Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Bocsi de mi az a HF? ;)

Pontosan hogy is kell csinálni? Kicsavarom azt az egy bizonyos csavart... ha megtalálom... es utána beindítom a járgányt, majd szép lassan elkezdem forgatni azt az Y reszt vagy mit is? :D

A HF a hengerfej. A művelethez stroboszkóp kéne. Bár egyes szakemberek hallás után is beállítják a gyújtást. :rolleyes:

A keresett csavar egy 8-as anya, és a gyújtáselosztó alatt van. Ez szorítja az említett Y-t. Ha ezt fellazítod, akkor el tudod forgatni a gyelosztót.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egy kis segitség kénne!

Nekem is gondom van az x14nz-vel mégpedig hogy ha bemelegszik kihagynak a hengereim, rotort, meg elosztó fedelet cseréltem már! és érdekes hogy csak melegen csinállja ill. ha elindul a mutató már akkor is és ahogy melegszik ugy rosszabodik a helyzet mi lehet ez tippek?

Meg milyen julcsal tudom a gyertyákat kivenni mert vagy 6 félével próbáltam semelyik nem megy bele a hővédő csőbe???

Elöre is köszi!

Iceman

Én sima tecsós krovakészlettel szoktam kiszerelni a gyertyákat, azokat sem árt néha cserélni, meg kimérni a gyujtókábeleket, 3-20kohm-nak kell lenniük.

Link to comment
Megosztás:

Értem, és köszönöm! Ha sikerül megtalálnom a csavart meg túljutok azon is hogy fellazítom, akkor el tudom rontani a gépezetet ha esetleg rosszul forgatom, és esetleg úgy marad, mert ugye én lehet nem jól állítom be :rolleyes:

Bár most jut eszembe hogy múltkor mondta a szerelő, akinél voltam hogy állított a gyújtáson, persze én nem vettem észre semmilyen változást a motoron, még mindig be be dadog néha. (Lehet Daninak kéne megmutatnom Törökbálinton?) ;):):D

Amúgy ilyen stroboszkópot hol lehet venni vagy esetleg tudok én is csinálni itthon? Ha igen, leírná valaki hogy kell?

Link to comment
Megosztás:

Értem, és köszönöm! Ha sikerül megtalálnom a csavart meg túljutok azon is hogy fellazítom, akkor el tudom rontani a gépezetet ha esetleg rosszul forgatom, és esetleg úgy marad, mert ugye én lehet nem jól állítom be :rolleyes:

Hát jelöld be az alaphelyzetet, ha romlana a gép, akkor vissza tudod állítani.

Link to comment
Megosztás:

A HF a hengerfej. A művelethez stroboszkóp kéne. Bár egyes szakemberek hallás után is beállítják a gyújtást. :rolleyes:

A keresett csavar egy 8-as anya, és a gyújtáselosztó alatt van. Ez szorítja az említett Y-t. Ha ezt fellazítod, akkor el tudod forgatni a gyelosztót.

Azt ne felejtsük el, hogy ennek úgy van értelme, ha kiiktatjuk az ECU utánállítási képességét. Ezért a gyújtás beállítását jobb helyeken úgy csinálják, hogy a kocsit szervízmódban indítják be, ilyenkor minden alapbeállítással üzemel, az ECU nem állít semmit. Ezt Astránál úgy lehet elérni, hogy összekötöd a diagcsatiban azokat a lábakat, amiket a hibakódkiolvasáshoz is kell, csak ezúttal be is indítod a motort.

Link to comment
Megosztás:

Uhh és ha ezt esetleg nem tudom kiiktatni akkor neki se álljak mert nincs értelme ugye?

Legalábbis kevesebb az esély a sikerre. De miért ne tudnád kiiktatni? 10 pólusú diagcsatinál a biztik felőli sorban a felső és az alatta levő; 16 polusúnál a vezetőoldali ajtó felőli sorban felülről a 3. és az alatta levő (4.) lábak kötendők össze pl. egy kihajtogatott gemkapocsal.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egy kis segitség kénne!

Nekem is gondom van az x14nz-vel mégpedig hogy ha bemelegszik kihagynak a hengereim, rotort, meg elosztó fedelet cseréltem már! és érdekes hogy csak melegen csinállja ill. ha elindul a mutató már akkor is és ahogy melegszik ugy rosszabodik a helyzet mi lehet ez tippek?

Meg milyen julcsal tudom a gyertyákat kivenni mert vagy 6 félével próbáltam semelyik nem megy bele a hővédő csőbe???

Elöre is köszi!

Iceman

gyertya kulcsal bazzee :D :D :D :D :D a lambdát el is felejtettem neked mondani ;) vagy van egy motorom a fenyőfa tövébe,azt rakd bele :rolleyes: :D :P :D ;) ;) :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Csak Opelban mutatok neked 4 félét. ...és nem biztos, hogy csak annyi az összes. :rolleyes:

Te nem F Astrát akartál írni?

van a piros, az oldalon látható fekete, a DIS modulos és még van hasonló, mint a piros.

