Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Nem tudom, mi az oka, tán a tavasz?

1997-es Astra F X16XEL motoros, kb. 240000 km-el. A 4. henger gyertyája tök fekete, trutyis. Gyertyákat, gyújtókábeleket megcseréltem, akkor is a 4. henger a rossz. Valamennyire működik, mert megpróbáltam csak 1 hengerrel beindítani a kocsit, de csak 2 hengerrel indult be, ebből pedig az egyik a 4. (a hibás) henger volt, a másik, meg az 1. henger. Az 1. henger csak a 4.-el együtt indult, magában nem. A 2, és a 3. henger is csak együtt indult, külön csak 1 henger nem. Tehát a 4. is besegít, működik, de hibásan. A kipufogóban is hallani, hogy puffog, nem egyenletes a járása a motornak. A kipufogón hidegen dől a benzin kifele. Melegen is ha odateszem a tenyerem, fekete, apró üzemanyagpöttyökkel lesz tele. A fogyasztás is 10 liter fölött van. Szikra, szemmel láthatóan van a 4. hengernél is. A többi gyertya szép őzbarna. A motorban kevesebb az erő, érezni, hogy rángat. Mielőtt ezt csinálta, 50-nél akár 5-ös fokozatban is tudtam menni vele. Most jó, ha hatvannál megy 5.-ben. 50-nél 5. fokozatban berángat, szétesik, mint a tanulóvezetőknél. Sajnos csak rövid távon járok vele. Kb. 4-5 km naponta kétszer. Ma mentem vele 70km-t volt, hogy 110-el is, de nem javult semmit. A sárga lámpa sem gyulladt, ki, pedit régebben hosszabb távon mindig kigyulladt. Lambdaszonda, katalizátor, új. Olajat, vizet nem eszi, az olaj beöntő sapka alja sem fehér.

Ha volt valakinek hasonló problémája, szívesen olvasnám a megoldást. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.

Ja, még valami! A szélvédő alatt, a pollenszűrő mellett az anyósülés felöli oldalon van egy kb. 10-12 cm-es fekete fémdoboz (tartály) , két vékony műanyag cső megy a tetejébe. Na ez a tartály folyamatosan sípol, mióta nem megy rendesen a 4. henger. Régebben is sípolt, de csak hideg motornál, aztán abbahagyta. Most állandóan sípoló hangot ad.

Üdv.

Fűtéscsap vákuumpuffer... Az is előfordulhat, hogy valamiért mondjuk repedt a tartályod, és ott falsot szív, ezért is fütyül. Ha falsot szív, akkor MAP, illetve a lambda meg szokott bolondulni, és így előfordulhat, hogy nem megfelelő a keverék képződés. Nálam egyébként hasonló jelenség volt gázinjektor hibánál. A gázinjektorom volt elromolva, és nem ment elég üzemanyag a hengerbe, ezzel szemben szép fekete trutyi volt a gyertyámon. Ez úgy derült ki, hogy injektor hiba, hogy benzinnel meg jó volt.

Valószínűleg összetett a hiba. Első körben kihagynám a vákuumtartályodat a pollenszűrő mellett, hogy kizárjam a falsot. Aztán utána megnézném, hogy változik a kocsi viselkedése. Lehet Zotyának van igaza, bár inkább gondolom azt, hogy egy apró hülyeség kever be Neked.

Link to comment
Megosztás:

Üdv, igazából hivatalosan csak azonos motorkódú motort lehet cserélni, ha viszont nem érdekel a papírozás akkor tedd bele úgy ahogy van az új motort, mennyire ette az olajat?

Helló,

Hát 3000 km 1 L olaj. Ok, beletenném egy az egybe de kell valami hozzá, mert más a gyújtás? Hogy oldható meg?

Link to comment
Megosztás:

Helló,

Hát 3000 km 1 L olaj. Ok, beletenném egy az egybe de kell valami hozzá, mert más a gyújtás? Hogy oldható meg?

