Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

'Tápiószecső' : na a váltoproblémát már megbeszéltuk, most még érdekelne ha tudnál e valamit irni a C18XEL motorrol, mi rola a véleményed? azt hallotam ez egy eléggé jol sikerult motor, szted holl vannak a gyengepontok? nekem egy X18XE van kilátásba de ha jol tudom akkor tobbé kevésbé hasonlok ezek a mocik

Link to comment
Megosztás:

'Tápiószecső' : na a váltoproblémát már megbeszéltuk, most még érdekelne ha tudnál e valamit irni a C18XEL motorrol, mi rola a véleményed? azt hallotam ez egy eléggé jol sikerult motor, szted holl vannak a gyengepontok? nekem egy X18XE van kilátásba de ha jol tudom akkor tobbé kevésbé hasonlok ezek a mocik

Az L a gyengített verzió. 115 lovas 125 helyett, de az X nem tudom mit zavar bele.

Nincs vele semmi gondom, korrektül megy, de azért még csak pár hónapja van itt. Azért nem szeretem annyira mint a fehér motorját. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudod véletlenül,hogy az 1.6 16v-k miért hajlamosak az olajat fogyasztani? Úgy tudom a hengerfej megegyezik az 1.4 16v-vel és ezek nem eszik az olajat.

Mert hamar kopnak a dugattyúk és a gyűrűk. 120-180e km-től elkezd nőni így az olajfogyasztás.

Nem egy félmillió km-es konstrukció :D

Amúgy újszerű állapotában addig az is rendes olajmennyiséget fogyaszt csak, mint a többi.

Link to comment
Megosztás:

hát hogy cserétol cseréig benyakaljon magának 7-8liter olajat az nekem se tetszik, amugy komolyan a dugókkal van a gond ez Ádáméknak Eisenachban igy sikerult és a legtobb 1.6 16V ezzel a gondal kuzd, amugy cserétol cseréig menyi egy egésséges olajfogyasztás? gondolok olyan 15ezer km-re, a C16NZm fél liter korul fogyaszt el, de ez már alapjába véve lassan 25éves technika, akkor miert ez a nagy fogyasztás-tolerancia ezeken az uj motorokon

Link to comment
Megosztás:

hát hogy cserétol cseréig benyakaljon magának 7-8liter olajat az nekem se tetszik, amugy komolyan a dugókkal van a gond ez Ádáméknak Eisenachban igy sikerult és a legtobb 1.6 16V ezzel a gondal kuzd, amugy cserétol cseréig menyi egy egésséges olajfogyasztás? gondolok olyan 15ezer km-re, fél liter az ugy rendben van?

Belinkeltem egy oldalt megnézted? Ott a válasz. :D

Link to comment
Megosztás:

hát hogy cserétol cseréig benyakaljon magának 7-8liter olajat az nekem se tetszik, amugy komolyan a dugókkal van a gond ez Ádáméknak Eisenachban igy sikerult és a legtobb 1.6 16V ezzel a gondal kuzd, amugy cserétol cseréig menyi egy egésséges olajfogyasztás? gondolok olyan 15ezer km-re, a C16NZm fél liter korul fogyaszt el, de ez már alapjába véve lassan 25éves technika, akkor miert ez a nagy fogyasztás-tolerancia ezeken az uj motorokon

Nehogymár egy csereperiódus alatt megegye a teljes olajmennyiség dupláját... :lol: Akkor nem kellene cserélni, hiszen cserélődne magától. Az szerintem 100%, hogy el van írva a linken. Kézikönyvből is az rémlik, hogy 0.007 liter / 100 km, csak most nem találom benne...

Zotya, gondolkodj. Tankolástól tankolásig leeszi neked max. jelzéstől a minimumra az olajat? Nekem cserénél max.-ra lett töltve, most (6-7000 km) van kb. a két jelzés között félúton.

Kicsit abszurd lenne az az érték :D

Link to comment
Megosztás:

Nehogymár egy csereperiódus alatt megegye a teljes olajmennyiség dupláját... :lol: Akkor nem kellene cserélni, hiszen cserélődne magától. Az szerintem 100%, hogy el van írva a linken. Kézikönyvből is az rémlik, hogy 0.007 liter / 100 km, csak most nem találom benne...

Zotya, gondolkodj. Tankolástól tankolásig leeszi neked max. jelzéstől a minimumra az olajat? Nekem cserénél max.-ra lett töltve, most (6-7000 km) van kb. a két jelzés között félúton.

Kicsit abszurd lenne az az érték :D

Nekem? Csont nélkül! :lol: Látod hogy ez van írva a táblázatba. De gondolom ez a maximális érték, ami még nem kóros. De akárhol nézegettem a neten, midenhol ez volt írva, a kezelési kéziköny meg nincs nálam, mert csak kölcsönbe kértem, a javításiban meg úgy rémlik nincs leírva.

Link to comment
Megosztás:

Nehogymár egy csereperiódus alatt megegye a teljes olajmennyiség dupláját... :lol: Akkor nem kellene cserélni, hiszen cserélődne magától. Az szerintem 100%, hogy el van írva a linken. Kézikönyvből is az rémlik, hogy 0.007 liter / 100 km, csak most nem találom benne...

Zotya, gondolkodj. Tankolástól tankolásig leeszi neked max. jelzéstől a minimumra az olajat? Nekem cserénél max.-ra lett töltve, most (6-7000 km) van kb. a két jelzés között félúton.

Kicsit abszurd lenne az az érték :D

Pedig nincs elírás, az annyi!

Ami nem jelenti azt, hogy annyit is fogyaszt. Ez csak arra kell, hogy a garanciális időben meglepődő tulajoknak fel lehessen mutatni egy papírt, és el lehessen küldeni a jó .... anyjába ha reklamálni mer az olajfogyasztásért. :lol:

Az viszont tény, hogy a 16V -ek (sokkal) több olajat fogyasztanak mint a 8V-ek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.