Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Új vagyok itt a Fórum, először is üdv Mindenkinek! :)

A tulajdonomban van egy kintről hozott 1996-os Astra F Sedan, X16SZ motrokóddal, és 4 sebességes Autómata váltóval. Az autó gyári, makulátlan, és kifogástalan állapotú; volt rengeteg más tipusú régebbi és újabb autóm, rosszabb és sokkal jobb is, F Astra is volt... de egész egyszerűen ezt a kocsit imádom, nem tudom miért, de nagyon a szívemhez nőtt (de tudom miért, mert ezek JÓ kocsik!), nem is kell más! Most lesz benne 200.000 km-el. (valós).

Utánanéztem ennek a motronak, több féle dolgot írnak, a gyári gépkönyvben azt írják 75Le, nagyobbb a löket, kisseb furat, nagyobb kompresszió, 128NM a nyomaték alacsonyabb fordulaton, és ez 3NM-el több, mint az 1.6NZ, ami 75 lóerős.(szintén). A kocsiban található Osztrák dokumentációban 71 Lóerőt írnak, a neten azt írják, hogy ez 71 Lóerős, takarékosabbb, és gyengébb változat, talán ECO? Nemtudok kiigazodni, viszont többszöri méréssel (Automata váltó!) 0-100/110 óra szerint 12.1/13.2 sec és vigan felmegy 180 fölé.. egyszer mentem vele 190-et. Gyári gumiméret van rajta, az óra eltérése kb. 7% . Mitől megy ez így? 160-as végsebességet írnak, és 17-es gyorsulást, de a közelében sincs ezeknek az adatoknak, erős alacsony tempónál, dinamikus előzésénél, autópályán, 160-nál ha lepadlózom, még visszateszi 3.-ba, és elkezd gyorsulni.

Ha valaki ért hozzá, mondja már meg mítől megy (viszonylag) ilyen jól az (elvileg) igen szerény teljesítmény adatok ellenére, mert nagyon sok autót vezettem már, és nekem jóval erősebbnek tünik a gyári adatoknál! Vagy az összes ilyen?

Üdv: Cs. Péter

Stopperrel mérve?

Az enyém örülök, ha megfutja a 190-et....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemtudok kiigazodni, viszont többszöri méréssel (Automata váltó!) 0-100/110 óra szerint 12.1/13.2 sec és vigan felmegy 180 fölé.. egyszer mentem vele 190-et. Gyári gumiméret van rajta, az óra eltérése kb. 7% . Mitől megy ez így? 160-as végsebességet írnak, és 17-es gyorsulást, de a közelében sincs ezeknek az adatoknak, erős alacsony tempónál, dinamikus előzésénél, autópályán, 160-nál ha lepadlózom, még visszateszi 3.-ba, és elkezd gyorsulni.

Ha valaki ért hozzá, mondja már meg mítől megy (viszonylag) ilyen jól az (elvileg) igen szerény teljesítmény adatok ellenére, mert nagyon sok autót vezettem már, és nekem jóval erősebbnek tünik a gyári adatoknál! Vagy az összes ilyen?

Üdv: Cs. Péter

Régivágású automata váltóhoz sokkal gyengébb gyorsulás adatokat adnak meg,pedig ha jó akkor simán tudja azt ahogy a kézit tépkednéd. 14mp-et kell alapul venni annyit tud az x16sz. tehát a 13mp helyén való lehet,hideg levegő jótékonyan hat(nagyjából +5% teljesítmény 0fokos levegő esetén 30fokos helyett),plusz kopogásérzékelős,észreveszi ha 95nél jobb anyag kerül bele,attól is jobb lesz.

nekem is ilyen motorom van corsa b-ben az is egész jól megy 9.00mp alatt gyorsul 100ra iphone gyorsulásmérője szerint. igaz nem egészen gyári. nemsoká lesz remap mert még gyári a vezérlő,akkor remélhetőleg 8.5mp alatt is tudni fogja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt a Fórum, először is üdv Mindenkinek! :)

A tulajdonomban van egy kintről hozott 1996-os Astra F Sedan, X16SZ motrokóddal, és 4 sebességes Autómata váltóval. Az autó gyári, makulátlan, és kifogástalan állapotú; volt rengeteg más tipusú régebbi és újabb autóm, rosszabb és sokkal jobb is, F Astra is volt... de egész egyszerűen ezt a kocsit imádom, nem tudom miért, de nagyon a szívemhez nőtt (de tudom miért, mert ezek JÓ kocsik!), nem is kell más! Most lesz benne 200.000 km-el. (valós).

