Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.

Van egy 2002-es, 1.4-es, F-es Astrám (X14NZ motorkód): Magas az alapjárat kb. 1500rpm és menetközben mondjuk váltásnál ingadozik a fordulat 1000 és 2000 rpm körül van.Alapjárat állító motort már cseréltem (bontott) ami működött de így is ugyanaz a hiba. Válaszokat előre is köszi,szép napot :) Üdv :SzuperZ

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Motorolaj-adalék vagy adalék ügyben kérnék infót akinek van bárminemű tapasztalata. Gondolom lényegileg nem lehet a problémával mit kezdeni, adott egy 22 éves C14NZ, 2000 km-en kb fél liter olajat fogyaszt. Van valami "csodalé" amit ha betöltök akkor ez megszűnik vagy mérséklődik ? Másik kérdés, hogy megéri-e bohóckodni vele ?

szerk.: Azt elfelejtettem írni ,hogy az óra szerinti futása 300.000 km, gondolom ennél több lehet benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok valaki ujitotta már fel a motorját szerelönél nem othon?

Esetleg othon amit lehet azt érdemes vagy inkáb az erre szakosodott szerelö?

1994 C14SE 8v motorrol van szó.

Elég lenne ithon kicserélgetni a használt cuccokat belöle.?

Ki végzett vagy csináltatott már hasonlót?

Válaszotokat elöre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok valaki ujitotta már fel a motorját szerelönél nem othon?

Esetleg othon amit lehet azt érdemes vagy inkáb az erre szakosodott szerelö?

1994 C14SE 8v motorrol van szó.

Elég lenne ithon kicserélgetni a használt cuccokat belöle.?

Ki végzett vagy csináltatott már hasonlót?

Válaszotokat elöre is köszönöm.

Ha van hozzáértés, szerszámok, hely akkor szinte mindent el lehet végezni otthon. Van pár munka aminek nincs értelme otthon nekiállni, vagy olyan szerszám kell hozzá, ami nem sűrűn fordul elő egy átlagos háztartásban. A hengerfej síkolás is ilyen például. A motorcsere például pár Praktikeres szerszámmal elvégezhető.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicseréltettem a termosztátot szépen melegszik a motor. Viszont új jelenséget tapasztaltam. Hideg indításnál mintha nem menne a szivató, jóval alacsonyabb a megszokottnál a motor fordulatszám, és erő sincs annyi benne. Nem fullad le, de kevésnek találom a fordulatszámot. Melegen is mintha alacsonyabb fordulatszámon járna a motor. Mi lehet ennek az oka? az alapjárati motor dugult el esetleg? Opel Astra F classic 1.4 8v

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicseréltettem a termosztátot szépen melegszik a motor. Viszont új jelenséget tapasztaltam. Hideg indításnál mintha nem menne a szivató, jóval alacsonyabb a megszokottnál a motor fordulatszám, és erő sincs annyi benne. Nem fullad le, de kevésnek találom a fordulatszámot. Melegen is mintha alacsonyabb fordulatszámon járna a motor. Mi lehet ennek az oka? az alapjárati motor dugult el esetleg? Opel Astra F classic 1.4 8v

Könnyen a végére járhatsz, ki kell szedni, és ki kell takarítani. Az egyvezetékes vízhőfok jeladónál légbubi szokott megszorulni, azt majd ereszd ki onnan, hogy ne csaljon a vízhőfokmérőd.

Link to comment
Megosztás:

Könnyen a végére járhatsz, ki kell szedni, és ki kell takarítani. Az egyvezetékes vízhőfok jeladónál légbubi szokott megszorulni, azt majd ereszd ki onnan, hogy ne csaljon a vízhőfokmérőd.

Az alapjárati fordulat szabályzó pucolását már csináltam, az menni fog. A légbuborékot hogy eresszem ki?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szívességi alapon javítok egy F Astrát (C14NZ), amiben elszakadt a vezérműszíj. Persze a szelepeket is szétverte, a tulaj vett egy bontott hengerfejet szelepekkel. Beszerelés után traktorhang... Némi kínlódás után felfedeztem, hogy az új HF nem pont olyan, mint a régi volt, a szívóoldalon középen ezen van egy lyuk, amin most hang jön és kék láng... Valószínű a kopogásérzékelő helye. Mivel lehetne ezt ledugózni?

