Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nemtom hogy ehhez a maszkhoz is van -e, és a van, akkor ez az -e. Elvileg belülről lehet kipattintani, viszonylag egyszerűen. Ha mégsem betét, akkor szedd ki, tegyél a helyére csirkerácsot, és azon tuti megy levegő :(

Na de most a kérdés, hogy leszedés nélkül lehet elvileg kipattintani vagy le kell szedni az egész cuccot? :D Bár egyszerűbb volna megnéznem! :) csak ugye feleslegesen meg nem akarom letörni. B)

Link to comment
Megosztás:

Na de most a kérdés, hogy leszedés nélkül lehet elvileg kipattintani vagy le kell szedni az egész cuccot? :) Bár egyszerűbb volna megnéznem! :( csak ugye feleslegesen meg nem akarom letörni. B)

Elvileg a maszkot nem kell kivenni hozzá, csak hátulról a zárhíd felől benyúlni :D

Link to comment
Megosztás:

Azért érdekes ez a szonda.

A zacsin a "Made is USA" felirat van, a dobozon pedig "Made in Japan" és alatta pedig "Distributed By GM Daewoo Auto & Technology Ca..... Korea". És még egy rakás kereskedelmi cégen átmegy, mire ideér Mo.-ra. De sehol egy hologram a csomagoláson.

Nem tudom hogy lehet most 7-8eFt egy gyári lambda szonda. Én már kb 5éve cseréltem, elsőre egy olcsóbb univerzálissal próbálkoztam sikertelenűl, majd rááldoztam a 24eFt-ot a gyári hologramos, a benne lévő gyárival tökéletesen azonos kinézetű, szondára. Azóta 100ekm gond nélkül. Nem tudom hogy lehet egy szonda 7-8eFt ami már 5 éve is 24eFt volt. Lehet ennek a gyártását is átpakolták Kínába vagy Kóreába és ennek megfelelően a minősége is olyan szar, vagy csak egyszerűen hamisítják. Minden esetre ha ismét cserére szorul továbbra is az opel kereskedésben a gyárit fogom megvenni még ha fáj is az a huszonezer forint.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom hogy lehet most 7-8eFt egy gyári lambda szonda. Én már kb 5éve cseréltem, elsőre egy olcsóbb univerzálissal próbálkoztam sikertelenűl, majd rááldoztam a 24eFt-ot a gyári hologramos, a benne lévő gyárival tökéletesen azonos kinézetű, szondára. Azóta 100ekm gond nélkül. Nem tudom hogy lehet egy szonda 7-8eFt ami már 5 éve is 24eFt volt. Lehet ennek a gyártását is átpakolták Kínába vagy Kóreába és ennek megfelelően a minősége is olyan szar, vagy csak egyszerűen hamisítják. Minden esetre ha ismét cserére szorul továbbra is az opel kereskedésben a gyárit fogom megvenni még ha fáj is az a huszonezer forint.

Nálam a gyári szondák 180 ezerig futottak, aztán meghaltak. (Eddig 2 db.) A mostaniban nekem is 100 ezer van mint a tiédben, nyugodt vagyok a következő 80 ezerre programozva. B)

Link to comment
Megosztás:

Na igen én is olvastam itt már valami téli betétről csak nem tudom, hogy mi az ill még nem láttam, ha meg ez netán mégis az akkor hogy kell kivenni? B)

Mert nem akarom fél elejét lebontani ezért! :) ill ha meg szétszedem és mégsem az akkor meg nem akarom letörni! Szóval ha valaki ért hozzá akkor mondja! :)

Teljesen hülyeség ez az évszaknak megfelelő ki-be szerelgetés. Így jött ki a gyárból (legalább is az enyém) hogy ez benne van, így is marad, így tervezték a hűtését. Nálam állandóan bent van és soha nem volt hőmérsékleti gondja a motornak nyáron sem dugóban araszolva sem fent a hegyekben.

