Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

A helyedben én eljátszanék egy olyat, hogy a mostani olajhoz

beöntök egy motorpucoló adalékot (amit azért csak ilyen esetekben

vetnék be, egyébként nem, mert van benne rizikó), majd az előírt

járatás után leengedés, és hogy ne maradjon benne sok az adalékból,

egy olcsó olajjal (de az is legyen félszinti) feltölteném, újra átjáratnám,

majd leengedés után egy bizton jó olajjal tölteném fel (Metabond, Valvoline).

Ha ezután sem javul, akkor valszeg meg kell bontani.

Ja, még egy: ezt a hidrotőke adalékot nem ajánlom, mert több kárt csinál, mint hasznot. :P

Link to comment
Megosztás:

A helyedben én eljátszanék egy olyat, hogy a mostani olajhoz

beöntök egy motorpucoló adalékot (amit azért csak ilyen esetekben

vetnék be, egyébként nem, mert van benne rizikó), majd az előírt

járatás után leengedés, és hogy ne maradjon benne sok az adalékból,

egy olcsó olajjal (de az is legyen félszinti) feltölteném, újra átjáratnám,

majd leengedés után egy bizton jó olajjal tölteném fel (Metabond, Valvoline).

Ha ezután sem javul, akkor valszeg meg kell bontani.

Ja, még egy: ezt a hidrotőke adalékot nem ajánlom, mert több kárt csinál, mint hasznot. :D

Köszi a tippeket. Hétvégén eljátszom vele. Milyen motortisztító adalékot ajánlasz?

Most láttam tesco újságban valvoline 10w40 topguard+ajándék motorbelső tisztító.

Ezzel megvolna a jó olaj és a tisztító. Gagyi olajnak meg veszek olcsó opel olajat :P

Ja, ha metabond olaj mellett döntenék hol és hogyan is juthatok hozzá? pü-be köszi.

Link to comment
Megosztás:

Ha " mosás" után a gagyi olajjal is kalapál akkor kár beletölteni a jó olajat nem? Akkor úgy is szét kell bontani.

Hol és mennyiért csinálnák meg? Kit ajánlasz ill ajánlotok szerelőt?

Vagy legyek optimista és várjak ezzel amig kiderül segít-e a tisztító kúra :P

Lehet ez már nem ide való, de ti milyen szűrőt szoktatok használni?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is szokott kattogni hidegen a hidrotőke, majd elhallgat.

Az összeset érdemes cserélni vagy csak ami rossz?

sztem ha teheted cseréld mind

érted, most megbontod tökölsz vele összarekod...aztán mire vége a télnek megdöglik a maradék...és kezdheted a szerelgetést előlröl :P

Link to comment
Megosztás:

... így könnyű szerrel cserélhető de sajnos ezek az alkatrészek kb. egyforma időt bírnak így érdemes az egészet kicserélni egyben...

Ebben nem biztos, hogy igazad van. A hidrotőkék attól függő tempóban b@szódnak el, hogy mennyire és milyen olajat kaptak.

Legtökéletesebb olajozás mellett is elkopnak, stb., csak kérdés, hány km alatt.

Ugyebár ezek a kis drágaságok két szép hosszú sorban ülnek a motorban, térbeli távolság az 1. és a 16. közt igen nagy. Így az olaj-a-motorban mindenfajta áramlástani disznóságai miatt valamelyik oldalon lévők nincsenek olyan jól kenve, azaz nem jut hozzájuk elég olaj (talán közvetlenül indítás után? vagy állandóan?). Mert hogy az olajnyomás nyomás ugyanannyi a hidrotőkék körül (sem). Így bizonyos helyen ülő htőkék sokkal hamarabb elpusztulnak, mint mások. Lehet, hogy a hamarabb elpusztulók is a garanciaidőn túl pusztulnak, de nem jelenti a teljes csere szükségességét.

Ismerős vectra2000-ében magam is láttam, amikor szétszedik: a szar (benyomható) tőkék mind a motor vagy bal, vagy jobb oldalán voltak (nem emléxem melyik), de nem össze-vissza.

Hogy az indoklás mennyire stimmel, azt nem tudom, de nem hangzik hülyeségnek.

