Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Szia!!

Nem jött benzin, megpróbáltam ezt is.

Megtudhatom valahogy ha az Ac relé rossz?

Köszi a választ

Legegyszerűbben úgy, hogy leveszed az anyósoldali lábtérburkolatot, ott meglátod magát a relét. Húzd ki a foglalatból, és a foglalatba menő két vastagabb vezetéket (piros, és piros-kék) összezárod egy darab dróttal, majd megpróbálsz indítani. Ha így beindul, a relé a hibás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még lenne kérdésem. Az előző oldalon írtam le a következőket:

"Sziasztok!

Kipufogó-leömlő öntvényt fogok cserélni( a mostani a motortébe is bepufog), a kocsi 1997-es astra caravan, motor X14nz. Tegnap sikerült hozzá viszonylag jutányos áron(3000) leömlőt vennem. Mire kell figyelnem konkrétan a cserekor? Gondolom tömítések: csere és még? Milyen tömítést vegyek, csavarokat cseréljem-e, ha igen hogy cseréljem?

Tavasszal volt 1 bordásszíjas kalandom.. szelepek himbák, vízpumpa, görgő, szíj, néhány hidrotőke is ment, új olaj(GM 10W40 sad.gif sad.gif ) olajszűrő... más asszem nem volt, a dugattyúknak nem lett baja, a szerelő szerint a hengerek is jó állapotban vannak.

A szerviz óta az autó most 1 l olajat fogyaszt 1000km-en(előtte is fogyott de 1,5l/10000km) , de nem füstöl kéken, és megy is ahogy 1-2évvel ezelőtt is ment. Az olajteknő körül a tömítés mellett masszívan olajos, a teknő alja is masszívan olajos (igaz ez régebbi jelenség, de nem volt ennyire kifejezett), sőt állva 1 félcsöpp olaj is megjelenik a teknő legalacsonyabb pontján. A csöpögés mögött az első hídon olajos folt van. Gondolom cserélni kell karteltömítést. Mire kell figyelni? Kell-e nagyon márkásat venni? Milyet nem szabad venni? Kell-e mást is cserélni? Hogyan vehetem észre, ha főtengelyszimeringet kell cserélni?

A másik: amikor leveszem meleg motornál az olajbetöltőről a sapkát halvány pára száll kis belőle megszagoltam nincs különösebben égett szaga: ez normális? Lehet csak azért vettem észre mert mostanában sokat kell beletöltenem... Másrészt régebbi jelenség, de a beöntő sapka mellett is olajat látok ami folyik szépen lefelé... és nem öntöttem mellé... Ez mitől lehet?

Sok kérdés, a válaszok egy részét sejtem, azért előre is köszönöm..."

Amit kihagytam, hogy magasabb(3000 fölött) fordulatszámnál, halk fémes kopogásszerű hang jelenik meg-vagy erősödik fel, amit csak lehúzott ablaknál hallok, egyfajta "ciripelésről" van szó. Ez mitől lehet?

nem csak

gorbinak: Szelepszárszimmeringet cseréltek.

A javítás előtt valvoline topgard 10w40-et használtam amivel elégedett voltam.

Milyen tömítőpasztát ajánlasz, ha fontos az ár/érték arány? Honnan szerezzek olajálló gumit?

Látom, hogy x140nz astrád van. Meg sok fényképed a motortérről. Le tudnád írni(vagy fotózni please) hol kell ellenőriznem a váltóolaj szintjét?( ezt is ajánlották arra, hogy a kettest olykor nehezen veszi be az autó)

előre is köszönöm a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még lenne kérdésem. Az előző oldalon írtam le a következőket:

(...)

Sok kérdés, a válaszok egy részét sejtem, azért előre is köszönöm..."