Köszi,

q

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szívességi alapon javítok egy F Astrát (C14NZ), amiben elszakadt a vezérműszíj. Persze a szelepeket is szétverte, a tulaj vett egy bontott hengerfejet szelepekkel. Beszerelés után traktorhang... Némi kínlódás után felfedeztem, hogy az új HF nem pont olyan, mint a régi volt, a szívóoldalon középen ezen van egy lyuk, amin most hang jön és kék láng... Valószínű a kopogásérzékelő helye. Mivel lehetne ezt ledugózni?

Köszi,

q

Megpróbálhatod, hogy menetet fúrsz bele (ha nincs) és beletekersz egy csavart ami nem lóg bele semmibe és tudod tömíteni.

Link to comment
Megosztás:

Jó lenne tudni a kopogás sezenzor hogyan volt odacsavarozva, mert az elejében nincs menet, de elég mély a lyuk.

Hát igazából a c14nz.ben alapból nincs kopogás szenzor, de viszont tudtommal a c16nz-nél van a hengerfej és az injektor között egy Egr-szelep, lehet hogy ennek a helye van ott, és a hengerfej is ilyen motorról származik.

Link to comment
Megosztás:

Hát igazából a c14nz.ben alapból nincs kopogás szenzor, de viszont tudtommal a c16nz-nél van a hengerfej és az injektor között egy Egr-szelep, lehet hogy ennek a helye van ott, és a hengerfej is ilyen motorról származik.

Az EGR a kipufogó és a szívócső között lenne, ez viszont vhogyan az égéstérrel van összeköttetésben. Persze, hogy nem c14nz a hengerfej, de ahol a lyuk van, ott kopogásérzékelő szokott lenni. Lehet, hogy ebből menetvágá lesz, ahhoz viszont bonthatom le újra a szívóoldalt.

Link to comment
Megosztás:

Az EGR a kipufogó és a szívócső között lenne, ez viszont vhogyan az égéstérrel van összeköttetésben. Persze, hogy nem c14nz a hengerfej, de ahol a lyuk van, ott kopogásérzékelő szokott lenni. Lehet, hogy ebből menetvágá lesz, ahhoz viszont bonthatom le újra a szívóoldalt.

Ha le tudod zárni úgy hogy nincs mellette kifújás, akkor szerintem jó lesz., valami hőálló tömítés kell majd a csavar alá.

Link to comment
Megosztás:

Az EGR a kipufogó és a szívócső között lenne, ez viszont vhogyan az égéstérrel van összeköttetésben. Persze, hogy nem c14nz a hengerfej, de ahol a lyuk van, ott kopogásérzékelő szokott lenni. Lehet, hogy ebből menetvágá lesz, ahhoz viszont bonthatom le újra a szívóoldalt.

A kopogásérzékelő nincs közvetlen kapcsolatban az égéstérrel. Általában nem is a hengerfejen, hanem a blokkon szokott lenni. Meg egyébként is egy csavarral van felfogatva kívülre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szívességi alapon javítok egy F Astrát (C14NZ), amiben elszakadt a vezérműszíj. Persze a szelepeket is szétverte, a tulaj vett egy bontott hengerfejet szelepekkel. Beszerelés után traktorhang... Némi kínlódás után felfedeztem, hogy az új HF nem pont olyan, mint a régi volt, a szívóoldalon középen ezen van egy lyuk, amin most hang jön és kék láng... Valószínű a kopogásérzékelő helye. Mivel lehetne ezt ledugózni?

Köszi,

q

sztem X14NZ hengervefejtett vett

elektronyos EGR lesz az:

http://img17.aprod.hu/images_aprodhu/31538567_1_644x461_opel-corsa-astra-14-x14nz-motor-albertirsa.jpg

nem az ami a szívó oldalon középen van a képen

a kopp. szenzor, meg egy kis piezo nyavaja a motorra csavarozva, tényleg nincs köze a motor "belsejéhez":

https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/40870000-motor-erzekelokjeladok/40870246-kopogas-erzekelo/143660-kopogaserzekelo-opel-1_4-1_6

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.