Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

"Szibériában mihez kezdenének -50 fokban? Nem?"

Valszeg ott nem sok Opellel fogsz találkozni. :)

Ott az UAZ meg az IZS a menő! :D

Nemrég láttam egy olyan híradó közvetítést, hogy -6x fokban csak egy ilyen orosz

csoda tudta elvinni az xy faluba az élelmet, más közlekedési eszköz nem tudott

megmérkőzni a hűs időjárással. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is töményebb lett két hónapja a csere után a fagyálló, valahol -50 alatt...

Aztán rögtön el is kezdett ereszteni a fűtéscsap az omin, szal lehet hogy nem használ

a túlzott töménység az öregebb cuccoknak...

uhuhu @ 2004. november :

"a tul tömény fagyálló megmarja a tömitéseket, vizpumpa tömbszelencét stb.....

szóval tessék higitni."

nekem -49-eset sikerült összehozni akkor de pár nap múlva hígítottam...

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek a 2. Világháborúban miért szartak be a németek verdái, főleg a sok diesel, mikor a ruszkik benzines ziljeik. 10-20 percenként indítgatták a benzines verdákat, szegény németek az olajkályhával besz@rtak. Amúgy tényleg leszokták engedni a vizet mivel az orosz avtókon van leeresztő csavar.

Amúgy magyarországon elég a fagyállót belőni -35 fokig, mert mikor kinnt annyi van akkor a motortérben kb. -30.

Ha meg ennél hidegebb van akkor meg nemérdekel, kinyomja a fagydugót oszt kész.

Szerintem nem kell sűrűbbre keverni mert tényleg megeszi a tömítéseket.

Link to comment
Megosztás:

Tudnék mesélni magyar honvédségben mi indul be -20ban is! :) Hát nem a MAN meg a merci! ;)

A hómarót T-55-ös harckocsimotor hajtja meg,Ural alvázon.Az Ural benyás,benya ömlik bele derékvastagságban,-20-ban tavaly frissen töltött akksival egy hidegindítóval pöccre indult!

A kétütemű dizel,hátsó,meghajtómotort egy gázolajos előmelegítővel kell előmelegíteni,40-50fokra melegítí a vizet és olajat,aztán pöccre indul a jószág!

Nem véletlen nyer dakart a KAMA3 :D

Link to comment
Megosztás:

Igen valóban nem a tetejére kellett volna zuttyintani az 1L 72fokosat,mert marha nehezen keveredik,de ha egyszer összekeveredik,akkor nem lesz túl sok a fagyállósága,mert az kábé -30fokra jön ki...csak nem tom,hogy összekeveredik e egyáltalán,ha nem nyit a termosztát akkor biztos nem...nekem meg nem tom, nyit -e,mert 90-et még eccer nem érte el a mutató,aztán gyorsan vissza hűl(erről volt szó mostanában sokat itt)

na mindegy pár napig benne hagyom ezt,addig csak nem lesz baj(lehet nem is kellett volna meglépnem ezt a dolgot,mert itt pesten nem igazán van -20)aztán hétvégén megcsinálom rendesen,leengedem,átmosom a trutyi miatt 2x ioncserélttel és feltöltöm -35fokig fagyállóval.

A cserénél mire figyeljek,mert ezen a kocsin,most fogom először csinálni (előtte samarám volt és annak az alján volt egy leeresztő csavar) és úgy látom,hogy ha szembeállok a kocsival a hűtőn jobb oldalt felül kell leszednem a gumicsövet ,onnan fog kifolyni a víz???Más módja nincs?Így nem marad egy csomó víz a rendszerben?

Meg annyi hogy meleg motornál,nyitott termosztátnál leállítom a mocit és mehet le a víz?

Gondolom ha kifolyt a víz a meleg motorba nem illik beletölteni az új hideg fagyálló koncentrátumot? ;)

Meg kell várni amíg visszahűl,igaz? :)

Bocs hogy megen hosszúra sikerült,de nem szeretném elbaxni a dolgot,inkább kérdezek ;)

Az "Így csináld" digit pld.-t felrakta már valaki valamikor valahova?Ígértétek többen is... :D

Link to comment
Megosztás:

Igen valóban nem a tetejére kellett volna zuttyintani az 1L 72fokosat,mert marha nehezen keveredik,de ha egyszer összekeveredik,akkor nem lesz túl sok a fagyállósága,mert az kábé -30fokra jön ki...csak nem tom,hogy összekeveredik e egyáltalán,ha nem nyit a termosztát akkor biztos nem...nekem meg nem tom, nyit -e,mert 90-et még eccer nem érte el a mutató,aztán gyorsan vissza hűl(erről volt szó mostanában sokat itt)

na mindegy pár napig benne hagyom ezt,addig csak nem lesz baj(lehet nem is kellett volna meglépnem ezt a dolgot,mert itt pesten nem igazán van -20)aztán hétvégén megcsinálom rendesen,leengedem,átmosom a trutyi miatt 2x ioncserélttel és feltöltöm -35fokig fagyállóval.