Ilyen alapon nyáron lökhárító nélkül kéne használni, mert így még kevésbé lenne eltakarva a hűtő :) Hidd el, pont annyi levegő megy be így is, amennyi szükséges, ha pedig kevés a menetszél, azért van a hűtőventilátor. (Arról nem is beszélve, hogy a levegő nagy része nem is fent (a hűtőrácson) áramlik be a hűtőhöz, hanem a lökinél.

(Nézz meg egy Passat B3-at, hogy menni hűtőrácsa van :D .)

Nem tudom hogy lehet most 7-8eFt egy gyári lambda szonda. Én már kb 5éve cseréltem, elsőre egy olcsóbb univerzálissal próbálkoztam sikertelenűl, majd rááldoztam a 24eFt-ot a gyári hologramos, a benne lévő gyárival tökéletesen azonos kinézetű, szondára. Azóta 100ekm gond nélkül. Nem tudom hogy lehet egy szonda 7-8eFt ami már 5 éve is 24eFt volt. Lehet ennek a gyártását is átpakolták Kínába vagy Kóreába és ennek megfelelően a minősége is olyan szar, vagy csak egyszerűen hamisítják. Minden esetre ha ismét cserére szorul továbbra is az opel kereskedésben a gyárit fogom megvenni még ha fáj is az a huszonezer forint.

Erről van szó. :( Az enyémben még a gyárija van (lassan 160ekm) semmi gond vele, de ezzel én is vagyok ahogy írtad.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok B) érdeklődni szeretnék kinek mi a véleménye a 1994-ben gyárott opel astra gls 1.4-ről mert nemrég vettem az első úton, miután elhoztam a kereskedőtöl alácsúszott a bal első kerék a kocsialá, az eladó állta a javíttatást, kideürlt hogy a papucsok voltak rosszak, most voltak benne cserélve a szíjjak olaj + szűrő erre amikor elakartam menni családdal 100km-es útra 50 km után megadta magát a vízcső ami a hütőventillátor oldalán van és mostmár egyre jobban kezdek beleunni az astrába.... eddig azthallotam hogy motorikusan nagyonjó csak a rozsdával vannak bajok... hát szerintem ezek után elég nagy hibát vétettem. kinek mi a véleménye? :/

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok :) érdeklődni szeretnék kinek mi a véleménye a 1994-ben gyárott opel astra gls 1.4-ről mert nemrég vettem az első úton, miután elhoztam a kereskedőtöl alácsúszott a bal első kerék a kocsialá, az eladó állta a javíttatást, kideürlt hogy a papucsok voltak rosszak, most voltak benne cserélve a szíjjak olaj + szűrő erre amikor elakartam menni családdal 100km-es útra 50 km után megadta magát a vízcső ami a hütőventillátor oldalán van és mostmár egyre jobban kezdek beleunni az astrába.... eddig azthallotam hogy motorikusan nagyonjó csak a rozsdával vannak bajok... hát szerintem ezek után elég nagy hibát vétettem. kinek mi a véleménye? :/

Az, hogy vettél egy javítási egységcsomagot, egy neppertől, és most megpróbálsz típusra általánosítni. :( Mondjuk azt nem igazán értem hogy egy gumi miatt, hogy tud befordulni a kerék az autó alá :D :) Az összesített véleményem az hogy elég randán átb.ctak B)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A sőt szót arra értettem, hogy nekem még a vezeték végénél lévő porcelán is elvolt törve, tőben. De attól még működött. B)

Nem, nem szokott ilyet csinálni. Van, hogy furán viselkedik, míg hideg, de ilyet nem szokott produkálni.

