Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Irtam nektek mar arrol az utofelporgesrol amit a motor produkal ha kap egy gazfroccsot. Kiprobaltam legszuro nelkul, leszedtem a csovet az injektorfedelrol, szerencsemre nem volt poros a levego mert elotte esett az eso. Eszrevetel hogy majdcsak teljesen megszunt az utofelporges, vagyis a moci nem kap eleg levegot a gyari (uj) legszuron keresztul. Arra gondoltam hogy egy repulokbe valo modell bldc motort epitek a levego utjaba akkora lapattal ami csak befer a cso atmerojebe, ezzel megnyomva kicsit a legnyomast odabent. Persze egy masik injektorfedelbe hogy vissza lehessen alakitani gyarira, muszakinal. Mit szoltok? Mennyi levegot nyomna a propi 15-20 ezres fordulattal?

Olyasmi lenne mint egy kisebb turbofeltolto, a fordulatszamot a pillango potijarol vennem es azzal aranyosan novelnem/csokkentenem.

Ne akard feltalálni a villanyturbót. :D Egyébként működne a dolog ha olyan 2kw teljesítményű motorral nyomatnád befelé a levegőt,ahhoz meg nem kicsi generátor kellene,ami durván fogná a motort. Aztán ha esetleg applikálsz valami működő feltöltést,akkor kezdődik,hogy túl nagy lesz a henger sűrítése meg a hajtókarcsapágyak terhelése az extrém hőterhelésről nem is beszélve (több oxigén ugyebár).

A PT box nálam növelte a teljesítményt,nyomatékot 25%-al a gyári értékekhez képest.

A következő upgrade a methanol-víz befecskendezés lesz, de kész kittet nem akarok venni,mert elég drága, talán van olyan hely,ahová bekötve elég vákuum lenne ahhoz,hogy szívjon magának amennyit kellene fordulatszám függvényében. Vagy egy injektor beépítésével kell megoldani, de annak nem egyszerű megfelelő időben megfelelő delejt adni. Informálódj e téren ha gondolod, én látok benne fantáziát.

Link to comment
Megosztás:

Szoktam latogatni... :D

Szerezz egy hideg levegőt is fújni tudó hajszárítót, dugd bele a végét a szívócsőbe, és nézd meg mennyire pörög jobban. Persze álló kocsinál. Vagy ha van sok hosszabbítót kipróbálhatod mozgó járműnél is. Esetleg agregátorral a csomagtartóban. :D

Link to comment
Megosztás:

Nana..... :lol:

Mindig az ilyen idiotak vittek elorebb a vilagot (mint en) :D

Ha tényleg meg akarod hekkelni a rendszert a nagyobb fogyasztás reményében, szerintem máshol kotorássz.

Én ha turkálni akarnék, akkor a hőfok jeladóról érkező jelet hamisítanám meg a gázpedál állásának függvényben :D :P

Bár nem tudom, ez a hőfok mennyire real-time módon kerül felhasználásra a befecskendezési idők meghatározásában.

Ha percenként egyszer néz rá az ECU- akkor felejtős ez is :D

De majd mások engem is elküldenek messzire ha hülyeség :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha tényleg meg akarod hekkelni a rendszert a nagyobb fogyasztás reményében, szerintem máshol kotorássz.

Én ha turkálni akarnék, akkor a hőfok jeladóról érkező jelet hamisítanám meg a gázpedál állásának függvényben :D :D

Bár nem tudom, ez a hőfok mennyire real-time módon kerül felhasználásra a befecskendezési idők meghatározásában.

Ha percenként egyszer néz rá az ECU- akkor felejtős ez is :D

De majd mások engem is elküldenek messzire ha hülyeség :P

Szerintem kb ilyen gyakran. Az ócsó piaci tuningbox pont egy egyszerű ellenállás,ami a hőfokjeladóra van kötve. Eredménye + nagyon nagy fogyasztás.

A lambda jelet érdemes mókolni szvsz.

Meg nz elosztón nem lehet előgyújtást állítani kézzel? Mert én még azt próbálnám nagyobb oktánszámú nyállal állítgatni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem kb ilyen gyakran. Az ócsó piaci tuningbox pont egy egyszerű ellenállás,ami a hőfokjeladóra van kötve. Eredménye + nagyon nagy fogyasztás.

A lambda jelet érdemes mókolni szvsz.

