Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

üdv!

ma volt az olajcserém és megcsúszott az olaj leeresztő csavar meghúzáskor

szóval a menetnek annyi.....

erre van valami olyan megoldás ami házilag kivitelezhető vagy következő olajcsere alkalmával teknő le és gépműhelyben perselyezés?

most még nem folyik szóval van fél év gondolkozási időm

Link to comment
Megosztás:

üdv!

ma volt az olajcserém és megcsúszott az olaj leeresztő csavar meghúzáskor

szóval a menetnek annyi.....

erre van valami olyan megoldás ami házilag kivitelezhető vagy következő olajcsere alkalmával teknő le és gépműhelyben perselyezés?

most még nem folyik szóval van fél év gondolkozási időm

Lemez, vagy aluöntvény? Az alu teknőnél felhegesztik és újrafúrják a menetet, itt megéri megcsináltatni, mert olcsóbb a javítás, mint egy bontottat venni.

Ha lemez, akkor egy bontottat érdemes venni, mert olcsóbb és házilag ki tudod rögtön cserélni, nem kell nélkülözni a kocsit.

De előbb érdemes lenne meggyőződni, hogy tényleg a teknő gyűrűjében ment tönkre a menet és nem az orsón (bár valószínű, ha már megforgott).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Nagy problémám van. Drága Astrám menet közben leállogat de csak akkor ha motorfék közben kinyomom a kuplungot.Bejön a sárga hiba és utána leáll. Már kaptam pár tanácsot ennek hatására kicseréltem az alapjárati motort de igy is leáll. Mit tanácsoltok még? EGR szelep?? Vagy mi??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Nagy problémám van. Drága Astrám menet közben leállogat de csak akkor ha motorfék közben kinyomom a kuplungot.Bejön a sárga hiba és utána leáll. Már kaptam pár tanácsot ennek hatására kicseréltem az alapjárati motort de igy is leáll. Mit tanácsoltok még? EGR szelep?? Vagy mi??

Szia!

Hibakódot villogtattál már? Az alapján könnyebb lenne megtalálni a hiba okát!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Nagy problémám van. Drága Astrám menet közben leállogat de csak akkor ha motorfék közben kinyomom a kuplungot.Bejön a sárga hiba és utána leáll. Már kaptam pár tanácsot ennek hatására kicseréltem az alapjárati motort de igy is leáll. Mit tanácsoltok még? EGR szelep?? Vagy mi??

Sztem kivillogtatva 24-es hibakódot kapnál, a sebességjeladó hibáját, az szokott ilyet okozni. Kilométeróra működik rendesen?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Nagy problémám van. Drága Astrám menet közben leállogat de csak akkor ha motorfék közben kinyomom a kuplungot.Bejön a sárga hiba és utána leáll. Már kaptam pár tanácsot ennek hatására kicseréltem az alapjárati motort de igy is leáll. Mit tanácsoltok még? EGR szelep?? Vagy mi??

Nekem ugyan ez volt amikor a km óra spirál el volt szakadva. Valószinűleg a sebesség jeladó nem kapott jelet. Valószinüleg neked is ez lesz, vagy amit már írtak is neked, hogy a sebességjeladó halott

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyan ez volt amikor a km óra spirál el volt szakadva. Valószinűleg a sebesség jeladó nem kapott jelet. Valószinüleg neked is ez lesz, vagy amit már írtak is neked, hogy a sebességjeladó halott

Köszönöm a 3 válaszolónak!!! Tök jó hogy 3 vagy 4 "autószerelőnek" mondtam hogy el van törve a kmóra spirál és hogy az nem lehet e összefüggésben ezzel a hibával!! Mindegyik azt mondta hogy ááááááááááá az tuti hogy nem!!! Köszönöm fiúk a segitséget,kár hogy nem elöbb kérdeztem.Megspóroltam volna egy tizezrest!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudjátok mennyiért lehet uj fötengely fogaskereket be szerezni meg hol?El fogadható minőségre és árra gondolnék.

Időben el kezdem a vezérléshez a cuccokat össze szedni de nem nagyon találok.

Gondolom érdemes cserélni 18év kopása.

