Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Tegnap már automata módban üzemelt a kütyü, és nagyon szépen műxik. Lambda alapján üzemmelegen 8-26%-os dúsítást

állít, mikor hogy. Néha az ecu kapja el jobban a lambdaablak szélét, ilyenkor az emeli kicsit a befecskendezést, ekkor a kütyü

lemegy 8-10%-ra, néha meg a kütyü reagál jobban, ilyenkor az ecu alap befecskendezési időn van, míg a kütyü 18-26%-ot

dúsít. Az jól látszik, hogy normál menetben ezen értékű dúsítás elégíti ki a "nem szegény keverék" fogalomkörét -_-

Bizonyos gázpedál állástól (nekem most 90% van beállítva) sport módba kapcsol, itt elcsúsztatja a lambdaablakot kicsit,

"hazudik" az ecunak, és több naftát ad, 0,85-0,9 lambdaablakot tartva. Ez is franyán műxik, lehet érezni ahogy beáll a

lambda ablak, ez egy kis lórúgást ad kb 1-1,5mp-el a gáz lepadlózása után. <_< Sárga lámpát nem kaptam a fél órás éles

teszt során, úgyhogy az ecu ki van elégítve rendesen B)

A ma reggeli hidegindításnál azért voltak negatív tapasztalatok, nálam is elengedi az AC a nyomást a körből. Ez úgy látszik

alap problémakör lesz, de a megoldás megvan rá a kütyüben, a héten én is bekötöm majd az AC kapcsoló kört. Ez gyújtás

ráadása után bekapcsolja majd automatikusan 10mp-re az AC pumpát. Így már működni fog a hidegindító algoritmus is,

aminek feltétele hogy legyen nyomás a rendszerben. Ilyenkor majd várni kell kicsit a gyújtás ráadás után az indítással, mint

a dízeleknél :D Gázpedál nyomva tartása a gyújtás ráadás közben kicsit durvábbra állítja a hidegindító algoritmust, ezzel is

lehet majd játszani, ha nagy a zima.

Nagyjából egyelőre ez a tapasztalat :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Tegnap már automata módban üzemelt a kütyü, és nagyon szépen műxik.

Pompás, már alig várom, mikor lesz már kapható <_< :rolleyes:

Amúgy én ma reggel először tapasztaltam a nehéz indítás (nálunk +7 volt), csak másodszoros indításnál kapta el, először instabilan (kb 3 mp-ig), utánna már normálisan járt a motor (most még bent van a Deluxe).

Link to comment
Megosztás:

Mivel én is felesben járok (55% etanol, 45% benzin) amíg ki nem ürül ez a tank etanol-benzin, ma reggel roppant kíváncsi voltam, hogy a 8.5 fokos levegő hőmérsékletben hogy indul a gépsas. Nagyon picivel többet kellett indítózni. A BC szerint a pillanatnyi fogyasztás több volt, mint szokott 15 fokos levegő hőmérséklet fölötti hideg állapotban, alapjáraton ketyegő motornál.

Azért a mínuszokban már csak benya lesz a verdában, pénteken fog kiürülni a "keverék" egy szombathelyi "kiruccanás" alkalmával és kezdődik a téli szezon üzemanyagszinten is. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Mivel én is felesben járok (55% etanol, 45% benzin) amíg ki nem ürül ez a tank etanol-benzin, ma reggel roppant kíváncsi voltam, hogy a 8.5 fokos levegő hőmérsékletben hogy indul a gépsas. Nagyon picivel többet kellett indítózni. A BC szerint a pillanatnyi fogyasztás több volt, mint szokott 15 fokos levegő hőmérséklet fölötti hideg állapotban, alapjáraton ketyegő motornál.

Azért a mínuszokban már csak benya lesz a verdában, pénteken fog kiürülni a "keverék" egy szombathelyi "kiruccanás" alkalmával és kezdődik a téli szezon üzemanyagszinten is. :D

Én meg úgy döntöttem, amíg indul vele addíg marad a feles.

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem nagyon teccik ez az E85 móka :D

Most hogy az automata lambdakövetéses módban megy a kütyü, alsó és felső fordulaton is faxán

megy az omi, öröm volt vele ma eljönni Esztergomig :) Kíváncsi vagyok majd az új teljesítmény és

nyomaték görbére, szerintem nem keveset változott :D

Már csak a hidegindítást kell felhasználóbaráttá tenni, meg pár tesztet elvégezni (köztük a benzin-E85

vegyes üzemet is), és jöhet a két tesztalany.

Az egyik tuti X14XE, vagy X16XEL kell legyen. 96 végétől gyártott típus érdekel, aminek 4 jegyű hibakódjai vannak

a diag csatiján. hibátlanul működő lambdaszonda és motor lehet csak, nagyobb olajfogyi nélkül. És persze közel

kell lennie viszonylag Budaörshöz.

