Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Köszi,volt vele mókolás :)

Igen olyannak néz ki,de hegesztéskor egy picit lentebb lesz engedve,ezáltal körben úgy gondolom 0,5-1 cm hézag lesz,most is van egy pár mm,de a fotókon az annyira nem látszik,ezért fogom előbb felhegesztetni aztán próba,és ha jó akkor lehet fényezni a lököst.:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
12 órája, stirlitz írta:

csak tipp: nem azért nem jött mert feszítetted?

 

11 órája, hening írta:

 Régebben karikára volt hajtva a vége, le kellett csípni.

 

11 órája, spzoli írta:

Ne akard kivenni a kullot. Be van ragasztva. A malackapcsokat hajtsd szet.

Kösz, közben jött olyan tipp hogy a karikát csípjem el, és utána vékony kábelkötegelővel pótoljam az új kárpit felrakásakor. De először kicsit renoválnom kell a szivacsot mert az anyósoldali is ki volt kopva, ugye azt rakom át a vezetőoldalra. Volt itthon bútorhoz való kárpittisztító hab, sokat dob rajta, nem volt alapból koszos de a színeket szépen kiemeli. 

Link to comment
Megosztás:

15 perce, Pingvin írta:

Szia Zotya!

Emelem kalapom, szép munka! Nekem nem lett volna idegrendszerem hozzá, inkább túrtam volna a jófogást egy ülésért, de így tanultam valamit, ha rájönne az acconyra a kárpitpuci roham, hogy is kell majd ennek nekiállni.:)

Kösz igyekszem...a Karcsitól kaptam egy komplett szürke plüss ülésgarnitúrát azt szerelem át, csak ugye a szivacsot renoválni kellett, az anyósoldalit csak simán beszereltem, a vezetőoldalinak meg az én régi anyósoldali szivacs lesz az ülő, és a háttámlarésze. 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 29. at 12:36, zotya975 írta:

Kösz igyekszem...a Karcsitól kaptam egy komplett szürke plüss ülésgarnitúrát azt szerelem át, csak ugye a szivacsot renoválni kellett, az anyósoldalit csak simán beszereltem, a vezetőoldalinak meg az én régi anyósoldali szivacs lesz az ülő, és a háttámlarésze. 

Jó lett a motyó, gratula,én is ugyan így előadtam mindkét astrámon,csak én teljesen meghúztam a kábelszorítókat,mert nekem úgy lett feszes,de lehet a Te fotódon még nincs kész. Nekem még hegesztenem is kellett a vas szerkezetet mert valami tepedt álat szét ülte még a vasat is benne,mondjuk a háttámláról azért nem egyszerű leszedni a kárpitot,de Magyar ember találékony :),a szerencse ,hogy dönthető mind a két autóban, így könnyebb leszedni a háttámlát az ülőlapról .

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Petya9 írta:

Jó lett a motyó, gratula,én is ugyan így előadtam mindkét astrámon,csak én teljesen meghúztam a kábelszorítókat,mert nekem úgy lett feszes,de lehet a Te fotódon még nincs kész. Nekem még hegesztenem is kellett a vas szerkezetet mert valami tepedt álat szét ülte még a vasat is benne,mondjuk a háttámláról azért nem egyszerű leszedni a kárpitot,de Magyar ember találékony :),a szerencse ,hogy dönthető mind a két autóban, így könnyebb leszedni a háttámlát az ülőlapról .

Teljesen nem húztam meg a kábelkötegelőket, egy kicsit hagytam őket csúszkálni had igazodjon a huzat után. A háttámlával most dolgozom ott nem kell elcsípni a karikákat, mert hátul ki lehet akasztani a pálcát. Van már 3-4 ülésem tartalékba, lassan tele lesz velük a lakás, bár van némi eltérés itt is évjáratban.

Link to comment
Megosztás:

34 perce, zotya975 írta:

Teljesen nem húztam meg a kábelkötegelőket, egy kicsit hagytam őket csúszkálni had igazodjon a huzat után. A háttámlával most dolgozom ott nem kell elcsípni a karikákat, mert hátul ki lehet akasztani a pálcát. Van már 3-4 ülésem tartalékba, lassan tele lesz velük a lakás, bár van némi eltérés itt is évjáratban.

