Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ma Hajnalban 5-kor megint tapogattam a hűtőmet.

10 km megtétele után a vízfokmérőnél a mutató a kék közepén volt még csak.

Kinyitva a motorháztetőt. a vetillátor lapátja között langyos volt a hűtő, a fölső gumicsővel együtt.

De a hűtő másik fele hideg volt.

Tehát már részlegesen keringett a víz..

Szerintem attól mert ez dízil, nem feltétlenül kellene ilyen lassan melegednie.

Cseréljek termosztátot ?

Érdemes cserélni,fogyasztást nálad nem növeli meg észrevehetően.6EFt körül van az ára.

Link to comment
Megosztás:

Annyit beszéltek a bödönről hogy én is beiktatok egyet ha lesz hozzá türelmem elkésziteni :rolleyes: . Szerintem is hasznos lehet. Főleg ha a kondenzvizet is csökkenti a kipuffban. Ma biinditottam hogy kicsit melegedjen amig berakodunk a csomagtartóba és csak lestem hogy mennyi vizet "prüszköl"... ha másért nem akkor ezért is hasznosnak találnám a dolgot. Na meg persze számomra elég meggyőzőek az epk indokai, tapasztalatai is. Amúgy meg ha nem árt akkor meg miért ne lehetne kipróbálni!? Az is lehet hogy jót tesz :D Azért a zotya projektjét még megvárom aztán lekoppintom. :) :) :) Vagy megkérem hogy gyártson nekem is egyet :D :D :D

Ennek nincs köze a kartergázhoz. Az a kipuffbban kicsapódó víz. Ezen nem segít a bödön. Régen rossz lenne ha annyi víz a motorból fröcsögne.

Link to comment
Megosztás:

Annyit beszéltek a bödönről hogy én is beiktatok egyet ha lesz hozzá türelmem elkésziteni :rolleyes: . Szerintem is hasznos lehet. Főleg ha a kondenzvizet is csökkenti a kipuffban. Ma biinditottam hogy kicsit melegedjen amig berakodunk a csomagtartóba és csak lestem hogy mennyi vizet "prüszköl"... ha másért nem akkor ezért is hasznosnak találnám a dolgot. Na meg persze számomra elég meggyőzőek az epk indokai, tapasztalatai is.....

Ennek nincs köze a kartergázhoz. Az a kipuffbban kicsapódó víz. Ezen nem segít a bödön. Régen rossz lenne ha annyi víz a motorból fröcsögne.

:D szerintem meg ha kiszűri a kartergázból akkor oda is kevesebb jut, kevesebb csapódik ki ..a csökkentésen volt a lényeg, úgy is irtam, látod? :D De távol álljon tőlem vitába szállni, nagyon keveset értek én a technikai dolgokhoz/dolgokból :) :) Csak amolyan "paraszti" ésszel gondoltam igy. :)

Link to comment
Megosztás:

Ez nem vita, csak megjegyeztem. :rolleyes:

Ne sértődj meg. :)

Nézd meg a vadiuj autókat, vadiuj, rozsdamentes kipuffjuk csak ugy dönti a vizet indulás után.

Nem hiszem hogy kartergáz gondjuk lenne. :)

áááá, ugyan már! :D :)

szerk.:Ti azért vagytok hogy én okosabb legyek! :D

Link to comment
Megosztás:

:) :) :)

Karcsi meggazdagodna. :D

Ugyanmár!

Zotyának már így is számlára javítja a caravant,sőt még a szervízkönyvbe is nyom pecsétet. :D

De most komolyan!Gondolj bele Tiv,hány embernek spóroltunk itt meg már súlyos ezreket,hogy nem a márkaszervízbe vitte a gépet! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ugyanmár!

Zotyának már így is számlára javítja a caravant,sőt még a szervízkönyvbe is nyom pecsétet. :)

De most komolyan!Gondolj bele Tiv,hány embernek spóroltunk itt meg már súlyos ezreket,hogy nem a márkaszervízbe vitte a gépet! :)

Ez nekem eszembe sem jutott. Nem vagyok én ilyen. :rolleyes: :)

Link to comment
Megosztás:

Érdemes cserélni,fogyasztást nálad nem növeli meg észrevehetően.6EFt körül van az ára.

Körbekérdeztem néhány autósboltot termo után.

Japán termosztát 15 ezer..

Gates termo 5 ezer körüli.

Ha tavaly olyan 2 ezer körülit vettem az vajon milyen lehetett ???

Már nem emlékszem. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ugyanmár!

Zotyának már így is számlára javítja a caravant,sőt még a szervízkönyvbe is nyom pecsétet. :D

De most komolyan!Gondolj bele Tiv,hány embernek spóroltunk itt meg már súlyos ezreket,hogy nem a márkaszervízbe vitte a gépet! :)

Szó se róla, én is itt kaptam a legtöbb segitséget és nem a szervizekben(ott semmit, még hasonlót sem mondtak mint itt)!!! Azóta is örömmel jövök ide mert rendesek voltatok velem annak ellenére hogy tök újoncként terheltelek benneteket és az autóm sem fuldokol már :rolleyes: :) :) Tetszik ez a (virtuális) társaság(mert én nem ismerek senkit sem személyesen). Jaj, elérzékenyülök a végén hug.gif

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes: szerintem meg ha kiszűri a kartergázból akkor oda is kevesebb jut, kevesebb csapódik ki ..a csökkentésen volt a lényeg, úgy is irtam, látod? :)

Igaz!

A kartergázszűrőm használata előtt még nyáron is köpte a vizet rendesen, télről pedig ne is beszéljünk!

Most meg -8 fokban indítok, semmi csattogás, semmi kopogás előlről, és ha a kezem a kipufhoz teszem, nem lesz vizes!

Tetszenek nekem ezek a beszólások olyanoktól akik még nem is láttak ilyet....

Link to comment
Megosztás:

Igaz!

A kartergázszűrőm használata előtt még nyáron is köpte a vizet rendesen, télről pedig ne is beszéljünk!

Most meg -8 fokban indítok, semmi csattogás, semmi kopogás előlről, és ha a kezem a kipufhoz teszem, nem lesz vizes!

Tetszenek nekem ezek a beszólások olyanoktól akik még nem is láttak ilyet....

:rolleyes: :)

Link to comment
Megosztás:

Ugyanmár!

Zotyának már így is számlára javítja a caravant,sőt még a szervízkönyvbe is nyom pecsétet. :)

De most komolyan!Gondolj bele Tiv,hány embernek spóroltunk itt meg már súlyos ezreket,hogy nem a márkaszervízbe vitte a gépet! :rolleyes:

Plussz a márkaszervizesek hálája is örökké üldözni fog, csak utol ne érjen. :D Amúgy én már fórumozás előtt elkezdtem a kocsijavítást. Kicseréltem pölö az AC-pumpát. Azóta se jó. :) :) De persze a legtöbbet itt tanultam. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.