Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ez Opel motortér? Nem ismerem a dízeleseket, de ez nekem gyanús! A motorháztető kitámasztó a jobb hátsó sarokban?

Amúgy hogyan férsz hozzá a "bödön" aljához, hogy lecsavard amikor üríted?

kiscorsa

hallod Dzsoni boy

még így is, hogy nem az alját fényképezted, tökre látszik a dzsuva

Link to comment
Megosztás:

Ohh, ezer bocsánat. :huh:

Akkor közelítsük meg másképp. Szerinted hányszor cserélte valaki az elmúlt 142ezer alatt? Annyit kibír az új is. :D

Többezer bocsánat! :D

Jó, közelítsünk. Szerintem, nem tudom hányszor cserélték. Csak hogy most nincs keret egy újra. <_<

Link to comment
Megosztás:

Amúgy hogyan férsz hozzá a "bödön" aljához, hogy lecsavard amikor üríted?

Az egész alja letekerhető,tök egyszerű üríteni.

még így is, hogy nem az alját fényképezted, tökre látszik a dzsuva

Ami fura benne,hogy nem olaj van benne,hanem valami meghatározhatatlan szmötyi.Gondolj bele: ezt nyeli vissza a szívó oldalon a moci... :huh:

Akartam is írni neki, hogy ez tök szégyen Tőle. <_<

Egy kicsit "Dezső"-síthetné. :D

Nem lesz csinosítva,ez nem arra lett véve.

A szelepfedéltömítés lesz majd cserélve,ha lesz rá időm,mert ott ereszt.

Link to comment
Megosztás:

Hibakódot villogtattál már? <_<

Alapjárat rendben? :D

Villogtattam már,nem nagy kunszt. :D Van rá rendszresített opel márkaszervíz által elismert eszközöm: gémkapocs! :huh:

Alapjárat rendben van,főleg akkor lesz majd sima,ha az EGR-t is lesz időm kigyomálálni belőle.Aztán katalizátor is majd egyszer,meg normális kipuff,mert valszeg nem 1.4 van alatta,hanem 1.0 kipuff.

Link to comment
Megosztás:

Az egész alja letekerhető,tök egyszerű üríteni.

Ami fura benne,hogy nem olaj van benne,hanem valami meghatározhatatlan szmötyi.Gondolj bele: ezt nyeli vissza a szívó oldalon a moci... <_<

Nem lesz csinosítva,ez nem arra lett véve.

A szelepfedéltömítés lesz majd cserélve,ha lesz rá időm,mert ott ereszt.

Bödönöm

Az enyém így néz ki, és eddig 500 km alatt semmi sem költözött bele.

a.

Link to comment
Megosztás:

Hát például az enyém nem tizenx hanem tíz éves, és nem többszázezer km van benne hanem 142.000. Nálad nincs ilyen probléma mert nem ecotec-es a motor. Azok írták akiknek ilyen motorja van.

Milyen évjárat? Ha 97 előtti, akkor tuti nem lesz sárga lámpád a lezárástól, utánin is csak akkor, ha szoktál

sok hosszút motorfékezni (csak akkor teszteli a map szenzoron keresztül az AGR nyitását).

Link to comment
Megosztás:

Már korábban is érdekelt ez az EGR szelep lezárás téma.

Mit okoz ez a motornál? Ajánlott? Hogy kell? Hol van?

(jó-jó tudom ezt már régebben leírtátok és szívesen meg is keresném, ha tudnám, hogy hogy kell a fórumban keresni... <_< )

A bödöntémához annyit, hogy nekem is közel ezer kilométert futott a beépítés óta a kicsikocsi, de olajos "sár"-nak nyoma sincs.

Ami tény: bepárásodik és valami olyan dolgot is felfedeztem a bödön falán, amit akkor látok, amikor krumplit hámoz az ember... ilyen fehér akármi, valami... :huh:

Szóval sokmindent nem csapat le, mégis szebben jár a motor és nyomatékosabb.

Link to comment
Megosztás:

A bödöntémához annyit, hogy nekem is közel ezer kilométert futott a beépítés óta a kicsikocsi, de olajos "sár"-nak nyoma sincs.

