Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Jó anyaggal, jó munka, az. Szerintem. Nézz utána a festék áraknak. Plusz a munkadíj...... Persze ha az alvázvédelem nem azt jelenti, hogy tetelibefújom rücsivel oszt jóvan.

Az a baj, hogy általában telibefújják, meg amúgy sem látsz alája hogy ott csinált-e bármit is vagy csak ráfújta a kezdődő rozsdára.

Link to comment
Megosztás:

Ezért mondtam, hogy jó munkáért nem sok. (De nem ismerem a az embert, munkáját sem láttam, meg nem is hallottam róla.)

Amiket én láttam gyalázatosak voltak, kasztnizáskor még a rozsdás részt sem vágták ki csak repöttyöztek egy foltot, aztán telibefújtak mindent bitumenes alvázvédővel, nem takartak ki semmit.

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem hogy sokkal vastagabbat tudnék kenni, mint amit fújok rücsi pisztollyal.

Szerintem nem igazán a vastagságon múlik, hanem inkább azon hogy mennyire sikerül eltávolítani a roszdát, és lekezelni a felüleletet az alvázvédő alatt. Többet dob le a rozsda magáról mint amennyit a kavicsok levernek.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Szia!

Nekem is volt hasonló probléma, én úgy orvosoltam, hogy a vízelvezető csatornában (Caravan) a tetőlemez illesztésénél kiszedtem a régi, elrepedt tömítést, majd teljes hosszban pótoltam új tömítő anyaggal ( a márkájára sajnos nem emlékszem, de a neten biztos talász megfelelőt) Asszem 1.000 Ft körül volt egy tubussal. Azóta nem ázok be.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Gáz van. Beázik a tető, de nem a tetősín rögzítéseknél:

Ezeken a helyeken nedves és csöpög is nagy esőben. Szétnyílt a hegesztés? Mi a t@kömet csináljak vele?

Nálam is már jelentkezett ez a gond. Szerintem gyárilag csak ponthegesztve van az végig és tömítőanyaggal van tömítve minden autón. Az a baj, hogy ott van az esővízlevezető csatorna és nálam az előző tulaj úgy javította a tetőkorlát átvezető csavaroknál a tömítést, hogy a víz nem tudott lefolyni, teljesen elzárta. Fontos, ha tömítést cserélsz a gyárinál nem lehet nagyobb méretű. Egyébként is ha telemegy kosszal, nagyon hamar el tud "dugulni" a lefolyó a csavartömítésnél.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Esetleg Sikaflex jó lehet oda?

Szia!

Nekem is volt hasonló probléma, én úgy orvosoltam, hogy a vízelvezető csatornában (Caravan) a tetőlemez illesztésénél kiszedtem a régi, elrepedt tömítést, majd teljes hosszban pótoltam új tömítő anyaggal ( a márkájára sajnos nem emlékszem, de a neten biztos talász megfelelőt) Asszem 1.000 Ft körül volt egy tubussal. Azóta nem ázok be.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg Sikaflex jó lehet oda?

Nekem is állt a víz a ferdehátúban minden eső után, viszont ahogy leteszteltem, a tető és a csomagtér összeadásánál jött be. FBS, kis spakli, azóta nincs beázás...kb 800 pénzből megúsztam. Ja..leszedtem a tetősíneket is, ott is végignyomtan, úgy pattintottam vissza. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Egy üzenetben válaszolnék:
Sajna frédi béni volt, alattomos ez az alvázvédő, alul egy 2cm-kis rozsdának látszott, majd felütöttem és jött az hogy "hu bameg" :-D

Én pénteken leálltam vele és vasárnap 8-ra tudtam mindent berakni, egy kis furfang a váltó rudazatot is állítani kellett, mert le kellett csavaroznom a váltót belül.... Köszönöm az a kék nekem is nagyon bejön, főleg a csomagtartóban :-)

Igen, jobb hátul lyukadt ki, hála a hülye dugóknak ,most körbe van tömítve gumiánnal :-D
Villanynak villannyal, csak AWI-val :-)

Link to comment
Megosztás:

Egy üzenetben válaszolnék:

Sajna frédi béni volt, alattomos ez az alvázvédő, alul egy 2cm-kis rozsdának látszott, majd felütöttem és jött az hogy "hu bameg" :-D

Én pénteken leálltam vele és vasárnap 8-ra tudtam mindent berakni, egy kis furfang a váltó rudazatot is állítani kellett, mert le kellett csavaroznom a váltót belül.... Köszönöm az a kék nekem is nagyon bejön, főleg a csomagtartóban :-)

Igen, jobb hátul lyukadt ki, hála a hülye dugóknak ,most körbe van tömítve gumiánnal :-D

Villanynak villannyal, csak AWI-val :-)

Na igen, szóval nem "sima" vellany.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.