Nekem inkább hidegen azt csinálja, hogy gázelvétel/kuplungolás esetén még pár száz fordulatot fentebb szalad a fordulatszám. :D

nálam is pontosan ugyanigy csinálja hogy gáz el, kuplung be és kb 200-300 fordulatot feljebb megy de szerintem ez amiatt van hogy hidegen fentebb van az alapjáratom kb 1200-1300, melegen kb 900. ha jól gondolkodom akkor hidegen jobban kivan nyitva az alapjárati moci+dúsitás ezerrel, és mikor benyomom a kuplungot,tehermentesül a motor, és emiatt mászik fel a fordulat. melegen már nem szokott felkúszni.

ja és még egy kérdésem lenne hátha tudsz benne segiteni: amiota megvettem olyat játszik hogy ha eléri az üzemi hömérsékletet a moci, és leállitom és minél késöbb inditom be annál nehezebben indul be. ha kb 5-10perc után inditom pöccre indul, de ha kb 20perc után már kicsit érdekesebben elkezd röffeni de mégse utána elkapja. ha viszont több mint félora mulva inditom nem akar még röffeni se hanem kb 3-4 másodperc inditózás után szépen beindul. ha még késöbb inditom akkor meg pöccre indul, ilyen vizhöfoknál már kicsit megy a "szivató". kideritettem hogy a benzinnyomással van gond, az jön meg késön és azért nem indul. tehát ha már üzemmeleg volt a moci minél késöbb inditom annál nehezebben indul, de ha hideg akkor pöccre indul. nálad is van ilyen vagy csak nálam? pedig a benzinpumpa tökre jó rendesen szállit kb 2l-t percenként és járó motornál sincs gond a nyomással(injektorhidban meg lett mérve). állitólag lenne valami nyomástartó a pumpába, ha van is benne akkor tuti nem jó, mert leállitás után rögtön eltünik a nyomás. csak azt nem értem ha a nyomástartó hiánya lenne a gond akkor hidegen föleg kinlódni kéne az inditásnál pedig tökre jól indul. tudsz valamit erre mondani nekem?

elöre is köszi a hozzászólásod!

Link to comment
Megosztás:

nálam is pontosan ugyanigy csinálja hogy gáz el, kuplung be és kb 200-300 fordulatot feljebb megy de szerintem ez amiatt van hogy hidegen fentebb van az alapjáratom kb 1200-1300, melegen kb 900. ha jól gondolkodom akkor hidegen jobban kivan nyitva az alapjárati moci+dúsitás ezerrel, és mikor benyomom a kuplungot,tehermentesül a motor, és emiatt mászik fel a fordulat. melegen már nem szokott felkúszni.

ja és még egy kérdésem lenne hátha tudsz benne segiteni: amiota megvettem olyat játszik hogy ha eléri az üzemi hömérsékletet a moci, és leállitom és minél késöbb inditom be annál nehezebben indul be. ha kb 5-10perc után inditom pöccre indul, de ha kb 20perc után már kicsit érdekesebben elkezd röffeni de mégse utána elkapja. ha viszont több mint félora mulva inditom nem akar még röffeni se hanem kb 3-4 másodperc inditózás után szépen beindul. ha még késöbb inditom akkor meg pöccre indul, ilyen vizhöfoknál már kicsit megy a "szivató". kideritettem hogy a benzinnyomással van gond, az jön meg késön és azért nem indul. tehát ha már üzemmeleg volt a moci minél késöbb inditom annál nehezebben indul, de ha hideg akkor pöccre indul. nálad is van ilyen vagy csak nálam? pedig a benzinpumpa tökre jó rendesen szállit kb 2l-t percenként és járó motornál sincs gond a nyomással(injektorhidban meg lett mérve). állitólag lenne valami nyomástartó a pumpába, ha van is benne akkor tuti nem jó, mert leállitás után rögtön eltünik a nyomás. csak azt nem értem ha a nyomástartó hiánya lenne a gond akkor hidegen föleg kinlódni kéne az inditásnál pedig tökre jól indul. tudsz valamit erre mondani nekem?

elöre is köszi a hozzászólásod!

A nyomástartó visszacsapószelep biztosan nem jó neked sem... B) Mert az nekem sem.

