Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Szervusztok!

Kicsit kupálódtam itt, most aztán jönnek a kérdések:

-az olajteknő olajszennyezett, ha jól tanultam tőletek :D ez tán főtengelyszimmering,

-némi csilingelő hang - főleg hideg motornál - ezt pedig hidrotőkének gondolom :shock:

A kérdések:mi a leggazdaságosabb javítás, és ha már bomlik a motor mit ajánlott még javítani/cserélni?

(X16XEL a motor)

Főtengelyszimmering nem nagy cucc, de az olajteknő-tömítés sem...

A hidrotőke cseréhez meg egyáltalán nem kell bántani a motort, csak a szelepfedelet...

Link to comment
Megosztás:

Egyébként 60 ezrenként ajánlatos lecserélni a teljes vezérlést a vízpumpával és a gyertyákkal együtt. Ha most vetted az autót, és nem ismered az előéletét, akkor ne halogasd. A hidrotőke zörgésével el lehet menni nyugodtan, ha még nem lenne itt a szíjcsere ideje. Az olajfolyás megítéléhez látni kéne a motort.

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, hogy beleszólok, de az X16XEL-nél a hidrotőke cseréhez szét kell szedni a vezérlést, és kell venni a vezérmű-tengelyeket.

Köszi, hogy javítasz, csak azért mondtam, hogy nem nagy cucc, mert azt hittem, hogy "motor bántás" alatt hengerfejezés szintű beavatkozásra gondolt.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, hogy javítasz, csak azért mondtam, hogy nem nagy cucc, mert azt hittem, hogy "motor bántás" alatt hengerfejezés szintű beavatkozásra gondolt.

Az a helyzet, hogy én nem tudom ki mire gondol, de Grandpaa csak csodálkozna ha levenné otthon a szelepfedelet.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként 60 ezrenként ajánlatos lecserélni a teljes vezérlést a vízpumpával és a gyertyákkal együtt. Ha most vetted az autót, és nem ismered az előéletét, akkor ne halogasd. A hidrotőke zörgésével el lehet menni nyugodtan, ha még nem lenne itt a szíjcsere ideje. Az olajfolyás megítéléhez látni kéne a motort.

Ezt kifejtenéd?

Link to comment
Megosztás:

Ha már a vezérlőszíj körül matatunk, ne piszkáljuk a vízpumpát? Volt itt korábban hozzászóló, aki ilesztő dolgokat írt egy esetleges pumpa hiba kövatkezményeiről...

Együtt szokták cserélni... Ártani nem árthat egy új, de nyilván pénztárca-függő a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Együtt szokták cserélni... Ártani nem árthat egy új, de nyilván pénztárca-függő a dolog.

Szépen bővül a listám... :D

Van még javaslat, hogy "egy füst alatt" mit érdemes még megtekinteni?

Eddig van:

-főtengely szimmering (+olajteknő tömités?)

-vezérműszíj+görgők

-vízpumpa

-olajcsere

-hidrotőke piszkítás

....

Link to comment
Megosztás:

Van még javaslat, hogy "egy füst alatt" mit érdemes még megtekinteni?

Eddig van:

-főtengely szimmering (+olajteknő tömités?)

-vezérműszíj+görgők

-vízpumpa

-olajcsere

-hidrotőke piszkítás

....

olajszűrő

légszűrő

benzinszűrő

pollenszűrő

gyertyacsere

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam szerelőnél és megnyugtatott, hogy jó a váltóm: nem kellett állítani a rudazaton, viszont megolajozta a váltószoknya alatti gömbcsuklót meg a gyűrűt ahol a rudazat kimegy... Mondta, hogy nem árt időnként olajozni.

Finomabb is lett picivel a kapcsolás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában terevezem,hogy "megajándékozom" magam egy F astrával.Én DIESEL-re gondoltam (természetesen ISUZU motorosra).Ebben szeretném kérni a segítségeteket,mert nem tudom ( :oops: ) mi a különbség a TDI és a TDS között.Légyszi írjátok meg nekem,hogy melyik jobb (vagy mindkettő ugyanolyan jó?),előre is köszönöm a segítségeteket. Üdv. Maci26

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában terevezem,hogy "megajándékozom" magam egy F astrával.Én DIESEL-re gondoltam (természetesen ISUZU motorosra).Ebben szeretném kérni a segítségeteket,mert nem tudom ( :oops: ) mi a különbség a TDI és a TDS között.Légyszi írjátok meg nekem,hogy melyik jobb (vagy mindkettő ugyanolyan jó?),előre is köszönöm a segítségeteket. Üdv. Maci26

A kérdés, hogy a mostani üzemanyagárak mellett érdemes-e dieselt venni.Igaz, a városi fogyija lényegesen alatta van a benzinesnek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában terevezem,hogy "megajándékozom" magam egy F astrával.Én DIESEL-re gondoltam (természetesen ISUZU motorosra).Ebben szeretném kérni a segítségeteket,mert nem tudom ( :oops: ) mi a különbség a TDI és a TDS között.Légyszi írjátok meg nekem,hogy melyik jobb (vagy mindkettő ugyanolyan jó?),előre is köszönöm a segítségeteket. Üdv. Maci26

F astrában TDI :?: :shock: :shock:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.