Utánanéztem ennek a motronak, több féle dolgot írnak, a gyári gépkönyvben azt írják 75Le, nagyobbb a löket, kisseb furat, nagyobb kompresszió, 128NM a nyomaték alacsonyabb fordulaton, és ez 3NM-el több, mint az 1.6NZ, ami 75 lóerős.(szintén). A kocsiban található Osztrák dokumentációban 71 Lóerőt írnak, a neten azt írják, hogy ez 71 Lóerős, takarékosabbb, és gyengébb változat, talán ECO? Nemtudok kiigazodni, viszont többszöri méréssel (Automata váltó!) 0-100/110 óra szerint 12.1/13.2 sec és vigan felmegy 180 fölé.. egyszer mentem vele 190-et. Gyári gumiméret van rajta, az óra eltérése kb. 7% . Mitől megy ez így? 160-as végsebességet írnak, és 17-es gyorsulást, de a közelében sincs ezeknek az adatoknak, erős alacsony tempónál, dinamikus előzésénél, autópályán, 160-nál ha lepadlózom, még visszateszi 3.-ba, és elkezd gyorsulni.

Ha valaki ért hozzá, mondja már meg mítől megy (viszonylag) ilyen jól az (elvileg) igen szerény teljesítmény adatok ellenére, mert nagyon sok autót vezettem már, és nekem jóval erősebbnek tünik a gyári adatoknál! Vagy az összes ilyen?

Üdv: Cs. Péter

Sok helyen keverik az X16SZ-t az X16SZR-el, utóbbi a 75LE-s.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

jó gépek ezek! az enyém 1.8-as x18xe, ugyanigy automataváltós ez is megy mint a szél ami bele van írva tudja - amit csal :D

csak ha ne add isten valami elromlik, nemtudom de az enyémhez oltári drága minden.....

Sziasztok!

Új vagyok itt a Fórum, először is üdv Mindenkinek! :)

A tulajdonomban van egy kintről hozott 1996-os Astra F Sedan, X16SZ motrokóddal, és 4 sebességes Autómata váltóval. Az autó gyári, makulátlan, és kifogástalan állapotú; volt rengeteg más tipusú régebbi és újabb autóm, rosszabb és sokkal jobb is, F Astra is volt... de egész egyszerűen ezt a kocsit imádom, nem tudom miért, de nagyon a szívemhez nőtt (de tudom miért, mert ezek JÓ kocsik!), nem is kell más! Most lesz benne 200.000 km-el. (valós).

Utánanéztem ennek a motronak, több féle dolgot írnak, a gyári gépkönyvben azt írják 75Le, nagyobbb a löket, kisseb furat, nagyobb kompresszió, 128NM a nyomaték alacsonyabb fordulaton, és ez 3NM-el több, mint az 1.6NZ, ami 75 lóerős.(szintén). A kocsiban található Osztrák dokumentációban 71 Lóerőt írnak, a neten azt írják, hogy ez 71 Lóerős, takarékosabbb, és gyengébb változat, talán ECO? Nemtudok kiigazodni, viszont többszöri méréssel (Automata váltó!) 0-100/110 óra szerint 12.1/13.2 sec és vigan felmegy 180 fölé.. egyszer mentem vele 190-et. Gyári gumiméret van rajta, az óra eltérése kb. 7% . Mitől megy ez így? 160-as végsebességet írnak, és 17-es gyorsulást, de a közelében sincs ezeknek az adatoknak, erős alacsony tempónál, dinamikus előzésénél, autópályán, 160-nál ha lepadlózom, még visszateszi 3.-ba, és elkezd gyorsulni.

Ha valaki ért hozzá, mondja már meg mítől megy (viszonylag) ilyen jól az (elvileg) igen szerény teljesítmény adatok ellenére, mert nagyon sok autót vezettem már, és nekem jóval erősebbnek tünik a gyári adatoknál! Vagy az összes ilyen?

