Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Tápiószecső!

Termosztát :arrow: kuka.

Tgabika!

Először nézd egyszer meg, ha alapjáraton járatod, akkor felmegy-e

a vízhőfok (kb. 10 perc után már kellene) 100 fok körülire, valamivel

alatta kell kapcsolnia a ventinek. Ha ez rendben van, akkor termosztát.

Ha sosem fog felmenni jobban a mutató, akkor vagy a jeladó, vagy a

műszer rossz.

Link to comment
Megosztás:

Egyik haveromnak van gondja a gépével, leírom a jelenséget hátha találkozott már valaki ilyennel:

1.4 SE Astra F a gép. Egy ideje mikor több órás állás után megy vele, akkor 15 és 40 km-nyi út után EGYSZER leáll neki az autó. Vár egy percet, utána indul és nem csinálja többet aznap, kivéve ha több órára újra leáll. A sárga lámpa világít egy pillanatra, de rögtön utána le is áll a motor. Kivillogtatással nem jelzett hibakódot - többször is néztük. Olyan a jelenség mintha benzinhiány miatt állna meg, s ha rögtön próbálja indítani akkor is olyan mintha egy csepp benzint sem kapna. Vár egy percet, s simán indul megint. Benzinszűrő lett cserélve, nem az volt. Általában akkor jelentkezik, ha megy vele 100-110 között, majd beér egy lakott területre, s ott néhány perc múlva.

Vajon mi okozhatja ? Üzemanyagszivattyú relé ? vagy maga a szivattyú lenne rossz ?

Én valamiféle melegedési problémára, s emiatt a relére gyanakszom, bár lehet, hogy hülyeség.

Köszi

knight

Link to comment
Megosztás:

Addig addig ment itt a téma a hütésröl,hogy nálam is beütött egy bibi.. mondjuk szerencsére nem nagy gáz. csak göz. :twisted:

A lényeg hogy kidörzsölödött az egyik vízcsövem. Az a kis kunkori, amelyik a motor, és ha jol sejtem egyben a termosztát felöl, a hütö felé megy. :)

Eddig nem is figyeltem, hogy az a gyári bilincs szerüség, dörzsölheti a csövet.. hát dörzsölte! :evil:

Csinált rá két szép bevágást... az egyik pedig ma du-ra teljesen átlyukadt. és csöppent szökött a hütövizem. Nah joh.. nem csöpett.. kb 1-2kmer alatt, ami volt a kiegyenlítöben.

Csak akkor tudtam megállni "nyugodt" helyen.. vártam egy darabig, aztán jött az a dolog, hogy biza jobb nem lévén, szgetelöszallag, zacsi és drót segítségével bepólyáltam a csövet... igy haza tudtam jönni vele.. és nem nyomta ki a vizet.. nos ez a helyzet.

Szerintetek mennyi lehet saccra egy ilyen csövecske,és merre érdemes venni?

IQBéla. te milyen csövet is vettél anno?

Link to comment
Megosztás:

Egyik haveromnak van gondja a gépével, leírom a jelenséget hátha találkozott már valaki ilyennel:

1.4 SE Astra F a gép. Egy ideje mikor több órás állás után megy vele, akkor 15 és 40 km-nyi út után EGYSZER leáll neki az autó. Vár egy percet, utána indul és nem csinálja többet aznap, kivéve ha több órára újra leáll. A sárga lámpa világít egy pillanatra, de rögtön utána le is áll a motor. Kivillogtatással nem jelzett hibakódot - többször is néztük. Olyan a jelenség mintha benzinhiány miatt állna meg, s ha rögtön próbálja indítani akkor is olyan mintha egy csepp benzint sem kapna. Vár egy percet, s simán indul megint. Benzinszűrő lett cserélve, nem az volt. Általában akkor jelentkezik, ha megy vele 100-110 között, majd beér egy lakott területre, s ott néhány perc múlva.

Vajon mi okozhatja ? Üzemanyagszivattyú relé ? vagy maga a szivattyú lenne rossz ?

Én valamiféle melegedési problémára, s emiatt a relére gyanakszom, bár lehet, hogy hülyeség.

Köszi

knight

ilyen hibát tud produkálni a DIS gyujtás is.

ha bemelekszik, nem ad szikrát.

egy pár perc állás után visszahül, és ujra müködik....

vagy AC relé.

Link to comment
Megosztás:

Én jobban megbízom a bontott 8 éves gyári csőben, mint az

utángyártott újban. :)

(Lacié nem is öregségben hunyt el)

mondta valaki hogy ugy. csövet vegyen

nekem is szét ment 1 vizcsö és inkabb lecseréltem

majdnem az összeset mert már igen csak megette öket az idö ..

és mind gyári ....

nem olyan vészes az áruk

szoval ilyen apro alkatrészt inkabb csak ujat

Link to comment
Megosztás:

Az a vki szte, IQBéla volt. ilyesmi rémlik...

Amugy ma megkérdeztem egy opel bótban.. a gyári 4ezerx Ft. utángyártott 2.5e körül.. de mondta az eladó is, h elgondolkodna a helyemben ilyen összeg mellet, h gyári vagy utángyártott..

Gyári... amúgy jól mondjátok! Lehet ez még az elsö csövecskéje,azaz ha jol számolom 8éves, és szemre semmi baja nem volt.. az a hülye "bilincs" nyirta ki.. szó szerint :evil:

Úgyhogy egyértelmüen gyári új.. relative potom összeg, és évekig birja.. és nincs kedvem megfözni a jó kis mocimat 2ezer forint miatt..