Hát ezt passzolom, de gondolom akkor a gyujtáshoz menő kábelkorbácsot és talán motorvezérlőt is kell cserélni. Mondjuk magánvélemény, hogy ha majd ekkora olajfogyasztásom lesz egyszer akkor mielőtt kidobom az "ennek már úgyis mindegy" minősítésű motort előtte azért kicserélem a 4 lehúzógyűrűt hátha mérséklődik valamennyire. Én most úgy 1.5/2liter /10ezer kilométernél tartok, de nekem nagy része a szelepszár szimeringnél tűnik el.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket, tanácsotokat szeretném kérni (igaz, hogy már írtam, csak nem válaszolt senki, gondoltam berakom megint, akinek ez fáj, attól elnézését kérem, nem tudom, hogy ha nagyon háttérben marad a kérdés, akkor van-e esély a válaszra...).

Van nekem egy 1999-es OPEL F ASTRA 1.6 8V X16SZR gépjárművem, melynek hibatárolója az alábbiakat tartalmazza.

A Check lámpa járó motornál csak és kizárólag akkor világít/jelez, ha a motor fordulatszáma gázadáskor tartósan meghaladja a 2000-et, ekkor megtorpan egy picit és elkezd világítani a sárga lámpa...

Az alábbi kódokkal csak annyi a bajom, hogy nem tudom minek érdemes nekiállni, cserélgetni, nem szeretnék lukra futni az alkatrész vásárlással, szereléssel...

A gyújtó modul szekunder oldalát kimértem (ha jól tudom ez DIS-es), elvileg az 1-4 és 2-3 között (ha jól írom a kiosztást) 6kOhm-ot mérek, mely a könyve szerint megfelelő. Gyújtókábelek átmeneti ellenállása 3 Ohm körüliek - ezt is megfelelőnek tartom... A primer oldallal bajban vagyok, mivel oda egy 4 pólusú csati megy rá, melynek csatlakozópontjai 1, 2, 3, 4-es és nem vagyok teljesen biztos, hogy ott mit és hogyan kell mérni - írása szerint a 15-öshöz képest kellene mérni, de itt nincs 15-ös - ha csak nem a kapcsolt plusszra gondol, de nem hinném... Elvileg a testelést is jó lenne ellenőrizni...

Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásaitokat, tanácsaitokat!

Magyarul:

0325 Kopogás érzékelő

0351 Gyújtótekercs 1. és 4.

0352
Gyújtótekercs 2. és 3.

1405 Kipufogógáz recirkulációs (EGR) szelep

1602 Kopogás modul

1640 Kopogás vezérlőegység vagy quad-meghajtó modul

Angolul:

0325 Knock sensor

0351 Ignition coil 1 and 4

0352 Ignition coil 2 and 3

1405 Exhaust Gas Re-circulation (EGR) valve

1602 Knock control module

1640 Knock control unit or quad drive module

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket, tanácsotokat szeretném kérni (igaz, hogy már írtam, csak nem válaszolt senki, gondoltam berakom megint, akinek ez fáj, attól elnézését kérem, nem tudom, hogy ha nagyon háttérben marad a kérdés, akkor van-e esély a válaszra...).

Van nekem egy 1999-es OPEL F ASTRA 1.6 8V X16SZR gépjárművem, melynek hibatárolója az alábbiakat tartalmazza.

A Check lámpa járó motornál csak és kizárólag akkor világít/jelez, ha a motor fordulatszáma gázadáskor tartósan meghaladja a 2000-et, ekkor megtorpan egy picit és elkezd világítani a sárga lámpa...

Az alábbi kódokkal csak annyi a bajom, hogy nem tudom minek érdemes nekiállni, cserélgetni, nem szeretnék lukra futni az alkatrész vásárlással, szereléssel...