Üdv: Cs. Péter

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt a Fórum, először is üdv Mindenkinek! :)

A tulajdonomban van egy kintről hozott 1996-os Astra F Sedan, X16SZ motrokóddal, és 4 sebességes Autómata váltóval. Az autó gyári, makulátlan, és kifogástalan állapotú; volt rengeteg más tipusú régebbi és újabb autóm, rosszabb és sokkal jobb is, F Astra is volt... de egész egyszerűen ezt a kocsit imádom, nem tudom miért, de nagyon a szívemhez nőtt (de tudom miért, mert ezek JÓ kocsik!), nem is kell más! Most lesz benne 200.000 km-el. (valós).

Utánanéztem ennek a motronak, több féle dolgot írnak, a gyári gépkönyvben azt írják 75Le, nagyobbb a löket, kisseb furat, nagyobb kompresszió, 128NM a nyomaték alacsonyabb fordulaton, és ez 3NM-el több, mint az 1.6NZ, ami 75 lóerős.(szintén). A kocsiban található Osztrák dokumentációban 71 Lóerőt írnak, a neten azt írják, hogy ez 71 Lóerős, takarékosabbb, és gyengébb változat, talán ECO? Nemtudok kiigazodni, viszont többszöri méréssel (Automata váltó!) 0-100/110 óra szerint 12.1/13.2 sec és vigan felmegy 180 fölé.. egyszer mentem vele 190-et. Gyári gumiméret van rajta, az óra eltérése kb. 7% . Mitől megy ez így? 160-as végsebességet írnak, és 17-es gyorsulást, de a közelében sincs ezeknek az adatoknak, erős alacsony tempónál, dinamikus előzésénél, autópályán, 160-nál ha lepadlózom, még visszateszi 3.-ba, és elkezd gyorsulni.

Ha valaki ért hozzá, mondja már meg mítől megy (viszonylag) ilyen jól az (elvileg) igen szerény teljesítmény adatok ellenére, mert nagyon sok autót vezettem már, és nekem jóval erősebbnek tünik a gyári adatoknál! Vagy az összes ilyen?

Üdv: Cs. Péter

Mi a gyári méretű kerék?? 195/50R 15 vagy 195/55R 15?? Ha azt nézem, az első értéket is gyárinak adják, ami lefele kompatibilis a 13-14 colos méretekkel, de a második értéket is gyárinak adják ami 5-el növeli a perek értékét. Itt tehát felmerül, hogy mi a reális. Aztán egy opeles szerelő szerint az órák beállítása is olyan, hogy 130-ig 10%-on belüli a tévesztés, de 130 felett nem megmondható a pontos érték. Saccolni lehet. A valódi értéket akkor kapod meg, ha a rendőrök kiküldik. Azt egy hitelesített műszerrel mért érték. A kilóméteróra minden, csak nem hiteles. Egy jó példa erre, mikor én gurulok 50-el, és valaki a párhuzamos közlekedésre alkalmas úton lassabban megy előttem, nem enged el, majd zokon veszi a villantást, és a lámpánál átköhögi, hogy ő 50-el ment, és ne akarjak szabálytalankodni. Azt nem tudom ő mennyivel ment, de én 50-el zötyögtem mögötte, és mivel az ő órája sem hitelesített, az enyém sem, innentől nem én voltam szabálytalan, hanem ő azzal, hogy feltartott. Mivel nem tudom, hogy az óra értéke valós értéket mutat-e, így feltételezem, hogy az aki nálam gyorsabban közlekedik, sem lépte át a megengedett 50-et, csupán nagyobbat téveszt az órája, tehát kisorolok.

Szerintem ez a dolog egy jó példája annak, hogy nem kell mindent elhinni annak, amit az óra mutat. Ami biztos, hogy ha 50-en áll a mutató, akkor nem fognak bemérni, mert felfelé csal. Ilyen mérésekre nem hagyatkoznék továbbra sem. azt sem hittem el, hogy anyám 1.2 12V Fabia autója vitte a 190-et, pedig én nyomtam a gázt... Az 1.6 16V Astrám meg nem akar 180 fölött már nagyon menni, holott azért kb 100 paci van benne. Egyszer kimérem hozzávetőlegesen egy jobbfajta GPS-el, hátha 200-at visz! :) Gumiméret 195/50R15, és 185/65R14

Link to comment
Megosztás:

Helló.

