Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ja, hogy annak alapból világítani kell gyújtásra....

Már lassan buzinak néz a portás h 10 percenként kimegyek a kocsihoz két percre :D

De a lényeg hogy jelenleg 4 visszajelzésem van, és mind piros; kézifék olaj, akkumulátor és légzsák, az utolsó pár másodperc múltán elalszik.

A sárga lámpának merre kellene lennie? Holnap kiveszem a műszert megnézem hogy van-e benne izzó és hogy jó-e.

Ecu villogtatás továbbra is érdekelne merre találom, kíváncsi vagyok hogy van e benne valami :lol:

Köll lennie egy sárgának is.

Sétálj el a tekinteteddel az olajtól ötöt balra, egyet jobbra, egyet le,

aztán

a felkiáltó jel pirosától kettőt jobbra, és ha a kettő egybeesik, és még mindig sötét lyuk van ott, akkor kiégett.

Hibakód villogtatáshoz kettő csatlakozót kell összeérinteni a diagnosztikai csatlakozóban, amit a biztosítéktábla mellett találsz.

Link to comment
Megosztás:

Köll lennie egy sárgának is.

Sétálj el a tekinteteddel az olajtól ötöt balra, egyet jobbra, egyet le,

aztán

a felkiáltó jel pirosától kettőt jobbra, és ha a kettő egybeesik, és még mindig sötét lyuk van ott, akkor kiégett.

Hibakód villogtatáshoz kettő csatlakozót kell összeérinteni a diagnosztikai csatlakozóban, amit a biztosítéktábla mellett találsz.

Kapott kép alapján látom minek kellene világítania, nah nekem az nem világít sosem :lol:

Holnap orvoslom is a dolgot!

Link to comment
Megosztás:

A jó hír, voltam ma Veszprémben és megyek is a következő pár hétben minden munkanapon oda. B)

A rossz, hogy csak odáig volt jó a gép. :lol:

Hazafelé minden komolyabb fékezésre fényárba borult a műszeregység és leállt a motor. :D

Hibakód 35. Alapjárat azért van, de gondoltam kilyukadt a rásegítő és az fojtja meg a gépet.

Ledugóztam, mentem pár kört, akkor is leáll.

Vákuumcsövek is rendben.

Ja, a spirál elszakadt a km órában, pont mikor indultunk haza, okozhat az ilyen gondot? :D

Link to comment
Megosztás:

Nah velem nem baszik ki aztán!

Kicserélem ha működik és villog vagy nem alszik el majd kiég újra aztán maradok nyugodt :D

Ki szokta azt figyelni mi világit a műfakkon...

Apám is mindig azt mondta mikor elkezdtem vezetni, a f@..nak mosom le mindig a hátsó ablakot ha úgyis előre mész??

Én mostanság már az elsőt sem szoktam törölni, ami kisebb nem számít, ha meg nagyobb úgyis ki kell száljak ha nem tudom eltolni hogy megnézzem merre kerüljem ki :lol:

Link to comment
Megosztás:

A jó hír, voltam ma Veszprémben és megyek is a következő pár hétben minden munkanapon oda. B)

A rossz, hogy csak odáig volt jó a gép. :lol:

Hazafelé minden komolyabb fékezésre fényárba borult a műszeregység és leállt a motor. :D

Hibakód 35. Alapjárat azért van, de gondoltam kilyukadt a rásegítő és az fojtja meg a gépet.

Ledugóztam, mentem pár kört, akkor is leáll.

Vákuumcsövek is rendben.

Ja, a spirál elszakadt a km órában, pont mikor indultunk haza, okozhat az ilyen gondot? :D

Alapjárati moci meghalt,szorul,koszos,beleköltözött a kisnyúl!

Tessék kivenni és megnézni... :D

Link to comment
Megosztás:

A jó hír, voltam ma Veszprémben és megyek is a következő pár hétben minden munkanapon oda. B)

A rossz, hogy csak odáig volt jó a gép. :lol:

Hazafelé minden komolyabb fékezésre fényárba borult a műszeregység és leállt a motor. :D

Hibakód 35. Alapjárat azért van, de gondoltam kilyukadt a rásegítő és az fojtja meg a gépet.

