Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

C14SE bocs ezt elfeledtem ;)

Melyik fajta szervót sikerült beszerezni? A 6-bordásszíjat, aminél a szivattyú a motortartó bakon van? Kell cserélned a főtengely ékszíjtárcsát, vagy marad (most milyen a generátor meghajtása: hagyományos ékszíjas, vagy 6-bordás szíjas?)?.

Link to comment
Megosztás:

Melyik fajta szervót sikerült beszerezni? A 6-bordásszíjat, aminél a szivattyú a motortartó bakon van? Kell cserélned a főtengely ékszíjtárcsát, vagy marad (most milyen a generátor meghajtása: hagyományos ékszíjas, vagy 6-bordás szíjas?)?.

Ez egy nagyon jó kérdés, tudtommal sima hagyományos ékszíjam van.(de holnap úgy is alámászom majd jól megnézem) a szervo szivattyút meg még nem vettem meg. mivel van egy nem magyar papiros amit alkatrésznek szeretnék meg venni az egy 1.6os 75LE nekem elég sok mindenre szükségem van.de csak akkor akarom megvenni ha ilyeneket is tudok hasznosítani belőle.

Link to comment
Megosztás:

Milyen gyújtógyertyát ajánlotok egy gyári C16NZ motorba, ami történetesen egy Kadettban szolgál ?

A Haynes szervízkönyvben a Champion RN9YCC vagy RN9YC szerepel, jelenleg meg Denso W20EPR-U gyertyák vannak benne.

Pl. Bosch WR8DC, Beru 14R-7-DU (nekem most ilyen van), NGK BPR6ES (ezzel vigyázni kell, mert hamisítják).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a most épp aktuális kérdésem, hogy a c14se kollégáknak vajon milyen színű környezetvédelmi matricájuk van, kék vagy piros? Mert akiket kérdezgettem, valakinek kék, valakinek piros.

Jövő héten viszem vizsgáztatni az autót, és kíváncsi lennék rá, hogy milyet kellene rárakniuk...

1995. 07 hónapban lett forgalomba állítva és jelenleg -a régi rendszer szerint - még zöld környezetvédelmi matrica van rajta.

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a most épp aktuális kérdésem, hogy a c14se kollégáknak vajon milyen színű környezetvédelmi matricájuk van, kék vagy piros? Mert akiket kérdezgettem, valakinek kék, valakinek piros.

Jövő héten viszem vizsgáztatni az autót, és kíváncsi lennék rá, hogy milyet kellene rárakniuk...

1995. 07 hónapban lett forgalomba állítva és jelenleg -a régi rendszer szerint - még zöld környezetvédelmi matrica van rajta.

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.

Ha jól emlékszem akkor nekem is zöld van. (De nem biztos)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a most épp aktuális kérdésem, hogy a c14se kollégáknak vajon milyen színű környezetvédelmi matricájuk van, kék vagy piros? Mert akiket kérdezgettem, valakinek kék, valakinek piros.

Jövő héten viszem vizsgáztatni az autót, és kíváncsi lennék rá, hogy milyet kellene rárakniuk...

1995. 07 hónapban lett forgalomba állítva és jelenleg -a régi rendszer szerint - még zöld környezetvédelmi matrica van rajta.

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.

Mivel c-s motor,így piros plecsni hivatalosan.

X-es, 96-os évjárattól kaphat kéket.

De biztosan el lehet intézni bármit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a most épp aktuális kérdésem, hogy a c14se kollégáknak vajon milyen színű környezetvédelmi matricájuk van, kék vagy piros? Mert akiket kérdezgettem, valakinek kék, valakinek piros.

Jövő héten viszem vizsgáztatni az autót, és kíváncsi lennék rá, hogy milyet kellene rárakniuk...

1995. 07 hónapban lett forgalomba állítva és jelenleg -a régi rendszer szerint - még zöld környezetvédelmi matrica van rajta.

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.

Sziasztok!Úgy tudom,hogy az 1996 előtt gyártottak (bár megfelelnének a normáknak)pirosat,vagy feketét kaphatnak.Nekem 95.05 havi,C14SE és sajnos piros matricám van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

C14se motorom van ha a kocsi jobb eleje vízbe megy vagy megmosom, a motorból olyan hang jön mintha egy vasgolyó lenne benne!

Mi vagy mitől kopoghat? Főtengely jeladót már cseréltem! Válaszokat előre is köszönöm!

Helló!