üdv Rics

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudjátok mennyiért lehet uj fötengely fogaskereket be szerezni meg hol?El fogadható minőségre és árra gondolnék.

Időben el kezdem a vezérléshez a cuccokat össze szedni de nem nagyon találok.

Gondolom érdemes cserélni 18év kopása.

üdv Rics

Ha amúgy semmi gond, akkor én nem cserélném...minek?

Link to comment
Megosztás:

Lemez, vagy aluöntvény? Az alu teknőnél felhegesztik és újrafúrják a menetet, itt megéri megcsináltatni, mert olcsóbb a javítás, mint egy bontottat venni.

Ha lemez, akkor egy bontottat érdemes venni, mert olcsóbb és házilag ki tudod rögtön cserélni, nem kell nélkülözni a kocsit.

De előbb érdemes lenne meggyőződni, hogy tényleg a teknő gyűrűjében ment tönkre a menet és nem az orsón (bár valószínű, ha már megforgott).

aluöntvény az olajteknő

ehhez nincs valami menetjavító szett? mint pl a blokkcsavarokhoz?

Link to comment
Megosztás:

aluöntvény az olajteknő

ehhez nincs valami menetjavító szett? mint pl a blokkcsavarokhoz?

Természetesen lehet felhegesztés nélkül is javítani, csak találni kell olyat akinek van hozzá rendes készlete. Viszont a menetjavító spirál előkészítéséhez is le kell venni a teknőt. Meg kell érdeklődni, hogy mi mennyibe kerül, azután dönteni (bontott teknő, vagy felhegesztés-fúrás és menetfúrás, vagy előkészítés és menetjavító spirál). :D

Link to comment
Megosztás:

X16XEL tulajok segítsetek, legyetek szívesek.

A vízhűtőről kellene némi infó:

A hőkapcsoló gomba hogy néz ki és milyen csati megy rá? Többsebességű-e a venti? (Azt gyanítom igen) Hogy néz ki az előtét ellenállás rajta, milyen vezetékek mennek oda?

Be lehet-e rakni egy SZR-be egy XEL-hez való komplett vízhűtőt ventivel együtt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudjátok mennyiért lehet uj fötengely fogaskereket be szerezni meg hol?El fogadható minőségre és árra gondolnék.

Időben el kezdem a vezérléshez a cuccokat össze szedni de nem nagyon találok.

Gondolom érdemes cserélni 18év kopása.

üdv Rics

Szia!

Ha a Derék utcai Opel boltban sem találsz megfelelőt, akkor sztem sehol... :D

Az enyémhez csak ott volt. Igaz, hogy az X14XE az egy csuda, mert csak ehhez jár másfajta, mint a többi blokkhoz...

Link to comment
Megosztás:

Kiderült mi okozta ezt a hibát az autónál, a 2 éve vásárolt "ugy" gyujtókábel szett, eddig birta. :P Aztán lehet hogy én téptem meg a kábelt, gyertyacserekor, de alig birtam lehúzni a gyertyárol a pipát. :D

Most kapott egy szett Beru-t, ha jól tom ez a gyári kábele. Vissza kerültek a BKR5EK gyertyák is, és szépen indul, jár, :D

Mennyiért sikerült a berut megvenni? Mikor én kerestem horror áron mérték, és az utánygyárik nekem sem jöttek be így még most is a gyári gégecsőbe húzva működik.

üdv!

ma volt az olajcserém és megcsúszott az olaj leeresztő csavar meghúzáskor

szóval a menetnek annyi.....

erre van valami olyan megoldás ami házilag kivitelezhető vagy következő olajcsere alkalmával teknő le és gépműhelyben perselyezés?

most még nem folyik szóval van fél év gondolkozási időm

Javaslom a menetjavító spirált HELICOIL. Ezzel még gyertya menetet is tudnak javítani. ÉS nem kell levenni hozzá az olajdeknit, csak vigyázni kell hogy ne kerüljön belülre forgács, de erre megvannak a trükkök :D Amúgy házilag is kivitelezhető csak a szerszámok hozzá nagyon drágák így egy menetért nem érdemes megvenni, inkább vidd el egy helyre ahol csinálnak ilyet vagy ha tudsz kérj kölcsön.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.