Meg nz elosztón nem lehet előgyújtást állítani kézzel? Mert én még azt próbálnám nagyobb oktánszámú nyállal állítgatni.

Lambdaszonda jelét bütykölni már sztem macerásabb otthon(persze értem én, hogy úgy a jobb).

Egy áramkört építeni, ami koppanó gázpedálnál rányom valamennyi feszültséget a hőfok jelére, még elektró kettesért is kis feladat lenne :D

A legegyszerűbb eladni lenne a C14NZ-t, és venni egy nagyobbat.

Vagy építeni távirányítós kisautót, és azzal lehet száguldozni, és elektronikai késztetéseket is kiélni :D

Link to comment
Megosztás:

Lambdaszonda jelét bütykölni már sztem macerásabb otthon(persze értem én, hogy úgy a jobb).

Egy áramkört építeni, ami koppanó gázpedálnál rányom valamennyi feszültséget a hőfok jelére, még elektró kettesért is kis feladat lenne :D

A legegyszerűbb eladni lenne a C14NZ-t, és venni egy nagyobbat.

Vagy építeni távirányítós kisautót, és azzal lehet száguldozni, és elektronikai késztetéseket is kiélni :D

Ellenállást kell adni neki.15kOhm-nál úgy tudja az ECU,hogy -20fok a motor hőmérséklet,az úgy jó is lenne nyélgázra. :D

De ott áll vagy bukik a dolog,amit mondtál,hogy milyen gyakran nézi az ECU ezt a jelet.

Link to comment
Megosztás:

Ellenállást kell adni neki.15kOhm-nál úgy tudja az ECU,hogy -20fok a motor hőmérséklet,az úgy jó is lenne nyélgázra. :D

De ott áll vagy bukik a dolog,amit mondtál,hogy milyen gyakran nézi az ECU ezt a jelet.

De az nem tuti megoldás, hogy bekötöd az ellenállást, oszt jónapot.

Ezt kihasználni csak nagy terhelésnél (gáznál) kell.

Meg valami hangolási lehetőség is kéne, mert sztem a -20foknak hazudott motor rángatna mint a sz.r :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem kb ilyen gyakran. Az ócsó piaci tuningbox pont egy egyszerű ellenállás,ami a hőfokjeladóra van kötve. Eredménye + nagyon nagy fogyasztás.

A lambda jelet érdemes mókolni szvsz.

Meg nz elosztón nem lehet előgyújtást állítani kézzel? Mert én még azt próbálnám nagyobb oktánszámú nyállal állítgatni.

Lehet, az elosztófeél alatti Y-t kell fellazítani, és lehet tekergetni, de nem érdemes. Ha egyre gondolunk. :D

Link to comment
Megosztás:

Ne akard feltalálni a villanyturbót. :D Egyébként működne a dolog ha olyan 2kw teljesítményű motorral nyomatnád befelé a levegőt,ahhoz meg nem kicsi generátor kellene,ami durván fogná a motort. Aztán ha esetleg applikálsz valami működő feltöltést,akkor kezdődik,hogy túl nagy lesz a henger sűrítése meg a hajtókarcsapágyak terhelése az extrém hőterhelésről nem is beszélve (több oxigén ugyebár).

A PT box nálam növelte a teljesítményt,nyomatékot 25%-al a gyári értékekhez képest.

A következő upgrade a methanol-víz befecskendezés lesz, de kész kittet nem akarok venni,mert elég drága, talán van olyan hely,ahová bekötve elég vákuum lenne ahhoz,hogy szívjon magának amennyit kellene fordulatszám függvényében. Vagy egy injektor beépítésével kell megoldani, de annak nem egyszerű megfelelő időben megfelelő delejt adni. Informálódj e téren ha gondolod, én látok benne fantáziát.

Mennyi jutalékot kapsz a PTboxtól a marketingért? :D

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Mióta kicseréltem a gyertyákat, ngk-ra, azóta napi elsö inditáskor mindig elkezd ingadozni az alapjárat 2000- és lefuladás határon, de pár másodperc után beáll, és tartja ezt a magasabb 1500-2000 körüli fordulatot, majd kis melegedés után minden oké lesz.

Elötte beru ultra x nevü gyertya volt benne, és nem volt ilyen gondja.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Mióta kicseréltem a gyertyákat, ngk-ra, azóta napi elsö inditáskor mindig elkezd ingadozni az alapjárat 2000- és lefuladás határon, de pár másodperc után beáll, és tartja ezt a magasabb 1500-2000 körüli fordulatot, majd kis melegedés után minden oké lesz.

