Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Szusiba nyugodtan próbáljátok ki Anti feles feletti aránnyal. Nekem bevált. Pár pónit dobott.

Amúgy tényleg csak a negatívumokat emelgeted ki.

Meghalt egy AC... hány éves gép? Mennyit ment E85-ben? Tisztán?

Elszegényedő keverék? Valami elektronika volt bent?

Régi szusi... Nem mind bírja a tiszta naftát check nélkül, viszont tény, hogy mindent kibírnak.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Még sokat kell majd mennem, hogy a valós átlagolt pontos túlfogyasztási érték kijöjjön... de azért az látszik,

hogy normál menetben az 1.00 lambdához 20% dúsítás dukál, kb erre az értékre várom majd a kiátlagolt

túlfogyasztási értéket. Az dobhat rajta, ha sok a padlógázas gyorsítgatás, mert olyankor sport módba kapcsol

az átalakító, és eltol 0.86 körüli lambdára, amihez már jóval nagyobb dúsítás is tartozhat. Viszont így jóval

erősebb a motor, mint gyári állapotában, ennyit megér :)

Amúgy a ma reggeli hidegindítás teszt már elég jól ment, várakozás nélkül másodszorra beröffent, onnan már

nem is rángatott, rögtön elindulva tudtam vele rendesen menni. A második röffenés is csak valszeg attól van,

mert elengedi az AC a nyomást a körből iccaka. Talán ma belekerül az AC relé vezérléséhez szükséges áramkör,

és akkor kiderül, hogy ez-e a gond. :D

Link to comment
Megosztás:

Saját tapasztalat alapján nagyon sok múlik a kifogástalan állapotú lambdaszondán, anno 1 éve télen elég nehezen indult be a moci akkor dolgoztuk ki a "skodás" indítási eljárást. :D Indulás után vagy 2-4 percet kellett várnom mire kisimult az alapjárat. Nyáron cseréltem lambdaszondát és most meglepő módon ha beindul sokkal gyorsabban kisimul az alapjárat és fogyim is jobb lett.

Link to comment
Megosztás:

Saját tapasztalat alapján nagyon sok múlik a kifogástalan állapotú lambdaszondán, anno 1 éve télen elég nehezen indult be a moci akkor dolgoztuk ki a "skodás" indítási eljárást. :D Indulás után vagy 2-4 percet kellett várnom mire kisimult az alapjárat. Nyáron cseréltem lambdaszondát és most meglepő módon ha beindul sokkal gyorsabban kisimul az alapjárat és fogyim is jobb lett.

Pontosan. Főleg a saját féle kütyühöz elengedhetetlen a jól működő lambdaszonda, mert az alapján működik.

Nekem az omegában kifogástalanul teszi a dolgát a gyári szonda :) szerintem ennek a legfőbb oka, hogy a motor

az élete mind a 310e km-ében jó állapotban volt, és nem kormolta tele :D

Reményeim szerint a hidegindítást is meg tudom oldani a kütyüvel úgy, hogy akár egy hosszabb tekerésre beinduljon

a hidegekben is. Majd meglátom, hogy jön össze :D

Link to comment
Megosztás:

Pontosan. Főleg a saját féle kütyühöz elengedhetetlen a jól működő lambdaszonda, mert az alapján működik.

Nekem az omegában kifogástalanul teszi a dolgát a gyári szonda :D szerintem ennek a legfőbb oka, hogy a motor

az élete mind a 310e km-ében jó állapotban volt, és nem kormolta tele :)

Reményeim szerint a hidegindítást is meg tudom oldani a kütyüvel úgy, hogy akár egy hosszabb tekerésre beinduljon

a hidegekben is. Majd meglátom, hogy jön össze :D

És ezt hogyan tudod/tudnád megoldani??

Ha nem "üzleti titok"! :D

Link to comment
Megosztás:

Ugyanaz a 20ezer km : 938400Ft

E85: 840000Ft - nem tom ki hogy van vele, de nekem az az évi 100000 Ft (hjaj bocs csak 98400) asszem jól jön.. az adó meg egy negyed éves biztosítás...

Tempomatos autópályázás csak Debcrecen volt, ott 11,5 lett a vége etanollal, és hazafelé csak benyával 10,5 (persze csalóka, mert az átállás miatt tuti több ment bele az első 20-40 kmen mint kellett volna. de az 10% körül van, tehát mégtöbb marad meg :D

De a matek nem az erősségem, szal kéretik átszámolni!