Ami tény: bepárásodik és valami olyan dolgot is felfedeztem a bödön falán, amit akkor látok, amikor krumplit hámoz az ember... ilyen fehér akármi, valami... :lol:

Szóval sokmindent nem csapat le, mégis szebben jár a motor és nyomatékosabb.

Keményítő? :D

nincs egy kicsit túllihegve ez a bödön-téma? <_< :huh: :D

egyáltalán, mi is ez valójában? kartergáz-szűrő? :D

Link to comment
Megosztás:

Az a fehér hab a levegő páratartalmából származik, ami a motorban csapódik le hidegen.

Télen, ha sok hidegindítást csinál az ember, elég sok ilyen szmötyi jön a kartergázban.

És az EGR szelep-lezárás téma?

Te beépítetted a kartergáz szűrőt(bödön <_<)?

Link to comment
Megosztás:

Segítséget kérnék. Olyan gondom van, hogy egy ideje teljesen szabálytalan időközönként, látszólag semmivel nem összefüggő módon 5-ből kb. 1x nagyon nehezen idul a motor, elég sokáig kell indítózni. 4x meg pöccre indul. Olvastam hibakódot, és egyetlen tárolt volt, 0335 - főtengely jeladó. Okozhatja ez a hiba a jelenséget? Ha igen, akkor hol találom ezt a jeladót, és mit lehet vele csinálni, csere? Mennyibe kerülhet? Köszi a válaszokat.

Lehet az a hibás, igen.

Akkor az csere mindenképpen? Mert sajna nem olcsó. Ha jól gondolom akkor 3 érintkezős csatija van , és a motor alján egy torx csavar fogja. De van mellette egy másik cucc is, amibe 2 vékony vezeték megy csak. Az mi?

Link to comment
Megosztás:

A bödöntémához annyit, hogy nekem is közel ezer kilométert futott a beépítés óta a kicsikocsi, de olajos "sár"-nak nyoma sincs.

Ami tény: bepárásodik és valami olyan dolgot is felfedeztem a bödön falán, amit akkor látok, amikor krumplit hámoz az ember... ilyen fehér akármi, valami... <_<

Szóval sokmindent nem csapat le, mégis szebben jár a motor és nyomatékosabb.

Olajsár nem is lesz benne, csak híg világos barna olajos víz.

Fekete olajat csak a régi dieselek termelnek.

123-as 300D-be pár ezer km után van 3-4 deci.

Ott nagyon észrevenni a hatást.

Link to comment
Megosztás:

valaki azt mondta, hogy a mienkben van szelepfedél alatt eleve egy szűrő

nem jártam még benne, igaz ez?

nekem nem jött szinte semmi majd 1500 km alatt, Johhnynak meg 150km alatt jól látható az eredmény

pedig az én motorom nem fiatal és biztos sokat kapott, jóval többet, mint ami az órában van

Link to comment
Megosztás:

Akkor az csere mindenképpen? Mert sajna nem olcsó. Ha jól gondolom akkor 3 érintkezős csatija van , és a motor alján egy torx csavar fogja. De van mellette egy másik cucc is, amibe 2 vékony vezeték megy csak. Az mi?

A főtengely ékszíjtárcsánál van, és fent a szívósornál van valahol a csatija, ami 3 érintkezős. Ha nyakban sérült a

vezetékének a borítása (a szenzornál), akkor tuti az a ludas. Amúgy meg semmi sem biztos, de kimérni nem igazán

lehet, hiszen néha műxik, néha nem <_<

A másik kütyü talán az olajnyomásmérőd lehet, de csak találgatok. Esetleg a kopogásszenzor, az van még a közelben.

Link to comment
Megosztás:

nekem nem jött szinte semmi majd 1500 km alatt, Johhnynak meg 150km alatt jól látható az eredmény

pedig az én motorom nem fiatal és biztos sokat kapott, jóval többet, mint ami az órában van

14XE és 14NZ között nagy különbségek vannak. XE amúgy is lazább illesztésű, több a szelepszárszimmering,

meg egyéb jellemzői miatt is nagyobb a kartergáz, valamint nagyobb az olaj üzemi hőfoka is jóval.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.