A gyújtó modul szekunder oldalát kimértem (ha jól tudom ez DIS-es), elvileg az 1-4 és 2-3 között (ha jól írom a kiosztást) 6kOhm-ot mérek, mely a könyve szerint megfelelő. Gyújtókábelek átmeneti ellenállása 3 Ohm körüliek - ezt is megfelelőnek tartom... A primer oldallal bajban vagyok, mivel oda egy 4 pólusú csati megy rá, melynek csatlakozópontjai 1, 2, 3, 4-es és nem vagyok teljesen biztos, hogy ott mit és hogyan kell mérni - írása szerint a 15-öshöz képest kellene mérni, de itt nincs 15-ös - ha csak nem a kapcsolt plusszra gondol, de nem hinném... Elvileg a testelést is jó lenne ellenőrizni...

Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásaitokat, tanácsaitokat!

Magyarul:

0325 Kopogás érzékelő

0351 Gyújtótekercs 1. és 4.

0352 Gyújtótekercs 2. és 3.

1405 Kipufogógáz recirkulációs (EGR) szelep

1602 Kopogás modul

1640 Kopogás vezérlőegység vagy quad-meghajtó modul

Angolul:

0325 Knock sensor

0351 Ignition coil 1 and 4

0352 Ignition coil 2 and 3

1405 Exhaust Gas Re-circulation (EGR) valve

1602 Knock control module

1640 Knock control unit or quad drive module

Az a baj, hogy nem olyan egyszerű hibának tűnik hogy csak úgy meg lehessen mondani mi a baj. Én azt szoktam ilyenkor csinálni, hogy mellé állítok egy ugyanilyen motorral szerelt autót és addíg pakolom át a (itt jellemzően gyújtás, vagy egyéb elektronikai) alkatrészeket amíg meg nem szűnik a hiba. Valószinűnek tartom hogy egy hibás és az generálja a többi hibát-hibakódot. Ha szerelőhöz viszed az is alkatrészt fog cserélgeni, mert sokkal egyszerűbb neki mint kutakodni, csak éppen neki vagy van a polcon, vagy megveteti veled mindet mert azt mondja mindegyik rossz volt. Az EGR-szelepet mondjuk ki lehet takarítani ha mostanában nem volt. Van olyan bontó ahol úgy is lehet alkatrészt venni hogy belepróbálod a kocsiba és ha megjavul tőle akkor hozod csak el, nézz körül a környékeden hátha találsz ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy nem olyan egyszerű hibának tűnik hogy csak úgy meg lehessen mondani mi a baj. Én azt szoktam ilyenkor csinálni, hogy mellé állítok egy ugyanilyen motorral szerelt autót és addíg pakolom át a (itt jellemzően gyújtás, vagy egyéb elektronikai) alkatrészeket amíg meg nem szűnik a hiba. Valószinűnek tartom hogy egy hibás és az generálja a többi hibát-hibakódot. Ha szerelőhöz viszed az is alkatrészt fog cserélgeni, mert sokkal egyszerűbb neki mint kutakodni, csak éppen neki vagy van a polcon, vagy megveteti veled mindet mert azt mondja mindegyik rossz volt. Az EGR-szelepet mondjuk ki lehet takarítani ha mostanában nem volt. Van olyan bontó ahol úgy is lehet alkatrészt venni hogy belepróbálod a kocsiba és ha megjavul tőle akkor hozod csak el, nézz körül a környékeden hátha találsz ilyet.

Nekem hasonló jelenségeket produkált meg hibakódot dobált,és mire rá jöttek a szakik le hidaltam én is meg ők is,olyan hitvány vezérmű szíjat kaptam a papíron jó és nem olcsó helyet,hogy annyira meg nyúlót pár száz km után hogy be kevert mindent,még jó hogy nem pofozta meg a dugókat szelepeket stb.Ilyet még a szerelők sem nagyon láttak elmondásuk szerint hogy 1 szíj ennyit nyúlik,ezt csak ara írtam hogy nézzél egy vezérlés jeleket is hátha-nátha :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem hasonló jelenségeket produkált meg hibakódot dobált,és mire rá jöttek a szakik le hidaltam én is meg ők is,olyan hitvány vezérmű szíjat kaptam a papíron jó és nem olcsó helyet,hogy annyira meg nyúlót pár száz km után hogy be kevert mindent,még jó hogy nem pofozta meg a dugókat szelepeket stb.Ilyet még a szerelők sem nagyon láttak elmondásuk szerint hogy 1 szíj ennyit nyúlik,ezt csak ara írtam hogy nézzél egy vezérlés jeleket is hátha-nátha :)

