Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Szerintem neked is 95/92 oktánszám állítód van. Az legyen 95-ön. Az OMV-s 95-ös benzinnel nem hiszem, hogy pancsolnának. Nekem még nem volt vele bajom. Igen a 100-as oktánszámúra. Én azzal járok.

Szerintem csak akkor van értelme a magasabb oktánszámnak ha a motorvezérlő tud hozzá gyújtást is állítani mert akkor nő a teljesítmény és csökken a fogyasztás. Más esetben nem lesz jobb tehát csak pénzkidobás.

Link to comment
Megosztás:

âMert az nincs :)

Bontóba csak találsz hozzávalót mert a 90/100-as óra gyakoribb mint a 90/110-es. Más variáció meg nem igazán létezik. Még a legkisebb bontókban is szokott lenni mindkét fajta. Ebből szerintem nem érdemes újat venni mert elég ritkán szokott tönkre menni. A gyári bontottal egyébként is jobban jársz és talán olcsóbb is mint mindenféle utángyártott gagyikat összevásárolni amiből még az eladó se tudja melyik jó. Egyébként a tankszintjelző az viszonylag pontosnak mondható? Mert ha nem akkor a műszer stabilizátor IC-je rossz és nem a jeladó.

Link to comment
Megosztás:

A benzin mutató olyan, mint a régiben. Nekem jónak tűnik, viszont a szegenysegmero nem igazán akar menni. Ha gyújtást adok, akkor felvillan es pár sec után elalszik, viszont ha mar nagyon üres a tank sem jelez semmit :( ötlet?

â

âA kilometerorak hátulján van egy csavar, ami egy fekete "chiphez" tartozik. Azt nem lehet cserélni, vagy nem érdemes?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem csak akkor van értelme a magasabb oktánszámnak ha a motorvezérlő tud hozzá gyújtást is állítani mert akkor nő a teljesítmény és csökken a fogyasztás. Más esetben nem lesz jobb tehát csak pénzkidobás.

Szia

ebben igazad van, de sűrítési arányt növeltem és a gyári előgyújtás beállítással csak 98 vagy annál magasabb oktánszámú benzin jöhet szóba. Mivel megszüntették a környékünkön a 98-as árusítását, így maradt a 100-as benzin. Az előgyújtás meg nem akartam későbbre tenni, hogy ne a környezetet fűtsem vele.

Link to comment
Megosztás:

A benzin mutató olyan, mint a régiben. Nekem jónak tűnik, viszont a szegenysegmero nem igazán akar menni. Ha gyújtást adok, akkor felvillan es pár sec után elalszik, viszont ha mar nagyon üres a tank sem jelez semmit :( ötlet?

â

âA kilometerorak hátulján van egy csavar, ami egy fekete "chiphez" tartozik. Azt nem lehet cserélni, vagy nem érdemes?

lehet hogy, nem üres (annyira)?

lehet, de drága, olcsobb ha veszel 1órát és abból szeded ki

Link to comment
Megosztás:

Szerintem neked is 95/92 oktánszám állítód van. Az legyen 95-ön. Az OMV-s 95-ös benzinnel nem hiszem, hogy pancsolnának. Nekem még nem volt vele bajom. Igen a 100-as oktánszámúra. Én azzal járok.

még egy olyan kérdés ha állítok vissza előgyújtáson elkezd fulladni meg egyenetlenül járni ezzel lehet csinálni valamit? a mostani helyzetben nincsen ilyen gondom, de amint visszább vettem egyből elkezdett rakoncátlankodni a verda.

Link to comment
Megosztás:

még egy olyan kérdés ha állítok vissza előgyújtáson elkezd fulladni meg egyenetlenül járni ezzel lehet csinálni valamit? a mostani helyzetben nincsen ilyen gondom, de amint visszább vettem egyből elkezdett rakoncátlankodni a verda.

Annyit lehet csinálni, hogy oda kell tekerni ahol szép egyenletesen jár. Szkóppal állítod vagy csak fülre?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Annyit lehet csinálni, hogy oda kell tekerni ahol szép egyenletesen jár. Szkóppal állítod vagy csak fülre?

simán oda tekerem:) elvileg van egy jelölés rajta a fixrészen és a mozgórészen egy ilyen kis fülecske, na az nekem már amikor vettem előgyújtás felé volt tekerve kb 1cmre.

Link to comment
Megosztás:

simán oda tekerem:) elvileg van egy jelölés rajta a fixrészen és a mozgórészen egy ilyen kis fülecske, na az nekem már amikor vettem előgyújtás felé volt tekerve kb 1cmre.

