Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ilyen "melegedést" én is tapasztaltam mostanság, mikor 32 fok volt kint, nálam is felment 95 fok környékére.De ez főleg ilyen városi "araszolás" közben.Aztán mikor sikerült végre 3-4km-t menni viszonylag folyamatosan olyan 60km/h-val, akkor visszahűlt 91-92 fok környékére a műszer szerint.Akkor már megnyugodtam.Amúgy ezt a hőfokot, mármint a 91-92-t folyamatos 90-100-as utazónál is stabilan tartja.Szal remélhetőleg még nem "fáradt" el a termosztátom.

Link to comment
Megosztás:

Azért itt kérdezem, mert opel16v cartárs információim szerint nem olvassa a tuning topikot.

Valamelyik topikban találtam egy linket a Janódob oldalára, ahol az egyedi sportleömlôket

55 - 65 000 Ft közrüli áron jelöli. Ezek - szerintetek - mennyire lesznek Astra F ill. motorspecifikusak

(X20XEV, stb)?

Máshol mindehol 100 eFt körüli áron hirdetik a sportleömlôket (mondjuk arról sem

tom, mennyire készült az adott motorhoz...)

Link to comment
Megosztás:

Reális az 50-60 a leömlőre, bár azt tudni kell, hogy ez "nem annyira" saválló anyag, tehát jóval kevesebbet fog menni, mint a "gyári" 100-150 ezres leömlők.

Amúgy Janóék jól dolgoznak, bár aki ismerte az öreg Janót, az ismeri a különbséget is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja, igyekeznek azért.

Az a baj, hogy átalakult a világ, és nincs is szükség olyan mestermunkákra, amit az öreg csinált. A Dudás is az öreg Janónál tanulta ki a szakmát, és hasonlóan szépen dolgozott, de ő is pont azért hagyta abba, mert nem látta már realitását az ilyen munkára való igényeknek...

Most már a tömegárukat kell nyomni, és Janóék ezt jól csinálják. :lol:

Link to comment
Megosztás:

SZIASZTOK!!!

Nekem egy olyan problémám van, hogy behányt a 2-es hengerhez tartozó gyújtó-kábel (1.8 16v, X18XE, '97)! Úgy hallottam, hogy újat csak kötegben lehet kapni(4 együtt), és kb 20e HUF! Az most egy kicsit sok lenne nekem! Tudnátok segteni nekem benne, hogy hol lehetne beszerezni hozzá 1 egészséges darabot! Bontott is jó, ha egyáltalán érdemes használtat venni!? Mennyibe kerülhet kb?

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

SZIASZTOK!!!

Nekem egy olyan problémám van, hogy behányt a 2-es hengerhez tartozó gyújtó-kábel (1.8 16v, X18XE, '97)! Úgy hallottam, hogy újat csak kötegben lehet kapni(4 együtt), és kb 20e HUF! Az most egy kicsit sok lenne nekem! Tudnátok segteni nekem benne, hogy hol lehetne beszerezni hozzá 1 egészséges darabot! Bontott is jó, ha egyáltalán érdemes használtat venni!? Mennyibe kerülhet kb?

Előre is köszi a segítséget!

Ez inkább az elektromosba illene nem?

http://www.startauto.hu/ A webáruházban tudsz nézni árlistát típus szerint

Úgy emléxem darabonként is lehet venni.

Link to comment
Megosztás:

No kolegámnak megoldódott egy hosszú ideje x-aktás rángatás

problémája C16NZ-n! A tapasztalatok: A magnetti gyújtásvezérlő

elektronika, ami a rotor alatti részben húzódik meg, tartalmaz egy

tekercset, ami a tengely körül van, és az vénhedt ki. Valamint az

elektronikára menő csatlakozók szigetelése szó szerint elmállott.

Megoldás: 1. tekercs csere a fémházával együtt (Csergő, 8500 HUF).

2. Zsugorcsővel leszigetelni a csatlakozók pinjeit.

Link to comment
Megosztás:

No kolegámnak megoldódott egy hosszú ideje x-aktás rángatás

problémája C16NZ-n!

Ha most nem esne az eső rögtön nekiugranék,de remélem holnap

meg tudom sasolni!Végre egy olyan hír,ami reményeket kelthet

bennem is!

Köszi a tapasztalatokat!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok,

Egy kérdésem van: 1995-ös kiadású Isuzus dízelnek mi a motorkódja?

c17xdt?

Csak mer ma megyeünk megnézni egy ilyen kombit, és már nem vagyok biztos benne.

ui: azt honnan tudhatom az alvázszámon kivül, hogy tényleg 95-ös kiadású?

köszi előre is.

Danee

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok,

Egy kérdésem van: 1995-ös kiadású Isuzus dízelnek mi a motorkódja?

c17xdt?

Csak mer ma megyeünk megnézni egy ilyen kombit, és már nem vagyok biztos benne.

ui: azt honnan tudhatom az alvázszámon kivül, hogy tényleg 95-ös kiadású?

köszi előre is.

Danee

Én most lehet, hogy nagy sületlenséget fogok mondani, de az ablakokban körben benne van, hogy mikori.Elvileg.De hogy pontosan mit kell rajta nézni, én sem tudom. :roll: :oops:

Link to comment
Megosztás:

Az alvázszámból, az ablakokból: ....5 azt jelnti, hogy az az ablak 1995 februárjában lett gyártva, de általában legbiztosabb, ha leszeded a biztosíték tábla fedelét és keresel kis kört pontokkal és számmal. A motorkód passz.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, de a b ominak a bizt tábla fedelén nincs ilyen jelölés, de a motortérben a computert takaró müa fedél hátoldalán ezt találtam:

12324906.jpg

Bár nem a legjobban látszik, de a bal függőleges oszlop az évszám, és a pont a hónap.

Link to comment
Megosztás:

Akkor jöhet a következő kérdés. :lol:

Amúgy ezt a biztitáblás mókát megtanulmányozom az én gépemen is.Hátha kiderül v.mi okosság. :wink:

Csak az a baj hogy a műanyagoknál és üvegnél is lehet 1 éves eltérés, én a kódtáblát javasolnám. A táblán megtalálsz mindent, hol ,mikor, kik, milyen felszereltséggel, persze tudni kell értelmezni de nem vészes.

Link to comment
Megosztás:

Csak az a baj hogy a műanyagoknál és üvegnél is lehet 1 éves eltérés, én a kódtáblát javasolnám. A táblán megtalálsz mindent, hol ,mikor, kik, milyen felszereltséggel, persze tudni kell értelmezni de nem vészes.

Hát, majd igyexem.Köszi az infót! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.