Amit kihagytam, hogy magasabb(3000 fölött) fordulatszámnál, halk fémes kopogásszerű hang jelenik meg-vagy erősödik fel, amit csak lehúzott ablaknál hallok, egyfajta "ciripelésről" van szó. Ez mitől lehet?

nem csak

előre is köszönöm a válaszokat

Lehet rossz minőségű üzemanyag is de rossz minőségű motorolaj, vagy a minimumnál alacsonyabb olajszint, vagy a megengedettnél magasabb futásszint (fáradt már az olaj), esetleg mind a három egyszerere okozza a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Lehet rossz minőségű üzemanyag is de rossz minőségű motorolaj, vagy a minimumnál alacsonyabb olajszint, vagy a megengedettnél magasabb futásszint (fáradt már az olaj), esetleg mind a három egyszerere okozza a problémát.

Az üzemanyagot az agipnál veszem(Bp-n ahol a 3-as főút kezdődik), az olaj sajnos GM opel 10W40-es, olajszint norm. tartományban, futásszint 4000km.

Arra lennék kiváncsi, milyen szerkezeti/alkatrészhiba okozhatja, mielőtt a következő oldal nyílik a fórumban. A többi kérdésem továbbra is fennáll.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Opelriska

Váltóval kapcsolatban: elméletileg az olajszintnek az ellenőrző csavar alatt 20mm-rel kell lennie. Az ellenőrzőcsavar elhelyezkedéséről Novy cartárs tett fel képeket, neki is x14nz-je van és hozzá ua. a váltó, mint nekünk. Itt a link ami a váltós topikba kalauzol és ott olvashatsz pár érdekességet.

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=357&st=1800

(Novy hozzászólása, 2009.05.25. 32:32)

Csak gyári olajat használj, 2x1 litert vegyél.

HA további kérdések merülnek fel, azt inkább a váltó topikban. :rolleyes:

Fémes hang: biztosan a motorból jön? Nem váltó, tengelykapcsoló, vagy kinyomócsapágy?

Lehet tőke probléma is. Írtad, hogy cseréltetek párat.

Motorikus tömítőpasztából pedig amilyet tudsz szerezni, de azt hiszem ez is volt korábban. Használd a keresőt ez ügyben. Részletesen leírták a tapasztalatokat, akiknek már volt ilyen kalandja.

Olajbeöntő sapka: ha még mindig maradt pénzed, akkor autósbolt.

Link to comment
Megosztás:

Az üzemanyagot az agipnál veszem(Bp-n ahol a 3-as főút kezdődik), az olaj sajnos GM opel 10W40-es, olajszint norm. tartományban, futásszint 4000km.

Arra lennék kiváncsi, milyen szerkezeti/alkatrészhiba okozhatja, mielőtt a következő oldal nyílik a fórumban. A többi kérdésem továbbra is fennáll.

Köszi

Hát sajna a 10W40 GM olajról többen is keserű szájízzel nyilatkoztak. Egyébként megkérdem én is a fémes hanggal kapcs. hogy tényleg a motorból jön? Lehet kuplungtárcsa is de akkor is inkább az olaj mivel csak magasabb fordulaton hallod.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Lenne valakinek ötlete arra hogy mitől van furcsa "csörgő" hangja a motornak alapjárat és 2000 fordulat között ? a motor x14xe.

Köszönöm előre is.

sziasztok!

nekem is hasonlo problemam (is) van a legujabb szerzemenyemmel

ez egy 97-es evjaratu X14XE motoros, 5 ajtos nem kombi, uj koratol kezdve gazos is, az ora szerint 200 ezer km-t futott.

jelenseg: nagyon nehezen indul, a motor beindulasa utan azonnal gazt kell adni, majd ha porog min. 2500-t, akkor szepen megy, nem csattog, es menni is lehet vele, de amint leesik a fordulat 2500 ala iszonytato zorges mellett leall, gazadasra sem reagal tobbe, hiba nem olvashato az ECU-bol.

