Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

loree !

Köszi a segítséget már meg is vettem 165 ft/db az Ajtósin az opel boltba.

Egy ucsó kérdés lefelé kell kijönnie?

az egyi fel a másik le asszem, de meglátod ha leveszed a védő kupakot feltéva ha van. A csap pereménél fog megakadni a fogó, vagyis arra kell kiszedni amerre a peremes rész áll, amúgy logikus.

Kevés kínlódást kívánok hozzá :P :D :D

Link to comment
Megosztás:

Csak jelzem, hogy nem tudom egyes cégek miért csinálnak weblapot, meg minek lehet náluk érdeklődni mail-ben, ha 4 nap után még csak annyit se válaszolnak: "haver, húzd meg a b.rt a f....on"

Knight:

A festékesek még mindig nem válaszoltak, pedig most már van olyan darabom, amin próbázni lehetne....ködfényt raktam be a gépbe(errefelő marha nagy ködök vannak hajnalonta), így 2 kis színrefújt műanyag darab várja a próbákat.

Link to comment
Megosztás:

Ezeket csak fúrással tudod felrakni. 1 lyuk kell neki a kerék mögött!

Nem bonyolult a felszerelése, kerék ki, hátsó fröccsvédő gumi le, kerékjárat szépen kitakarítt, esetleg még alvázvédővel is kiken, műanyag be, 1 lyuk, csavar be, fröccsvégő gumi vissza a műanyag dobbetéten keresztül felcsavaroz, télikerék fel.

Ha nem festesz akkor max fél óra oldalanként!

NAGYKERÉK FELEJTŐS!! Nekem már az ET 32 es 15" 195/55 sem fért el tőlle!

De a 14" 185 el semmi baja!

Szerinted 15" ET49, 195/50-el mit szólna a cucc?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elkéstem, a rozsda gyorsabb volt.....

Jobb hátsó sárvédő peremnek sajnos vége lett. De mostanra már a tank beöntő nyílása is a múlté...

A kocsi 10 éves 4 ajtós metálszürke Fastra (14SE).

Ezidáig minden gyári volt rajta. Se utólagos javítgatás, festés se sérülés.

Fateromat nagyon bántja a dolog.

((Mondjuk tehettek volna valami védődobot bele gyárilag... az enyimben már van))))

Nem akarom tákoltatni, inkább az egészet lecseréltetném.

Vannak valakinek tapasztalatai utángyártott sárvédőkkel?

Vagy spóroljak gyárira?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Ma nem sikerült megvenni a műanyag dobot, de majd holnap. :P

BTW eddíg akárkit kérdeztem, senki nem tudott ajánlani egy megbízható lakatos-fényező kombót. Pedig jövőre szeretném a tanksapkánál, illetve a sárvédőnél megcsináltatni a gépem, addigra már meg fog érni a dologra. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elkéstem, a rozsda gyorsabb volt.....

Jobb hátsó sárvédő peremnek sajnos vége lett. De mostanra már a tank beöntő nyílása is a múlté...

A kocsi 10 éves 4 ajtós metálszürke Fastra (14SE).

Ezidáig minden gyári volt rajta. Se utólagos javítgatás, festés se sérülés.

Fateromat nagyon bántja a dolog.

((Mondjuk tehettek volna valami védődobot bele gyárilag... az enyimben már van))))

Nem akarom tákoltatni, inkább az egészet lecseréltetném.

Vannak valakinek tapasztalatai utángyártott sárvédőkkel?

Vagy spóroljak gyárira?

Előre is köszönöm!

Az utángyártott cuccok egyszerűen mondva sz@rok :evil: , de megoldhatóak :P .

Én is szoktam velük killódani amikor felrakom, de megoldható egy kis idő ráfordításával. Ha nem sokkal drágább a gyári akkor azt ajánlom mert nem kell vele játszani annyit és pontos.

A mostani tél már elfogja kezdeni "jótékony hatását" úgy hogy ha lehet legkésőbb jövő télre old meg a problémát.

Létezik tankbeöntő, sárvédő javító, doblemez javító, sárvédő alja javító(a lökhárító alatt) elemek+stb.

