Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hali!

92-es f astrám van és nekem is azt csinálja, hogy hidegen nehezen indul és amikor beindul akkor várni kell rá még beáll az alapjárat.

Amikor meleg akkor pöcc röff!!! Ezeket próbáljam akkor ki én is /gyertya, gyújtáselektronika, hőfokjeladó/ ?!

Amm...de viszont amit kérdezni akartam az az, hogy nekem olyat csinál mikor megyek vele és felengedem a gázt, hogy motorféket használjam

akkor el kezd rángatni, de nem egyhuzamban hanem egyszer van motorfék, utána meg mintha kapna benzint és megye

aztán megint van motorfék és utána megint mintha kapna és ezt így váltogatja!!

Mit nézzek meg rajta, vagy mit kellene cserélni??!

Előre is köszönöm a segítséget!!

Alapjárati motor, próbáld meg kitisztítani féktisztítóval, ha nem lesz jó, akkor csere sajnos.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap ráakadtam autóvadászat közben egy hirdetésre,amelyben egy Astra f szerepel 1.6 si jelzésű motorral,amiről azt írják,hogy 101 le.Tényleg létezik ilyen motorral szerelt Astra?Ez jobb vagy rosszabb,mint a 1.6 16v ecotech?Eléggé felkeltette az érdeklődésemet az autó.

Köszi,a válaszokat!

Olyannyira létezik hogy nekem is egy ilyen szív dobog a vectrában.

Szvsz sokkal jobb mint az ecotec, ez egyszerű mint a faék, viszont k*vára megy, azt a kis kasznit repíti a 100 lóval. De nem is eszik sokat.

Az ecotec macerásabb, szereti enni az olajat, sokkal érzékenyebb motor a 8 szelepesnél. Ráadásul ha valamiért széthullik a vezérlés, az ecotecnél az sokezres tétel, míg az Se-nél nem tud összeérni semmi.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem jobbik esetben nem zárlatos az önindító bár akkor kattanásnál el halványodnának a vissza jelző lámpák,szerintem inkább vagy kopott szénkefe vagy a bendix végén nem ad le áramot a forgórészhez amikor be húzz,kapcsoló meg hasonlókat ki hagynám ha már egyszer be húzz(Kattan)

szénkefék ki lettek cserélve, azt kizárnám. először azt csinálta, hogy 2.-3. kulcsfordításra elindult. most kb 300szor is elfordíthatom a kulcsot mire izzít és indul. melegen ha leállítom indul rendesen, ahányszor csak akarom. ha viszont áll pár percet, megint kezdi elölről.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

92-es f astrám van és nekem is azt csinálja, hogy hidegen nehezen indul és amikor beindul akkor várni kell rá még beáll az alapjárat.

Amikor meleg akkor pöcc röff!!! Ezeket próbáljam akkor ki én is /gyertya, gyújtáselektronika, hőfokjeladó/ ?!

Amm...de viszont amit kérdezni akartam az az, hogy nekem olyat csinál mikor megyek vele és felengedem a gázt, hogy motorféket használjam

akkor el kezd rángatni, de nem egyhuzamban hanem egyszer van motorfék, utána meg mintha kapna benzint és megye

aztán megint van motorfék és utána megint mintha kapna és ezt így váltogatja!!

Mit nézzek meg rajta, vagy mit kellene cserélni??!

Előre is köszönöm a segítséget!!

A rángatással kapcsolatban, nézd át a vákuumcsöveket, nincs-e lecsúszva, kirepedve valamelyik. A kilométeróra mér rendesen? A sárga motorkontroll lámpa nem világít menet közben?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A rángatással kapcsolatban, nézd át a vákuumcsöveket, nincs-e lecsúszva, kirepedve valamelyik. A kilométeróra mér rendesen? A sárga motorkontroll lámpa nem világít menet közben?

Az mér rendesen, a lámpa nem világít, viszont az akksi lámpa az parázslik nem tudom az befolyásolja-e!!?

Link to comment
Megosztás:

Azt már kicseréltem, meg a hőfokjeladót is és sajna akkor is csinálja!!

Jót raktál bele? Mert én úgy jártam a Corsa-nál, hogy vettem egy gyári bontottat, beraktam. Egy darabig még úgy, ahogy jó volt, aztán elkezdte ugyan ezt a szitut. Kivettem és akkor vettem észre, hogy nem ugyan olyan a kúpos része, és amit raktam bele az durván fogalmazva hordósabb volt, így megszorult a fészekben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

szénkefék ki lettek cserélve, azt kizárnám. először azt csinálta, hogy 2.-3. kulcsfordításra elindult. most kb 300szor is elfordíthatom a kulcsot mire izzít és indul. melegen ha leállítom indul rendesen, ahányszor csak akarom. ha viszont áll pár percet, megint kezdi elölről.

