Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

3 órája, zotya975 írta:

Mi lenne ha benzin és hőálló pasztát tennél oda? Olyan gyakran gondolom nem kell leszerelni.

 

3 órája, wookie írta:

Vágsz füzetlapból. Amúgy bármelyik autósboltban kéne legyen, de még az sem kizárt hogy egyforma a nagyblokkoséval.

Ahha. Nem kell gyakran, csak ki szeretném tisztítani, és fogalmam sincs, hogy amit találok, azt vissza tudom-e tenni - gondolom a cél, hogy fals levegőt ne tudjon szívni.

Link to comment
Megosztás:

Segítség!
A következő a gondom! c18xe motoron cserélnék vezérműtengely jeladót, meg is vettem az újjat kábellal együtt.De a régi vezetékek,és azon amit vettem, teljesen más szinűek a vezetékek.Hol tudom ezt megnézni hogy melyiket melyikkel kössem össze? előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ismeri e valaki közületek behatóbban a multec befecsi rendszert?

A problémám még mindig a régi,a kissé ingadozó alapjárat.

Azt tapasztalom,hogy ennek az oka az,hogy alapjáraton folyamatosan állítgatja a vezérlő az előgyújtást 5-12 fok között.

Kis gázadásra ez az érték felmegy 25 fok fölé és gázadástól függően változik felfelé,de stabil,nem ugrál.

Na de miből gondolja ,hogy ezt kell csinánié?

Az érdekelne,hogy alapjáraton mit vesz figyelembe a vezérlő?

Ha lehúzom a map szenzort és a kopogásszenzort,akkor is állítgatja az előgyújtást.Nem értem...

(X16SZR)

Módosítva : Szabadij
Link to comment
Megosztás:

Gázadásra persze, hogy emeli. Nagyobb fordulatnál nagyobb fok kell, hogy időben ugyanannyi maradjon az előgyújtás mértéke...

Alapjáraton szerintem amit néz, az a hőmérséklet, gázpedál állás, lambda-szonda, kopogásérzékelő, MAP-szenzor, meg a főtengely végén a pozícióérzékelő...asszem...

Link to comment
Megosztás:

Just now, pszilaj írta:

Gázadásra persze, hogy emeli. Nagyobb fordulatnál nagyobb fok kell, hogy időben ugyanannyi maradjon az előgyújtás mértéke...

Alapjáraton szerintem amit néz, az a hőmérséklet, gázpedál állás, lambda-szonda, kopogásérzékelő, MAP-szenzor, meg a főtengely végén a pozícióérzékelő...asszem...

Vagyis mindent....:-) nem nagyon szűkült a kör....hidegen a szondát nem. Ha a kopogásérzékelő lelazul, volt már ilyen, akkor az is lehet gond nem? 

Link to comment
Megosztás:

Hát a kopogásérzékelő fura egy valami... engem már szívatott...

A főtengely végén a szíjtárcsa egy kicsit el volt anyátlanodva és annyira kóválygott, hogy időnként belevert a blokkba.

A kopogás érzékelő meg kopogásos égést "hallott", így az előgyújtást visszadobta. Majd szépen újra emelte, a következő kopácsolásig... :-)

Link to comment
Megosztás:

5 perce, pszilaj írta:

Hát a kopogásérzékelő fura egy valami... engem már szívatott...

A főtengely végén a szíjtárcsa egy kicsit el volt anyátlanodva és annyira kóválygott, hogy időnként belevert a blokkba.

A kopogás érzékelő meg kopogásos égést "hallott", így az előgyújtást visszadobta. Majd szépen újra emelte, a következő kopácsolásig... :-)

Igen az a tárcsa gond már többször előfordult, nem tudom, lehet pont a te képed:

2338674-20160926-5zNrxR.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítsetek nekem, mert egyre tanácstalanabb vagyok. Szeretett autóm(C14SE) időnként nem indul, egy hete pedig még csak életjelet sem ad. Két éve kezdődött nyáron(főként párás helyen vettem észre), hogy fél óra elteltével indult csak. Tekert, de nem indult. Utána kb. egy hónap múlva megint. Aztán ősztől nyárig minden OK.. Tavaly nyáron kb 4-5-ször szívatott. Volt hogy napokig semmi, aztán indult. Volt, hogy csak húzatásra indult. Később -egy benzinszűrő csere után- azonnal indult, utána a következő leállásnál leengedtem a szűrőnél a benzint és indult. Tavaly szept. 20-tól július végéig minden rendben volt. Most viszont megint nem indul, de a benzin leengedése és a behúzatás sem segít. Ha a motor járt, akkor még nem állt le egyszer sem, ezért kizárom a kábeltörést. Hibakód nincs, szikra van, pumpa relé jó, viszont a pumpára menő csatiban nincs feszültség indítózáskor sem. Azt nem tudom sajnos, hogy a pumpának mi ad jelet, hogy induljon, vagy annak direktben kellene menni indítózáskor?  A szerelőm másik településen lakik, egy jó ideig nem tudja megnézni, telefonon pedig nincs ötlete, hogy mi lehet, látnia kellene. Aki tud kérem segítsen, mert szükségem lenne a kocsira.