Link to comment
Megosztás:

Ha valakinek mégis van egy szett használt hidrotőkéje, szerintem érdemes lenne az általuk kifejtett erő-benyomódás függvényt mindegyiken külön-külön, MEGBÍZHATÓAN kimérni.

Ha mondjuk 16 db-ból 12 ugyanazt az értéket mutatja, akkor tudhatjuk, hogy azok jók. Vagy kimérni egy új gyári hidrotőkék erő-benyomódás függvényét, és ahhoz hasonlítani a többieket.

Csakhát mindez nekem csak sejtés szinten van. De lehet, hogy a kimérést meg tudnám oldani, csakhát nincs 16 használt hidrotőkém.

Pontosabban van, de benne a motorban :P.

Link to comment
Megosztás:

a kérdés az, hogy érdemes e pöcsölni :?

azért itt min. negyedmillió km-es széthajtott motorokról van szó...most cserélsz 7-10-12-t aztán a többi megdöglik fél év mulva...ujra szétszedni, ujra munkadij, alkatrész stbstb

én azt gondolom, hogy megéri befektetni...lehet, hogy egyszerre mélyebben kell zsebbenyulni de aztán egy ideig valszeg jó lesz

Link to comment
Megosztás:

a kérdés az, hogy érdemes e pöcsölni :?

azért itt min. negyedmillió km-es széthajtott motorokról van szó...most cserélsz 7-10-12-t aztán a többi megdöglik fél év mulva...ujra szétszedni, ujra munkadij, alkatrész stbstb

én azt gondolom, hogy megéri befektetni...lehet, hogy egyszerre mélyebben kell zsebbenyulni de aztán egy ideig valszeg jó lesz

Igen, pöcsölési oldalról ha nézed, tényleg igaz.

De nem tudom, loree honnan vette a 3-4ezer/db hidrotőke árat, én régebben gyárira hallottam 10.000/db, INA utángyárira 6.000/db, noname-t meg nem tényleg tennék bele.

Így aztán ha mondjuk csak 6 db jó, akkor már 36 rongyot spóroltál. A 8 jó, akkor 48 ezret. Szóval szerintem (főleg azoknak, akik maguk szerelik vagy legalábbis olcsón) megéri gondolkodni.

Link to comment
Megosztás:

Hát srácok egy autó fenntartása pénzbe kerül... venni kell egy Kispolákot avval elég olcsón ki lehet jönni... :-)

Szal mégegyszer: Attól hogy nem tudod összenyomni a hidrotékét az még igenis lehet szar! Amit már összetudsz az meg már nem is kérdés...

Sőt, hogy tovább menjek, ha vadi új tőkékkel is csattoghat a motor, mert lehet hogy a tőke mellett van a bibi...

Link to comment
Megosztás:

Én 150 ezer km után kicseréltettem a hidrotőkéket,pedig nem is csattogtak túlzottan..Csak egy kis ciripelés volt,de az meg is maradt,nem tudom mi lehet.Igaz,az enyémbe olcsóbb,mert nyócszelepes ,meg valami nónémet tettünk bele, kb. 8000 volt az egész művelet,a szerelő spanom nem kért semmit. :P ---Amúgy volt nemegy olasz kocsim,azokkal nem volt ez a kínlódás,mert azok lapkásak.Szimpatikusabb megoldás,meg sokkal olcsóbb is a javítása ,igaz,a lapkás motorok néha zajosabbak!

Link to comment
Megosztás:

Néha?? Sztem a leghangosabb autók épp az olasz autók. Pl. egy diesel OFF Fiat ON sztem a legundorítóbb hangú autó a világon :roll:

De hogy ne csak Offoljak, a hidrotőkékre elég jelentős hatása van az olaj minőségének, mikor megvettem az autót, nem tudom mi lehetett benne, de a szerelő, akihez vinni szoktam, megdícsért, milyen jó állapotú, csendes motor. Aztán mikor belekerült az Opel olaj, egész más hangja lett, mostár kb. a korának megfelelő hanggal megy :? De májusban lejár az egy év, aztán kap Valvoline-t vagy Metabondot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.