Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ez itt baj , hiába van tökéletes műszaki állapotban egy autó ha a műanyag alktérészek törnek benne a sok év miatt mint a ropi, a kábalkötegekről is pereg a szigetelés mert meg van keményedve és nem tudod mikor lesz zárlat amit jó esetben kivéd a bizti. :lol:

Ezért szeretnék cserélni autót. De vannak akik azt mondják, hogy miért cserélsz, hiszen jó állapotba van. Igen jó állapotba van, de már idős autó, és szépen jönnek a hibák. Persze ez nem azt jelenti ha veszek egy másikat arra nem kellesz költeni.

Link to comment
Megosztás:

Öcsibácsi!

Köszönöm a hozzászólást. A probléma továbbra is fennáll. A kipufogó középső és hátsó szakasza kompletten ki lett cserélve teljesen újra a napokban. A hővédő lemez hol van?

Általában az szokott zörögni ami a motor elején van a leömlő előtt. Kirohad a csavar alól a lemez és rezonáll.

Link to comment
Megosztás:

É

Nézd tudom hogy nem vigasztal, de azért általánosságban az eladók nagy része átbacca valamilyen szinten a vevőt. Ha nem akkor is előfordulhat tetemes hibalista az autó megvásárlása után fél éven bellül. Elméletileg friss műszakival vettem a kocsit, nekem is töröttek voltak a hátsó rugóim a lengéscsillapító ugyan nem volt szar de hegesztett a szára ami ugye el is tört. Fékkopás ugye velejár sajnos. A megtett kilómétert meg senki nem tudja, tényleg valós-e. Az ilyen mókolás mint a hegesztett tartó sok kocsiban van, nézd a jó oldalát legalább nem kerül sokba és egyszer cserélni. A hűtő ereszt nekem is az unixnál saját márkás 14-ezer körül van bontottat nem érdemes venni.A kartergázra nem tudok mit mondani. Tudom most sokan mondják hogy szart vettél, bezzeg ők megvették az tizenx-éves kocsit és csak tankolni kell, de ilyen nincs. Ha egy kocsi elér egy bizonyos kort akkor bizony költeni kell rá, és nem túl életszerű hogy az eladó puccbavágja a vevő kedvééért, mégha ezt is mondta.

És akkor ez rendben van?

Vettem már használt 12 éveset, most nincs olyan állapotban 20. ÉVében, mint ez 14 évesen!

Olvastad a hirdetését, amit beszúrtam a fórumon azt hiszem a csevegőbe?

Szerintem egy ilyen állapotú autónál pofátlanság azt beírnik, hogy rendszeresen karbantartott, meg ezt nem kell majd rendszeresen a szervizbe hordani a kiderülö hibák miatt!

Azt érzed azért, hogy visszamentem a helyre ahol az eredet vizsgát csinálták, és jmegcsinálták ingyen a co mérést, meg átnézték az autót, ugy, hogy nem kértek egy fillért sem, pedig direktben többször rákérdeztem!

Lehet így is autószerelőnek lenni?

Szóval a törvény szerint nem szabad valótlan állításokkal megtéveszteni senkit, még ha az jó hiszemű is!

Én ezt most nem nyelem be szó nélkül! Ha kell, akkor még tovàbbi veszteséget is bevállalok, azért, hogy ne röhöghessen a markába!

Link to comment
Megosztás:

Nem arról van szó, hogy ki kell cserélnem két féktárcsát, meg két lökésgátlót, meg karosszériáztatni kell kicsit, hanem arról, hogy az auto használt árát rá kellene költeni, azért mert az eladó egy hazudós g.

Ha volna annyi pénzem, akkor vennék egy 8

00000FT-os autót, amin nem kell motorgenerált csinálni.

Esetemben ez az auto nem ér többet, mint egy rendesen 250000km-es autó, ami kb 300000Ft és akkor tudom, hogy készüljek a szarrfossá kopott motorra!

Link to comment
Megosztás:

Köszi zotya975!

Meg fogom nézni. Szerinted ebből megéri bontottat venni vagy jobban járok egy újjal?

Igazából sokan leveszik, és mennek nélküle sok jelentősége nincs. Vagy ha ki tutod tekerni a csavarokat és nem törkik bele a blokkba akkor tehetsz alá alátétet ahol lötyög, és úgy meghúzod.

