Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 3 weeks later...
Mostanában nem figyeltem az E85 híreket. Mikortól várható a plusz adó miatti áremelkedés?

Elvileg szeptember elejétől. Van egy-két elborult agip kút, ahol 305-307 az E85 ár, de ott már a 95-ös is 400.

Jelenleg én 280-ért több helyen is tudok tankolni, illetve 282-283-ért még több helyen.

Link to comment
Megosztás:

Azt tervezem, hogy szerzek valahonnan nagyobb űrtartalmú hordókat, és addig töltöm őket teli, amíg normál áron lehet kapni etanolt. Hosszabb távon ez lehet hogy értelmetlen, de így talán tovább tudok spórolni ezzel az üzemanyaggal...

Egyébként mostanság volta egy hosszabb kirándulás az autóval, és egészen jó alakult a fogyasztás, 7,8 - 7,9 L/100 km, ami azt hiszem nem rossz teljesítmény. Persze ehhez az kellett, hogy a sebesség az mindig 100-110 között legyen autópályán is...

Link to comment
Megosztás:

Azt tervezem, hogy szerzek valahonnan nagyobb űrtartalmú hordókat, és addig töltöm őket teli, amíg normál áron lehet kapni etanolt. Hosszabb távon ez lehet hogy értelmetlen, de így talán tovább tudok spórolni ezzel az üzemanyaggal...

Egyébként mostanság volta egy hosszabb kirándulás az autóval, és egészen jó alakult a fogyasztás, 7,8 - 7,9 L/100 km, ami azt hiszem nem rossz teljesítmény. Persze ehhez az kellett, hogy a sebesség az mindig 100-110 között legyen autópályán is...

200Literes hordónál most mondjuk 280X200=56000Ft ha felmegy az ára akkor meg mondjuk 320X200=64000Ft spóroltál 8ezer forintot. Ha ebből levonod a kútra mászkállás költségeit , mert gyanítom nem fogják megtölteni a hordót egyszerre, kijön mennyit nyertél vele. Amúgy már én is gondoltam erre. :)

Link to comment
Megosztás:

Mi a véleményetek, mennyi lehet majd az etanol átlagára az adó bevezetése után?

Van valami hivatalos helyről származó infó, hogy a forgalmazók mennyit tudnak lenyelni az 50ft/l-ből?

Továbbra is áll az az állítás (egyáltalán hallotatok-e ilyesmit), hogy amíg a benzin és az etanol között 70ft/l külömbség van, addig megéri az etanol?

Link to comment
Megosztás:

Továbbra is áll az az állítás (egyáltalán hallotatok-e ilyesmit), hogy amíg a benzin és az etanol között 70ft/l külömbség van, addig megéri az etanol?

Még úgy 3 hét, és meglátod, addig felesleges találgatni.

Nem fix különbséget kell nézni, hanem százalékosat. Amíg 30% felett van, addig biztosan megéri, 35%-nál már egész elfogadhatóan hozza a megtakarítást.

Link to comment
Megosztás:

Ennek így ebben a formában nem igazán tudok örülni :) :D

Én sem, csak időnként előjön hogy az etanol előállításe sem éppen környezetkímélü (mint érv ellene) namost egyáltalán nem mindegy hogy a kukoricafőd ég le, vagy egy torony gyullad ki/sérül meg a vezeték. Ha olajmezőre lelnek építeni kell egy tornyot, kicsövezni, vagy tankerekkel elvinni a finomítóba. Az etanol alapanyag meg mehet a földekről az üzembe.Ez sem mindegy.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.