Nem arról van szó, hogy az óra mutatott értéke eltér a valóstól, mert persze, hogy eltér; pont 7%-al... Hanem hogy miért megy a gyári 160 helyett simán 180 fölött, és a gyorsulási érték 100-ra 3 másodperccel jobb mint a gyári adat.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem hogy c20ne motor létezett dis gyújtással is? Ha igen, akkor mi kell hozzá hogy az elosztósból disest csináljak? Ha nem, akkor át lehet e alakítani valahogy? (meglévő motor rendszerének ráakasztására gondolok)

Sebességtémához.

Azt, hogy egy 1.6-os automataváltós astra így menjen, azt nem nagyon tudom elhinni.

Nekem a c16nz-s manuális váltós vectra ment ÓRA szerint 200-at, nyögve nyelősen, és a valóságban az 170 körül volt. Ott volt a vége. Mióta betettem a 100 lovas SE motort, tud 207-et gps-el mérve, de az órám ilyenkor már lefutotta a 230-at.

Egyébként a korabeli opeleknél én azt tapasztaltam, hogy olyan 100-ig 10-et, fölötte 20-at, és nagyon nagy tempónál meg kb 30-at csal az óra.

Az a baj a mechanikus órákkal, hogy nem lineárisan mutatnak többet, tehát minél gyorsabban megy az ember, annál többet csal.

Link to comment
Megosztás:

Helló.

Nem arról van szó, hogy az óra mutatott értéke eltér a valóstól, mert persze, hogy eltér; pont 7%-al... Hanem hogy miért megy a gyári 160 helyett simán 180 fölött, és a gyorsulási érték 100-ra 3 másodperccel jobb mint a gyári adat.

Üdv.

Itt mást írnak gyorsulásra, igaz nem konkrét automatáról: http://hu.wikipedia.org/wiki/X16SZ

Viszont ha tett bele valaki egy sport veztengelyt, akkor akár mehet is jól.

Esetleg kérdezd hakapeszimakit, az üzapumpa 3 barosra csere is hoz előrelépést, nagyobb injektor, stb.

Ha minden gyári, akkor pedig örülni kell, hogy jó. ;)

Link to comment
Megosztás:

Helló.

Nem arról van szó, hogy az óra mutatott értéke eltér a valóstól, mert persze, hogy eltér; pont 7%-al... Hanem hogy miért megy a gyári 160 helyett simán 180 fölött, és a gyorsulási érték 100-ra 3 másodperccel jobb mint a gyári adat.

Üdv.

Mivel nagyon hasonlít az X16XEL adataira, lehet SE-sítve van... :)

Link to comment
Megosztás:

Le fogom mérni századra GPS-el minden adatot. Nem kamuzni akarok, nagyon sok kocsim volt, tudom mi mire képes. 71 Lóerő és automata váltóval nem kéne így mennie, maximum 140-el, és 20-as gyorsulással...Lámpánál, és országúton is meccseltem jópár autóval, és nem 1.2-es Lada szinten vannak a menetteljesítmények... nagyon nem. Mondom még egyszer full gyári, Osztrák volt, most lesz 200.000. Full fapad, egy Webasto Állófűtés + Automataváltó van benne,

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Le fogom mérni századra GPS-el minden adatot. Nem kamuzni akarok, nagyon sok kocsim volt, tudom mi mire képes. 71 Lóerő és automata váltóval nem kéne így mennie, maximum 140-el, és 20-as gyorsulással...Lámpánál, és országúton is meccseltem jópár autóval, és nem 1.2-es Lada szinten vannak a menetteljesítmények... nagyon nem. Mondom még egyszer full gyári, Osztrák volt, most lesz 200.000. Full fapad, egy Állófűtés + Automataváltó van benne,

Üdv.

Csinálj egy fényképet a motortérről :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nincs valamelyikőtöknek vmi tuti tippje, mi a tökömet kenjek a szelepfedél tömítésre?

