Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

hali

megmondaná vki h hogy kell le ill feltenni első lökhárítót, le kell venni a lámpákat is meg a hűtőmaszkot is v nem?, milyen szerszámok kellenek hozzá, mennyi ideig tart kb ? ugyanis nem garázsban csinálnám hanem az utcán, és egyedül, meg nincs rá egy egész napom sajna.

ja és tud vki egy jó lakatost veszprémben, v környékén egy két rozsdafolt, és egy horpadás eltüntetésére?

kösz

Link to comment
Megosztás:

a hűtőmaszkot ki lehet akasztani a levétele nélkül is, és én ugy tudom, hogy nem kell a lámpákat se kivenni.

nem egyszerű egyébként, és kint az utcán igencsak aláfekvős lesz vannak ugyebár a tartókonzolok, azok csavarosak, meg vannak alol lent bolhát...

illetve a hűtőmaszkot is ki kell akasztgatni.

Link to comment
Megosztás:

megmondaná vki h hogy kell le ill feltenni első lökhárítót, le kell venni a lámpákat is meg a hűtőmaszkot is v nem?, milyen szerszámok kellenek hozzá, mennyi ideig tart kb ? ugyanis nem garázsban csinálnám hanem az utcán, és egyedül, meg nincs rá egy egész napom sajna.

Hűtőmaszkot igen, lámpákat nem. A kerekek dobbetéteinél érdemes kezdeni. Ott találsz mindenféle csavarokat és csapszegeket. Ha ezek lejöttek akkor csak 2-2 csavar fogja két oldalt és 4 csapszeg elöl. (azt hiszem) Keress rajzot hozzá mi hol van, jelentősen megkönnyíti a dolgokat, de még úgy is el fog tartani egy darabig.

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem a cartársakhoz, hogy a hátsó kipuffdob cseréjénél kell-e, és ha igen, milyen tömítőanyag kell a kipufogócső és a dob csatlakozásához? Csak simán rátolom a dob csőcsonkját a kipufogócsőre, és meghúzom a bilincset, vagy kell közéjük valami? :)

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem a cartársakhoz, hogy a hátsó kipuffdob cseréjénél kell-e, és ha igen, milyen tömítőanyag kell a kipufogócső és a dob csatlakozásához? Csak simán rátolom a dob csőcsonkját a kipufogócsőre, és meghúzom a bilincset, vagy kell közéjük valami? :)

Szerintem ha jól meghúzod semmi nem kell oda.

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem a cartársakhoz, hogy a hátsó kipuffdob cseréjénél kell-e, és ha igen, milyen tömítőanyag kell a kipufogócső és a dob csatlakozásához? Csak simán rátolom a dob csőcsonkját a kipufogócsőre, és meghúzom a bilincset, vagy kell közéjük valami? :)

Én régebben még a Ladámnál raktam azbesztzsinórt. A nejem Corsájánál nem volt kéznél, így semmi nem került oda. Picit talán kifúj, de nem vészes, hangja sem rossz.

Link to comment
Megosztás:

van sziloplaszt is ami kibirja azt a hőmérsékletet

vagy van kipuf paszta is

ja igen

beszéltünk, hogy nekem 3 kampó tartja a kipufogó dobot.

másoknak meg csak egy bilincs, ami az egész dobot körülveszi

ez is abból adódik hogy az enyém classic

haveromén láttam

üdv

Link to comment
Megosztás:

Felhívott a Caravanos rokon,hogy ma leesett neki az indexről a búra. Mondtam neki,hogy nem egyedi eset :D .Asszem '98-as a gépe.Hogy a fenébe eshet le egy ennyi idős kocsiról? :) Amikor megvettem a fehéret az enyémre,megvizsgáltam,és elég masszívan össze van ragasztva,pedig utángyártott.Mondjuk lehet,hogy ez sem bírja majd sokáig,de legalább olcsó :D .

Más:van valakinek tapasztalata lökhárító spray használatáról?Az enyém már nagyon szürke,úgyhogy próbaképp vettem egyenlőre egy flakonnal,szép feketét.Volt egy olcsóbb,valami Rally 800Ft-ért,meg ez a Motip majd' 3000-ért :D .De én egyszer akarom jól megcsinálni,úgyhogy inkább rászántam még azt a "kis" pénzt.Szóval próbálta már valaki?

Link to comment
Megosztás:

Helló

Tudja valaki, hogy mivel van felragasztva az újabb fajta műanyag díszcsík arra fémtartóra ami az ajtóra van ragasztva?

Lejött a jobb oldali műanyag, de ez is ahogy néztem utólagosan lett szélvédőragasztóval középen viasza rakva de elengedte.

Most szeretném rendesen megcsinálni magamnak, mert ha mással csináltatom, megint szélvédőragasztó lesz alatta ami egy pillanatban elengedi, és ha nincs szerencsém elhagyom... :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Szükségem lenne 1db fehér géptetőre,és 1 db hátsó ajtóra '94-es astra caravanhoz.

Budapesten,ha lehet.

A géptetőhöz kellene még szigetelőbetét is(VAGY HOGYISHÍVJÁK) a hátsó ajtó "díszei"(üveg,burkolat,stb.)megvan.

Tud valaki segíteni?

Előre is köszi!

A gépsárkány:most van megvétel alatt,1.7D!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Szükségem lenne 1db fehér géptetőre,és 1 db hátsó ajtóra '94-es astra caravanhoz.

Budapesten,ha lehet.

A géptetőhöz kellene még szigetelőbetét is(VAGY HOGYISHÍVJÁK) a hátsó ajtó "díszei"(üveg,burkolat,stb.)megvan.

Tud valaki segíteni?

Előre is köszi!

A gépsárkány:most van megvétel alatt,1.7D!

Gratulálok az autóhoz, remélem sok örömöd lesz benne.

Ezt a kérdést sztem az Adok-veszek topic Keresek... részében tedd fel :)

Link to comment
Megosztás:

Gratulálok az autóhoz, remélem sok örömöd lesz benne.

Ezt a kérdést sztem az Adok-veszek topic Keresek... részében tedd fel :)

Milyen igazad van!

Kicsit még mindig izgatott vagyok az autó miatt,így nem figyeltem rendesen,csak a kardsoszéria rovatra kattantam rá.

Köszi mégegyszer,átmásolom oda és bocsi a hibás hozzászólásért.

Link to comment
Megosztás:

Helló

Tudja valaki, hogy mivel van felragasztva az újabb fajta műanyag díszcsík arra fémtartóra ami az ajtóra van ragasztva?

Lejött a jobb oldali műanyag, de ez is ahogy néztem utólagosan lett szélvédőragasztóval középen viasza rakva de elengedte.

Most szeretném rendesen megcsinálni magamnak, mert ha mással csináltatom, megint szélvédőragasztó lesz alatta ami egy pillanatban elengedi, és ha nincs szerencsém elhagyom... :)

Nekem kétoldalas ragasztószalaggal lett visszavarázsolva. Egyszerű, barkácsboltban kapható, tartós (majd" 2 éve fenn van). Csak az alatta levő felületet rendesen meg kell tisztítani/zsírtalanítani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.