Ledugóztam, mentem pár kört, akkor is leáll.

Vákuumcsövek is rendben.

Ja, a spirál elszakadt a km órában, pont mikor indultunk haza, okozhat az ilyen gondot? :D

Okozhat bizony! Cseréld ki a spirált :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor legyen 10-16-os. De ne azt az olcsóbbat vedd ahol teljesen ki van lyuggatva a szalag , mert ahogy meghúzod átugrik a csiga a bordán. Drágább de jobb ahol csak"dombornyomott" a szallag.

ZSÍR. Ma valszeg meg is veszem. :lol: Holnap meg meg kéne csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg azt is csináljuk meg helyetted? :D

Bár még mindig nem értem minek gányolni, mikor valszeg megvannak a gyári csatik.... :lol:

De kértem én bármit is, hogy csináljatok meg valamit?. Ezt nem értem.

Más részt nem biztos tudod-e miről beszélek.

A benzin előszűrő ami a jobb hátsó kerék előtt van. 2gumicső megy rá. És az a gyári műanyag vagy milyen bilincs van rároppantva. Amit ha leszedek nem tudom már vissza rakni. Tehát a gumicsőre kell bilincs. De ha te visszatudod rakni a gyári roppantott bilincset akkor császár vagy. Magát a szűrőt tartó bilincs az jó. Jobban nem tudom elmagyarázni. Ez ha gányolás..... Akkor mondj jobb tippet. De ennél jobbat momentán nem tudok csőszorításra. Másrészt a kocsi alatt van.. Meg 2darab kis bilincs valszeg tényleg gányolás. B)

Link to comment
Megosztás:

De kértem én bármit is, hogy csináljatok meg valamit?. Ezt nem értem.

Más részt nem biztos tudod-e miről beszélek.

A benzin előszűrő ami a jobb hátsó kerék előtt van. 2gumicső megy rá. És az a gyári műanyag vagy milyen bilincs van rároppantva. Amit ha leszedek nem tudom már vissza rakni. Tehát a gumicsőre kell bilincs. De ha te visszatudod rakni a gyári roppantott bilincset akkor császár vagy. Magát a szűrőt tartó bilincs az jó. Jobban nem tudom elmagyarázni. Ez ha gányolás..... Akkor mondj jobb tippet. De ennél jobbat momentán nem tudok csőszorításra. Másrészt a kocsi alatt van.. Meg 2darab kis bilincs valszeg tényleg gányolás. :D

Egyrészt nem rároppantva van, hanem ügyesen pattintósan, de leszedhetően fölpattintva, másrészt meg (a zafiráéhoz legalábbis) adtak újakat belőle :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek itt az Új fórumon!

Mint az már régebben irtam még nem vagyok Astra tulaj, de tavasztól remélhetőleg már közétek fogok tartozni, viszont már most töröm a fejem az esetleges átalakításokban, így lenne néhány kérdésem.

Tudom, hogy ezek közül már néhányra válaszoltatok, de mivel ez mind eltűnt igy mégis újra feltenném őket:

Az alapeset egy '93-as Astra F 1,4 8 szelep központi befecsis, (asszem c14nz a motorkód ha jól tudom).

Kilehet-e cserélni a hengerfejet 16 szelepesre?

A szívósort hengerenkénti befecsisre?

Ehhez komplett computert kell cserélni, vagy csak új progit kell rá feltölteni (ill. EPROM csere)? Ha komplett csere, akkor csatlakozók és vezetétkek megegyeznek?

Hátsó futóművet cserélni tárcsásra?(fék)

Melyik tipusú Astra lenne kompatibilis?

Ezekből érdemes újat venni, vagy megfelel a bontott is?

Ha a motort át lehet alakítani 16/hengerenkéntire, akkor átalakítási engedély kell-e?