Ilyet kentem rá, de most olajcsere után szinte ömlik a fedél alól az olaj...

http://www.automax-online.hu/index.php/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=454&category_id=44&vmcchk=1

köszi

Reinz átlátszó, vagy a Loctite fekete pasztája?

Link to comment
Megosztás:

a tömítés nekem is Rheinz, a régi is meg az új is

azt hittem kibírja tavaszig, de komolyan ömlik alóla

na akkor keresek Rheinz pasztát

Reinzosil volt a neve konkrétan, és új parafa tömítéssel, érzéssel lehúzott csavarokkal sokáig bírja. Csak tartsd be a használati útmutatóját, és pucold tisztára a felületeket.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv,olyan problémám van /astra 1.8 16v/ 3 hónapot állt az autó,és a következő gond lépett fel: erősebb gyorsítás után kigyullad az olajnyomás jelző de csak ha pörgetve van kicsit a motor,ez max 4000 fordulat,utána villog maj elalszik kigyullad megint villog,aztán megállítom a motort akkor ujra indít alapjáraton nem alszik el gázadásra elalszik,aztán megint újraindítom és akkor jó,de csak addig amíg szinte alapjáraton járok vele,terhelésnél újra kigyullad.olaj a maximumon van visszajelző ok megnézték,ja és amikor ég a lámpa akkor erősödik a motor hangja tehát nincs olajnyomás.azt mondták első lépés olaj olajszűrő csere talán megoldódik.valaki esetleg tanácsot tudna adni? köszönöm

Áthelyezett hozzászólás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt, hogy egy 1.6-os automataváltós astra így menjen, azt nem nagyon tudom elhinni.

Nekem a c16nz-s manuális váltós vectra ment ÓRA szerint 200-at, nyögve nyelősen, és a valóságban az 170 körül volt. Ott volt a vége. Mióta betettem a 100 lovas SE motort, tud 207-et gps-el mérve, de az órám ilyenkor már lefutotta a 230-at.

Egyébként a korabeli opeleknél én azt tapasztaltam, hogy olyan 100-ig 10-et, fölötte 20-at, és nagyon nagy tempónál meg kb 30-at csal az óra.

Az a baj a mechanikus órákkal, hogy nem lineárisan mutatnak többet, tehát minél gyorsabban megy az ember, annál többet csal.

Ha SE lenne akkor nem 13mp alatt hanem 11környékén tudnia kéne a valós 100-at tehát óra szerint a 0-107et.

13mp 0-100at konkrétan anyósom 2006os Polo-ja is tudja 64lovas 1.2 HTP háromhengeres 12V motorral.Gyorsulásmérővel mérve. Gyári érték 14.9mp. Mindig vpower 95öt kapott, meg márkaszervizt. Súlyban is ugyanott van,mint egy F-astra.

Link to comment
Megosztás:

Reinzosil volt a neve konkrétan, és új parafa tömítéssel, érzéssel lehúzott csavarokkal sokáig bírja. Csak tartsd be a használati útmutatóját, és pucold tisztára a felületeket.

köszi keresek iylet, az a mostaninál is megvolt és mégis....

Visszatérő probléma nálam is, ha bontó közelébe járok, veszek rá X16SZ műanyag fedelet, mert abba gumi csík van, az talán tömít.

én is gondoltam, rá de azt monták itten az se jobb

Link to comment
Megosztás:

Reinzosil volt a neve konkrétan, és új parafa tömítéssel, érzéssel lehúzott csavarokkal sokáig bírja. Csak tartsd be a használati útmutatóját, és pucold tisztára a felületeket.

nu van a unixban 2200ért, 7végi programnak jó lesz...vagyis vasárnapra, me hogy melónap szombat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Üvözlök mindenkit a forumon mint uj tag!! :hiya:

Lenne egy elég nagy problémám F Astra Classic c14nz motorkódu motorral.

Elszakadt a vezérlésem kisceréltük a szelepeket a vezérlést mindent összeraktuk el is indul szépen jár, pörög.

De azóta az Injector valami elképesztő hangos sipoló hangot ad. Hiba lámpa nem gyuladt ki.

Nem tudtok valamien tanácsot adni mi lehet az oka ?

Válaszokat előre is köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.