Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Benézel a jobb hátsó kerék elé a kocsi alá, ha minden igaz meg is látod. Amúgy nekem ilyen volt a szűrőm a mikor megvettem a kocsit, pedig szerintem nem látott még etanolt akkor.

Tényleg csak százas nagyságrendű beruházás, és max. 10 perc érdemes megejteni etanolotól függetlenül, de ha használod akkor mindenképpen, mert kiszedi a dzsuvát a rendszerből.

Ajánlott márka?

Mann filter 3e pénz körül van.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Küszöb alatt?

Le kell szedni valami borítást, vagy akna felől azért hozzá lehet férni?

Amúgy ezek szerint nem feltétlen cserés a szűrő, gondolom függ attól, milyen retek benzint tankolt az ember az évek alatt.

Mert ugye ha kevés került bele, nincs, ami eldugaszolja a szűrőt.

Ti jártatok felesben is etanollal, mielőtt belekerült a vezérlő?

Talán a lassú áttérés közben apránként kiment a retek a tankból, nem egyszerre oldotta fel a tömény alkohol mindet.

A GYIK-ben benne van a csere, képekkel.

Link to comment
Megosztás:

Mééé ne bíznék benned ? <_<

Csak láttam, hogy sokkkkkkk ért + írtam rég jártam arra + holnap úgy nézem ráérek + nem tudom mi lesz vasárnap + jó lenne, ha benne lenne :)

Tőlem...mondjuk nekem ki is ment a fejemből az egész,ezért szerszám se volt nálam nagyon.

Link to comment
Megosztás:

Ajánlott márka?

Mann filter 3e pénz körül van.

Szerintem bármilyen jó, szűrje ki a trutyit, azt csókolom, van már 1500-ért is , most így hirtelen ahogy körülnéztem. De ha az ember spórolásból nem cseréli, és visszafolytja-kinyírja az AC-pumpát az már 10 ezrekben mérhető. Meg persze a méreg ha ott maradsz az út szélén.

Link to comment
Megosztás:

Tőlem...mondjuk nekem ki is ment a fejemből az egész,ezért szerszám se volt nálam nagyon.

Mélykék Pista és J0hnny!

Hétvégén az Fx-et csinálom látástól-vakulásig klímát építek bele, hétfőn már azzal kell mennem dolgozni.

Nagyon sok meló van még vele most tényleg nem érek rá, talán vasárnap este lenne egy kis időm de még az se biztos.

Link to comment
Megosztás:

srácok.....milyen okosság van az üzemanyagrendszer nyomásának növelésére?valszeg behányt mind a kettő amim van.sajna nem szerelhetőek.

Milyen motorról van szó (típus)?

Több lehetőség is van, pl. a nyomásszabályozó cseréje, ill. berhelése, esetleg porlasztók cseréje.

Link to comment
Megosztás:

Milyen motorról van szó (típus)?

Több lehetőség is van, pl. a nyomásszabályozó cseréje, ill. berhelése, esetleg porlasztók cseréje.

le jetronik,cih motor.ebben nem szerelhető a szabályzó.vmi utólagosan beépíthető kellene ami esetleg állítható is.

volt nekem vagy 10 db bontott,de kiszanáltam mindet 2 kivételével.

Link to comment
Megosztás:

Hunflex DeLuxe beépítése az Opel Z16XE motorba:

Kérésre leírom a DeLuxe adapter beépítését a Z16XE motorba (sajnálom, de képeket nem csináltam, utólag már viszont nincs kedvem szétszedni):

1. lépés: levesszük a diffuzort a légszűrővel összekötő műanyag csatornát, ehhez meg kell lazítani a bilincseket és le kell húzni a kartergáz elszívó csöveket a hengerfej fedélről.

2. lépés: a motor tetején lévő műanyag borítást le kell venni, ehhez ki kell csavarni 2 csavart, és ideiglenesen le kell venni az olajbeöntő kupakot. A borítás eltávolítása után az olajbeöntő kupakot tegyük vissza, nehogy pór ill. kosz kerüljön a motor belsejébe.

3. lépés: a motorvezérlő ECU-tól a porlasztókhoz menő kábel a porlasztók felett egy műanyag dobozba megy be. A doboz tetejét le kell venni, ehhez a tartó füleket egyenként ki kell "kattintani" Ez igen macerás munka, én 2 db vékony csavarhúzóval oldottam meg, az egyiket beszúrtam a tartófül és a fedél közé, a másikkal meg lentről felpattintottam a fedélrészt.

4. lépés: ha levettük a fedelet, akkor látni fogjuk a porlasztó csatlakozókhoz menő vezetékeket. Ha figyelmesen megnézzük, akkor látni fogjuk, hogy a csatlakozóknál mindegyik csatlakozóhoz van egy (nálam rózsaszín színű kék oldalcsíkkal jelzett) vezeték, ami mindegyik porlasztóhoz elmegy. Ez valójában 1 vezeték, amelynek 4 leágazása van. Erre a vezetékre rá kell forrasztani az adapter piros színű vezetékét, hiszen ez az állandó +12V betáp a porlasztókra és a DeLuxe adapterre is).