Hát rá kell nézni a jelekre sokáig nem tart, és akkor ez is letudva.

Link to comment
Megosztás:

helo

nekem volna egy ojan gondom a gép sárkányal hogy :

a hideg és a meleg motor közt /kb/ nyomok egy kuplungot és leál aztán vagy könyen visza inditom és kész vagy csak tekertetem mig egyszercsak beindul ekor ojan a hangja mintha nem tekerne a szabadon futo de csak ijen kor de ha nem várom meg az üzem meleg séget ugy is jelentkezhet a gondom hogy egy szereüen elmegy az erö a motorbol és egyszerüen szépen lassan leál na ekkor szokot sokára visza indulni . sárga lámpa nem szokot égni ; EGR falazás teljsen meg részlegesen meg történt akkor volt sárga lámpa . nem kokányolni akkarok hanem nem fölöslegesen cserélgetni a bazárokat benne . ja amikor visza engedi az alapjáratot ojan a hangja mintha visza gyujtana de csak a kipufogo végnél a mototrnál vagy fordulatnál semmi változás / a szaki minden árron egr mond . ez lehet a gondom ?

elör is köszönöm a választ

opel astra f 1.6 16v 97-év

Módosítva : lecso2
Link to comment
Megosztás:

helo

nekem volna egy ojan gondom a gép sárkányal hogy :

a hideg és a meleg motor közt /kb/ nyomok egy kuplungot és leál aztán vagy könyen visza inditom és kész vagy csak tekertetem mig egyszercsak beindul ekor ojan a hangja mintha nem tekerne a szabadon futo de csak ijen kor de ha nem várom meg az üzem meleg séget ugy is jelentkezhet a gondom hogy egy szereüen elmegy az erö a motorbol és egyszerüen szépen lassan leál na ekkor szokot sokára visza indulni . sárga lámpa nem szokot égni ; EGR falazás teljsen meg részlegesen meg történt akkor volt sárga lámpa . nem kokányolni akkarok hanem nem fölöslegesen cserélgetni a bazárokat benne . ja amikor visza engedi az alapjáratot ojan a hangja mintha visza gyujtana de csak a kipufogo végnél a mototrnál vagy fordulatnál semmi változás / a szaki minden árron egr mond . ez lehet a gondom ?

elör is köszönöm a választ

opel astra f 1.6 16v 97-év

Hát az EGR-szelep is el tud romlani, a falazástól függetlenül, de akkor szerintem mindíg sárga lámpázna.

Link to comment
Megosztás:

Nekem hasonló jelenségeket produkált meg hibakódot dobált,és mire rá jöttek a szakik le hidaltam én is meg ők is,olyan hitvány vezérmű szíjat kaptam a papíron jó és nem olcsó helyet,hogy annyira meg nyúlót pár száz km után hogy be kevert mindent,még jó hogy nem pofozta meg a dugókat szelepeket stb.Ilyet még a szerelők sem nagyon láttak elmondásuk szerint hogy 1 szíj ennyit nyúlik,ezt csak ara írtam hogy nézzél egy vezérlés jeleket is hátha-nátha :)

Köszönöm a válaszokat! Elviekben a megoldás a hasonló gépjármű odaállítása lesz és pakolgatás... Kizárnám a vezérlés kört, mivel mióta megvan rosszalkodik és menet közben volt teljes vezérlés generál... Nem elképzelhetetlen, de sajna módomban sincs kimérni és nem is erre indulnék...