Ezzel az átalakítással mennyi plussz lóerőt kapok, ill milyen lesz a motor dinamikája?(vezérműtengely széria marad)

Sorry, hogy egyszerre ennyit kérdezek, de egyszer meg kell tudnom ezeket :D

Válaszotokat előre is köszönöm!

Szia!

A helyedben keresnék egy C14SE motoros külföldi, vagy forgalomból kivont, de működőképes astrát kortól függetlenül. Néha látni használton törött autókat 40-50-ért.Lényeg, hogy ami extra csak lehet, az legyen benne! Szépen elkezdeném átpakolni a cuccokat egy-az egyben. Tehát át kell tenni a motortérben sok dolgot, kábelköteget, meg miegymást, illetve motorvezérlőt ahhoz az immo-t, és a chipet. Abból mehet át a váltó, meg esetleg ha nem stimmel a féltengely, akkor az is.

Az, hogy darabonként vedd meg az drágábbra jöhet ki.

Ilyesmire gondoltam, csak nem ennyiért...

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra..._1.4_se-4397440

Aztán ebbe visszarakod a sima injektort, és felteszed egyben, vagy bontásra eladó... Lesz olyan hülye aki megveszi, és ha szerencséd van, akár 10-20 ezer forint veszteséggel megúszod. Na meg ki is kell fogni, hogy mondjuk legyen benne esetleg klíma, dupla légzsák, elektromos ablak, meg tükör... Szokot néha lenni. A helyedben kivárnék! Nem hajt a tatár, és ha szerencséd van, akár több ezret spórolhatsz egy ilyen roncs beszerzésével. Egyébként pacsán vettem egy X16XEL motoros szlovén astrát szenesre égett motorvezérlő kábellel... Alkatrésznek szántam, főleg a kasztni elemek miatt. Elvittem egy karosszériáshoz. Mondtam, hogy egy 300 ezret futott 8 éves X14NZ classic felújítására hoztam... azt mondta amiből kijönne az elemek árépítése, fényezése, annyiból az X16XEL-t forgalomba tudom helyezni, és bár az 10 éves, de nem rohad, és a 160ezer kilóméter nem sok neki. 150-ért vettem, és kb 50-et költöttem rá, most a 2 első gumit leszámítva műszakin átmenne az autó. Új a katalizátor, a hátsó kipufogó, mert sajna azok szét voltak esve. Máshoz nem is nyúltam, csak olajat cseréltem benne, meg lesz majd vezérlés szett. A motor halk, nem csattog, nem kékes füsttel megy. Co jó, minden funkciója műkszik.

Nemrégen láttam egy jobban felszerelt X16XEL-t, amit árultak papírok nélkül 180-ért. Tele volt minden finomsággal. Gondolkodtam a megvásárlásán, csak sajna nem volt rá keret. Eladták... poén, hogy ugyan azzal a képpel allkatrészként hirdeti egy érdi ipse... A motort árulja éppen. Mikor az autó hirdetésben szerepelt 280 felett volt a kilóméter... kíváncsi lennék mennyit vall be az úr! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyrészt nem rároppantva van, hanem ügyesen pattintósan, de leszedhetően fölpattintva, másrészt meg (a zafiráéhoz legalábbis) adtak újakat belőle :lol:

Hát nem tom, hogy van megoldva. Egy biztos valami specko szerszámmal van rátéve. De most egy ilyet lebontok visszatéve fog az akkorát szorítani amit kell.... Na mind1 Nem kockáztatok veszek két kis szorító bilincset azt kalap.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Igaz nem astrám van, de a kérdés sztem ide is jöhet, mivel úgy tudom, hogy a C12NZ és a C14NZ közöt csak űrtartalomban van különbség. Szóval szepefedél tömítést kellene cserélnem, és az lenne a kérdésem, hogy kell e valamire odafigyelni, vagy csak simán szétszedem kicserélem összerakom? Jobban járok ha szerelőhöz viszem, vagy itthon is meg lehet csinálni?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Igaz nem astrám van, de a kérdés sztem ide is jöhet, mivel úgy tudom, hogy a C12NZ és a C14NZ közöt csak űrtartalomban van különbség. Szóval szepefedél tömítést kellene cserélnem, és az lenne a kérdésem, hogy kell e valamire odafigyelni, vagy csak simán szétszedem kicserélem összerakom? Jobban járok ha szerelőhöz viszem, vagy itthon is meg lehet csinálni?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Meg tudod otthon is csinálni. csak azt a pár darab csvart kitekered és kész. Még a csöveket sem kell lehúzkodni. Csavarok ki felbillented régi tömítés ki, megtakarítod a fedelet is a vezérműházat is új tömítés rá és csavarok vissza :lol: ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Meg tudod otthon is csinálni. csak azt a pár darab csvart kitekered és kész. Még a csöveket sem kell lehúzkodni. Csavarok ki felbillented régi tömítés ki, megtakarítod a fedelet is a vezérműházat is új tömítés rá és csavarok vissza :lol: ennyi.

Akkor nem kell nyomatékkulccsal szarakodni meg ilyenek? Gondolom azért nem kell megtépni a csavarokat

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A helyedben keresnék egy C14SE motoros külföldi, vagy forgalomból kivont, de működőképes astrát kortól függetlenül. Néha látni használton törött autókat 40-50-ért.Lényeg, hogy ami extra csak lehet, az legyen benne! Szépen elkezdeném átpakolni a cuccokat egy-az egyben. Tehát át kell tenni a motortérben sok dolgot, kábelköteget, meg miegymást, illetve motorvezérlőt ahhoz az immo-t, és a chipet. Abból mehet át a váltó, meg esetleg ha nem stimmel a féltengely, akkor az is.

Az, hogy darabonként vedd meg az drágábbra jöhet ki.

Ilyesmire gondoltam, csak nem ennyiért...

Aztán ebbe visszarakod a sima injektort, és felteszed egyben, vagy bontásra eladó... Lesz olyan hülye aki megveszi, és ha szerencséd van, akár 10-20 ezer forint veszteséggel megúszod. Na meg ki is kell fogni, hogy mondjuk legyen benne esetleg klíma, dupla légzsák, elektromos ablak, meg tükör... Szokot néha lenni....

Tudtad, hogy egy 2003as hozzászólásra válaszoltál? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem kell nyomatékkulccsal szarakodni meg ilyenek? Gondolom azért nem kell megtépni a csavarokat

Nem ide nem kell nyomaték kulcs. 10darab 10es kulcsnyílású, 6lapfejű csavar lehet benne. Nem tudom milyen a szelep fedeled mert több fajta van abból is. Nekem a műanyag van és abban van ilyen "olajtörő" tehát magához a szelepfedélhez hozzá sem ér a felkerülő olaj. De gondolom neked az alu szelep fedeled van amibe parafa tömítés kel. :lol: De az elv és a menet az ugyan az. Érzésre meghúzód, ne annyira hogy jöjjön belőle a víz annyira ne tépd meg, de szoros. legyen. Ennyi 10perces művelet. :D na jó 20perc.

Link to comment
Megosztás:

Nem ide nem kell nyomaték kulcs. 10darab 10es kulcsnyílású, 6lapfejű csavar lehet benne. Nem tudom milyen a szelep fedeled mert több fajta van abból is. Nekem a műanyag van és abban van ilyen "olajtörő" tehát magához a szelepfedélhez hozzá sem ér a felkerülő olaj. De gondolom neked az alu szelep fedeled van amibe parafa tömítés kel. :D De az elv és a menet az ugyan az.

Igen pontosan. A tömítést már meg is vettem régebben csak még vártam vele, de reggel hogy indultam volna, és a szokásos reggeli ablaktörlőmozgatómechanikajavítást végeztem akkor láttam, hogy eléggé fújja az olajat a drága, úgyhogy 1 nap szabi B)

Köszi a segítséget! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.