Nem sikerül kitekerni az alapjáratit tartó T25ös csavarokat.

A tőcsavarok, a kipuffnál már más kérdés, ott annyi csl-t rányomtam, hogy rémes, olyan tesztképpen hogy meg tudom-e oldani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki, aki tud ilyen számokat nézni, légyszi nézze meg, hogy a c14nz-s astra map senzorát berakhatom e c14nz-s cozába.

Számok a senzorokról:

Astra: 466 4601011

Corsa:466 0392346

Már beraktam, megy is vele, sőt... Mit a veszedelem, csak nem szeretném, ha valami gondot okozna. Légyszi nézzétek meg, hogy mehet e. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Üdv: ZsöPö

Link to comment
Megosztás:

Persze beletörhet, de amit először vettem torx-kulcsot azt meg eltekerte. Aztán egy kicsit többért vettem biteket, és azzal szedtem ki.

írtam ugye hogy két műanyag T-nyelet törtem már el? Szelepfedél és hátsó műanyag burkolat ki/betekerésekor.

sajnos, elég jó bitek amiket használok, krómozottak, meg vanádiumozott is akad.

Megesz a méreg, mert most a féktisztítós kúra után, jobban ingadozik az egész alapjárat, mint eddig bármikor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

hál ég már régen nem volt gond a vassal, de mostanság előhozakodott egy új gonddal, és értetlenül nézek h ez az v mi is lehet a baja.

C14NZ-ről beszélek kezdjem ezzel!

A probléma nem kinevetni, a több napos esővel kezdődik! Mert utána, dögösen indul a motor, mint ami készül meghalni vagy nem is tudom. Mintha nem kapna kaját, ha elindul megyek vele 6-8 száz métert és utána alapjáratról az istenek sem akar pörögni.

Kuplungolva fel lehet nehezen pörgetni és amikor elkapja, megy rendesen mintha nem lett volna semmi. De ezt követően amint kereszteződés stb és nem pörgetem a motort újra fulladozva veszi fel a fordulatot terhelésre és bemelegedve sem hagy fel vele csak hosszú távon 6-8km után.

Kicsit megijeszt mi baja lehet, mert légszűrőt néztem csont száraz és amint jó idő van, semmi probléma nincsen vele.

Ha kibeszélt probléma lenne elnézést, de hál ist' rég kellett olvasni probléma miatt a topit!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki, aki tud ilyen számokat nézni, légyszi nézze meg, hogy a c14nz-s astra map senzorát berakhatom e c14nz-s cozába.

Számok a senzorokról:

Astra: 466 4601011

Corsa:466 0392346

Már beraktam, megy is vele, sőt... Mit a veszedelem, csak nem szeretném, ha valami gondot okozna. Légyszi nézzétek meg, hogy mehet e. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Üdv: ZsöPö

Ezekkel a számokkal ugyan nem mentem smmire, de EPC szerint ugyanaz való hozzájuk ;)

Sziasztok,

hál ég már régen nem volt gond a vassal, de mostanság előhozakodott egy új gonddal, és értetlenül nézek h ez az v mi is lehet a baja.

C14NZ-ről beszélek kezdjem ezzel!

A probléma nem kinevetni, a több napos esővel kezdődik! Mert utána, dögösen indul a motor, mint ami készül meghalni vagy nem is tudom. Mintha nem kapna kaját, ha elindul megyek vele 6-8 száz métert és utána alapjáratról az istenek sem akar pörögni.

Kuplungolva fel lehet nehezen pörgetni és amikor elkapja, megy rendesen mintha nem lett volna semmi. De ezt követően amint kereszteződés stb és nem pörgetem a motort újra fulladozva veszi fel a fordulatot terhelésre és bemelegedve sem hagy fel vele csak hosszú távon 6-8km után.

Kicsit megijeszt mi baja lehet, mert légszűrőt néztem csont száraz és amint jó idő van, semmi probléma nincsen vele.

Ha kibeszélt probléma lenne elnézést, de hál ist' rég kellett olvasni probléma miatt a topit!

Lehet, hogy beázik a gyújtáselosztód, esetleg vákuumrendszeri probléma :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy beázik a gyújtáselosztód, esetleg vákuumrendszeri probléma :rolleyes:

A gyújtáselosztó nem hiszem, mert ha áll 3-4napot és úgy esik akkor nem ázik be egy helyben, de mégis produkálja a problémát.

Vákuumrendszeri problémával mire gondolsz, hogyan lehetne ellenőrizni?

Link to comment
Megosztás:

A gyújtáselosztó nem hiszem, mert ha áll 3-4napot és úgy esik akkor nem ázik be egy helyben, de mégis produkálja a problémát.

Vákuumrendszeri problémával mire gondolsz, hogyan lehetne ellenőrizni?