Akkor mint az előzőekben szóltak lehet tényleg szorul a forgórészed,próbáljatok meg rá mérni indítózás közben mennyi áramot vesz fel és mindjárt ki derül a szorulás zárlat stb vagy esetleg hogy a forgórészhez a bendixből megy-e egyáltalán le áram.Még a motor-váz között a test kábelt próbáld meg pucolgatni hátha ;-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Extra kérdés: elnyalt fejű gyertyát hogyan lehet kiszedni?

A korábban leírt hibajelenségeket, az általatok javasolt és a fórumon olvasottak alapján elkezdtem kijavítani, de azt vettem észre, hogy a 3-as gyertya körül elektromos áthúzás van. Kicseréltem a többi gyertyát, de a 3-ast nem tudom kivenni, mivel korábban a kretén szerelő nagyon meghúzhatta. Félig kijött, de utána annyira szorul, hogy elfordul rajta a kulcs.

Természetesen hideg motornál próbáltam, de ez most megfogott. Hogyan tovább?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Extra kérdés: elnyalt fejű gyertyát hogyan lehet kiszedni?

A korábban leírt hibajelenségeket, az általatok javasolt és a fórumon olvasottak alapján elkezdtem kijavítani, de azt vettem észre, hogy a 3-as gyertya körül elektromos áthúzás van. Kicseréltem a többi gyertyát, de a 3-ast nem tudom kivenni, mivel korábban a kretén szerelő nagyon meghúzhatta. Félig kijött, de utána annyira szorul, hogy elfordul rajta a kulcs.

Természetesen hideg motornál próbáltam, de ez most megfogott. Hogyan tovább?

Ha nagy gyertya való bele (nincs egy cső a gyertya foglalata körül) akkor egy ügyesebb hegesztővel beszélj, hogy pötyögessen a gyertyára egy masszívabb csövet és egy erőkart a végére.

Ja és előtte alaposan be kell cupákolni csavarlazítóval, vagy valamilyen híg olajjal a menetet, hogy véletlenül se süljön még jobban össze. Aztán meg lehet próbálni melegen, hegesztés után kitekerni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Extra kérdés: elnyalt fejű gyertyát hogyan lehet kiszedni?

A korábban leírt hibajelenségeket, az általatok javasolt és a fórumon olvasottak alapján elkezdtem kijavítani, de azt vettem észre, hogy a 3-as gyertya körül elektromos áthúzás van. Kicseréltem a többi gyertyát, de a 3-ast nem tudom kivenni, mivel korábban a kretén szerelő nagyon meghúzhatta. Félig kijött, de utána annyira szorul, hogy elfordul rajta a kulcs.

Természetesen hideg motornál próbáltam, de ez most megfogott. Hogyan tovább?

vissza nem tudod tekerni??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Köszönöm a tanácsokat, közben sikerült kivennem, eggyel kisebb krova fejjel. (21-es helyett 20-assal) Tényleg ez a 3-mas henger volt a hibás, törött volt a porcelán.

Egyébként igen, nagyfejű gyertya van benne, és a cső külön van, a pipával egyben levehető.

Viszont amit találtam utána, az kiakasztott. Nemhogy túlhúzta a szerelő, hanem konkrétan rosszul tekerte be és azért szorult. Tönkretette a gyertya menetet a hengerfejben. Alapos törmelék takarítás után még éppen be tudtam tekerni egy új gyertyát, de az már most látszik, hogy ha még egyszer hozzá kell nyúlni, nem úszom meg a hengerfej javíttatását, vagy cseréjét. Kérdés melyik olcsóbb, vagy könnyebben kivitelezhető.

Most szép egyenletesen jár az autó álló helyzetben, később megyek vele egy próba útra is, hogy a korábbi rángatások megszűntek-e.

Ha többet tudok jelentkezek.

Amúgy nem tudom mi a szokás itt a fórumon, beírjam-e, hogy hol csináltattam az autót, negatív tapasztalatként, hogy mások még véletlenül se dolgoztassanak vele, vagy inkább hagyjam a francba és okuljak belőle.

Link to comment
Megosztás:

gyertya menetet is tudnak javítani helicoillal, nézz utána neten...

ha esetleg nem sikerült minden törmeléket kiszedned, az tud csúnya dolgokat csinálni odabent... :(

Sziasztok.

Köszönöm a tanácsokat, közben sikerült kivennem, eggyel kisebb krova fejjel. (21-es helyett 20-assal) Tényleg ez a 3-mas henger volt a hibás, törött volt a porcelán.

Egyébként igen, nagyfejű gyertya van benne, és a cső külön van, a pipával egyben levehető.

Viszont amit találtam utána, az kiakasztott. Nemhogy túlhúzta a szerelő, hanem konkrétan rosszul tekerte be és azért szorult. Tönkretette a gyertya menetet a hengerfejben. Alapos törmelék takarítás után még éppen be tudtam tekerni egy új gyertyát, de az már most látszik, hogy ha még egyszer hozzá kell nyúlni, nem úszom meg a hengerfej javíttatását, vagy cseréjét. Kérdés melyik olcsóbb, vagy könnyebben kivitelezhető.