Elötte beru ultra x nevü gyertya volt benne, és nem volt ilyen gondja.

http://www.kovacsauto.hu/fs_main.php?fsurl...tya/ngk_gyertya

http://hyundaiaccent.atw.hu/temp/szereles/gyertya/index.html

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Mióta kicseréltem a gyertyákat, ngk-ra, azóta napi elsö inditáskor mindig elkezd ingadozni az alapjárat 2000- és lefuladás határon, de pár másodperc után beáll, és tartja ezt a magasabb 1500-2000 körüli fordulatot, majd kis melegedés után minden oké lesz.

Elötte beru ultra x nevü gyertya volt benne, és nem volt ilyen gondja.

Üdv!

Nekem ugyan ezt csinálja minden hidegindításnál.De ebben GM gyertyák vannak.Lehet,hogy "még" gyári?

Link to comment
Megosztás:

Heló! C14NZ

Egy hónapja volt vezérlés csere (szíj, feszítő, vízpumpa)! Azóta minden hidegindításkor hangot hallok a vezérléstől! Olyan hangja van mint amikor megcsúszik egy picit pl. egy ékszíj! Jár az autó 5 percet és szépen elhallgat! Valami ötlet valakinek vagy tapasztalat talán? Ja és continentál szíj van rajta! Köszi

Link to comment
Megosztás:

Ezt csak te tudhatod. :D

Szia!

160 000 km-el vettem át a kocsit.Úgy hogy nemtom. Azt viszont tudom,hogy mielőtt elkezdett ilyet csinálni már gondoltam gyertyacserére.Ki tudja mikor volt alapon.

Asszem kár volt agyalni rajta.Veszek bele egy garnitúrát,lesz ami lesz.Egyébként a porcelán alján ilyen rozsdaszerű izé van.Ebből gondoltam,hogy nem mai gyerek.

Link to comment
Megosztás:

Heló! C14NZ

Egy hónapja volt vezérlés csere (szíj, feszítő, vízpumpa)! Azóta minden hidegindításkor hangot hallok a vezérléstől! Olyan hangja van mint amikor megcsúszik egy picit pl. egy ékszíj! Jár az autó 5 percet és szépen elhallgat! Valami ötlet valakinek vagy tapasztalat talán? Ja és continentál szíj van rajta! Köszi

Egyszerű: leveszed az ékszíjat, ha nem hallod akkor az nyekereg. Vagy a generátor csapágya.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Mióta kicseréltem a gyertyákat, ngk-ra, azóta napi elsö inditáskor mindig elkezd ingadozni az alapjárat 2000- és lefuladás határon, de pár másodperc után beáll, és tartja ezt a magasabb 1500-2000 körüli fordulatot, majd kis melegedés után minden oké lesz.

Elötte beru ultra x nevü gyertya volt benne, és nem volt ilyen gondja.

Nekem ugyan ezt csinálja. Nekem is NGK van benne, de a gyertyákat megvizsgáltam, és eredetinek tűnik. Kb. másfél évesek a gyertyák, és kb 6-7000 kilómétert mentem velük. Ja és még csak annyi, hogy nekem kb 1 hónapja csinálja csak

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Lenne egy problémám. Szóval a következő a jelenség. Tökéletesen idul. Hidegen végig kifogástalan.

Mikor bemelegszik kezdi a rángatást. Minnél jobban melegszik úgy erősödik a rángatás. Minnél jobban próbálom neki nyomni,

annál jobban fullad. Gyújtókábel cserélve +a gyertyák. Ha valakinek van ilyen tapasztalata mitől lehet, vagy valakinek valami ötlet?

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Lenne egy problémám. Szóval a következő a jelenség. Tökéletesen idul. Hidegen végig kifogástalan.

Mikor bemelegszik kezdi a rángatást. Minnél jobban melegszik úgy erősödik a rángatás. Minnél jobban próbálom neki nyomni,

annál jobban fullad. Gyújtókábel cserélve +a gyertyák. Ha valakinek van ilyen tapasztalata mitől lehet, vagy valakinek valami ötlet?

Előre is köszi.

Talán lambdaszonda, vagy a kétvezetékes motorhőfok jeladó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.