Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nem, én komplett motocserére gondoltam. Nem hiszem, hogy nagyon nagy összeg az átpapirozás. legalábis ha nekem motorfelújításban gondolkodnék, pontosabban ha már arra lenne szükségem, akkor elmennék egy bontóba, keresnék egy töröttet ép motorral akkor már classikot, és áttenném ebbe a mocit. Most van benne 240 ezer, ha kihúzom vele a 300-at már örülni fogok. Most így hirtelen ezt találtam.

csak ebben nincs még benne az eredetiségvizsga, és az újraműszakiztatás, zöldkártyáztatás!!

Bontóban egy astra motor (ami a bontós srác szerint "még elfut valamennyit") 60.000 FT, egy váltó 25.000 FT persze ez nem kell minden esetben!

De ha a hengerfalnak nincs baja szerintem megéri inkább egy külföldi papírosból átrakni a cuccokat!! Azt megkapod majdnem motoráron, és csak lesz egy komplett autód alkatrésznek! (jó az ha hírtelen van mihez nyúlni, még ha nem is új az az alkatrész :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

csak ebben nincs még benne az eredetiségvizsga, és az újraműszakiztatás, zöldkártyáztatás!!

Bontóban egy astra motor (ami a bontós srác szerint "még elfut valamennyit") 60.000 FT, egy váltó 25.000 FT persze ez nem kell minden esetben!

De ha a hengerfalnak nincs baja szerintem megéri inkább egy külföldi papírosból átrakni a cuccokat!! Azt megkapod majdnem motoráron, és csak lesz egy komplett autód alkatrésznek! (jó az ha hírtelen van mihez nyúlni, még ha nem is új az az alkatrész <_< )

Az is egy lehetőség, de az biztos, hogy nem fogom a mocit beadni műhelybe feújításra. Akkor már inkább itthon felreszelem a hengert 1.6-osra. :rolleyes: Műszaki ,zöldkártya amúgy is kell, csak jól kell időziteni.

Link to comment
Megosztás:

hát majd meglátom

most teszek bele egy új csapágysort, kitakarítok mindent aztán meglátom

lekapargattam a felrakódott csíkot, óvatosan megcsiszoltam, egy ép csapággyal összeraktam nem szorul nem lötyög

még egyszer már nem szedem szét, inkább felgyújtom és veszek egy zsigulit 30 ezerért

500ezres autóra nem akarok még 100ezreket rátolni eddig is már közel 200ba lesz a vége

a blokk jónak tűnik nincs válla a hengernek, de ezek az átfűzések elég macerásak max motorcsere

de körbekérdeztettem a bontókat x14xe motor nincs jelenleg sehol csak az a 120as .... annak meg a fele is majdnem sok lenne..... ki tudja az is milyen állapotú, lehet olyan sz@r mint az enyém

Link to comment
Megosztás:

Az is egy lehetőség, de az biztos, hogy nem fogom a mocit beadni műhelybe feújításra. Akkor már inkább itthon felreszelem a hengert 1.6-osra. :D Műszaki ,zöldkártya amúgy is kell, csak jól kell időziteni.

De miért reszelnéd 1.6-osra? <_< neked 1.4-es van nem?

Vagy ha már lúd legyen kövér? -_- B) :D

Nekünk a wartburgban anno komplett motorcsere kellett, mert a hengerek voltak oválra kopva! a felújítás ugyanannyi lett volna, mint amennyi a másik moci volt lepapírozással! 1999-ben vettünk egy töröttet (tetőreborultat) aminek pöpec motra volt, az akkor volt 60.000 (egy wartburg akkoriban még 300.000 körül mozgott!

Csak szerintem a másik motor az megint rizikó (ki tudja milyen állapotú lehet a belseje :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

hát majd meglátom

most teszek bele egy új csapágysort, kitakarítok mindent aztán meglátom

lekapargattam a felrakódott csíkot, óvatosan megcsiszoltam, egy ép csapággyal összeraktam nem szorul nem lötyög

még egyszer már nem szedem szét, inkább felgyújtom és veszek egy zsigulit 30 ezerért

500ezres autóra nem akarok még 100ezreket rátolni eddig is már közel 200ba lesz a vége

a blokk jónak tűnik nincs válla a hengernek, de ezek az átfűzések elég macerásak max motorcsere

de körbekérdeztettem a bontókat x14xe motor nincs jelenleg sehol csak az a 120as .... annak meg a fele is majdnem sok lenne..... ki tudja az is milyen állapotú, lehet olyan sz@r mint az enyém

Mondjuk az azért tényleg dúrva, + még a lepapírozás, stb.... :rolleyes:

Próbáld meg így, hátha jó lesz! még ha kicsit gyengébb is, de nah <_<

Sok sikert, és szerencsét!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Aham... én Miskolcon lakom...és nálunk az gyári GMként 9000 Huf az Opelos boltban...

Ha egyről beszélünk...