É

És akkor ez rendben van?

Vettem már használt 12 éveset, most nincs olyan állapotban 20. ÉVében, mint ez 14 évesen!

Olvastad a hirdetését, amit beszúrtam a fórumon azt hiszem a csevegőbe?

Szerintem egy ilyen állapotú autónál pofátlanság azt beírnik, hogy rendszeresen karbantartott, meg ezt nem kell majd rendszeresen a szervizbe hordani a kiderülö hibák miatt!

Azt érzed azért, hogy visszamentem a helyre ahol az eredet vizsgát csinálták, és jmegcsinálták ingyen a co mérést, meg átnézték az autót, ugy, hogy nem kértek egy fillért sem, pedig direktben többször rákérdeztem!

Lehet így is autószerelőnek lenni?

Szóval a törvény szerint nem szabad valótlan állításokkal megtéveszteni senkit, még ha az jó hiszemű is!

Én ezt most nem nyelem be szó nélkül! Ha kell, akkor még tovàbbi veszteséget is bevállalok, azért, hogy ne röhöghessen a markába!

Igazából az autókereskedők mindent leírnak ami az eszükbe jut csak hogy vigye valaki a kocsit. Nem nekik kell hinni hanem a szemünknek-fülünknek, és ha van velünk egy tapasztalt ember akkor neki. Értem én hogyne érteném, hogy fel vagy háborodva, de a hazai jogrendszert csak egy kicsit is ismerve nem hiszem, hogy győztesként jössz ki egy pereskedésből. Én vittem valakit, de ő sem volt szakember csak többet látott már mint én. Relatív szerencsém volt, bár ennek ellentmond hogy ha a füzetecskémet végignézem kábé megdupláztam a 600-ezres vételárat 2 év alatt. A vásárlás után egyszerre nem de utánna szép fokozatosan jöttek elő a hibák, és még nincs vége. Ráadásul hitelre vettem most meg kábé 300-at ha ér. Nem tudok mit csinálni, használom, javítgatom és szeretem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

É

És akkor ez rendben van?

Vettem már használt 12 éveset, most nincs olyan állapotban 20. ÉVében, mint ez 14 évesen!

Olvastad a hirdetését, amit beszúrtam a fórumon azt hiszem a csevegőbe?

Szerintem egy ilyen állapotú autónál pofátlanság azt beírnik, hogy rendszeresen karbantartott, meg ezt nem kell majd rendszeresen a szervizbe hordani a kiderülö hibák miatt!

Azt érzed azért, hogy visszamentem a helyre ahol az eredet vizsgát csinálták, és jmegcsinálták ingyen a co mérést, meg átnézték az autót, ugy, hogy nem kértek egy fillért sem, pedig direktben többször rákérdeztem!

Lehet így is autószerelőnek lenni?

Szóval a törvény szerint nem szabad valótlan állításokkal megtéveszteni senkit, még ha az jó hiszemű is!

Én ezt most nem nyelem be szó nélkül! Ha kell, akkor még tovàbbi veszteséget is bevállalok, azért, hogy ne röhöghessen a markába!

Már ne haragudj. Értem én hogy miért vagy mérges, teljesen jogosan. De már vagy öt oldalt telesírtál itt, mindenki neked ad igazat, és javasolja hogy ne menj bele még plusz kiadásba. Nagyon kevés esélyed van hogy visszajön a pénzed. Ha mégis azoknak lesz igazuk akik megpróbáltak erről lebeszélni, és azt javasolták hogy a pereskedés árát inkább költsd az autóra, remélem nem jön ujabb öt oldal sajnálkozás. Ne érts félre, megértelek. De már kezd unalmas lenni.

Link to comment
Megosztás:

Nem arról van szó, hogy ki kell cserélnem két féktárcsát, meg két lökésgátlót, meg karosszériáztatni kell kicsit, hanem arról, hogy az auto használt árát rá kellene költeni, azért mert az eladó egy hazudós g.

Esetemben ez az auto nem ér többet, mint egy rendesen 250000km-es autó, ami kb 300000Ft és akkor tudom, hogy készüljek a szarrfossá kopott motorra!

Tegnap néztem 1 '98-as Caravant, 400eft.

Elől hátul törött volt, de igyekeztek eltüntetni. ;) Új sárvédő (persze kissé eltér a színe a mocitetőtől) (pezsgő), a csomiajtó kihegesztve a lámpánál.

