Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Én valamit betyárul rosszul csinálhattam, :lol:

kicsit jobban kellett volna bántsam? ^_^ De sajnálom, nem akarom agyonhajtani.... csak gondoltam mégis megnézem mit tud...

még a sima szívódiesel is jobbat megy nállam : http://www.opel-magazin.hu/magazin/tesztek...van-17-gld.html

Asszem kicsit keményebben kell megnézzem mit is tud..... De nmég nem most, túlságosan sajnálom B) Most szépen ketyeg, mint egy svájci óra :huh: :P

Link to comment
Megosztás:

itt ezt találtam:

X17DTL írta: van ismimnek ilyen gyorsulás lassulás mérője biggrin.gif bemértem a kicsikét. 0-100 23.42mp max nyomaték 136nm max kilowatt 36.6 1714/percnél biggrin.gif na ezek lehet nem pontosak 1/4 mérföld 24.21 max sebesség 100.6 biggrin.gif Ugyhogy nem unatkoztam vasárnap. smile.gif Csak gondoltam megosztom veletek mire képes egy uj szűrő laugh.gif holnap fékbetét csere. ja korom jelentéktelen gyorsulás a duplája a korábinak smile.gif

máshol meg ezt írják, igaz a G astráról: 1,7 liter, turbódízel 75LE vége:170 km/h gyors.:14,5 s fogy.:4,8 l

Hát nem tudom... Mennyi kéne legyen igazság szerint??? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom ide tartozik-e.....

De megnéztem a szervókormánynál az olajszintet a tartályában, és pont félig van... Az jó úgy, vagy fontos utántölteni? és ha kell, milyen olaj megy bele??? :huh:

Szerintem ha nem veszel észre változást, akkor nem olyan égetően fontos, a céges Boxeren kattogott, meg nyikorgott amikor kevesebb volt benne az olaj. Elméletileg ogyanolyan olyajjal kell utántölteni ami van benne, ha meg nem tudod akkor amit adnak a boltban. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha nem veszel észre változást, akkor nem olyan égetően fontos, a céges Boxeren kattogott, meg nyikorgott amikor kevesebb volt benne az olaj. Elméletileg ogyanolyan olyajjal kell utántölteni ami van benne, ha meg nem tudod akkor amit adnak a boltban. Szerintem.

Szerintem meg ennek az olajnak is van egy szintezője, talán nem véletlen :lol:

Szerintem avtómataváltóolajkellbeledextron2es :huh:

Link to comment
Megosztás:

Leszereltük a hővédőlemezt, amiből az átvezetés is van a légszűrőházba... Szanaszét van rohadva, egy csavar bele is tört. Akinek esetleg van egy ép állapotú és jön a kecsói pályanapra, elhozhatná és megveszem tőle... :lol: Ha meg nem, akkor a mostanit oda pöttyintjük CO-val oszt úgy rohad meg. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg ennek az olajnak is van egy szintezője, talán nem véletlen :P

Szerintem avtómataváltóolajkellbeledextron2es ^_^

Ja, lehet nem is modtam , amikor levettem az olajteknőt megvártam amíg lecsöpög, aztán aláveküdtem megnézni allulról, nézelődtem, aztán megláttam egy vékony lemezcsíkot ami belógott lentre B) először megdermedtem, mi a pic@a???? aztán rájöttem a nívópálcát látom. :huh: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen van. Három rublika, ha a felső fölé ér, akkor még bőven jó és Detrox 2-es kell bele...

nekem csak két vonal van, és kb pont közte van, gondolom nem olyan nagy a baj, mert most nem tudok olajat szerezni, és kb 3-4 körül indulok hajnalba, akkor megint nem, lehet majd megállok valahol Romániába, és veszek.... Jobb félni mint megíjjedni :huh:

szervoolajszint_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

nekem csak két vonal van, és kb pont közte van, gondolom nem olyan nagy a baj, mert most nem tudok olajat szerezni, és kb 3-4 körül indulok hajnalba, akkor megint nem, lehet majd megállok valahol Romániába, és veszek.... Jobb félni mint megíjjedni B)

Ennek már utántöltenék. :P

Amúgy úgy értettem a három rovátkát, hogy három széles jelzéspont van. Én ma néztem és a felsőben van félúton, legutóbbi (egy éve) töltésnél 3/4-ig volt.