A motortérben levő összes vákuumcsövet (főleg a csatlakozásoknál) járó motornál befújkálod féktisztítóval. Ha felpörög a motor, ott szív fals levegőt, ahová éppen fújsz. Ill. a belső levegőkeringetőd műxik? Hallani, ahogy a munkahenger mozgatja a zsalukat ki-be kapcsolásnál? Annak a csöve csúszott még le néhány emberkénél.

Link to comment
Megosztás:

Te nem F Astrát akartál írni?

van a piros, az oldalon látható fekete, a DIS modulos és még van hasonló, mint a piros.

Nem sikerül kitekerni az alapjáratit tartó T25ös csavarokat.

A tőcsavarok, a kipuffnál már más kérdés, ott annyi csl-t rányomtam, hogy rémes, olyan tesztképpen hogy meg tudom-e oldani.

Nem, opelt akartam írni. De valóban igazad van, mert az F-ben is van vagy 4 féle.

C14SE, a régi fajta:

C14SE.jpg

C14NZ:

c14nz-1-57219.jpg

C16NZ:

1114026797_motor_c16nz_1.jpg

C18NZ:

bild-48554.JPG

C20NE:

c20ne.jpg

Az utolsó 2 egyforma, csak más a színe.

Ezekből természetesen hiányzik a DIS kocka, mert az nem elosztó, hanem maga a trafó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

hál ég már régen nem volt gond a vassal, de mostanság előhozakodott egy új gonddal, és értetlenül nézek h ez az v mi is lehet a baja.

C14NZ-ről beszélek kezdjem ezzel!

A probléma nem kinevetni, a több napos esővel kezdődik! Mert utána, dögösen indul a motor, mint ami készül meghalni vagy nem is tudom. Mintha nem kapna kaját, ha elindul megyek vele 6-8 száz métert és utána alapjáratról az istenek sem akar pörögni.

Kuplungolva fel lehet nehezen pörgetni és amikor elkapja, megy rendesen mintha nem lett volna semmi. De ezt követően amint kereszteződés stb és nem pörgetem a motort újra fulladozva veszi fel a fordulatot terhelésre és bemelegedve sem hagy fel vele csak hosszú távon 6-8km után.

Kicsit megijeszt mi baja lehet, mert légszűrőt néztem csont száraz és amint jó idő van, semmi probléma nincsen vele.

Ha kibeszélt probléma lenne elnézést, de hál ist' rég kellett olvasni probléma miatt a topit!

Ez Hall-szenzor probléma lesz. Vizet kap.

http://pics.coldline.hu/pics/43734-20100601-UFAmPB.jpg

A bátyám c20ne Vekije ugyanezt csinálta, ott a főtengely végi Hall jeladó volt a hunyó. A szigetelése sérült meg, esőben vizet kapott.

Volt sárga lámpa is, ki tudtam villogtatni.

http://pics.coldline.hu/pics/43735-20100601-6OacKQ.jpg

Link to comment
Megosztás:

írtam ugye hogy két műanyag T-nyelet törtem már el? Szelepfedél és hátsó műanyag burkolat ki/betekerésekor.

sajnos, elég jó bitek amiket használok, krómozottak, meg vanádiumozott is akad.

Megesz a méreg, mert most a féktisztítós kúra után, jobban ingadozik az egész alapjárat, mint eddig bármikor.

Én vettem ezer forintért egy kis racsnis kulcsot, egy adapterrel használható bit-fejekkel. Amit nem lehet vele eltekerni azt eltöri.

363182.jpg

A gyújtáselosztó nem hiszem, mert ha áll 3-4napot és úgy esik akkor nem ázik be egy helyben, de mégis produkálja a problémát.

Vákuumrendszeri problémával mire gondolsz, hogyan lehetne ellenőrizni?

Nem kell beáznia, elég a hideg párás időben lecsapódik a pára az elosztóban. Nekem ilyenkor szokott 3-hengerezni.

Nem, opelt akartam írni. De valóban igazad van, mert az F-ben is van vagy 4 féle.

Tök érdekes, én még csak az első kettővel találkoztam, és azt hittem már mindent láttam. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hali! ' kérdésem lenne.c14nz motoromvan az f astrába.1.6 1.8 motor belemegy a kocsimba?Azt tudom hogy váltót ill lehet bölcsőt kéne cserélnem.de ezeken kívűl kéne máshozis nyulnom ?kábelek vagy valami?Előreis köszi.

Persze kábeleket is cserélni kell, gyujtás részét, meg az ECU-t is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Lehet nagyon buta lesz a kérdésem, de ti biztosan tudtok ebben segiteni, van egy barátom akinek C14NZ astrája van sajnos hengerfejes lett, nekem pedig van egy C16NZ motorom ami főtengely hibás, szerintetek a kettőből kilehett hozni valamit?A C14NZ-re esetleg használható a C16NZ hengerfeje?

Köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.