Másik kérdés. Sima awa vagy hogy írják bilinccsel fel lehet rakni gondolom...

Uhh.. most jut eszembe.. vhol le is kellene eresztenem a hütövizet...meg vennem fagyállót.. kb. 1.5liter vizet kellett utántöltenem...

Vhol olvastam hogy hol kell(leereszteni)de már nem jut eszembe.. hütö alján oldalt vhol? ilyesmi rémlik...

Link to comment
Megosztás:

Az a vki szte, IQBéla volt. ilyesmi rémlik...

Amugy ma megkérdeztem egy opel bótban.. a gyári 4ezerx Ft. utángyártott 2.5e körül.. de mondta az eladó is, h elgondolkodna a helyemben ilyen összeg mellet, h gyári vagy utángyártott..

Gyári... amúgy jól mondjátok! Lehet ez még az elsö csövecskéje,azaz ha jol számolom 8éves, és szemre semmi baja nem volt.. az a hülye "bilincs" nyirta ki.. szó szerint :evil:

Úgyhogy egyértelmüen gyári új.. relative potom összeg, és évekig birja.. és nincs kedvem megfözni a jó kis mocimat 2ezer forint miatt..

Másik kérdés. Sima awa vagy hogy írják bilinccsel fel lehet rakni gondolom...

Uhh.. most jut eszembe.. vhol le is kellene eresztenem a hütövizet...meg vennem fagyállót.. kb. 1.5liter vizet kellett utántöltenem...

Vhol olvastam hogy hol kell(leereszteni)de már nem jut eszembe.. hütö alján oldalt vhol? ilyesmi rémlik...

nem kell leeresztéssel szorakozni

ott ahol a csö rossz leszeded

és kész

azt fel az uj csövet ennyi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek lehetseges volna-e beszerelni egy 1.4-es Astraba Calibra Turbo motort? Calibra/Astra kapcsoloszekreny meretre egyezik-e?

Ha lehetseges, akkor milyen feltengelyeket javasolnatok?

Azt ne kerdezze senki, h miert akarok Calibra motort az Astraba

:roll:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek lehetseges volna-e beszerelni egy 1.4-es Astraba Calibra Turbo motort? Calibra/Astra kapcsoloszekreny meretre egyezik-e?

Ha lehetseges, akkor milyen feltengelyeket javasolnatok?

Azt ne kerdezze senki, h miert akarok Calibra motort az Astraba

:roll:

Igen, de inged-gatyád rámegy. Jobban jársz, ha veszel egy Astra GSI-t és abba építed be.

A 2 literes Opel motorok (C20NE, C20XE, C20LET) blokkja megegyezik. Ezért célszerű ilyen motorú autóval kezdeni, mert legalább a motorfelfüggesztést nem kell variálni.

A váltó csereszabatos (erre a célra az F28 típusjelű 6 fokozatú Calibra Turbo váltó alkalmas, csak le kell zárni a hátsó kihajtást)

A féltengelyek megfelelnek az Astra GSI-ből.

A turbo motor teljesítményéhez legkönyebben az Astra GSI futóműve alakítható át, azaz erősíthető meg.

Az első fék megerősítéséről itt írtam

Az 1,4-es Astra hátsó féke dobfék, míg az Astra GSI-n tárcsafék van hátul, legalább ezzel nem kell bajlódni...

Szóval, Astra GSI-ből motor ki, C20LET motor+F28 váltó+Calibra Turbo motorkábelköteg be, toronycsapágy erősítő alátét be, meg a szükséges féktuning, hogy meg is tudj állni!

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Új vagyok,és nemrég vettem egy Astra F combi 2.0, 8.szelepes álom autót. Csak van egy kis problémám, és a segitségeteket kérem ha lehet.

A probléma az hogy mikor kinyomom a kuplungot, menetközben megállok, vagy lassítok (például kanyar miatt) akkor nagyon leesik a fordulatszám (néha meg is áll), ilyenkor egy erős motor rántással áll vissza alapjáratra, de ezt nem mindig csinálja. A benzinszűröt már kicseréltem. De még mindig szar. Tippeket, megoldásokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Új vagyok,és nemrég vettem egy Astra F combi 2.0, 8.szelepes álom autót.

Jó autó, nekünk is olyan van 8)

Csak van egy kis problémám, és a segitségeteket kérem ha lehet.

A probléma az hogy mikor kinyomom a kuplungot, menetközben megállok, vagy lassítok (például kanyar miatt) akkor nagyon leesik a fordulatszám (néha meg is áll), ilyenkor egy erős motor rántással áll vissza alapjáratra, de ezt nem mindig csinálja. A benzinszűröt már kicseréltem. De még mindig szar. Tippeket, megoldásokat előre is köszönöm.

Szerintem az alapjáratmotort kellene kitisztogatni, féktisztító spray segítségével.

Link to comment
Megosztás:

Jó autó, nekünk is olyan van 8)

Szerintem az alapjáratmotort kellene kitisztogatni, féktisztító spray segítségével.

Köszi! még egy kérdésem lenne , melyik az alapjárati motor ( mi mellett található, még nem nagyon ismerem az autót. Eddig egy trabantom volt.)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.