Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Nagyon jó dolog az, főleg klíma nélkül. Cabrio feeling. B) :D

klíma van, de tényleg a kabrió fíling hiányzik. nagyon bejön. B)

nekem a gyari tetoablak is beazott parszor....nem is beszelve arrol h milyen aprosag miatt...eleg kenyes dolog, nem eri meg vele foglalkozni

miben kényes? nekem pont azért mondták, hogy gyári legyen, mert egy Tipo-t szétszedve látták, hogy abban a kárpit alatt van vízelvezetés...

Link to comment
Megosztás:

Én is játszottam a gondolattal, de a tetőkárpit javítása után erről lemondtam: a tetőn kb. 30 centinként keresztmerevítő bordák futnak végig. Nem tudom, milyen széles a tetőablak, de szvsz ezekből legalább egyet keresztül kellene vágni a beépítés miatt, ez pedig tovább rontana a karosszéria amúgy sem túl híres merevségén. Ha a nyári meleg miatt gondolkozol ilyen beavatkozáson, akkor inkább az erre szánt pénzt költsd fóliázásra. B)

a merevségén csak segítene az ablak kerete..?

nem akarok fóliát, szeretek kilátni a kocsiból - vagy van valami überfaxa fólia, amiről nem tudok?

Az alábbi márkát nyugodt szívvel tudom ajánlani - komfortos, esztétikus és tökéletesen zár. 80 körül lehet most a beépítése.

A beépítés menete megtekinthető:

http://www.webastoszerviz.hu/

kösz!

Link to comment
Megosztás:

a merevségén csak segítene az ablak kerete..?

nem akarok fóliát, szeretek kilátni a kocsiból - vagy van valami überfaxa fólia, amiről nem tudok?

Nem tudom milyen tűréssel dolgoztak anno az Opel gyárban, de nehezen tudnám elképzelni, hogy növelné a merevséget az ablak beépítése. (Bár gondolom sokat sem ronthat. B))

Fólia: Nem csak maffiózó autóvá lehet sötétíteni az autót. :D Nekem Llumar ATR 35 van felrakva a nem színezett gyári üvegekre. Kívülről olyan, mint egy kicsit sötétebb gyárilag színezett üveg. (Szvsz, ha 50%-os került volna fel, még vizsgán sem kezdenék el méricskélni, de lehet, hogy ezt sem fogják.) Belülről egy árnyalatnyival sötétebb a világ odakinn, ellenben ez bőven elég arra, hogy a visszapillantókból látható fényszórók zavaró fényét emészthetővé tompítsa.

A nyárra való tekintettel került fel, mert már ebben a kellemes kora nyári időben is inkább melegházi növények termesztésére volt alkalmas a jármű, mint közlekedésre. Azt hittem, neked is ez a cél, de látom van klímád. B)

Link to comment
Megosztás:

Ha az ablak fényáteresztő képessége nem megy 70% alá. Ez azt jelenti, hogy ha az üveg már sötétített, akkor nem nagyon tudsz rá tenni.

Gabi megelőzött B)

A fő gond az, hogy a színtiszta üveg "fényáteresztése" is csak jó esetben éri el a 90%-ot, így gyakorlatilag már arra sem lehetne ragasztani semmit, ellenben nyáron életveszélyes közlekedni, annyira dekoncentrált lesz az ember a melegtől. Bizonyos okból érhető a dolog korlátozása (rendőreink lássák, hogy nem fegyvert markolászok-e igazoltatásnál). Annyit hozzátennék (zárójelben), hogy szerencsére a legtöbb gyártó pont emiatt elkezdett olyan, nagy átlátszóságú fóliát gyártani, ami felrakva gyakorlatilag nem látható, de mégis ér valamit a napfény ellen.

(Egyébként ilyen vidékeken, ahol nyaranta könnyen előfordulhat akár 38-40 fok is, fokozatosan kötelezővé tenném új autók esetén a klímaberendezést. Egészen biztos számos balesetet meg lehetne előzni.)

Link to comment
Megosztás:

...szerencsére a legtöbb gyártó pont emiatt elkezdett olyan, nagy átlátszóságú fóliát gyártani, ami felrakva gyakorlatilag nem látható, de mégis ér valamit a napfény ellen.

Ilyet én is akarok majd feltetetni az első oldalsó ablakokra, ami csak UV-szűrő, de nem sötétít.

Link to comment
Megosztás:

Bizonyos okból érhető a dolog korlátozása (rendőreink lássák, hogy nem fegyvert markolászok-e igazoltatásnál).

(Egyébként ilyen vidékeken, ahol nyaranta könnyen előfordulhat akár 38-40 fok is, fokozatosan kötelezővé tenném új autók esetén a klímaberendezést. Egészen biztos számos balesetet meg lehetne előzni.)

Szerintem a korlátozás inkább azért van, mert sötétben eléggé rontja a kilátást. Na de mivan, ha én csak nappal akarok menni? B)

A tűző nap ellen a klíma sem ér sokat, persze jó ha az ember nem izzad ki mellette még 3 liter vizet, de attól még az ugyanolyan zavaró.

A technológia egyébként már megvan. Azt hiszem valamilyen mercibe már raktak olyan üveget, amit gombnyomásra be lehet sötétíteni. Biztos jó olcsó. B)

Link to comment
Megosztás:

Elmondottakkal ellentétben én ( gondolom ti is) nagyon sok autón láttam elöl is sötét fóliát, többek közt az ex győri rendőrfőnök OFF Octáviáján is. Ki szankcionálhat ezért? Csak vizsgán szólnak érte nem? Ez a magánvéleményem de nekem nem jön be pl. egy sedán csak hátul és hátsó oldalsó ablak fóliázva, akkor inkább nem is rakok rá semmit.

Link to comment
Megosztás:

Elmondottakkal ellentétben én ( gondolom ti is) nagyon sok autón láttam elöl is sötét fóliát, többek közt az ex győri rendőrfőnök OFF Octáviáján is. Ki szankcionálhat ezért? Csak vizsgán szólnak érte nem? Ez a magánvéleményem de nekem nem jön be pl. egy sedán csak hátul és hátsó oldalsó ablak fóliázva, akkor inkább nem is rakok rá semmit.

Rendőr is szólhat. Viszont, ha nincs fénymérő készüléke és nem ismered el hogy szabálytalan lenne, akkor "csak" szigorított műszakira küldhet el.

Nekem sem tetszik felesben. Halványabbra azért nem harapnak nagyon.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.