Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Na ez az! Gondoltam rá, de nem tudom, hogyan működik. Úgy tudom, hogy az elektronika vezérli, nem? Úgy értem központilag. Hogy tud az elromlani?

No ez a része nekem is sötét, de másra meg nem nagyon tudok gondolni, pláne ha tényleg nem igazán indúl hidegen gáz nélkül.

Bár lehet hogy elkoszolódott az alapjárati motor, lehet nem lenne hülyeség megkukkantani.

Link to comment
Megosztás:

No ez a része nekem is sötét, de másra meg nem nagyon tudok gondolni, pláne ha tényleg nem igazán indúl hidegen gáz nélkül.

Bár lehet hogy elkoszolódott az alapjárati motor, lehet nem lenne hülyeség megkukkantani.

Hát, én most egymás után háromszor szétszedtem az egész injektort. Ki lett cserélve az összes tömítés, az alapjárati motor, próbaképpen ki lettek cserélve a szenzorok is, stb. Most fémtiszta minden az injektoron belül, beleértve az összes apró kis járatot. Végül rájöttem, hogy az egyik szervízben, ahova hülyeségből elvittem, fordítva kötöttek be két vákuumcsövet. Eléggé bosszüs voltam, elhiheted. Már majdnem vettem egy másik vezérlőelektronikát. Szerencsére előtte bele tudtam próbálni, és nem vezetett eredményre.

Nos, itt tartok most. Ráadásul még, a TECH1-es műszer kimutatta, hogy minden mechanikai rész tökéletes. (Sorolhatnám még, mennyi minden ki volt próbálva, mint pl előgyújtás állítás, töltőfeszültség mérés, vezérműszíj, stb)

Éssss, még mindig nehezen indul. Teljesen tanácstalan vagyok...

Link to comment
Megosztás:

Nekem 47-es hibakódom volt és az égve maradt gyújtás le és fel ig. Nekem is azt tanácsolták tisztítsam az egr szelepet és iktassam ki de a hogyan-ra még nem kaptam választ. Hogy van ez a lemezes megoldás? Tudsz nekem erről leírást, linket vagy valamit ami alapján meg tudom csinálni?

Link to comment
Megosztás:

kosatibi: két dolog jutott eszembe:

- nem lehet valami tömítetlenség a hiba oka? valahonnan plusz levegő jut a a rendszerbe, így hidegen nem elég dús a motorba jutó anyag

- AC pumpát próbáltad cserélni? esetleg egy kölcsön AC-vel kipróbálni?

Helló!

Nos, a tömítetlenség szinte kizárva. Két okból is. Egyik az, hogy -mint azt az előzőekben már leírtam- már az összes tömítés ki lett cserélve, ráadásul tömítőpasztával is be lettek kenve a tömítések(csak annyira, hogy ne kerüljön paszta a légjáratokba). A gumicsöveket is átnéztem, nagynyomású levegővel. Másrészről pedig ha valahol fölös levegő kerülne a rendszerbe, akkor magasabb lenne az alapjárat, szerintem. Ez volt előzőleg a probléma.

AC-t nem próbáltam, de ha ráadom a gyújtást, akkor nagyon hamar hallom is a kattanást, amikor a relé lekapcsolja a motort, azaz a benzinnyomás hamar kialakul. Ráadásul ha az AC hibás lenne, akkor máskor is érezhető lenne. Viszont az autó folyamatosan gyorsul, nem rángat.

Most azt a tippet kaptam, hogy lehet, hogy újra kell programozni a vezérlést, mert indításnál nem érvényesül a szivató hatás. Ebben azonban nem vagyok biztos, mert csekély a valószínűsége, hogy az elektronika "átprogramozza" magát.

Szal, még mindig tanácstalan vagyok, sőt nálam komolyabb hozzáértők is.

Link to comment
Megosztás:

Mellesleg a Tech1-es nem mutatott ilyen hibákat. Minden érzékelőnek jó volt a határértéken mért értéke.

Asszem a Tech1 csak akkor mutatna hibát, ha valami szélsőségesen rossz lenne. Bizonyos tartományon beüli eltérésnél nem jelez hibát. De nem értek hozzá ugyhogy ez nem 100%, csak asszem így van és a Te esetedben ezért nem tud normálisan diagnosztizálni.

Link to comment
Megosztás:

Asszem a Tech1 csak akkor mutatna hibát, ha valami szélsőségesen rossz lenne. Bizonyos tartományon beüli eltérésnél nem jelez hibát. De nem értek hozzá ugyhogy ez nem 100%, csak asszem így van és a Te esetedben ezért nem tud normálisan diagnosztizálni.

Igazad van, attól hogy határértéken belül vannak a szenzorok, még lehetnek rosszak. Sajnos ez a fajta számítógép csak szenzorok mérési tartományának két szélső értékét méri. Azaz pl.: alapjáraton és kb 4000-es fordulaton.

Tehát a Tech1-es nem mérvadó, és sajnos az sem, hogy különböző szenzorokat próbáltam bele, mivel azok egy bontóból származnak, ami nem zárja ki a hibalehetőséget.

Azt hiszem ez egy olyan hiba, ami ritkán fordul elő, és emiatt nem tudnak a szervizekben sem mondani semmit. Az lenne jó, ha már valaki találkozott volna ilyen esettel...

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem ez egy olyan hiba, ami ritkán fordul elő, és emiatt nem tudnak a szervizekben sem mondani semmit. Az lenne jó, ha már valaki találkozott volna ilyen esettel...