Úgy csak nagyjából lehet belőn, igazából a pontos beállítást stroboszkoppal lehet csinálni diag üzemmódban. De addíg kell tekergetni amig hallásra a legszebben jár a motor nem fullad, nem dadog, és kábé jó lesz. Meg kell keresni a két végállás, ahol már tuti nem jó és közte kell keresni egy pontot ami szerinted a legjobb.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Úgy csak nagyjából lehet belőn, igazából a pontos beállítást stroboszkoppal lehet csinálni diag üzemmódban. De addíg kell tekergetni amig hallásra a legszebben jár a motor nem fullad, nem dadog, és kábé jó lesz. Meg kell keresni a két végállás, ahol már tuti nem jó és közte kell keresni egy pontot ami szerinted a legjobb.

szia akkor ha jól értem járó motornál kell ezt a műveltetett csinálni? mert én mindig leállított autónál csináltam.

Módosítva : lombi
Link to comment
Megosztás:

szia akkor ha jól értem járó motornál kell ezt a műveltetett csinálni? mert én mindig leállított autónál csináltam.

Igen, járó motornál, fellazítod az Y csavarját annyira hogy lehessen tekerni az elosztót, és lehetőleg már meleg motornál óvatosan lehet tekergetni ide-oda. Az O-gyűrűhöz lehet fújni szilikont pölö hogy könnyen elforogjon, mert ha megsérül akkor szivárogni fog alóla a motorolaj.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egész héten ment az autó, mint az álom, ma elmentem egy kézi mosóba és lemosogattam kívül, belül, majd a motorteret is óvatosan, aztán jött a meglepi...

A kis Astrám ismét nem indult. Ugyanaz, mint volt, gyújtás van, viszont meg sem kettyen, semmi... :(

Kitoltam a mosóból és sikerült betolnom. Beugrottam az autóba, kapcsoltam egy kettest és azonnal indult.

Hazajöttem, kikapcsoltam a teljes riasztórendszert, indítanám, de ugyanúgy semmi. Betolásra azonnal indul, egyébként meg sem kettyen, akksim jó még mindig. 2 hónapja ezt játszom vele... :(

Egy hétig minden rendben, utána gondol egyet és nem hajlandó indítani.

Délután keresek egy nyelet és megpróbálom megütögetni az önindító bendix-et, addig esetleg egyéb ötlet? Egyszer már kivettem az önindítót, megpróbáltam direkt-be az akksira kötni, kb 3× indított, utána semmi... Elvittem egy bontóba, ahol kipróbálták, ott persze jó volt... Hazajöttem, visszatettem és egy hétig indult minden nap... Aztán megint ugyanaz....

Link to comment
Megosztás:

Egész héten ment az autó, mint az álom, ma elmentem egy kézi mosóba és lemosogattam kívül, belül, majd a motorteret is óvatosan, aztán jött a meglepi...

A kis Astrám ismét nem indult. Ugyanaz, mint volt, gyújtás van, viszont meg sem kettyen, semmi... :(

Kitoltam a mosóból és sikerült betolnom. Beugrottam az autóba, kapcsoltam egy kettest és azonnal indult.

Hazajöttem, kikapcsoltam a teljes riasztórendszert, indítanám, de ugyanúgy semmi. Betolásra azonnal indul, egyébként meg sem kettyen, akksim jó még mindig. 2 hónapja ezt játszom vele... :(

Egy hétig minden rendben, utána gondol egyet és nem hajlandó indítani.

Délután keresek egy nyelet és megpróbálom megütögetni az önindító bendix-et, addig esetleg egyéb ötlet? Egyszer már kivettem az önindítót, megpróbáltam direkt-be az akksira kötni, kb 3× indított, utána semmi... Elvittem egy bontóba, ahol kipróbálták, ott persze jó volt... Hazajöttem, visszatettem és egy hétig indult minden nap... Aztán megint ugyanaz....

Szerinbtem ez már volt...széttszedés, takarítás.

Link to comment
Megosztás:

Traktoron ilyen hiba miatt cseréltem bendixet...

Ütögettem, de nem történt semmi... Ugyanúgy nem mozdul... :( Már az ideg megöl...

Most épp azon gondolkodom, hogy a gyújtáskapcsoló, tehát maga a zár tönkre mehetett-e? Elképzelésem sincs. A múltkor ugyanez volt és 2-3 óra után meg pöccre indult... Nem értem...