Az csak ál GM és fajtiszta utángyártott! Az eredeti gyárit 9000-ért nem tapizod. Nekem a c16nz-be volt 17e és pár százas még.

Apropó lakók, lehetséges,hogy a vezérszij feszitő 2600km után meghalodik? mert tegnap nekem ollyan ronda darálos hangja lett onnanfelől. Nem hiszem,hogy a vizpumpi csapágy lenne de mikor multkor szétkaptam furcsálottam a feszitő hangját má kézzel megpörgetve is. Levettem a generátor szijjat hátha annak a hangja de nem. Bizti hogy a szij vezetésétöl jön

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem reg lett vezermuszij+vizpumpa cserelve kb 5000km ezelott fesztio gorgok nem!

olyan kerdesem lenne hogy feszitogorgo ha nem nem opcionalis vagyis mar cserere szorul add valami hangott vagy csak ezt

a leszedes allapotaban lehett megtudni?

Hát itt senki nem tanul mások kárából? Ha vezérlés csere akkor mindent és akkor jópár ezer kilóméteren át izgalom nélkül lehet autózni. A feszítő meg aztán nem nagy összeg a többihez képest. Amúgy kétesélyes: ha szerencséd van szépen el kezd szólni a csapágy mielőtt tönkremegy, de az esély -ha kicsi is- de megvan a hangtalan hirtelen tönkremenetelre is.

Link to comment
Megosztás:

Hát itt senki nem tanul mások kárából? Ha vezérlés csere akkor mindent és akkor jópár ezer kilóméteren át izgalom nélkül lehet autózni. A feszítő meg aztán nem nagy összeg a többihez képest. Amúgy kétesélyes: ha szerencséd van szépen el kezd szólni a csapágy mielőtt tönkremegy, de az esély -ha kicsi is- de megvan a hangtalan hirtelen tönkremenetelre is.

koszi mindekeppen megejtem az olajcserevel egyutt :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

koszi mindekeppen megejtem az olajcserevel egyutt :rolleyes:

mint 60.000 es opel vezető mondom (egy vezérléscserét átéltem már vele, meg a másik rakétával is kényszerűen... ) együtt kell a hármat, aztán ha olyanod van megtartod a pumpát(ha nem folyik a szelencénél, nem rozsdásak a lapátok...), meg a feszítőt(ha nem kotyog/lötyög...egyébként kuka...) - normális fagyálló bele, dvízzel, termosztát ékszíj, szimering csere ha szükséges...de az ékszíj nem olyan nagy tétel, meg nem árt meg 60 anként kidobálni, ha szakad akkor kellemetlen tud lenni, de nem végzetes- rossz helyen van hogy könnyen cserélje az ember.

Link to comment
Megosztás:

Én a következő "problémával" szembesülök: Hidegen abszolult pöcc-röff-re indul az autó, jár szépen eltelik kb 10 másodperc és ilyen mélyről jövő halk kopogás elkezd hallatszani, először csak bele-bele kopog utána pedig folyamatosan csinálja. /Hidrotőke kilőve 2 most lett cserélve a többi meg kinyomkodva/ Menetközben semmi nem észlelhető belőle, csak alapjáraton.

Link to comment
Megosztás:

20 ezren túl elment kopogva csak elmegy valamennyit így is....

teljesen padlóravágott már a szervizelés költsége így is 50ezres tartozásom van a boltban már......

sajnos az autózás egy ilyen luxus... bele kell számolni ezt is, nem csak a tankolást.

szerintem most jó úton haladsz ahhoz, hogy gallyra vágd a motort, és lenullázd az autód értékét.

Link to comment
Megosztás:

Én a következő "problémával" szembesülök: Hidegen abszolult pöcc-röff-re indul az autó, jár szépen eltelik kb 10 másodperc és ilyen mélyről jövő halk kopogás elkezd hallatszani, először csak bele-bele kopog utána pedig folyamatosan csinálja. /Hidrotőke kilőve 2 most lett cserélve a többi meg kinyomkodva/ Menetközben semmi nem észlelhető belőle, csak alapjáraton.

attól még lehet hidrotőke is.

vagy az olajjáratai... vagy kopott vezérműtengely... vagy stb :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

sajnos az autózás egy ilyen luxus... bele kell számolni ezt is, nem csak a tankolást.

szerintem most jó úton haladsz ahhoz, hogy gallyra vágd a motort, és lenullázd az autód értékét.

luxus lenne nem autóznék........ munkához kell, pont azért lett cserebere egy kombira, és rábeszéltek a 16v-re mert az sokkal erősebb és a futót is jobban viszi (szívesen seggbe is rúgnám a tanácsadót akárhányszor látom ezért)

előtte 10 évig egy 1200es zsiguli volt luxusra "hobbira" az bőven megfelelt mindenre

no mindegy majd meglátom, jövő héten összerakom csak elmegy még 20 ezret addig meg csak lesz egy blokk kicsi pénzért

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.