Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem pont múlt héten csinálta meg Szuromi a hengerfej-felújítást,

azaz síkolta, átmosta, hidrotőkéket is kipucolta, szelepeket lecsiszolta,

járatokat kicsiszolta. Ezt két nap alatt, és 16-ért. :(

Még jó hogy élnek ebben az országban ilyen áldott jó lélek szakik! :(

EZ ELISMERÉSRE MÉLTÓ :prayer:

Link to comment
Megosztás:

Hat éves, 53 ezret futott 1,4-es Astrám egy idő óta éktelen csipogást hallat, mely időnként napokra eltűnik, majd váratlanúl újra kezdődik. A szervízben többen is tanulmányozták, de véglegesen nem tudták megoldani a problémát. A szörnyű hangokat a hosszanti bordás szíj okozza, mely többek között az utólag beszerelt klímakompresszort is hajtja. A szíj egyébként eléggé új, a szíjfeszítő is rendben van. Egy alkalommal a szíjat egy bordával arrébb tették, akkor egy időre csendben volt. Legutóbb a klímakompresszor beállítását pontosították, de ez sem segített. Fújkálták szilikon sprayal, nem sok eredménnyel.

Örülnék, ha valaki tanácsot tudna adni, hogy mit tegyek!

feketel@chello.hu

Link to comment
Megosztás:

Szelepdekni tömítést (vagy mi a szöszt) kell cserélni, mondta a szerelő bácsi, meg azt, hogy ezeröt. Kell ehhez valamit tudni, vagy akkor is csak jól tudom csinálni, ha azt mondom a szerelőbácsinak, hogy tessék az ezeröt, vigye, hozza, azt kész?

Ilyesmikre gondolok, hogy milyet kell beletenni, ha van egyáltalán többféle, satöbbisatöbbi.

Előre is köszönök.

S

Link to comment
Megosztás:

Szelepdekni tömítést (vagy mi a szöszt) kell cserélni, mondta a szerelő bácsi, meg azt, hogy ezeröt. Kell ehhez valamit tudni, vagy akkor is csak jól tudom csinálni, ha azt mondom a szerelőbácsinak, hogy tessék az ezeröt, vigye, hozza, azt kész?

Ilyesmikre gondolok, hogy milyet kell beletenni, ha van egyáltalán többféle, satöbbisatöbbi.

Előre is köszönök.

S

Szelepfedél tömítésre gondolsz?

Elég óccsón dolgozik, uis nekem az új tömítés volt vagy 1xxx pénzek. :lol:

Semmi nem kell hozzá, de ha rá van rohadva a gyári, akkor kétlem, h szép finoman lekopogtatja, mint én, majd megy vele egy hetet, h utána eröltetés nélkül lejöjjön, majd mindezekután kb 2 órát pucolja, h fémtiszta felületre tegye rá az újat. Uis máshogy nem fog rendesen tomíteni...

Link to comment
Megosztás:

Háááj!

Kis segítségre lenne szükségem tőletek.

Úgy látszik, kicsit sokat követeltem a 60 lótól, mert - bár a kergetés csak egyszeri alkalom volt - finom kis olajtócsák kezdték jelezni opelom útját és főleg parkolóhelyeit. :Hangman: :Hangman: :Hangman:

Ráérős időnkben délután (munkaidőben) alámásztam egy exautószerelő colegámmal, majd megállapította, (én még láma vagyok opelbütykölési témákban) hogy a váltófelöli főtengelyszimmering nem tolerálta a trillió fordulatszámot, és cserére szorul. Itt megjegyezte, hogy "váltó ki, motor ki", erre én meg hogy :violent1:

Végre a kérdés következik: ez tényleg egy ilyen egésznapos mindentapródarabokraszétborítós beavatkozás, vagy van trükkje, ami esetleg megegyszerüsítené?

2. Mennyire szoruljon össze a gyomrom? Most aztán tényleg nagyon kinyírtam a masinát? :smt102

Link to comment
Megosztás:

Szelepfedél tömítésre gondolsz?

Elég óccsón dolgozik, uis nekem az új tömítés volt vagy 1xxx pénzek. :lol:

Semmi nem kell hozzá, de ha rá van rohadva a gyári, akkor kétlem, h szép finoman lekopogtatja, mint én, majd megy vele egy hetet, h utána eröltetés nélkül lejöjjön, majd mindezekután kb 2 órát pucolja, h fémtiszta felületre tegye rá az újat. Uis máshogy nem fog rendesen tomíteni...

Attól függ, milyen motorja van a járműnek, mert pl. a 8 szelepes szfedél tömítése 500 ft körül van.

Link to comment
Megosztás:

Háááj!

Kis segítségre lenne szükségem tőletek.

Úgy látszik, kicsit sokat követeltem a 60 lótól, mert - bár a kergetés csak egyszeri alkalom volt - finom kis olajtócsák kezdték jelezni opelom útját és főleg parkolóhelyeit.   :Hangman:  :Hangman:  :Hangman:  

Ráérős időnkben délután (munkaidőben) alámásztam egy exautószerelő colegámmal, majd megállapította, (én még láma vagyok opelbütykölési témákban) hogy a váltófelöli főtengelyszimmering nem tolerálta a trillió fordulatszámot, és cserére szorul. Itt megjegyezte, hogy "váltó ki, motor ki", erre én meg hogy :violent1:  

Végre a kérdés következik: ez tényleg egy ilyen egésznapos mindentapródarabokraszétborítós beavatkozás, vagy van trükkje, ami esetleg megegyszerüsítené?  

2. Mennyire szoruljon össze a gyomrom? Most aztán tényleg nagyon kinyírtam a masinát?  :smt102

1. igen

2. még nem, de ha elfogyasztod belőle az olajat, akkor igen

Link to comment
Megosztás:

Huane!

Igen, ez sajnos ilyen szivatós melós dolog... :?

Ha nagyon ereszti, akkor érdemes minél előbb megcsinálni, mert

az olaj eljuthat a kuplungba is, és azt is rövid úton tönkre tudja vágni.

Ha csak pár csepp van az autó alatt reggelre, akkor még nem olyan

vészes a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.