Link to comment
Megosztás:

Hát a leírás alapján eléggé lambda gyanús, de lehet hogy a gyújtásmodulod adta meg magát. Én ezeket nézném meg.

A pollenszűrő mellet sztem a fűtéskapcsolónak a vákummotorja van, nem tudom hogy arra gondolsz-e. Nálam a digit klímáé ott van.

A lambdát tavaly cseréltem gyárira. Ha a lambda lenne, akkor nem mind a négy hengert befolyásolná?

Igen valószínűleg a vákummotor lesz, de akkor nincs is összefüggés a két dolog között. (mármint a nem működő 4. henger és a sípolás között)

Köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

Kompressziót kellene méretni lehet a 4-es hengernél szelep gondok vannak vagy talán gyűrű tört. Anyu corsája 3 hengerezett, néha elindult a 4.-is neki az egyik gyertya porcelánja tört le , sérült a kipufogószelep és a hengerfal is. Arról a dobozról nincs képed?

Nem túl bíztatóan hangzik...

A dobozról már írták, hogy vákuum puffer és a fűtéssel van kapcsolatban.

Köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

Fűtéscsap vákuumpuffer... Az is előfordulhat, hogy valamiért mondjuk repedt a tartályod, és ott falsot szív, ezért is fütyül. Ha falsot szív, akkor MAP, illetve a lambda meg szokott bolondulni, és így előfordulhat, hogy nem megfelelő a keverék képződés. Nálam egyébként hasonló jelenség volt gázinjektor hibánál. A gázinjektorom volt elromolva, és nem ment elég üzemanyag a hengerbe, ezzel szemben szép fekete trutyi volt a gyertyámon. Ez úgy derült ki, hogy injektor hiba, hogy benzinnel meg jó volt.

Valószínűleg összetett a hiba. Első körben kihagynám a vákuumtartályodat a pollenszűrő mellett, hogy kizárjam a falsot. Aztán utána megnézném, hogy változik a kocsi viselkedése. Lehet Zotyának van igaza, bár inkább gondolom azt, hogy egy apró hülyeség kever be Neked.

A vákumpufferbe két cső megy. Szemből nézve egy középső és egy jobb szélső. Ez utóbbi nem volt rádugva, nem tudom, hogy direkt, vagy lecsúszott-e. Ez utóbbi elég kizárt.

Az autó egyébként klímás, de a klíma nem működik, az egyik klímacső is el van törve. Mint írtam, mindig csak hideg motornál fütyült, most meg mindíg. De mi köze van ennek a tartálynak a MAP szenzorhoz? Ha pedig köze van, akkor miért csak a 4. henger trutyis?

Előtte, fél éven belül többször is előfordult, hogy nagyobb tempónál, kb. 3000-es fordulatnál, ha kitettem üresbe, mert gurulni akartam, leállt a motor, ahogy visszaesett a fordulat. Ilyenkor sajnos úgy indítottam újra, hogy visszaraktam sebességbe, és felengedtem a kuplungot.

Lehet, hogy ez nem tetszett neki?

Köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

Nem ismerem ezt a motort, csak a C16NZ-ből kiindulva, ott a 4. henger szívóágából megy a vákuum a fékhez/fűtéshez.

A vákumpufferbe két cső megy. Szemből nézve egy középső és egy jobb szélső. Ez utóbbi nem volt rádugva, nem tudom, hogy direkt, vagy lecsúszott-e. Ez utóbbi elég kizárt.

Az autó egyébként klímás, de a klíma nem működik, az egyik klímacső is el van törve. Mint írtam, mindig csak hideg motornál fütyült, most meg mindíg. De mi köze van ennek a tartálynak a MAP szenzorhoz? Ha pedig köze van, akkor miért csak a 4. henger trutyis?