Akkor jó mókólást az év utolsó napjára,gondolom az asszony boldog a sok cucctól :)

Link to comment
Megosztás:

Segítséget szeretnék kérni 1995 astra f cabrióhoz keresek fluxus kondenzátort,mert nehezen megy az időutazás :)

Hát nem tudom,szerintem ha  betekerem alu fóliával és rácsatlakozom a magasfeszkora??

 

Miért nem tudok hozzászólni,csak itt módosítgatni??

Módosítva : Petya9
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

40 perce, Petya9 írta:

Segítséget szeretnék kérni 1995 astra f cabrióhoz keresek fluxus kondenzátort,mert nehezen megy az időutazás :)

Na és hogy akarod összehozni az 1.21Gigawattot? :-) Ráadásul a rozsdamentes karosszéria segíti elő  a kondenzátor működését ami F astránál ritkán adatik. 

Link to comment
Megosztás:

59 perce, Petya9 írta:

Az én Kedvesem is megőőőőőrül tőlem,mindenhol astra alkatrészek egy lökös,egy géptető,egy alsó motorvédő,a felnikről nem beszélek,elég nagy logisztika a pakolá

 

Csatlakozom a klubba, pont a minap mondta örömében a párom, hogy két autónk van, egy kint a garázsba, egy pedig darabokban a lakásba, mikor összefutott a szekrény előtt két hátsó ajtó kárpittal. :-)  Valamit tényleg ki kéne találni, a múltkot is mikor hazajöttem a bontóból, és meglátta, hogy van a kezemben valami, örömében egy hangos "Felejtsd el a fürdőszobát, a mosogatót és a szekrényeket!" felkiáltással fogadott! :-) 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Pingvin írta:

Csatlakozom a klubba, pont a minap mondta örömében a párom, hogy két autónk van, egy kint a garázsba, egy pedig darabokban a lakásba, mikor összefutott a szekrény előtt két hátsó ajtó kárpittal. :-)  Valamit tényleg ki kéne találni, a múltkot is mikor hazajöttem a bontóból, és meglátta, hogy van a kezemben valami, örömében egy hangos "Felejtsd el a fürdőszobát, a mosogatót és a szekrényeket!" felkiáltással fogadott! :-) 

Bezzeg a rengeteg cipőnek, ruhának sosincs elég hely. :-)

Módosítva : daykiller
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 31. at 19:56, zotya975 írta:

Régi cipőt ruhát oda lehet adni a rászorulóknak, az autó alkatrészt nem. :evilgrin:

Mi is a kinőtt ruhákat ,és ami jó,még azért bőven hordható, azt a Dankó utcába szoktuk leadni.Igen alkatrészt nem adunk oda ,nem dobunk ki,mert én már jártam úgy egy F gyújtáskapcsoló csere után úgy összekevertem a kulcsokat,miután át lamelláztam,hogy a jót sikerült kidobni,és persze a szemetesek el is vitték :icon13:ilyen a bal sufni tuning,aztán szereztem másikat okosan.arra már figyeltem,ráírtam,külön tálcán lamellázás, stb ,stb. kell nekünk több opel mi!?? :-)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! 

Most fogom visszakapni az autóm karosszéria munkák voltak rajta. Küszöb csere tankbetöltő javítás, 2 sárvédőív csere, alvázvédelem és visszafényezés. Gondolkodtam a műanyag dob betéten néztem is nem is drága, de arról sehol nem találtam infót hogyan kellene felfogatni. Ezt valaki eltudná mondani nekem? Sima lemezcsavarra gondoltam, de akkor meg ott fof el rohadni sztem.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kispotter írta:

Sziasztok! 

Most fogom visszakapni az autóm karosszéria munkák voltak rajta. Küszöb csere tankbetöltő javítás, 2 sárvédőív csere, alvázvédelem és visszafényezés. Gondolkodtam a műanyag dob betéten néztem is nem is drága, de arról sehol nem találtam infót hogyan kellene felfogatni. Ezt valaki eltudná mondani nekem? Sima lemezcsavarra gondoltam, de akkor meg ott fof el rohadni sztem.

Errefelé mi rá szoktuk bízni a kasztnis szakemberre... :)

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.