Javaslok egy olajnyomás mérést, nekem szinte mindent kicseréltek, injektor, gyújtáselosztó, MAP szenzor, hőmérséklet jeladó, AC pumpa, AC relé még a ECU-t is, de a hiba megmaradt hidegen nehezen indult, sőt télen volt olyan eset, hogy 20 - 50 perc után tudtam beindítani. Végül kiderült, hogy túl nagy az olajnyomás hidegen, olajszivattyú is ki lett cserélve és onnantól kezdve minden ok lett. Ha előbb megmérték volna az olajnyomást akkor nem kellett volna ennyit ráköltenem. Nagyon ritka hiba de lehet, hogy nálad is ez a probléma.

Link to comment
Megosztás:

Javaslok egy olajnyomás mérést, nekem szinte mindent kicseréltek, injektor, gyújtáselosztó, MAP szenzor, hőmérséklet jeladó, AC pumpa, AC relé még a ECU-t is, de a hiba megmaradt hidegen nehezen indult, sőt télen volt olyan eset, hogy 20 - 50 perc után tudtam beindítani. Végül kiderült, hogy túl nagy az olajnyomás hidegen, olajszivattyú is ki lett cserélve és onnantól kezdve minden ok lett. Ha előbb megmérték volna az olajnyomást akkor nem kellett volna ennyit ráköltenem. Nagyon ritka hiba de lehet, hogy nálad is ez a probléma.

:shock: :shock: hú bakter ilyen is létezik :?: hát :?: ezt nem akarom el hinni, valaki kifejthetné ezt bővebben :oops:

Link to comment
Megosztás:

:shock: :shock: hú bakter ilyen is létezik :?: hát :?: ezt nem akarom el hinni, valaki kifejthetné ezt bővebben :oops:

Valahol a kenesi rendszerben van egy biztonsagi szelep, ami akkor nyit, ha tul nagy az olajnyomas. A folosleges olaj visszafolyik a teknobe.

Megy egy hasonlo szelep van az olajszurovel parhuzamosan beszerelve, ami akkor nyit, ha a szuro eltomitodik es nem tud aramlani rajta keresztul elegendo olaj. Ez arra jo, hogy a motor ne maradjon olaj nelkul, meg akkor sem, ha az olaj nincs megszurve.

Bovebben nem tudom :wink:

Link to comment
Megosztás:

Én azt nem értem, hogyan alakulhat ki indításnál magas olajnyomás, és miért befolyásolja az az alapjáratot. Tudja valki?

Hát ezt nem értem én sem. Az rendben van hogy a szivattyúnál, van szelep ami elengedi a nyomást és a motor fordulat számának megfelelöen tartja is, de az alpjáratnak szerintem nincs köze hozzá. Azt eltudom kébzelni hogy túl nagy nyomás van, mert a szelep akadozik , de ez sem valószínű mivel gondolom valami rugó feszíti a szelepet és ha eléri a nyomást akkor össze nyomja a rugót és át engedi a nyomást vagyis az olajat. Tehát ha a szelep nem jó akkor gondolatom szerint inkább nincs oil nyomás, vagy hogy is van ez :?

Link to comment
Megosztás:

Hát ezt nem értem én sem. Az rendben van hogy a szivattyúnál, van szelep ami elengedi a nyomást és a motor fordulat számának megfelelöen tartja is, de az alpjáratnak szerintem nincs köze hozzá. Azt eltudom kébzelni hogy túl nagy nyomás van, mert a szelep akadozik , de ez sem valószínű mivel gondolom valami rugó feszíti a szelepet és ha eléri a nyomást akkor össze nyomja a rugót és át engedi a nyomást vagyis az olajat. Tehát ha a szelep nem jó akkor gondolatom szerint inkább nincs oil nyomás, vagy hogy is van ez :?

Úgy tudom, hogy a nyomásszabályzó szelep mindkét irányban akadozhat, ha elszennyeződik. Viszont akkor is az olajtúlnyomás csak magasabb fordulaton jelentkezik. Elvileg.

Link to comment
Megosztás:

Nos, megvizsgáltuk az olajnyomást, és a nyomásszabályozó szelepet. Minden tökéletes. Tehát ezzel sem oldódott meg a probléma. Továbbra is indításnál visszatorpan a motor, és lassan éri el a normális alapjáratot. Van még valami tippetek?

Műszerhiba...

Link to comment
Megosztás:

Én azt nem értem, hogyan alakulhat ki indításnál magas olajnyomás, és miért befolyásolja az az alapjáratot. Tudja valki?

Én már sajnos tapasztaltam ilyet ha elkoszolódik és hidegen nem nyit a szelep akkor akár olyan nagy olajnyomás is kialakulhat, hogy a hidrotőkéket kitámasztja onnantól kezdve nincs rendes alapjárat, ingadozik lefullad stb. Végül sok indítási kisérlet után ha sikerül az üzemi hőmérsékletre felmelegíteni a motort onnantól kezdve érdekes módon minden rendbe jön az olajnyomás is megfelelő lesz.

kosatibi: Ugye az olajnyomást hidegen az első indításnál mérték meg nekem egy napig kellett ott hagynom a kocsit és másnap reggel mérték meg, melegen jó volt az olajnyomás. Ha beindítod a verdát és utánna nyomsz neki egy nagy gáz fröcsöt akkor mi történik egyből leáll vagy megy tovább alacsony alapjárat, ingadozik stb. :?:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.