Előtte, fél éven belül többször is előfordult, hogy nagyobb tempónál, kb. 3000-es fordulatnál, ha kitettem üresbe, mert gurulni akartam, leállt a motor, ahogy visszaesett a fordulat. Ilyenkor sajnos úgy indítottam újra, hogy visszaraktam sebességbe, és felengedtem a kuplungot.

Lehet, hogy ez nem tetszett neki?

Köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

A vákumpufferbe két cső megy. Szemből nézve egy középső és egy jobb szélső. Ez utóbbi nem volt rádugva, nem tudom, hogy direkt, vagy lecsúszott-e. Ez utóbbi elég kizárt.

Az autó egyébként klímás, de a klíma nem működik, az egyik klímacső is el van törve. Mint írtam, mindig csak hideg motornál fütyült, most meg mindíg. De mi köze van ennek a tartálynak a MAP szenzorhoz? Ha pedig köze van, akkor miért csak a 4. henger trutyis?

Előtte, fél éven belül többször is előfordult, hogy nagyobb tempónál, kb. 3000-es fordulatnál, ha kitettem üresbe, mert gurulni akartam, leállt a motor, ahogy visszaesett a fordulat. Ilyenkor sajnos úgy indítottam újra, hogy visszaraktam sebességbe, és felengedtem a kuplungot.

Lehet, hogy ez nem tetszett neki?

Köszönöm a választ!

MAP szenzor ugyan azon a vákuumrendszeren van, mint a klímapuffered, tehát, ha falsot szív, megváltozik a nyomás a rendszerben, így a MAP más értékeket fog adni. Ha változik a MAP értéke, eltolódhat a gyújtás, és a befecskendezés, amitől az általad leírt dolgok jelenhetnek meg.

Link to comment
Megosztás:

MAP szenzor ugyan azon a vákuumrendszeren van, mint a klímapuffered, tehát, ha falsot szív, megváltozik a nyomás a rendszerben, így a MAP más értékeket fog adni. Ha változik a MAP értéke, eltolódhat a gyújtás, és a befecskendezés, amitől az általad leírt dolgok jelenhetnek meg.

Érdekes ez a Map-szenzor, nemrég egy Map-kartergáz cső felcserélése 5-6 hibakódot generált, alapjárat ingadozik-néha leáll...valaki fojtószelepházat cserélt az autón és fordítva dugta vissza őket. Ugye erre nem jöttek rá, így kifúrták a vakdugót a gázbowden ütközőjétől és a végállás csavart tekergették...

Link to comment
Megosztás:

Hellosztok! A segitségeteket szeretném kérni! Már 1 pár napja olyat csinál a verda, hogy pár száz méter után, hallani és érezni hogy 3henger duruzsol :( 1-2km után pedig abba marad minden és egész nap semmi legtöbbször! szóval ez csak elsö indításnál történik! a gyertyákat tavaly nyáron vettem bele! valaki tudna segiteni?

Link to comment
Megosztás:

MAP szenzor ugyan azon a vákuumrendszeren van, mint a klímapuffered, tehát, ha falsot szív, megváltozik a nyomás a rendszerben, így a MAP más értékeket fog adni. Ha változik a MAP értéke, eltolódhat a gyújtás, és a befecskendezés, amitől az általad leírt dolgok jelenhetnek meg.

Ez a klímapuffer akkor egyébként a fűtéscsapot vezérelné? Le tudnád írni, hogy mit csinál és hogy működik. Pl. honnan jön ill. megy az a két cső ami benne van? A klímám nem működik, már írtam, hogy az egyik cső a hűtő mögött-alatt, letört. A klímapuffer melyik csövén tud falsot szívni a motor? Sakkor miért csak a 4. henger gyertyája fekete, trutyis?

Azért kérdezek ennyit, mert tényleg lehet, hogy itt van a probléma, és akkor nem kellene szétszedni a járgányt. Ja, és a MAP szenzort merre találom? (X16XEL)

Köszönöm az eddigi válaszokat is!