A generátor felfogatási tengelynél van 2 db gumi bak ami elkopik csere vagy ( szikszalaggal hézagolod ) az ékszíjtárcsát pedig egy vízi mértékkel egy síkba kell hézagolni a ( felfogatási tengelynél alátétekkel ) generátor tárcsával, szíj csere és a hiba megoldódik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Komoly problémám akadt a 93-as1.4-es F astrámmal gyakorlatilag 1-ik pill-ról a másikra megmakacsolta magát (tünetek:kb.3000 alapjárat majd fogja magát és leáll)Próbaként átcseréltem benne a tápszivattyút, injektort, alapjárati motort egy üzemképesből és nem akadozik neki. Kínomban elvittem egy""szerelőhöz"" akit nem ajánlok senkinek 20 pénzért addig jutott, hogy vagy gyújtás modul vagy computer. A gyújtás modult is ki cseréltem de nem ez a gond. Érdekődtem már pár helyről és pislogva néztek rám, szerintük nem jellemző viszont computert meg nem találok sehol olyat, mint ami benne van. Próbáltam fekete csatisat mert ebben az van de még csak be sem indul. confused.gif Ha valakinek ötlete van szívesen venném. Elöre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Komoly problémám akadt a 93-as1.4-es F astrámmal gyakorlatilag 1-ik pill-ról a másikra megmakacsolta magát (tünetek:kb.3000 alapjárat majd fogja magát és leáll)Próbaként átcseréltem benne a tápszivattyút, injektort, alapjárati motort egy üzemképesből és nem akadozik neki. Kínomban elvittem egy""szerelőhöz"" akit nem ajánlok senkinek 20 pénzért addig jutott, hogy vagy gyújtás modul vagy computer. A gyújtás modult is ki cseréltem de nem ez a gond. Érdekődtem már pár helyről és pislogva néztek rám, szerintük nem jellemző viszont computert meg nem találok sehol olyat, mint ami benne van. Próbáltam fekete csatisat mert ebben az van de még csak be sem indul. confused.gif Ha valakinek ötlete van szívesen venném. Elöre is köszönöm.

Esetleg lambda szondát nézétek meg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a most épp aktuális kérdésem, hogy a c14se kollégáknak vajon milyen színű környezetvédelmi matricájuk van, kék vagy piros? Mert akiket kérdezgettem, valakinek kék, valakinek piros.

Jövő héten viszem vizsgáztatni az autót, és kíváncsi lennék rá, hogy milyet kellene rárakniuk...

1995. 07 hónapban lett forgalomba állítva és jelenleg -a régi rendszer szerint - még zöld környezetvédelmi matrica van rajta.

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.

Nekem most volt szeptemberbe műszakin és pirosat kapott!

Link to comment
Megosztás:

Heló! Újra itt a hideg és újra a termosztát problémával állok elétek! Tavaly cseréltem termosztátot (wahler)! Nyáron szépen dolgozik, 92 fok a műszeren ahogy az elő van írva! Most néztem hogy még nem üzem meleg motornál a hűtőbe előremenő cső melegszik! Eléri a 90 fokot és visszaejti kb. 80-ra majd vissza 90 mind ez 0 és +2 foknál! Mi lesz -15 nél! Nálatok is így működik vagy csak én szívok minden télen ezzel a problémával? A még kevesebb mint 1 éves termosztát tönkre menne 1 nyár alatt? A motorom c14nz. Köszi előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Heló! Újra itt a hideg és újra a termosztát problémával állok elétek! Tavaly cseréltem termosztátot (wahler)! Nyáron szépen dolgozik, 92 fok a műszeren ahogy az elő van írva! Most néztem hogy még nem üzem meleg motornál a hűtőbe előremenő cső melegszik! Eléri a 90 fokot és visszaejti kb. 80-ra majd vissza 90 mind ez 0 és +2 foknál! Mi lesz -15 nél! Nálatok is így működik vagy csak én szívok minden télen ezzel a problémával? A még kevesebb mint 1 éves termosztát tönkre menne 1 nyár alatt? A motorom c14nz. Köszi előre is a válaszokat!

Ha végül beáll 90-re, akkor jó az a termosztát. Úgy működik, hogy elkezd melegedni a motor zárt termosztáttal, majd kinyit a termosztát, ekkor a hűtőből beáramlik a hideg víz a motorba (ilyenkor látod, hogy visszaesik a mutató), majd már nyitott termosztáttal elkezd megint melegedni, és eléri a 90 fokot. Nekem ehhez a mutatványhoz kb. 5km kell a kocsinak -1°C esetén.