Link to comment
Megosztás:

Az önindító hiba szerintem kizárva. Ha felkapcsolom a fényszórókat és a rádiót... ...és minden fogyasztót, amit lehet, akkor indításnál el kellene, hogy halványuljon valami. Itt nem történik semmi, vagyis az önindító nem vesz fel áramot, vagyis valamiért ezek szerint nem kap áramot...

Link to comment
Megosztás:

Az önindító hiba szerintem kizárva. Ha felkapcsolom a fényszórókat és a rádiót... ...és minden fogyasztót, amit lehet, akkor indításnál el kellene, hogy halványuljon valami. Itt nem történik semmi, vagyis az önindító nem vesz fel áramot, vagyis valamiért ezek szerint nem kap áramot...

Ha nem húz be a behúzó tekercs, akkor nem is fog felvenni áramot... A behúzótekercsnek nem kell akkora áram, és csak miután behúzott venné fel azt a mennyiséget, ami a motor pörgetéshez kell. talán 1-es drót, ha nem 0-75-ös megy a behúzótekercsre, azon meg alig megy pár amper. Lehet ez behúzótekercs hiba is.

Link to comment
Megosztás:

Az önindító hiba szerintem kizárva. Ha felkapcsolom a fényszórókat és a rádiót... ...és minden fogyasztót, amit lehet, akkor indításnál el kellene, hogy halványuljon valami. Itt nem történik semmi, vagyis az önindító nem vesz fel áramot, vagyis valamiért ezek szerint nem kap áramot...

Szia,

nézd meg azt, hogy a behúzó tekercsig el megy-e a feszültség. Ha megvan, és behúz de a motor nem forog, akkor érdemes gyorsan lekapni a behúzótekercs házát, kivenni a vasmagot és megnézni, hogy a kis kapcsoló a fenekében működik-e. Találkoztam már olyannal, hogy zsíros szennyeződés belement és nem kapcsolta a nagy áramot. Azt egy kis féktésztítós ásztatás megoldotta.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

nézd meg azt, hogy a behúzó tekercsig el megy-e a feszültség. Ha megvan, és behúz de a motor nem forog, akkor érdemes gyorsan lekapni a behúzótekercs házát, kivenni a vasmagot és megnézni, hogy a kis kapcsoló a fenekében működik-e. Találkoztam már olyannal, hogy zsíros szennyeződés belement és nem kapcsolta a nagy áramot. Azt egy kis féktésztítós ásztatás megoldotta.

Tegnap munkából hazaérve még próbálkoztam egyszer, de semmi. Ma reggel gondoltam elsétálok egy üzletbe, veszek egy autós fázis ceruzát.

A kocsi mellett gondoltam egyet, beültem és elfordítottam a kulcsot... ...pöcc-röff... indult azonnal.

Azóta kb 50× indítottam és állítottam le, minden alkalommal azonnal indul. Nem értem. :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha járt már így valaki .

1996-os évjratú, 1.6 16V, f astra az alany.

Olyan gond van vele, ha napon áll az autó, egyszerűen nem akar elindulni. Nagyon sokat kell indítózni és a gázt adni neki mire elindul és utána egy jó fél percig kb 2000-2500-on pörög a motor. Ha hűvösön áll az autó, semmi gond nincs, pöccre indul.

Illetve nemtudom köze lehet e a dologhoz, hogy amikor letekerem a tanksapkát cisszenik egy nagyot.

köszi a segítségeket előre is !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha járt már így valaki .

1996-os évjratú, 1.6 16V, f astra az alany.

Olyan gond van vele, ha napon áll az autó, egyszerűen nem akar elindulni. Nagyon sokat kell indítózni és a gázt adni neki mire elindul és utána egy jó fél percig kb 2000-2500-on pörög a motor. Ha hűvösön áll az autó, semmi gond nincs, pöccre indul.

Illetve nemtudom köze lehet e a dologhoz, hogy amikor letekerem a tanksapkát cisszenik egy nagyot.

köszi a segítségeket előre is !

Szia!

Első körben a kétvezetlékes hőmérséklet jeladót kellene kimérni. Mert lehet, hogy nem mutatja a vezérlőnek, hogy 30-40 °C-os a motor, hanem hogy hidegebb és így többet üzemanyagot ad neki , mint kellene.

A szisszenésre meg azt tudom mondani, hogy a tankszellőztető szelep tele lehet szénmorzsával, ami miatt nem tud rendesen lezárni és akkor is szívja a tankból a gőzt a motor, amikor nem kellene.

De az is lehet, hogy mivel nincs elzárva a tankszellőztetés, így a tankban megnőtt gőznyomás hatására telemegy a motor benzin gőzzel...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.