Link to comment
Megosztás:

15 perce, jocifighter19 írta:

Sziasztok! Segítsetek nekem, mert egyre tanácstalanabb vagyok. Szeretett autóm(C14SE) időnként nem indul, egy hete pedig még csak életjelet sem ad. Két éve kezdődött nyáron(főként párás helyen vettem észre), hogy fél óra elteltével indult csak. Tekert, de nem indult. Utána kb. egy hónap múlva megint. Aztán ősztől nyárig minden OK.. Tavaly nyáron kb 4-5-ször szívatott. Volt hogy napokig semmi, aztán indult. Volt, hogy csak húzatásra indult. Később -egy benzinszűrő csere után- azonnal indult, utána a következő leállásnál leengedtem a szűrőnél a benzint és indult. Tavaly szept. 20-tól július végéig minden rendben volt. Most viszont megint nem indul, de a benzin leengedése és a behúzatás sem segít. Ha a motor járt, akkor még nem állt le egyszer sem, ezért kizárom a kábeltörést. Hibakód nincs, szikra van, pumpa relé jó, viszont a pumpára menő csatiban nincs feszültség indítózáskor sem. Azt nem tudom sajnos, hogy a pumpának mi ad jelet, hogy induljon, vagy annak direktben kellene menni indítózáskor?  A szerelőm másik településen lakik, egy jó ideig nem tudja megnézni, telefonon pedig nincs ötlete, hogy mi lehet, látnia kellene. Aki tud kérem segítsen, mert szükségem lenne a kocsira.

Szia!

Nekem olyan volt, hogy indítóztam, beröffent, majd egyből leállt, második indítózásra már csak tekert. Ilyenkor figyelni kell hogy indítózás közben érzel e benzinszagot, ha nem, akkor nincs benzin, ha igen, akkor szikra nincs. A benzinpumpa elektromos csatlakozója volt kontakt hibás. 

Vagy olyan volt még, hogy az alapjárati motor csatlakozója volt kontakt hibás, ebben az esetben mindig beindult a motor, csak egyből le is állt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, jocifighter19 írta:

Szia! Nálam is úgy kezdődött, hogy egy kicsit elkapta, majd leállt és utána csak tekert, tekert... Kicserélted a benzinpumpa csatiját, vagy csak spray-zted?

Szethuztam, kicsit piszkalgattam, aztan wd40. Lehet kontakt sprayt is használni. Meg még annyit erdemes csinálni, hogy a csatlakozonak a polusait osszebb lehet nyomni. Azota mukodik es nem jott elo tobbet ez a problema.

 

probald meg azt, hogy ha nem indul az auto, akkor egy hosszabb csavarhuzoval mozgasd meg a benzinpumpa csatlakozojat, csak egy kicsit meg kell piszkálni, aztán inditozz. En is ezt csinaltam, es ez bizonyitotta hogy ott van gond.

Módosítva : joecockroach
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

22 órája, pszilaj írta:

Gázadásra persze, hogy emeli. Nagyobb fordulatnál nagyobb fok kell, hogy időben ugyanannyi maradjon az előgyújtás mértéke...

Alapjáraton szerintem amit néz, az a hőmérséklet, gázpedál állás, lambda-szonda, kopogásérzékelő, MAP-szenzor, meg a főtengely végén a pozícióérzékelő...asszem...

Az odáig oké,hogy nagyobb fordulaton nagyobb előgyújtás kell és ez rendben is van nagyobb fordulaton nem is csinálja ezt a gyújtás állítgatást  és a motor járása is egyenletes.

Én úgy tudtam ,hogy az előgyújtást a kopogásszenzor alapján és a fordulatszám alapján állítja.

Hidegen is játssza ,amikor még a lambdaszabályzás nem megy.

Műszer szerint alapjáraton másodpercenként,vagy még ennél is sűrűbben avatkozik be az előgyújtásba...

Lehet,hogy ez így jó de én ennek nem látom értelmét.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Szabadij írta:

Az odáig oké,hogy nagyobb fordulaton nagyobb előgyújtás kell és ez rendben is van nagyobb fordulaton nem is csinálja ezt a gyújtás állítgatást  és a motor járása is egyenletes.

Én úgy tudtam ,hogy az előgyújtást a kopogásszenzor alapján és a fordulatszám alapján állítja.

Hidegen is játssza ,amikor még a lambdaszabályzás nem megy.

Műszer szerint alapjáraton másodpercenként,vagy még ennél is sűrűbben avatkozik be az előgyújtásba...

Lehet,hogy ez így jó de én ennek nem látom értelmét.