A cserénél mire figyeljek,mert ezen a kocsin,most fogom először csinálni (előtte samarám volt és annak az alján volt egy leeresztő csavar) és úgy látom,hogy ha szembeállok a kocsival a hűtőn jobb oldalt felül kell leszednem a gumicsövet ,onnan fog kifolyni a víz???Más módja nincs?Így nem marad egy csomó víz a rendszerben?

Meg annyi hogy meleg motornál,nyitott termosztátnál leállítom a mocit és mehet le a víz?

Gondolom ha kifolyt a víz a meleg motorba nem illik beletölteni az új hideg fagyálló koncentrátumot? ;)

Meg kell várni amíg visszahűl,igaz? :)

Bocs hogy megen hosszúra sikerült,de nem szeretném elbaxni a dolgot,inkább kérdezek :P

Az "Így csináld" digit pld.-t felrakta már valaki valamikor valahova?Ígértétek többen is... :D

Korábban olvastam, hogy a hűtő 1/3 magasságánál van vmi leeresztő. Keress vissza. ;)

Mási topicban imént olvastam, elérhető a letöltés... ;)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Érdekelne a véleményetek. Nézegettem tegnap az adalékokat egy boltban (vettem spurit meg injektortisztítót) és találtam valamit. A neve most nem rémlik, fekete hengeres flakon, hozzá kell önteni a motorolajhoz és kb 300 km megtétele után fejti ki hatását: valamilyen teflonos réteget képet a hengerfalon =simább járás, lassabb kopás stb. Csak tudnám hogy kerül a mociolajból a dugókhoz :) mind1.

Szerintetek érdemes rápróbálni, vagy hülyeség az egész.

I_S voltam!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Érdekelne a véleményetek. Nézegettem tegnap az adalékokat egy boltban (vettem spurit meg injektortisztítót) és találtam valamit. A neve most nem rémlik, fekete hengeres flakon, hozzá kell önteni a motorolajhoz és kb 300 km megtétele után fejti ki hatását: valamilyen teflonos réteget képet a hengerfalon =simább járás, lassabb kopás stb. Csak tudnám hogy kerül a mociolajból a dugókhoz :) mind1.

Szerintetek érdemes rápróbálni, vagy hülyeség az egész.

I_S voltam!

Én eddig a Metabond M-et raktam csak a gépembe... nekem az bevált... csendesebb lett...valamint azóta 1x sem kapcsolt be a venti, mert mondjuk melege lett volna... addig meg 10 perc egyhelyben járatáskor már simán beindult. Azt a teflonos dolgot meg nem ismerem... hátha valaki ismeri... mondjuk a nevét jó lenne tudni! :D

Link to comment
Megosztás:

Én eddig a Metabond M-et raktam csak a gépembe... nekem az bevált... csendesebb lett...valamint azóta 1x sem kapcsolt be a venti, mert mondjuk melege lett volna... addig meg 10 perc egyhelyben járatáskor már simán beindult. Azt a teflonos dolgot meg nem ismerem... hátha valaki ismeri... mondjuk a nevét jó lenne tudni! :)

Jah.. arra jó lenne emlékezni.... rövid neve volt az tuti.

Ez a Meta M olajadalék? Mire jó? Nem ismerem...

Link to comment
Megosztás:

Jah.. arra jó lenne emlékezni.... rövid neve volt az tuti.

Ez a Meta M olajadalék? Mire jó? Nem ismerem...

Igen olajadalék. Friss olajba érdemes is belerakni! :D

Elsőre érdemes lenne egy teljes palackot... 2,5 dl....

következő cserekor 1,25 dl-t....

Surlódáscsökkentő.... bizonyítottan min. 45%-kal csökkenti!!! :)

ezáltal a fogyi is csökkenhet.

6e körül van az ára a 2,5 dl-nek

Link to comment
Megosztás:

A Metabondnál jobb olajadalékot szerintem ne is keress, mert évtizedek óta ők vezetik ezt a piacot. :)

Az M adalék pontos ára: 7392.- de ebből még jöhet le klubos kedvezmény is.