Módosítva : Nickname
Link to comment
Megosztás:

Hellosztok! A segitségeteket szeretném kérni! Már 1 pár napja olyat csinál a verda, hogy pár száz méter után, hallani és érezni hogy 3henger duruzsol :( 1-2km után pedig abba marad minden és egész nap semmi legtöbbször! szóval ez csak elsö indításnál történik! a gyertyákat tavaly nyáron vettem bele! valaki tudna segiteni?

Ha a gyujtás gyertyakábeles, akkor legközelebb ha 3 hengerezik állj félre, és egyenként húzkodd le a pipákat, amelyikre nem esik a motorfordulatszám, az a henger rosszalkodik, akkor majd lehet továbblépni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv cartársak,

szerencsémre régen jártam erre köszönhetően nektek, mivel sikerült rendbe szedni az autóm! Amit ez úton köszönök mindenkinek!

De! Egy új delikvens kapott egy hanyag mód karbantartott autót, aztán az alábbi linken látható képen való parkolás következménye az lett, hogy leállította a motort. Majd pár segítő kezet talált, de nem indult az autó így meghíusult a remény is a kitolásnak. De eltelt két óra mire érkezett a segítő fél navara személyében és kihúzás közben ráindított és pöc röf!
Kihúzás előtt közvetlen (üres kinyomott kuplunggal) nem indult, csak miután megmozdult az autó, kihúzás közben üresbe kinyomott kuplunggal viszont egyből.
Meleg volt mikor leállította, közel hideg lehetett mikor beindult.

http://kepfeltoltes.hu/140327/001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

C14NZ miket volna érdemes átnézni tisztítani első körbe, illetve mi okozhatta a problémát?

Link to comment
Megosztás:

Üdv cartársak,

szerencsémre régen jártam erre köszönhetően nektek, mivel sikerült rendbe szedni az autóm! Amit ez úton köszönök mindenkinek!

De! Egy új delikvens kapott egy hanyag mód karbantartott autót, aztán az alábbi linken látható képen való parkolás következménye az lett, hogy leállította a motort. Majd pár segítő kezet talált, de nem indult az autó így meghíusult a remény is a kitolásnak. De eltelt két óra mire érkezett a segítő fél navara személyében és kihúzás közben ráindított és pöc röf!

Kihúzás előtt közvetlen (üres kinyomott kuplunggal) nem indult, csak miután megmozdult az autó, kihúzás közben üresbe kinyomott kuplunggal viszont egyből.

Meleg volt mikor leállította, közel hideg lehetett mikor beindult.

http://kepfeltoltes.hu/140327/001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

C14NZ miket volna érdemes átnézni tisztítani első körbe, illetve mi okozhatta a problémát?

Én inkább arra gondolnék, hogy a kocsi eléggé meg volt dőlve, és ha kevés üzemanyag volt benne, esetleg nem érte el az üzemanyagpumpa. Akárhogy nézem, nálam elég egy minimális emelkedő, hogy a kocsiba töltött kevés kis benzin hátra menjen, és rángatózzon. Jó mondjuk nálam gázüzem miatt 5 liternél ritkán megy bele több... Ez az autó viszont eléggé meg van dőlve!

Link to comment
Megosztás:

Én inkább arra gondolnék, hogy a kocsi eléggé meg volt dőlve, és ha kevés üzemanyag volt benne, esetleg nem érte el az üzemanyagpumpa. Akárhogy nézem, nálam elég egy minimális emelkedő, hogy a kocsiba töltött kevés kis benzin hátra menjen, és rángatózzon. Jó mondjuk nálam gázüzem miatt 5 liternél ritkán megy bele több... Ez az autó viszont eléggé meg van dőlve!

Én ezt a tippet elvetettem, mivel ~10 l és volt benne. Kipróbáljuk majd ha újra, kb 10 l lesz benne, egy erre alkalmas helyen megdöntve, lehet e "csak" ez a gond.

Ha van más tipp szívesen fogadom, mint írtam sajnos elhanyagolt autó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.