De azért látszik. A lámpabúra picit törött. Itt fogtam gyanút, mikor körbesétáltam először és utána kissé alaposabban megnéztem.

A papírja szerint vez. ol. légzsákos, de sima 3 küllős kormány volt benne. :D

Talán 150ekm is volt benne az óra szerint. :D

Alálestem és 1 Corsa katalizátor nézett vissza, amit szakszerűen belehegesztettek a rendszerbe az össze többi csővel együtt.

Csak 1ben jön le az egész. :lol: A sárvédők javítva, a ködölés nincs polírozva, hogy könnyebb legyen észrevenni.

Az üvegek közül három...6-ra végződött, a többi random.

A küszöbök kb. 5cm-es csíkban friss alvázvédővel lefújva. (parasztvakítás, úgyse néz alá rendesen) :lol:

Na, most csak ennyi és 1 m-t se mentem vele. Persze be sem indítottam.

Majd dobok róla képeket.

Link to comment
Megosztás:

Már ne haragudj. Értem én hogy miért vagy mérges, teljesen jogosan. De már vagy öt oldalt telesírtál itt, mindenki neked ad igazat, és javasolja hogy ne menj bele még plusz kiadásba. Nagyon kevés esélyed van hogy visszajön a pénzed. Ha mégis azoknak lesz igazuk akik megpróbáltak erről lebeszélni, és azt javasolták hogy a pereskedés árát inkább költsd az autóra, remélem nem jön ujabb öt oldal sajnálkozás. Ne érts félre, megértelek. De már kezd unalmas lenni.

Értem, és befejeztem!

Link to comment
Megosztás:

Tényleg szerencséd volt , amúgy is hülye konstrukció, hogy a felfogatás műanyagja egyben a csonk is, elég egy kis kocc, hátrabillen a hűtő és reped a cső. Én a radiátor egyik csövével szemezek már egy ideje, elég repedezettnek tűnik, majd ha kifigyel a motor kicserélem az is. Új hűtő is kellene mert szivárog a sarka, de most az nem lesz.

Rájöttem, hogy mi adta meg a hűtőmnek a végső "lökést"! A parkolóban keringve átmentem egy fekvő rendőrön, és utána lőtt ki a gőz a motortérből. Az a döccenés törte le a már 19 éves, előzőleg a hőtől elridegülten kemény műanyag csonkot. Szerencsére nem tőből, csak a bilincs mellett. A törési felület egyértelműen fáradásos törésre utal.

Cakkli, pakkli, új hűtő + szerelés + új gumicső + új bilincsek + új hűtőfolyadék= 43400 Ft-ba került.

Link to comment
Megosztás:

Rájöttem, hogy mi adta meg a hűtőmnek a végső "lökést"! A parkolóban keringve átmentem egy fekvő rendőrön, és utána lőtt ki a gőz a motortérből. Az a döccenés törte le a már 19 éves, előzőleg a hőtől elridegülten kemény műanyag csonkot. Szerencsére nem tőből, csak a bilincs mellett. A törési felület egyértelműen fáradásos törésre utal.

Cakkli, pakkli, új hűtő + szerelés + új gumicső + új bilincsek + új hűtőfolyadék= 43400 Ft-ba került.

Sajnos van ilyen meg még lesz is...

Link to comment
Megosztás:

Nem arról van szó, hogy ki kell cserélnem két féktárcsát, meg két lökésgátlót, meg karosszériáztatni kell kicsit, hanem arról, hogy az auto használt árát rá kellene költeni, azért mert az eladó egy hazudós g.

Ha volna annyi pénzem, akkor vennék egy 8

00000FT-os autót, amin nem kell motorgenerált csinálni.

Esetemben ez az auto nem ér többet, mint egy rendesen 250000km-es autó, ami kb 300000Ft és akkor tudom, hogy készüljek a szarrfossá kopott motorra!

14nz. OMG. :lol:

A négy téli gumi többe kerül,mint az egész motor. :lol:

Ha tényleg kaptál hozzá Gps-t az is. :D

30-40pénzért dobálják az ilyen motorokat és igen biztosan van köztük szar,de simán lehet jót, olcsón találni. Minőségi vezérlés-szett drágább. Egyébként nem kell szarrá koptatni,elég egyszer megfőzni és máris összeugranak a dugók és lötyögnek benne.