5. lépés: a DeLuxe adapter porlasztó csatlakozóit és nem használtam fel, hanem a vezetékeket beforrasztottam a motor saját vezetékeibe, azaz levágtam az adapter kábeleiről a csatikat, és utána az alábiak szerint jártam el:

- egyszerre csak 1 henger porlasztójával, pontosabban annak csatlakozójával foglalkoztam. Az autó saját porlasztójához menő 2 vezetéket (nem a közös vezetéket!), aza azt a vezetéket, amelyen a motorvezérlő ECU adja a negatív nyitási jelet a porlasztóhoz, elvágtam. Ezután az adapter kábelének azt a vezetékét, ami az anya csatlakozóhoz megy, levágtam a csatlakozó előtt (ha jól emlékszem, kék színű vezetéke van), és a vezetéket ráforrasztottam a porlasztóhoz menő vezetékvégre. Az adapterkábel másik, apa csatlakozójának (fehér) színű vezetékét úgyszintén levágtam a csatlakozó előt, és a vezetéket ráforrasztottam az ECU felé menő vezetékre.

- a fenti műveletet megismételtem mind a 4 porlasztónál, szigeteléshez zsugorcsövet alkalmaztam.

6. lépés: a beforrasztásos műveletek végén, a dobozfedél visszarakása előtt, még egyszer ellenőrizzük le a beforrasztások és a szigetelések helyességét és minőségét, ha minden rendben van, akkor a vezetékeket a dobozban rendezzük el, a DeLuxe adapterhez menő 4 kábel a doboz alkalmas helyén vezessük ki (esetemben szerencsém volt, mivel volt egy üres kábelkivezetési hely a dobozon(, és ezután rakjuk vissza a doboz fedelét.

7. lépés: a DeLuxe adapternek keressünk egy megfelelő helyett (szerencsére a kábelek elég hosszúak). én pl. az adaptert kétoldalas ragasztószalaggal ráragasztottam az akkumulátor oldalára. Az adapter testkábelét rácsavaroztam az akkumulátor negatív (test) csatlakozójára, és a hőmérséklet szenzor érzékelőét ráhelyeztem és kábelkötegelővel rögzítettem az utastér fűtőtestjéhez menő vízcsövén.

8. lépés: a kábeleket gondosan elrendeztem és kábelkötegelőkkel rögzíttettem, ezután visszahelyeztem a motor díszfedelét és a levegőszűrőt a motor diffuzorával összekötő csöveket.

Kész, jöhet a próba és a használat

FONTOS: beszerelésnél feltétlenül ellenőrizzük le, hogy a porlasztók közös vezetéke a +12V pozitív tápvezeték, ha nem így van, akkor a motorvezérlő ECU nem negatív jellel vezérli a porlasztókat! Ebben az esetben a Deluxe adapter nem használható, hozzá meg kell venni a jelfordítót (az e85kft.nél).

Sok sikert a beépítéshez és a használatához! <_<

Link to comment
Megosztás:

le jetronik,cih motor.ebben nem szerelhető a szabályzó.vmi utólagosan beépíthető kellene ami esetleg állítható is.

volt nekem vagy 10 db bontott,de kiszanáltam mindet 2 kivételével.

A Ladáké, a régebbi kivitelű injektor nyomásszabáylozó, könnyen szabályozható (rugó előfeszítéssel) nézd meg, hátha jó lesz neked. Talán még kapható lada alkatrészeket áruló szaküzletekben, ill. bontottként is jó lehet.

Link to comment
Megosztás:

A Ladáké, a régebbi kivitelű injektor nyomásszabáylozó, könnyen szabályozható (rugó előfeszítéssel) nézd meg, hátha jó lesz neked. Talán még kapható lada alkatrészeket áruló szaküzletekben, ill. bontottként is jó lehet.

esetleg tudnál segíteni hol találnék ilyet.nem igazán lelem a neten. <_<

Link to comment
Megosztás:

Boyraccer <_<

ha Pesta kütyüje a kezedbe kerül, nézz már rá

nekem a kábelektől távolabb lévő potin kellett tekernem, az állítja a hidegindítást

50%-on van, én feltekertem olyan 65-70%-körülre és rögtön megnyugodott az alapjáratom

(mondjuk ez OFF verda, de ki tudja, annak is lehet, hogy ez a baja)

Link to comment
Megosztás:

A GYIK-ben benne van a csere, képekkel.

És az hol a GYIK-ban van...? <_< :)

Nem találom a GYIK-et...

Mod:

találtam egy GYikot, de az az F Astránál van. Bocs, ott nem kerestem eddig. Gondolom a G szűrője is ugyanez.

Nincs semmi extra ahogy látom.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.