Link to comment
Megosztás:

Festékproblémám megoldódni látszik, már csak kellene találnom egy minőségi fényezőt, aki standox-al dolgozik. :P

Off: Kocsikámat 98-ban fényezték erre a színre a standox hivatalos magyar képviseleténél...ja, az akkori tulaj csinálta(saját maga), meg persze most is ott dolgozik... azt mondta, ha itt Debrecenben vagy a közelben találok fényezőt, a helyi boltban hivatkozzak rá, mert tőle kell rendelniük, és akkor kapok 2 dl-t. Már csak az anyagiak hiányoznak az ív "felújításához". :D

Link to comment
Megosztás:

Na, ha a kezem közé kapnám azt az emert, aki a benzintank beömlőt tervezte... Meg azokat is, akik jóváhanyták... Jókora menetet tekernék a nyakukra. :P

Tudni kell rólam, h hetente adok a kocsinak gőzborotvával. Alulról is, doboknak, íveknek, mindenhova. Legalábbis úgy gondoltam, h nem lehet retkes a tank sem. Ma lemostam, duplán alulról is, mivel ki akartam kenni alvázvédővel a hátsó dobokat. Alátégláztam a pinyóban mosás után a kocsit, papucsok le, bal oldalon semmi kaland, sima űgy. Nézem jobb oldalt, fogtam a fejem rendesen, lebontottam kajakra a beömlő körül, műanyag ki, utána rendesen kitisztítottam. Nem mondom, egy fél virág cserépnyi föld kifigyelt, csoda, h nem csírázott ki semmi benne. :D

De most már tuti nem tud, kajak kikentem kaucsuk-bitumen cuccal. Várok 10 óráig, akkor lemegyek, és összerakom a gépet.

Jövő héten felmegy a műanyag dob, onnan kész, tökéletes megoldás. :D Azért jelentkezhetne, aki vett, h milyen! Elvittek 3db-ot a múlt héten, igazán nem lenne megterhelő vmit írni róluk, miután kiderítettem, h honnan, mennyiért. :P

Link to comment
Megosztás:

Na, ha a kezem közé kapnám azt az emert, aki a benzintank beömlőt tervezte... Meg azokat is, akik jóváhanyták... Jókora menetet tekernék a nyakukra. :P

Tudni kell rólam, h hetente adok a kocsinak gőzborotvával. Alulról is, doboknak, íveknek, mindenhova. Legalábbis úgy gondoltam, h nem lehet retkes a tank sem. Ma lemostam, duplán alulról is, mivel ki akartam kenni alvázvédővel a hátsó dobokat. Alátégláztam a pinyóban mosás után a kocsit, papucsok le, bal oldalon semmi kaland, sima űgy. Nézem jobb oldalt, fogtam a fejem rendesen, lebontottam kajakra a beömlő körül, műanyag ki, utána rendesen kitisztítottam. Nem mondom, egy fél virág cserépnyi föld kifigyelt, csoda, h nem csírázott ki semmi benne. :D

De most már tuti nem tud, kajak kikentem kaucsuk-bitumen cuccal. Várok 10 óráig, akkor lemegyek, és összerakom a gépet.

Jövő héten felmegy a műanyag dob, onnan kész, tökéletes megoldás. :D Azért jelentkezhetne, aki vett, h milyen! Elvittek 3db-ot a múlt héten, igazán nem lenne megterhelő vmit írni róluk, miután kiderítettem, h honnan, mennyiért. :P

Elvileg te megvetted múlt hét kedden vagy mégsem?

Én ma próbálok odaérni zárás előtt. Ha sikerül akkor veszek és legkésőbb hétvégén én is felrakom. Bár kicsit elkéstem mert ma megkapta az első sós lé fröccsöt :D

Link to comment
Megosztás:

Elvileg te megvetted múlt hét kedden vagy mégsem?

Én ma próbálok odaérni zárás előtt. Ha sikerül akkor veszek és legkésőbb hétvégén én is felrakom. Bár kicsit elkéstem mert ma megkapta az első sós lé fröccsöt :D

Vettem volna, csak nem értem rá, aztán már nem volt. Telefonálj nekik, mielőtt feleslegesen mész, sztem most nincs nekik raktáron.

Nekem már a dobokba jöhet a sós lé, elsők, hátsók rendben. :P Hétvégén felkerülnek a hátsó dobok, plusz a küszöbök alatt, körül alátéglázva le tudom védeni. Aztán a többit már tényleg csak aknából...

Link to comment
Megosztás:

Vettem volna, csak nem értem rá, aztán már nem volt. Telefonálj nekik, mielőtt feleslegesen mész, sztem most nincs nekik raktáron.

Nekem már a dobokba jöhet a sós lé, elsők, hátsók rendben. :P Hétvégén felkerülnek a hátsó dobok, plusz a küszöbök alatt, körül alátéglázva le tudom védeni. Aztán a többit már tényleg csak aknából...

Hogy az a... :evil:

Felhívtam őket. Nincs nekik most! 3-4 nap múlva csak :D

Pedig csak ezért jöttem kocsival melóba és ezért túlóráztam pénteken, hogy ma korábban elmehessek melóból és időben felérjek megvenni :?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.