Link to comment
Megosztás:

Én anno mikor felesbe nyomtam, cc 100km kellett az átáláshoz addig zabálta a benyát mint az állat.

Nekem tuti kevesebb... anno 1x volt egy engine checkem lambda hibával.. (kütyü nélküli 100as etanolhasználat :) ) kb negyed tank volt üres, rátankoltam benyát, és kerek 34 km kellett hogy eltűnjön. Tehát kb. akkor ért be a normál zónába (persze, lehet hogy utána még finomít), de a 10,5 is jobb mint a gyári érték... szal.... (tudom, még akkor is szegény vót a keverék... nem kell a megjegyzés) de tiszta benyával nem lesz szegény - elvileg :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még új vagyok az etanol használatában.Csak 2 alkalomal tankoltam belöle.Persze csak feles keveréssel.

2007-es 1.4-es merivám van.Úgy vettem észre ,hogy tetszik neki.De valami kütyüt is be lehet szerelni amivel már lehet 100%-ban használni.Mi ez a kütyü és hol tudom beszerezni illetve beszereltetni?Illetve, hogy érdemes e berakatni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még új vagyok az etanol használatában.Csak 2 alkalomal tankoltam belöle.Persze csak feles keveréssel.

2007-es 1.4-es merivám van.Úgy vettem észre ,hogy tetszik neki.De valami kütyüt is be lehet szerelni amivel már lehet 100%-ban használni.Mi ez a kütyü és hol tudom beszerezni illetve beszereltetni?Illetve, hogy érdemes e berakatni.

Hát hogy érdemes-e... az a spórolásod mértékétől függ. Nem akarok Td stílusában írni :) de ha visszaolvasol van itt pro és kontra bőven...

Kütyük is vannak.. van a Hunflex, meg a bioetun, meg készül a klubtárs kütyüje (én arra várok :D ) Ha pár hozzászólást elolvasol, akkor kiderül, hogy melyik kütyü mit ér...

Link to comment
Megosztás:

Hidegindítás már elég jól megy. 3 fokban teszteltem eddig, ami a leghidegebb volt. Első tekerésre már-már beindult

volna, de mégsem. Másodikra viszont pöccre, és járatás nélkül is el lehet vele indulni, nem rángat. Még kicsit azért

dolgozom rajta, hogy első tekerésre is röffenjen (még nincs bekötve az AC kapcsoló kör).

A hétvégi 200km (többszöri hidegindítással, nem egyben) alatt 18% átlagdúsítást mért a kütyü, és a tankszintjelző

alapján is reális ugyanez a többletfogyasztási százalék.

Sport módon még kicsit dolgoznom kell, mert a dúsításszabályzás már nagyon gyors, a lambdaszabályzás viszont

lassú, ezért padlógáznál bevillan még a sárga lámpa, mert túl dúsnak érzi a keveréket 1-2 mp-re, míg a lambdaablak

átáll a kütyüben. Erre még kitalálok valami okosat :D

Link to comment
Megosztás:

Hidegindítás már elég jól megy. 3 fokban teszteltem eddig, ami a leghidegebb volt. Első tekerésre már-már beindult

volna, de mégsem. Másodikra viszont pöccre, és járatás nélkül is el lehet vele indulni, nem rángat. Még kicsit azért

dolgozom rajta, hogy első tekerésre is röffenjen (még nincs bekötve az AC kapcsoló kör).

A hétvégi 200km (többszöri hidegindítással, nem egyben) alatt 18% átlagdúsítást mért a kütyü, és a tankszintjelző

alapján is reális ugyanez a többletfogyasztási százalék.

Sport módon még kicsit dolgoznom kell, mert a dúsításszabályzás már nagyon gyors, a lambdaszabályzás viszont

lassú, ezért padlógáznál bevillan még a sárga lámpa, mert túl dúsnak érzi a keveréket 1-2 mp-re, míg a lambdaablak

átáll a kütyüben. Erre még kitalálok valami okosat :D

Gabi!

Tegyél oda egy hosszabb madzagot, és akkor később ér oda is a jel, és jó lesz... :) :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel 1.5-fokban csont nélkül indult kábé 3-4 másodperces kerregetéssel felessel. Igazából a kinti hőmérőn -4volt, de a kocsi 1.5-őt mért. Mondjuk amíg hideg rendesen fullad nagygázra.

Nekem is indult pöpecül dízel hangon :D, aztán hagytam járni, amíg jeget kapartam. 2 fok volt kint a BC szerint.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.