Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

A faceliftes ferde hátuknál a külső szürke dísz borítás a csomagtérajtón merről van rögzítve ?

 

a lemezen vannak fém fülek, vagyis kis akasztós bigyók, amin vannak patentok. Ha gyárilag nincsen rajta, akkor ragasztani is szokták. Ha érdekel van eladó! :) Persze más a zár gomb is!

Link to comment
Megosztás:

Milyen anyagokat használtál?

 

Felraktam a végeredményt is:

http://astra.taylor.hu/kuszob/festes/

Nem bonyolítottam túl:

Body üvegszálas kitt(bár a kis horpadásokhoz lehet jobb lett volna a sima),

vmi aldi(lidl) alapozó, fülller (zöldes bézs) eccer volt kocsihoz való 1db

400,1000es papir

víz :D

kevert 2Ks szín(3ezer)

teknös vax

 

Lehet kellet volna fölé is fújni vmit, de elég vastagon nyomtam, nem száradt meg rendesen, az otthoni lakk megkezdte a festéket( nem láccik, alul probáltam)

Közelről azért nem olyan szíp, nem is a szín eltérés miatt, hanem mert ott ahol nem fújtam alá alapozót(az antenna alatt pl) bőrös lett a festék, igaz megcsiszoltam előtte, de huplis, nameg ugye nem is zárt helyen fújtam ....

Link to comment
Megosztás:

a lemezen vannak fém fülek, vagyis kis akasztós bigyók, amin vannak patentok. Ha gyárilag nincsen rajta, akkor ragasztani is szokták. Ha érdekel van eladó! :) Persze más a zár gomb is!

 

Az van fent nekem is, csak a tetejénél van egy pici rozsda, és alá néznék ,hogy ott nem e kapta meg. Nehogy nagyon meginduljon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tapasztaltabbaktól kérdezném ,hogy az oldalsó irányjelzős első sárvédő helyett felrakható -e szerintetek a régebbi teli sárvédő ,úgy hogy belefaragom a régi irányjelzőt ? Van valami extra rögzítése, amit még nem láttam ? 2001-s az autóm és lezúztam a jobb első sárvédőt. Fehér ,és az irányjelző nélküliből elég sokat találtam bontva ebben a színben.  A jelenlegiből sajnos nem.

Kerestem a választ itt ,de nem találtam ,ha esetleg felmerült a kérdés,akkor elnézést.

Köszönöm szépen a segítséget előre is!

Üdvözlettel: Zsolt

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tapasztaltabbaktól kérdezném ,hogy az oldalsó irányjelzős első sárvédő helyett felrakható -e szerintetek a régebbi teli sárvédő ,úgy hogy belefaragom a régi irányjelzőt ? Van valami extra rögzítése, amit még nem láttam ? 2001-s az autóm és lezúztam a jobb első sárvédőt. Fehér ,és az irányjelző nélküliből elég sokat találtam bontva ebben a színben.  A jelenlegiből sajnos nem.

Kerestem a választ itt ,de nem találtam ,ha esetleg felmerült a kérdés,akkor elnézést.

Köszönöm szépen a segítséget előre is!

Üdvözlettel: Zsolt

 

Persze, csak egy lyukat kell rajta fúrni, és rendesen lekezelni a vágott fémfelületet. Ha jól rémlik 10-es lyuk, de ezt úgyis meglátod ha kiveszed a régiből.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tapasztaltabbaktól kérdezném ,hogy az oldalsó irányjelzős első sárvédő helyett felrakható -e szerintetek a régebbi teli sárvédő ,úgy hogy belefaragom a régi irányjelzőt ? Van valami extra rögzítése, amit még nem láttam ? 2001-s az autóm és lezúztam a jobb első sárvédőt. Fehér ,és az irányjelző nélküliből elég sokat találtam bontva ebben a színben.  A jelenlegiből sajnos nem.

Kerestem a választ itt ,de nem találtam ,ha esetleg felmerült a kérdés,akkor elnézést.

Köszönöm szépen a segítséget előre is!

Üdvözlettel: Zsolt

 

Nekem is úgy lett megoldva... Egy lépcsősfúróval a kijelölt helyre tettem lukat, illetve flexeltem a rajzolt méretű vízszintes vágást. Kisebbre kell flexelni, hogy utána tudj igazgatni reszelővel! Gyári szintre lehet reszelni adolgot, és úgy áll mint katiban a gyerek. A lényeg, hogy kezeld le utána. Jah meg a régi sárvédőből tudsz sablont csinálni! :D

Link to comment
Megosztás:

Valakinek (Zotya? :D) van képe a gyári (nemkombi) tetőcsomagtartóról, hogy az hogyan is rögzül a tetősínbe?

 

Lehet hogy mindjárt lesz egy astrám, és akkor fog kelleni, sajnos a vectráé tök más rendszer.

 

Sajna nincs. Annyi tudok hogy az ablakot benyomva el kell húzni oldalra, és ott van egy lemezkorc, abba kapaszkodik bele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.