Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Kondenzvizről hallottál?

Hideg kipuff, ami ugye vas, és forró gázok. Benn lecsapódik. a kondenzviz.

Teljesen igazad van. Ám ha nem "pumpálok" hozzá még pluszban forró "gőzt" akkor annyival kevesebb csapódik ki, hamarabb megszabadul a kipuffrendszer a (kevesebb)viztől, hm? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Kondenzvizről hallottál?

Hideg kipuff, ami ugye vas, és forró gázok. Benn lecsapódik. a kondenzviz.

Persze-persze, de mik azok a forró gázok? A kipufogógáz. Mi az ami lecsapodik? A vízgőz. És már körbe is értünk, honnan kerül bele? Amúgy a motor is szív be vizet a légszűrőn keresztül, hiszen a légköri levegőt szívja, amiben van pára is. Lehet hogy ez adja a kondenzvíz negy részét. Gondolj bele amikor ködben mész nem hiszem, hogy a levegőszűrő minden vízmolekulát kiszűr a levegőből, vmennyi biztos bekerül a mottorba, és mivel el nem ég, a kipufon keresztül távozik.

Link to comment
Megosztás:

Persze-persze, de mik azok a forró gázok? A kipufogógáz. Mi az ami lecsapodik? A vízgőz. És már körbe is értünk, honnan kerül bele? Amúgy a motor is szív be vizet a légszűrőn keresztül, hiszen a légköri levegőt szívja, amiben van pára is. Lehet hogy ez adja a kondenzvíz negy részét. Gondolj bele amikor ködben mész nem hiszem, hogy a levegőszűrő minden vízmolekulát kiszűr a levegőből, vmennyi biztos bekerül a mottorba, és mivel el nem ég, a kipufon keresztül távozik.

Erre a jó példa.

Kiveszem a fagyasztóból a jégeres üveget, egy perc alatt félcenti jég csapodik rá. Na HONNAN?

Link to comment
Megosztás:

Erre a jó példa.

Kiveszem a fagyasztóból a jégeres üveget, egy perc alatt félcenti jég csapodik rá. Na HONNAN?

Jégeres üveg?! Mi az? :rolleyes: :) Legyen inkább Colás üveg. Most már bírjátok ki napokon belül beüzemelem a karter szűrőt, aztán naplót írok a tapasztalatomról esküszöm! :)

Link to comment
Megosztás:

Agancsos? Azokat kaszálják el a cartársak itt a fórumon! :rolleyes:

Én meg azt hittem hogy az autóval gyúrták el szegénykéket :D , de hála Istennek csak itt a fórumon, virtuálisan.. :) :) :)

szerk.: Gyerekek, ez már nem OFF egy kicsit? Hol is van a motor a jégerben? Legalább oktánszámot irjatok! :D

Link to comment
Megosztás:

Tegnapelőtt engem is utolért a sárgalámpa. Jöttem hazafelé és Dombóvárnál kigyulladt a motordiagnosztika lámpám. Azóta csak akkor nem ég, mikor nem jár, vagy beindítás után 1 percig (max). A lambdára rámértünk és elvileg jó. Az AGR-t lezártuk. A hibát azonnal kivillogtattam menetközben, de csak 95-öt dobott, ami vmi rádióval kapcsolatos dolog. Van vkinek ötlete, hogy mi lehet? Intenzív gyorsításnál érezhető legtöbbször némi rángatás, bizonytalanság.

Link to comment
Megosztás:

Tegnapelőtt engem is utolért a sárgalámpa. Jöttem hazafelé és Dombóvárnál kigyulladt a motordiagnosztika lámpám. Azóta csak akkor nem ég, mikor nem jár, vagy beindítás után 1 percig (max). A lambdára rámértünk és elvileg jó. Az AGR-t lezártuk. A hibát azonnal kivillogtattam menetközben, de csak 95-öt dobott, ami vmi rádióval kapcsolatos dolog. Van vkinek ötlete, hogy mi lehet?

A sárga lámpával kapcsolatban én még csak a vez.műszíj szakadást ismerem, de mivel hazajöttél, gondolom most másról van szó. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.