A másik tesztalanyt még nem sikerült specifikálni, de az biztos hogy bosch ecu-s autó kell, ugyancsak hasonló

évjáratból, aminek már 16 pólusú a diag csatija.

A két tesztalanynak az ingyenes példányokért be kell vállalnia 3 megjelenést nálam Budaörsön, és 3 megjelenést

valamilyen rendezvényen 2010 folyamán.

Későbbi tesztekre kedvezményes áron hozzá lehet jutni majd kütyühöz, de a pontos kiírást típusokra majd a

két első tesztalany tapasztalatai után teszek közzé :D

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem nagyon teccik ez az E85 móka :D

Háát még minekünk, ahogy írsz a fejlesztésekről, tesztekről.

Viszont sajna én kiestem a tesztelők köréből az x20xev-vel, mert abba siemens ecu van!!

De azért remélem ezzel is használható lesz a kütyü, mert lemondtam a benzin-gázról.

SZP

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem nagyon teccik ez az E85 móka :D

Most hogy az automata lambdakövetéses módban megy a kütyü, alsó és felső fordulaton is faxán

megy az omi, öröm volt vele ma eljönni Esztergomig :) Kíváncsi vagyok majd az új teljesítmény és

nyomaték görbére, szerintem nem keveset változott :D

Már csak a hidegindítást kell felhasználóbaráttá tenni, meg pár tesztet elvégezni (köztük a benzin-E85

vegyes üzemet is), és jöhet a két tesztalany.

Az egyik tuti X14XE, vagy X16XEL kell legyen. 96 végétől gyártott típus érdekel, aminek 4 jegyű hibakódjai vannak

a diag csatiján. hibátlanul működő lambdaszonda és motor lehet csak, nagyobb olajfogyi nélkül. És persze közel

kell lennie viszonylag Budaörshöz.

A másik tesztalanyt még nem sikerült specifikálni, de az biztos hogy bosch ecu-s autó kell, ugyancsak hasonló

évjáratból, aminek már 16 pólusú a diag csatija.

A két tesztalanynak az ingyenes példányokért be kell vállalnia 3 megjelenést nálam Budaörsön, és 3 megjelenést

valamilyen rendezvényen 2010 folyamán.

Későbbi tesztekre kedvezményes áron hozzá lehet jutni majd kütyühöz, de a pontos kiírást típusokra majd a

két első tesztalany tapasztalatai után teszek közzé :D

Ilyenkor (is) bánom hogy nem vagyok közelebb...mert ezeknek a feltételeknek eleget tesz a talicskám, csak k.rva messze vagyok...

4 fokban már csak 4. indításra indult be, de ha beindult akkor már szépen jár. :D

Biztos örült a kéregető hontalan a gőznek, a lámpánál! :D

De úgy látszik hogy aki belekóstol a piába, nagy eséllyel függő lesz! :D

Link to comment
Megosztás:

Az egyik tuti X14XE, vagy X16XEL kell legyen. 96 végétől gyártott típus érdekel, aminek 4 jegyű hibakódjai vannak

a diag csatiján. hibátlanul működő lambdaszonda és motor lehet csak, nagyobb olajfogyi nélkül. És persze közel

kell lennie viszonylag Budaörshöz.

A két tesztalanynak az ingyenes példányokért be kell vállalnia 3 megjelenést nálam Budaörsön, és 3 megjelenést

valamilyen rendezvényen 2010 folyamán.

Az enyém X14XE 97-es évjárat, és aránylag közel is vagyok.

BC-ből is ebben van az első példányok egyike.

Talira megyünk nem gond.

Link to comment
Megosztás:

Számomra ebből is kiderült, hogy minimális a spórolás ezzel az e85 dologgal,

Na de a környezettudatosság.

Mindig vigyorgok ha a zöldkártyamérésen pillognak a szemek az adatokon.

Én a csokipapírt sem dobom ki az ablakom, pedig a 80-90-es években simán kihajigáltam a kocsiból a szemetet.

A hulladék nagy részét is a szelektívbe rakom..

Link to comment
Megosztás:

Na de a környezettudatosság.

Mindig vigyorgok ha a zöldkártyamérésen pillognak a szemek az adatokon.

Én a csokipapírt sem dobom ki az ablakom, pedig a 80-90-es években simán kihajigáltam a kocsiból a szemetet.

A hulladék nagy részét is a szelektívbe rakom..