Link to comment
Megosztás:

Heló! Újra itt a hideg és újra a termosztát problémával állok elétek! Tavaly cseréltem termosztátot (wahler)! Nyáron szépen dolgozik, 92 fok a műszeren ahogy az elő van írva! Most néztem hogy még nem üzem meleg motornál a hűtőbe előremenő cső melegszik! Eléri a 90 fokot és visszaejti kb. 80-ra majd vissza 90 mind ez 0 és +2 foknál! Mi lesz -15 nél! Nálatok is így működik vagy csak én szívok minden télen ezzel a problémával? A még kevesebb mint 1 éves termosztát tönkre menne 1 nyár alatt? A motorom c14nz. Köszi előre is a válaszokat!

Kérdéses ugye, hogy a műszer és a jeladója mennyire pontos. Végülis, ha visszamegy 90 fokra, akkor elvileg jól működik.

Nekem még a gyári termosztát van benne, műszer szerint úgy működik, hogy hidegindítás után felmegy 96-ig, innen visszaesik 92-re, ha hidegebb van kint, akkor kicsivel 90 alá, de visszamegy 92-re, nyáron e fölé

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Komoly problémám akadt a 93-as1.4-es F astrámmal gyakorlatilag 1-ik pill-ról a másikra megmakacsolta magát (tünetek:kb.3000 alapjárat majd fogja magát és leáll)Próbaként átcseréltem benne a tápszivattyút, injektort, alapjárati motort egy üzemképesből és nem akadozik neki. Kínomban elvittem egy""szerelőhöz"" akit nem ajánlok senkinek 20 pénzért addig jutott, hogy vagy gyújtás modul vagy computer. A gyújtás modult is ki cseréltem de nem ez a gond. Érdekődtem már pár helyről és pislogva néztek rám, szerintük nem jellemző viszont computert meg nem találok sehol olyat, mint ami benne van. Próbáltam fekete csatisat mert ebben az van de még csak be sem indul. confused.gif Ha valakinek ötlete van szívesen venném. Elöre is köszönöm.

Először is, meg kéne nézni, hogy nem tárolt-e valami hibakódot az ECU, hátha az közelebb vinne a megoldáshoz. Én első körben repedt, szakadt vákuumcsöveket keresnék, aztán fojtószelep-potméter, MAP-szenzor irányban nézelődnék. A gyújtásmodul ilyet nem tud okozni, attól csak random leáll, de nem pörög fel a motor. ECU lehetne, de nem túl gyakori. Ugyanilyen motorú autóból valót belepróbálhatsz, de ha leírod a mostani ECU-d számát, megnézem, mi lenne még jó hozzá. Konkrétan milyen motorkódú is az autó?

Link to comment
Megosztás:

Kérdéses ugye, hogy a műszer és a jeladója mennyire pontos. Végülis, ha visszamegy 90 fokra, akkor elvileg jól működik.

Nekem még a gyári termosztát van benne, műszer szerint úgy működik, hogy hidegindítás után felmegy 96-ig, innen visszaesik 92-re, ha hidegebb van kint, akkor kicsivel 90 alá, de visszamegy 92-re, nyáron e fölé

Szerintem pontos mert mint írtam nyáron úgy beáll a mutató 92-re hogy onnan el se mozdul sehova csak lámpánál! Az nem tiszta hogy a miért melegszik az előremenő cső a hűtőbe már akkor mikor még a mutató a kék mezőnél jár! Tavaly is ez volt a bajom, ugyan így kezdte és mikor jött a kemény hideg nem akarta elérni a 90-et sem!

Link to comment
Megosztás:

Először is, meg kéne nézni, hogy nem tárolt-e valami hibakódot az ECU, hátha az közelebb vinne a megoldáshoz. Én első körben repedt, szakadt vákuumcsöveket keresnék, aztán fojtószelep-potméter, MAP-szenzor irányban nézelődnék. A gyújtásmodul ilyet nem tud okozni, attól csak random leáll, de nem pörög fel a motor. ECU lehetne, de nem túl gyakori. Ugyanilyen motorú autóból valót belepróbálhatsz, de ha leírod a mostani ECU-d számát, megnézem, mi lenne még jó hozzá. Konkrétan milyen motorkódú is az autó?

Üdv quote.

Meg történt az is le lett ellenőrizve a teljes üzemanyag ellátó rendszer táp szivattyú,alapjárati motor,MAP-szenvor ,sőt még az injektor is.Voltam diagnosztikán is de ott sem lettem okosabb.A vákuumcsöveket át nézem a motor C14nz 93"

Köszönöm szépen ja az ECU száma UH 16183409 ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.