Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem tökéletsen bevált. Nem kellett új hűtőt vennem, nem lett rosszabb a hűtés és a fűtés hatásfoka. Én is úgy tudom, hogy a betöltött mennyiségre kell figyelni. Egyébként ez a művelet kb. 3 éve zajlott le nálam. Azóta kb. 50 ezer km-t mentem vele problémamentesen télen nyáron.

Én szintén Gabival értek egyet, egyáltalán nem javaslom.

Nektek a tömítő használata után milyen színű a hűtővizetek?

Link to comment
Megosztás:

Én szintén Gabival értek egyet, egyáltalán nem javaslom.

Nektek a tömítő használata után milyen színű a hűtővizetek?

Nekem egyszer volt elég ronda hűtővizem, még a kiegyenlítő tartály falára is kiült valami barnás szmötyi. De ez azután volt, amikor elég sokat öntöttem bele. (ezután volt egy másik pici szivárgás ahová csak minimálisat öntöttem)

Pár cseppnyi tömítő nem fog elkoszolni 5 liter hűtővizet.

Link to comment
Megosztás:

Tartályból például tényleg nem egyszerű kimosni. Sok türelem és oldószer. :)

Az ugyanúgy megül mindenhol a motorban... ezért nem ajánlom. Ha valamikor is hozzá

kell nyúlni a motorhoz vagy a hűtés-fűtéshez, csak bosszúságot okoz, és a büdös életben

nem lehet már teljesen kipucolni a rendszerből.

Link to comment
Megosztás:

Az ugyanúgy megül mindenhol a motorban... ezért nem ajánlom. Ha valamikor is hozzá

kell nyúlni a motorhoz vagy a hűtés-fűtéshez, csak bosszúságot okoz, és a büdös életben

nem lehet már teljesen kipucolni a rendszerből.

Ugyanazt tudom mondani, mint az előbb. 3 csepptől nem lesz semminek semmi baja. Annak ellenére, hogy az enyémben jóval több is volt, nem okozott semmi galibát. Ugyanazzal a hűtővel járok, ami már 3-4 éve csöpögött. Most nem csöpög.

Link to comment
Megosztás:

Én szintén Gabival értek egyet, egyáltalán nem javaslom.

Nektek a tömítő használata után milyen színű a hűtővizetek?

Én nem tapasztaltam senni szokatlant. Lehet, hogy csak azért, mert kevés tömítő is elég volt a szivárgás megfékezésére. Egyébként azóta már cseréltem termosztátot is. A szerelés közben nem okozott bosszúságot a tömítőanyag. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

AZ nem kevés kicsit az én autómban C1.8NZ 11-et mértek és azt mondták hogy éppen alsó határ mert 10 alatt kuka.

A sűrítési arany nem egyenlő a sűrítési végnyomással. :unsure:

A sűrítési arány az egy dimenzió nélküli mérőszám, arányszám. A kompressziónál konkrét nyomás értéket kapsz. Ha az 10 alatt van, az már tényleg nem olyan jó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.