Persze... nálam is szoktak pislogni amikor viszem a kocsijaim zöldkártyára... :D :) :D

szemetelni én sem szemetelek... de ugye az a tény is ismert, hogy az E85 előállítása során mennyi környezetszennyezés történik ugye??? Az tény, hogy kipufogásnál már ilyesmiről nem beszélhetünk, de mire eljut odáig a nafta... :D

Link to comment
Megosztás:

... de ugye az a tény is ismert, hogy az E85 előállítása során mennyi környezetszennyezés történik ugye??? Az tény, hogy kipufogásnál már ilyesmiről nem beszélhetünk, de mire eljut odáig a nafta... :D

Na ezzel kapcsolatban már vannak történések.

A zöldernyősökkel folyamatban van az egyeztetés, hogy összehozunk egy E85-öt támogató, és ellenző emberkét egy vitaestre.

Amint lesz konkrétum az ügyben szólni fogok, hogy akit érdekel az jöjjön el és halgassa végig.

Link to comment
Megosztás:

Az olaj kitermelése, szállítása, finomítása sem éppen környezetkímélő.

"Kétségtelen, hogy a bioetanol közvetlen felhasználása során jóval kevesebb szén-dioxid kerül a levegőbe, mint a fosszilis üzemanyagok által. Ám előállítása a rendkívül magas villamos- és hőenergiát igényel, így a kinyert energia százalékos arányban sokkal kisebb mértékben haladja meg a befektetett mennyiséget, mint a hagyományos energiahordozóknál.

A bioetanol-ipar új és erőteljesen bővülő felvevőpiac lesz a gabonafélék és élelmezési alapanyagok számára: 250-300 ezer tonna bioetanol előállításához közel 1 millió tonna kukoricára van szükség. Míg mezőgazdasági termelők hasznot húzhatnak a megnövekedett igényekből, addig a kereslet lassan elérheti azt a kritikus pontot- egyes szakértők szerint már el is érte-, amelynél elkerülhetetlen, hogy az élelmiszerárak drasztikusan növekedjenek. Ez a növekedés pedig elsősorban a fejlődő országokat fogja súlytani, ahol az élelmiszerellátás így is nehézkes. Jean Zeigler, az ENSZ élelmezésügyi szakértője ezen álláspont mellett foglalt állást, amikor „az emberiség elleni bűncselekmény” kritikájával illette a növekvő bioüzemanyag-termelésre irányuló célkitűzéseket. "

Vagy ez a cikk...

Link to comment
Megosztás:

Számomra ebből is kiderült, hogy minimális a spórolás ezzel az e85 dologgal, viszont a nyűg az annyival több, hogy felejtős számomra...

Bár azt fenntartom, hogy tuning szempontjából jó lehet egy turbós verda esetében, nem kicsit...

A spórólás annyira elenyésző,hogy szerintem sem érdemes vele foglalkozni...Arról nem is beszélve,mire vissza jön a 35-40e forintos átalakító ára,elmegy pár hónap :D Pedig Én napi 100km megyek a kocsival......Arról nem beszélve,hogy lényegesen jobb benzinnel autózni. :)

Majd zöldkártya elött tankolok E85öt....Akkor nekem is pislogni fognak..... :D :D

Link to comment
Megosztás:

3 év alatt kb mennyit fejlődik a tudomány... jézusom....

De komolyan srácok... mindenki ezzel jön "az etanoltermelés, meg előállítás ilyen meg olyan környezeti terhelés"

Készült valaha mérés alapú dokumentum az olajfinomítás energiaszükségletéről és egyéb természet terhelő károsító hatásáról? Ha igen, azt is tedd mellé...

CSak hogy az olyan laikusok is lássák számadatokkal, hogy mi mennyi....

Link to comment
Megosztás:

A bioetanol-ipar új és erőteljesen bővülő felvevőpiac lesz a gabonafélék és élelmezési alapanyagok számára: 250-300 ezer tonna bioetanol előállításához közel 1 millió tonna kukoricára van szükség. Míg mezőgazdasági termelők hasznot húzhatnak a megnövekedett igényekből, addig a kereslet lassan elérheti azt a kritikus pontot- egyes szakértők szerint már el is érte-, amelynél elkerülhetetlen, hogy az élelmiszerárak drasztikusan növekedjenek. Ez a növekedés pedig elsősorban a fejlődő országokat fogja súlytani, ahol az élelmiszerellátás így is nehézkes. Jean Zeigler, az ENSZ élelmezésügyi szakértője ezen álláspont mellett foglalt állást, amikor „az emberiség elleni bűncselekmény” kritikájával illette a növekvő bioüzemanyag-termelésre irányuló célkitűzéseket. "

Vagy ez a cikk...

Valószínűleg ezért tartatja parlagon az EU a termőföldek jelentős részét.............................. ami ugye levinné az árakat, de az kinek lenne jó.. se az EU-nak se a termelőnek nem érdeke................................

Jó lenne a másik cikkeket is elolvasni....

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.