ki lehet-e "egyszeruen" iktatni a gazos uzemhez szukseges kellekeket

a C14NZ motoros Astram "megharagudott" a hutlensegemert, mint irtam felment a fogyasztas mar kb. 2.5-3x mint amit a B.C. mutat (elotte gyakorlatilag pontos volt, bizhattam a hatralevo km-ben), az alapjarat neha 800, de ekkor a pillanatnyi fogyasztas 1.1-1.7l/h, elotte 0.8l/h, 1500-as fordulat felett meleg motornal, motorfek uzemben nem esik le a fogyasztas 0.0l/100km-re elotte igen, aztan kis ido mulva jo, majd kesobb gazelvetelnel kattan az AC rele, ha kinyomom a kuplungot le is all, gazadasra pedig nagyot rant.

ha lehuzom az ECU-t, vagy az alapjarati motort akkor az akku nem merul le, kulonben kb. 4-5 ora mulva nem tudok inditani. hibakodot nem ir (12), es a sarga lampa sem vilagit.

az X14XE motor lehuzasi nyomateka, es utanhuzasi meneteben van-e info?

@+

Link to comment
Megosztás:

A hengerfej csavarok meghúzási nyomatékára gondolsz? Rajta kell lennie a tömítés csomagolásán, amúgy ha jól emlékszem 25Nm+3X60fok. vagy 2X90.

szia,

bocsi hulyen kerdeztem, igen a hengerfejcsavarokra gondolok

a szervizkonyv, a csomagolas, es a gyarto weboldala mas-mas adatokat tartalmaz, bar lehetseges, hogy mas tomites, mas nyomatek

Link to comment
Megosztás:

Első körben alapjáratit és az AGR-t vadásznám ki tisztítás céljából,mert ezek az XE gyenge pontjai.

Kipuff leömlő cseréjét én kipuffossal csináltatnám meg,szakítsa ő bele a tőcsavarokat a hengerfejbe! :rolleyes:

Nem kötekedés képpen mondom, értem így is, hogy mire gondolsz, de

a kipufogó torok és a leömlő két különböző alkatrész. Nem szinonímája egyik a másiknak. <_<

Link to comment
Megosztás:

25Nm+3X60fok jolemlékszel. A 2X90 egy kicsit húzós lenne mert ha a hengerfely ki-is birja tekeredés nélkül, a tömités nem mindegyik . Igaz nekem anno az erling tömités kibirta az 1X180-at vagy fél évre de a hengerfejet csak egyszer lehetett sikoni utána. oszt kuka majd futás bontoba

Link to comment
Megosztás:

szia,

bocsi hulyen kerdeztem, igen a hengerfejcsavarokra gondolok

a szervizkonyv, a csomagolas, es a gyarto weboldala mas-mas adatokat tartalmaz, bar lehetseges, hogy mas tomites, mas nyomatek

Szerintem az adott tömítés amit beépítesz az a mérvadó. A hogyan csináldban is 25Nm-ert írnak és 3X60 fokot.

Link to comment
Megosztás:

Első körben alapjáratit és az AGR-t vadásznám ki tisztítás céljából,mert ezek az XE gyenge pontjai.

Gondolod, hogy a sok dzsuva csörög az AGR-ben? <_<

25Nm+3X60fok jolemlékszel. A 2X90 egy kicsit húzós lenne mert ha a hengerfely ki-is birja tekeredés nélkül, a tömités nem mindegyik .

A 3x60 nem ugyanannyi mint a 2x90 ??? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

25Nm+3X60fok jolemlékszel. A 2X90 egy kicsit húzós lenne mert ha a hengerfely ki-is birja tekeredés nélkül, a tömités nem mindegyik . Igaz nekem anno az erling tömités kibirta az 1X180-at vagy fél évre de a hengerfejet csak egyszer lehetett sikoni utána. oszt kuka majd futás bontoba

no ez erdekes, mert az elring 646.071 adatlapja szeint 25Nm + 3x 90° + 45°

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.