Igazáén választ erre a kérdésedre nem tudok adni. Esetleg a motorhőjétől jobban gőzösödik az injektorhídban a benzin és visszanyomja a tankba. De ez csak feltételezés részemről.

Nekem az indítással amúgy is bajaim voltak, illetve nem is úgy indul mint benzines korában.... :D

Link to comment
Megosztás:

A nyomástartó visszacsapószelep biztosan nem jó neked sem... B) Mert az nekem sem.

Igazáén választ erre a kérdésedre nem tudok adni. Esetleg a motorhőjétől jobban gőzösödik az injektorhídban a benzin és visszanyomja a tankba. De ez csak feltételezés részemről.

Nekem az indítással amúgy is bajaim voltak, illetve nem is úgy indul mint benzines korában.... :)

valami ilyenre gondoltam én is hogy a meleg hatására valami ok miatt visszafolyik a benya és belevegösödik a rendszer, mert amikor olyat csináltam hogy tudtam hogy na most tuti kinlódni fog inditáskor, levettem a benyapumpa csatiját és akksirol vittem tápot neki, hajtottam pár másodpercig, vissza a csati, gyújtás ráad, indit és lám...pöccre indult pedig alapesetben kb 4másodperc kellett volna hogy beinduljon. ja és amikor az aksirol hajtottam a benyapumpát elöször elég furcsa hangja volt, és néhány másodperc után ált be a hangja normálra, szerintem az a furcsa hang az volt ahogy dolgozta kifele a levegöt és csak benzin került a csövekbe, szerintem ez lehetett...talán :D

csak azt nem értem hogy nálam miért csinálja ezt és pl. nálad nem pedig ugyanaz a tipusu motor. igaz csak egy szerelöt kérdeztem erröl de fogalma sincs hogy miért csinálja ezt. szerinted mit lehet ez ellen tenni? semmit? törödjek bele hogy ilyen?

irtad hogy gondod volt az inditásokkal. konkrétan nálad mi volt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok B) érdeklődni szeretnék kinek mi a véleménye a 1994-ben gyárott opel astra gls 1.4-ről mert nemrég vettem az első úton, miután elhoztam a kereskedőtöl alácsúszott a bal első kerék a kocsialá, az eladó állta a javíttatást, kideürlt hogy a papucsok voltak rosszak, most voltak benne cserélve a szíjjak olaj + szűrő erre amikor elakartam menni családdal 100km-es útra 50 km után megadta magát a vízcső ami a hütőventillátor oldalán van és mostmár egyre jobban kezdek beleunni az astrába.... eddig azthallotam hogy motorikusan nagyonjó csak a rozsdával vannak bajok... hát szerintem ezek után elég nagy hibát vétettem. kinek mi a véleménye? :/

Konkrétan én sem értem az alácsúszott kereket, de egy 94-es kocsinál ha eldurran egy vízcső 2011-ben az már típushiba? :D Ha az volt a terved, hogy megveszed, és csak tankolsz bele, akkor ezt most felejsd el. Bármennyire Opel sosem kop-el közben eltelt 17 év. :)

Link to comment
Megosztás:

valami ilyenre gondoltam én is hogy a meleg hatására valami ok miatt visszafolyik a benya és belevegösödik a rendszer, mert amikor olyat csináltam hogy tudtam hogy na most tuti kinlódni fog inditáskor, levettem a benyapumpa csatiját és akksirol vittem tápot neki, hajtottam pár másodpercig, vissza a csati, gyújtás ráad, indit és lám...pöccre indult pedig alapesetben kb 4másodperc kellett volna hogy beinduljon. ja és amikor az aksirol hajtottam a benyapumpát elöször elég furcsa hangja volt, és néhány másodperc után ált be a hangja normálra, szerintem az a furcsa hang az volt ahogy dolgozta kifele a levegöt és csak benzin került a csövekbe, szerintem ez lehetett...talán B)

csak azt nem értem hogy nálam miért csinálja ezt és pl. nálad nem pedig ugyanaz a tipusu motor. igaz csak egy szerelöt kérdeztem erröl de fogalma sincs hogy miért csinálja ezt. szerinted mit lehet ez ellen tenni? semmit? törödjek bele hogy ilyen?

irtad hogy gondod volt az inditásokkal. konkrétan nálad mi volt?