Kartergáz azt mondod sok,de mégis mennyi olajat eszik?

Link to comment
Megosztás:

14nz. OMG. :lol:

A négy téli gumi többe kerül,mint az egész motor. :lol:

Ha tényleg kaptál hozzá Gps-t az is. :D

30-40pénzért dobálják az ilyen motorokat és igen biztosan van köztük szar,de simán lehet jót, olcsón találni. Minőségi vezérlés-szett drágább. Egyébként nem kell szarrá koptatni,elég egyszer megfőzni és máris összeugranak a dugók és lötyögnek benne.

Kartergáz azt mondod sok,de mégis mennyi olajat eszik?

Hát ahogy én nézegettem, azokat a motorokat amiket ki lehet próbálni mert még benne van a bódéban és tényleg megéri őket megvenni, mert pölö egy 130ezer kilómétert futott felborult kocsiból veszik ki olyan 80-körül adják papírral. Teszkó parkolóba csomagtartóból, vagy egy ilyet tényleg megkapsz 30-40-ért csak éppen semmi garancia hogy nem egy ugyanolyan kopottat veszel mint a régi plussz még a mototrszámmal is trükközni kell. Megfőzni? Mentem már fele nyáron kilyukadt hűtővel, egyszer 105-fokon nyitott egy hétig a termosztát, és még nem lett baja. Én mondjuk úgy tudom hogy a leggyengébb láncszem a szerkezetben a HF-tömítés az ég ki először ha főződ mocit, de még nem próbáltam. Szóval szerintem vagy egy normális mocit kell bele venni, vagy a régit felújítattni, 30-40-ezres motorokkal kár foglalkozni.

Link to comment
Megosztás:

Én meg azt mondom, hogy vegyen egy ilyet! vagy hasonlót.

Kompletten meg tudja nézni, ki is tudja próbálni! És még marad egy csomó tartalék alkatrésze is! :lol:

Ez jó dolog ha ven helyed ahol tárolod, ugye városban alapból kilőve, de pölö még nekem is gondot okozna hova állítsak be füves hátsó kertbe a gyümölcsfák közé egy tartalék kocsit. Melléképület nincs ahova eldughatom, ha lehetőségem lenne építeni abban meg a mostani állna .

Link to comment
Megosztás:

Ez jó dolog ha ven helyed ahol tárolod, ugye városban alapból kilőve, de pölö még nekem is gondot okozna hova állítsak be füves hátsó kertbe a gyümölcsfák közé egy tartalék kocsit. Melléképület nincs ahova eldughatom, ha lehetőségem lenne építeni abban meg a mostani állna .

Ez igaz, ezt meg is értem. :lol:

Csak egy moci kipróbálhatóan 50-60eft, vagy kapsz 70eft-ért egy komplettet! A kasztnit meg eladod (ha más nem bagópénzért) de mégiscsak olcsóbban jön ki. :D

Én csak erre értettem...

Pl kompletten 70eft, kiszeded ami kell, és eladod a többit 30-40ért, akkor is jól jössz ki belőle, és megvan mindened, ami kell! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz, ezt meg is értem. :lol:

Csak egy moci kipróbálhatóan 50-60eft, vagy kapsz 70eft-ért egy komplettet! A kasztnit meg eladod (ha más nem bagópénzért) de mégiscsak olcsóbban jön ki. :D

Én csak erre értettem...

Pl kompletten 70eft, kiszeded ami kell, és eladod a többit 30-40ért, akkor is jól jössz ki belőle, és megvan mindened, ami kell! :lol:

Egyértelmű, csak amit eddíg bontott alkatrészekre költöttem az több volt mint 70-ezer. De ugye haza is kell vinni, hivatalosan még vontatni sem lehet műszaki nélkül, csak cipelni lehet. Vagy hazamész vele éjjel és reménykedsz hogy nem buksz meg.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A fékrásegítő vákumcsövén van egy csatlakozó amire egy vákum tömlő csatlakozik. A kérdésem az, hogy az a tömlő mire csatlakozik? A motor x16szr. Milyen szerepe van a motor működésében? Volt hogy lecsúszott és akkor nagyon dadogott a motor. Köszi a válaszokat előre is!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.