Érdekes, mert nekem hidegen betonstabil az alapjárat. Csak üzemi hőmérsékleten variálja hallhatóan az előgyújtást. Néha még ki is hagy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

A segítségeteket szeretném kérni . Van egy 1994-es F-astrám . 1.6 Si motorral (8v , hengerénkénti injektoros, 100paci) . Az lenne a gondom hogy ugyan olyan gáz pedál állás mellet 2e től megindul úgy 2.2 e -res fordulatig majd ez az erő elfogy úgy 3 e -res fordulatig . Ennek ilyennek kell lennie ?  Illetve ha nem akkor mi lehet a gond ? ( hengerfej kb 3-5 e km -el elezőtt fel lett újítva ).

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Barret írta:

Sziasztok !

A segítségeteket szeretném kérni . Van egy 1994-es F-astrám . 1.6 Si motorral (8v , hengerénkénti injektoros, 100paci) . Az lenne a gondom hogy ugyan olyan gáz pedál állás mellet 2e től megindul úgy 2.2 e -res fordulatig majd ez az erő elfogy úgy 3 e -res fordulatig . Ennek ilyennek kell lennie ?  Illetve ha nem akkor mi lehet a gond ? ( hengerfej kb 3-5 e km -el elezőtt fel lett újítva ).

  • 1.6Si C16SE 1598 OHC hengerenkénti injektor 100/5800 135/3400 tehát 3400-as percenkénti fordulaton adja le a max nyomtékot. 2500-alatt szerintem nem érdemes elváltani ekkor már elég jól kell húznia.  
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 27. at 19:36, daykiller írta:

Érdekes, mert nekem hidegen betonstabil az alapjárat. Csak üzemi hőmérsékleten variálja hallhatóan az előgyújtást. Néha még ki is hagy.

Köszi !Ez hasznos,akkor ezekszerint ezek ilyenek.Nekem már hidegen is játssza,olyankor 10-12 fok között játszik,ami még tűrhető,de már ez is hallatszik a járásán.

Bemelegedve 80 foknál indul a lambda szabályzás,akkor már 4-5 fokra is visszateszi és az már zavaróan szar ,de lehet megtanulok együtt élni ezzel.

Jó lenne beletúrni a programjába ,hogy mondjuk 10 fok elé ne tudja rakni,egyébként sem sok értelme van,mert észreveszi,hogy ott már szar és visszatossza 12 fok körüli értékre és kezdi előről...

Nem is értem,hogy ilyenkor miért nem kúrja oda mondjuk stabil 10 fokra oszt kampó,meg mi a repedt töknek kell ebbe másodpercenként többször beavatkozni.Miért nem elég a befecskendezési idővel és az alapjárati motorral játszani?Persze csak alapjáraton.

Esetleg,ha van valakinek módja rá és van egy jó x16 SZR-je,akkor nézze már meg,hogy meleg alapjáraton az is játssza e ezt a mókát.

Módosítva : Szabadij
Link to comment
Megosztás:

39 perce, Szabadij írta:

Köszi !Ez hasznos,akkor ezekszerint ezek ilyenek.Nekem már hidegen is játssza,olyankor 10-12 fok között játszik,ami még tűrhető,de már ez is hallatszik a járásán.

Bemelegedve 80 foknál indul a lambda szabályzás,akkor már 4-5 fokra is visszateszi és az már zavaróan szar ,de lehet megtanulok együtt élni ezzel.

Jó lenne beletúrni a programjába ,hogy mondjuk 10 fok elé ne tudja rakni,egyébként sem sok értelme van,mert észreveszi,hogy ott már szar és visszatossza 12 fok körüli értékre és kezdi előről...

Nem is értem,hogy ilyenkor miért nem kúrja oda mondjuk stabil 10 fokra oszt kampó,meg mi a repedt töknek kell ebbe másodpercenként többször beavatkozni.Miért nem elég a befecskendezési idővel és az alapjárati motorral játszani?Persze csak alapjáraton.

Esetleg,ha van valakinek módja rá és van egy jó x16 SZR-je,akkor nézze már meg,hogy meleg alapjáraton az is játssza e ezt a mókát.

NZ is ilyesmit játszik. A diag kapcsot kivéve teljesen elteszi máshova az előgyújtást amitől hallhatóan változik a motor járása.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Barret írta:

Sziasztok !

A segítségeteket szeretném kérni . Van egy 1994-es F-astrám . 1.6 Si motorral (8v , hengerénkénti injektoros, 100paci) . Az lenne a gondom hogy ugyan olyan gáz pedál állás mellet 2e től megindul úgy 2.2 e -res fordulatig majd ez az erő elfogy úgy 3 e -res fordulatig . Ennek ilyennek kell lennie ?  Illetve ha nem akkor mi lehet a gond ? ( hengerfej kb 3-5 e km -el elezőtt fel lett újítva ).

Szia!

Nekem ilyen motorom van, 2000től kezd ereje lenni és egyre erősödik, 3000nél egész jó, és valahol 5500 körül még húz egy hatalmasat, szóval nem kéne elfogynia szerintem.

Azt nem tudom, neked miért fogy el a motorerő 2200 körül, nincs ötletem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.