Egy kis idézet az egyik adalék adatlapjáról, a technológia végett: :D

A legtöbb gépjármű esetében az üzemanyag által létrehozott energia 60%-a súrlódás által veszik el. Ezt a súrlódási veszteséget a Metabond GOLD 50%-kal csökkenti. A motorolaj a polikerámiás mikrorészecskéket minden olyan helyre eljuttatja, ahol súrlódás alakulhat ki. Mikro méretük miatt eljutnak a hengerek, dugattyúk, csapágyak, gyűrűk, fogaskerekek stb. fémes súrlódási felületeinek felszíni egyenlőtlenségeibe, ott beraktározódnak, rögzülnek és részben beégnek. A beült mikrorészecskék a súrlódás csökkentésén kívül a tömítetlenségi problémákat is megoldják. Így az emissziós gázokban drasztikusan csökken a mérgesgázok aránya. A fémfelület-nemesítés következtében pedig ideális feltételeket biztosít az olajfilm számára, így jelentősen megnöveli a berendezés élettartamát.

A Metabond GOLD biztonsági kenést nyújt a polikerámia különösen alacsony súrlódási koefficiense miatt. Megkönnyíti a motor belső működését, ami a motor teljesítményének növekedésével és üzemanyag megtakarítással jár.

Miért polikerámiás mikrorészecskék?

A motorok és váltók fémes súrlódási felületeinek érdessége igen csekély, gyakran csak 1 mikron, így a nagyobb mikrorészecskék nem tapadnának meg a fém felszínén. Az olajszűrő szűrőelemei általában 15-25 mikron méretű szűrőstruktúrával és szűrőfinomsággal rendelkeznek (a szuperfinom szűrők 1-3 mikron finomságúak), így a Metabond GOLD 1 mikron méretű polikerámiás mikrorészecskéit nem tudja megszűrni.

A Metabond GOLD így főáramú és mellékáramú szuperfinom szűrő esetén is használható. Manapság sok gépjármű rendelkezik 1-3 mikron finomságú mellékáramszűrő berendezéssel, ezért van szükség a mikrorészecske finomságra.

Link to comment
Megosztás:

nem gáz, ha e mellett injektortisztító adalékot is töltök a benyához? Úgy értem egymásra nincsen káros hatásuk?

Az egyik olaj adalék, a másik benga.

Én is szoktam injektor tisztítót használni, de érdekes mód, amíg a tankban van, addig többet eszik a gépem. :)

Link to comment
Megosztás:

Nincsenek egymásra hatással. :)

Leslie!

Ez mentális hatás. Biztos jobban nyomod neki, mert jobb minőségű lesz a benya (oktánt is növel az adalék, jó sok kerozin van benne. :D )

szerintem is, én spurit szoktam még tenni, + néha (évente vagy 3-4x injektor tisztítót,) de egyikkel sem nő a fogyim, sőt!!!

Link to comment
Megosztás:

Ezt a Metabond Gold-ot ismerem, én öntöttem az enyémbe. A motorom 13 éves létére elég kultúráltan jár, a zölkártya mérésen is jól szerepelt, pedig mikor megvettem, egyáltalán nem nyúlt senki a motorhoz, úgy vittem mérésre, ahogy kaptam a gépet. Metabond olajjal elég hatásos lehet gondolom a motor élettartamára nézve :D

Én annyit öntöttem az olajba, amit előírnak a flakonon, úgyhogy még maradt benne valamnnyi, azt majd hozzáöntöm a Metabond olajhoz legközelebb :)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Érdekelne a véleményetek. Nézegettem tegnap az adalékokat egy boltban (vettem spurit meg injektortisztítót) és találtam valamit. A neve most nem rémlik, fekete hengeres flakon, hozzá kell önteni a motorolajhoz és kb 300 km megtétele után fejti ki hatását: valamilyen teflonos réteget képet a hengerfalon =simább járás, lassabb kopás stb. Csak tudnám hogy kerül a mociolajból a dugókhoz :) mind1.

Szerintetek érdemes rápróbálni, vagy hülyeség az egész.

I_S voltam!

Te szerintem a SLICK-re gondolsz, fekete dobozban és arsnyszínű betűk rajta.

Én raktam bele, rosszabb nem lett a motor, talán halkabb lett.

Link to comment
Megosztás:

Az egyik olaj adalék, a másik benga.

Én is szoktam injektor tisztítót használni, de érdekes mód, amíg a tankban van, addig többet eszik a gépem. :)

Van Metabond benzin adalékom. Ha betöltöm, nekem megnő a benzin fogyasztásom.

Előző autónál is így csinált tőle. :D

Autó ereje nem nőtt meg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.