó egy éve birja, és semmi olajfolt, míg a parafát max. félévente cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

Ez eléggé termosztát hibának tűnik, főleg ha a csövek már 1-2 perc járatás után

kezdenek melegedni.

Hétvégén a jóidőbe megnéztem.Folyamatosan melegszik ;)

Alig mozdul meg a mutató és már kezd melegedni.Viszont a ventillátor 96 foknál kapcsol.Ebből arra következtetek hogy a műszer az jó viszont a termosztát gatya :)

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén a jóidőbe megnéztem.Folyamatosan melegszik ;)

Alig mozdul meg a mutató és már kezd melegedni.Viszont a ventillátor 96 foknál kapcsol.Ebből arra következtetek hogy a műszer az jó viszont a termosztát gatya :)

Egyáltalán nem tragédia ez, de csináltasd meg hamar mert a motornak nem jó ha nem éri el az üzemi hőfokot, ráadásul többet is eszik.

Link to comment
Megosztás:

Egyáltalán nem tragédia ez, de csináltasd meg hamar mert a motornak nem jó ha nem éri el az üzemi hőfokot, ráadásul többet is eszik.

Azért vagyok mérges mert 700km-el ezelőtt volt vezérlés csere ;) És ha tudom hogy ez ennyibe kerül és beszarhat akkor cseréltem volna akkor is ha jó volt ;)

így most fizethetek mégegyszer a jó szervízbe.

MIndegy. Jó pap is holtig tanul vagy hogy mondják :)

Gondolom itt is érvényes a csak eredetit! ;)

Link to comment
Megosztás:

Azért vagyok mérges mert 700km-el ezelőtt volt vezérlés csere :) És ha tudom hogy ez ennyibe kerül és beszarhat akkor cseréltem volna akkor is ha jó volt ;)

Az a szomorú hogy a szerelő nem figyelmeztet erre. Legalább megkérdezhetné, hogy ezt meg azt nem kell-e mert most lesz az könnyen hozzáférhető.

Én is jártam már így. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.