Hja, mértünk kompressziót is, ha már nyitva volt a géptető.

9,7 9,7 9,7 9,8 :huh: 9,5:1 10,0:1 közötti érték a gyári megadás szerint. :lol: Szerintünk jó állapotban van a motor, viszont akkor nem értem, hogy ha egy szelep sz*rakodna, akkor annál alacsonyabb értéknek kéne lennie, nem? ^_^

Tudom, ez nem olyan kompresszió, ez csak végsűrítési és veszteségmérésnél jönne elő a hiba, ha van.

A 90e km-s gyertyák gyönyörű szépek, bár az egyiken már kezd kevés lenni az elektróda. :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem csak két vonal van, és kb pont közte van, gondolom nem olyan nagy a baj, mert most nem tudok olajat szerezni, és kb 3-4 körül indulok hajnalba, akkor megint nem, lehet majd megállok valahol Romániába, és veszek.... Jobb félni mint megíjjedni :huh:

Azt lenne érdekes megtudni, miért illan el.

Én korábban a kék kombilval mentem olaj nélkül, nem volt egy álom, mert nem arra van tervezve az áttételezés, hogy csak bioenergiával legyen hajtva :lol: ^_^ B) :P

Link to comment
Megosztás:

Ennek már utántöltenék. :P

Amúgy úgy értettem a három rovátkát, hogy három széles jelzéspont van. Én ma néztem és a felsőben van félúton, legutóbbi (egy éve) töltésnél 3/4-ig volt.

Hja, mértünk kompressziót is, ha már nyitva volt a géptető.

9,7 9,7 9,7 9,8 :huh: 9,5:1 10,0:1 közötti érték a gyári megadás szerint. :lol: Szerintünk jó állapotban van a motor, viszont akkor nem értem, hogy ha egy szelep sz*rakodna, akkor annál alacsonyabb értéknek kéne lennie, nem? B)

Tudom, ez nem olyan kompresszió, ez csak végsűrítési és veszteségmérésnél jönne elő a hiba, ha van.

A 90e km-s gyertyák gyönyörű szépek, bár az egyiken már kezd kevés lenni az elektróda. :lol:

Nem dicsőség! ^_^

Link to comment
Megosztás:

Hello ZsöPö!

Nem rég alakítottam át egy c14nz (gyújtáselosztós)motoros corsát SE-re, ha gondolod tudok segíteni alkatrészekben: gyújtásmodul, kábelköteg, vezérlő elektronika (16204749 GK a cikkszáma) stb. Árban megegyezünk!

Üdv.

A száma alapján ez C12NZ-é :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hello ZsöPö!

Nem rég alakítottam át egy c14nz (gyújtáselosztós)motoros corsát SE-re, ha gondolod tudok segíteni alkatrészekben: gyújtásmodul, kábelköteg, vezérlő elektronika (16204749 GK a cikkszáma) stb. Árban megegyezünk!

Üdv.

ez mit eredmenyez? ad valami tobbet a motornak, fogyasztas, teljesitmeny, dinamika, zaj?

Link to comment
Megosztás:

Teljesítményben ad neki kb. 20LE-t, a motorszám változása nélkül.

biztosan bamba vagyok, de nem talalom az elozo irasokban mit is kell elkovetni, hogy az a bizonyos +20LE emeleseert

csupan elektronika, vagy egyeb szervi beavatkozast is igenyel?

ha jol olvastam a C14SE mar hengerenkenti befecskendezessel, es 8 szeleppel rendelkezik

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.