Ezeknél a motoroknál a benzinpumpa csak akkor kezd el dolgozni, ha van már fordulatszám jel.

Nekem az etanol miatt eleve nehezebb az indítás télen, plusz még vissza is eresztette az üzemanyagot. Ezért én beépítettem egy relé+nyomógomb kombót az AC-pumpa áramkörébe.

Ha indítani akarok, akkor kicsit nyomom a gombot és el is van hárítva a probléma. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Ide is lenne egy kérdésem keresek 1 olyan autószerelő műhelyt ahol vállalnak teljes motorgenerált.......valaki nem tud ilyet Budapest és környékén??Mert gépműhely találni ezret de ők nem válallják csak ha kivan szedve az egész blokk én azt meg sajnos nem tudom megoldani....

köszi B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Ide is lenne egy kérdésem keresek 1 olyan autószerelő műhelyt ahol vállalnak teljes motorgenerált.......valaki nem tud ilyet Budapest és környékén??Mert gépműhely találni ezret de ők nem válallják csak ha kivan szedve az egész blokk én azt meg sajnos nem tudom megoldani....

köszi :D

Mi a gond a mocival? B)

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor xe lesz a müszakit meg megoldom valahogy....

Miből gondolod, hogy egy XE-t ha veszel jobb állapotú lesz mint a tied? B) Xe150ló, még inkább szétküldik. :D Arra sem ártana költeni berakás előtt azt mondom. Persze biztos van jó állapotú.. De inkább van amire költeni kell. Én ha cserélnék mindenképpen felújítottan tenném be.

Link to comment
Megosztás:

Miből gondolod, hogy egy XE-t ha veszel jobb állapotú lesz mint a tied? B) Xe150ló, még inkább szétküldik. :D Arra sem ártana költeni berakás előtt azt mondom. Persze biztos van jó állapotú.. De inkább van amire költeni kell. Én ha cserélnék mindenképpen felújítottan tenném be.

Nem linkelem be mert még valaki lecsap rá helyettem :(

De találtam egy felujitotat :)

Link to comment
Megosztás:

Nem linkelem be mert még valaki lecsap rá helyettem :)

De találtam egy felujitotat B)

Akkor legyen szerencséd hozzá. :D Nekem annó ajánlot egyik ismerősöm egy németből behozott 20NE-t megkímélt patika autóból egy olaj folyás nem volt rajta 35ezerért kompletten :D Csak rájöttem ahhoz még kéne fék is meg ez az amaz. Így több lett volna. Ezért hanyagoltam is. :)

Hm látom vecsési vagy. :( Mikor jársz üllőn ?:) összefuthatnánk. :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor legyen szerencséd hozzá. B) Nekem annó ajánlot egyik ismerősöm egy németből behozott 20NE-t megkímélt patika autóból egy olaj folyás nem volt rajta 35ezerért kompletten :) Csak rájöttem ahhoz még kéne fék is meg ez az amaz. Így több lett volna. Ezért hanyagoltam is. :D

Csak sajnos nekem nincs ilyen ismerösöm amik vannak eladó c20nek ugyanigy köpik az olajat :(

nem nagyon járok arra de attol még összefuthatunk :)

Link to comment
Megosztás:

Csak sajnos nekem nincs ilyen ismerösöm amik vannak eladó c20nek ugyanigy köpik az olajat :)

nem nagyon járok arra de attol még összefuthatunk :)

Hát én ahonnan szoktam motyókat szerezni annak volt tavaly ez. Jól van. Szoktam Vecsésen járni de sose láttam még a kocsid. B) Sztem holnap is megyek. :D

Környéken nem sok astrást ismerek. :) Bővítendő a kőr. :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.