Most szép egyenletesen jár az autó álló helyzetben, később megyek vele egy próba útra is, hogy a korábbi rángatások megszűntek-e.

Ha többet tudok jelentkezek.

Amúgy nem tudom mi a szokás itt a fórumon, beírjam-e, hogy hol csináltattam az autót, negatív tapasztalatként, hogy mások még véletlenül se dolgoztassanak vele, vagy inkább hagyjam a francba és okuljak belőle.

Link to comment
Megosztás:

Akkor mint az előzőekben szóltak lehet tényleg szorul a forgórészed,próbáljatok meg rá mérni indítózás közben mennyi áramot vesz fel és mindjárt ki derül a szorulás zárlat stb vagy esetleg hogy a forgórészhez a bendixből megy-e egyáltalán le áram.Még a motor-váz között a test kábelt próbáld meg pucolgatni hátha ;-)

fejlemény.

ma reggel kb 3/4 óra szórakozás után elindult, eljutottam vele szervizbe. op-com-al ránéztek, azt mondja az autó, hogy megkrepált a motorvezérlő. hétfő reggel viszem vissza, elvileg meg tudják javíttatni, hétfő délutánra kész is.

Link to comment
Megosztás:

fejlemény.

ma reggel kb 3/4 óra szórakozás után elindult, eljutottam vele szervizbe. op-com-al ránéztek, azt mondja az autó, hogy megkrepált a motorvezérlő. hétfő reggel viszem vissza, elvileg meg tudják javíttatni, hétfő délutánra kész is.

Hát erre kíváncsi vagyok-leszek hogy az önindító ami néha indított néha nem csak a bendix húzott be,azt hozzák ki a kartácsak hogy a vezérlő ment el.:)))))))Ha jól keresek vissza akkor a motor diagnosztikát egyszer nem említetted hogy világított. Fejleményekről ha lehet akkor tényleg minél előbb tájékoztass(mert ez nekem magas+tanulni soha nem szégyen) de alsó hangon meg jegyzem számlát-blokkot mindenképp kérj,hiába drágább+a garancia levéllel együtt ha az áfás számlától már el is tekintenek javadra ;-)

Link to comment
Megosztás:

fejlemény.

ma reggel kb 3/4 óra szórakozás után elindult, eljutottam vele szervizbe. op-com-al ránéztek, azt mondja az autó, hogy megkrepált a motorvezérlő. hétfő reggel viszem vissza, elvileg meg tudják javíttatni, hétfő délutánra kész is.

ez "rendes" Opel szak()szerviz?

ja és kérd el a régi alkatrészt :D

Link to comment
Megosztás:

Olyannyira létezik hogy nekem is egy ilyen szív dobog a vectrában.

Szvsz sokkal jobb mint az ecotec, ez egyszerű mint a faék, viszont k*vára megy, azt a kis kasznit repíti a 100 lóval. De nem is eszik sokat.

Az ecotec macerásabb, szereti enni az olajat, sokkal érzékenyebb motor a 8 szelepesnél. Ráadásul ha valamiért széthullik a vezérlés, az ecotecnél az sokezres tétel, míg az Se-nél nem tud összeérni semmi.

Szevasz!

Először is köszönöm a hasznos infókat!Viszont arra még kíváncsi lennék,hogy tényleg fekete matricás a motor környezetvédelmi besorolása?Ez szmogriadókor leállítást jelent?

Link to comment
Megosztás:

Szevasz!

Először is köszönöm a hasznos infókat!Viszont arra még kíváncsi lennék,hogy tényleg fekete matricás a motor környezetvédelmi besorolása?Ez szmogriadókor leállítást jelent?

a C16NZ-é igen (nekem az lett), a C16SE-be nem vagyok biztos, bár nekem a vizsgán azt mondták, hogy '93 előtti feketét kap, utána meg kéket, nem tom mellyire igaz, nekem azt mondták ott..

Módosítva : stirlitz
Link to comment
Megosztás:

Szevasz!

Először is köszönöm a hasznos infókat!Viszont arra még kíváncsi lennék,hogy tényleg fekete matricás a motor környezetvédelmi besorolása?Ez szmogriadókor leállítást jelent?

Az összes C-s motor feketét kap, de nem kell hinni nekem. :D

a C16NZ-é igen (nekem az lett)

Ugye hogy hazudok... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jót raktál bele? Mert én úgy jártam a Corsa-nál, hogy vettem egy gyári bontottat, beraktam. Egy darabig még úgy, ahogy jó volt, aztán elkezdte ugyan ezt a szitut. Kivettem és akkor vettem észre, hogy nem ugyan olyan a kúpos része, és amit raktam bele az durván fogalmazva hordósabb volt, így megszorult a fészekben.

Hát boltba úgy kértem, hogy c16nc motorba kell. Elővett egyet és azt mondta ez jó bele!!

Gondoltam csak tudja! Nem tudom van-e valami kódja esetleg amivel a gyárit meg lehetne bele venni!?!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.