Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

És mégvalami: hogyan szokták az ilyen teljes festést csinálni? A nem festendő elemeket (ablakok, lámpák, egyebek) leszedik, vagy csak letakarják/leragasztják? Utóbbi esetben szép lesz a festés?

Túl sok Mr. Bean-t néztél. Szerinted még a kilincseket is becsomagolják egyenként?

Pont ezért fáznék a dologtól, ezután beázna az összes ablak, stb. Pedig bazira jobban tetszik mondjuk a fekete, mint ez a türkizkék, de hát ez van.

Link to comment
Megosztás:

Túl sok Mr. Bean-t néztél. Szerinted még a kilincseket is becsomagolják egyenként?

Pont ezért fáznék a dologtól, ezután beázna az összes ablak, stb. Pedig bazira jobban tetszik mondjuk a fekete, mint ez a türkizkék, de hát ez van.

Hát kell aki szétszedi, lámpák, ajtók, stb, de szélvédőt szerintem nem mindenhol szedik ki, persze pénz kérdése. A munkadíj szoszó 100 ft körülre saccolom de nem tom :arrow: atommanó biztos tudja.

Link to comment
Megosztás:

Gyerekek!

Nem offolni, mert szétcsapok köztetek... :wink:

Viszont nem hiszem el, hogy nincs egy lakatos kis hazánkban aki megcsinálná ezt nekem...!

Kérdezzetek már körbe légyszi.. :wink:

Üdv.: Atommanó

Hát ha nagyon nem találsz, meg tudom kérdezni, olcsó és jól dolgozik, csak azért nem szóltam eddig, me' nem hiszem, hogy sok kedved lenne szoboszlóig elótókázni.

Link to comment
Megosztás:

Általános tapasztalat: az olcsó karosszériás és/vagy fényező nem minőségi munkát végez.

Ezért javallom, ha már valaki egyszer szétberheli az autóját full fényre,

akkor szánjon rá annyi pénzt, hogy minőségi munkát kapjon érte!

Egy normális fényezőműhelybe ha odatolod az autót szétszedve és

lakatolva, akkor min. 160-at mondanak telifényre a legegyszerűbb szín

esetén is. És nem azért mert belőled akarnak megélni, hanem mert ez

a szaktudás és a megfelelő körülmények biztosításának az ára. :D

A lakatosnál is ez a helyzet, nem mindegy hogy a telifény után hány évvel

kezd újra alárohadni. Mert az lehet akár két év is, ha nem megfelelően

lett csinálva a vas.

Link to comment
Megosztás:

Hát én nem is a fényről beszéltem, mert az tényleg sok forint, de aki nekem csinálta a lakatot, az nem kért érte számottevő lóvét és maximálisan tuti lett, meghát van már néhány elég full munkája, úgyhogy én bízom benne.

A fény meg igazad van, tényleg nem olcsó, vagy ha olcsó , akkor annak meglesz a hátulütője.

Link to comment
Megosztás:

Végre találtam egy jó lakatost :D

1 sárvédő fujása/javítása + horpadás javítások + első-hátsó lökös javítás(karcok) + ajton lévő karcok javítása + 1 visszapillantó színre fujása + belső küszöb kiegyenesítése(kicsit be van nyomódva szegényem) + hátsó lámpa alatti horpadás javítása + motorháztető kavicsfelverősések javítása + jobb hátsó díszléc visszaragasztása ahol eláll = 15ezer ft, anyaggal együtt ...Asszem 3 év garit válal a ######i a fényezésre!

Link to comment
Megosztás:

1 sárvédő fujása/javítása + horpadás javítások + első-hátsó lökös javítás(karcok) + ajton lévő karcok javítása + 1 visszapillantó színre fujása + belső küszöb kiegyenesítése(kicsit be van nyomódva szegényem) + hátsó lámpa alatti horpadás javítása + motorháztető kavicsfelverősések javítása + jobb hátsó díszléc visszaragasztása ahol eláll = 15ezer ft, anyaggal együtt ...Asszem 3 év garit válal a ######i a fényezésre!

Hát nem tudom... Ez a gyanúsan olcsó kategória.

Nekem egy jobb első elem csere+fényezés volt 2xe-be.

Ettől független keresek jó lakatost, fényezőt, futóművest is. :D

Link to comment
Megosztás:

A pasi azt mondta belehuzza a szint asszem fogvájóval majd lakk és polírozza "asszem" :P

Na várjál, nekem nincs színre fújva a lökösöm, csak a gyári fekete műanyagdarab az egész. Nem jüön be a kocsi szine, átfényezni nincs pénz, ergo a lökösöket is úgyhagyom. :D

Link to comment
Megosztás:

"Asszem 3 év garit válal a ######i a fényezésre!"

Szóban? :D

A karcok eltávolítására nem teljesen jó ez a módszer, ugyanis ha a karc

leért a fémig, akkor le kell csiszolni az egész körülötte levő részt és

rendesen lekezelni, mert ha csak ráviszed a javítást, akkor nagyon hamar

alá fog rohadni. :P

Link to comment
Megosztás:

"Asszem 3 év garit válal a ######i a fényezésre!"

Szóban? :D

A karcok eltávolítására nem teljesen jó ez a módszer, ugyanis ha a karc

leért a fémig, akkor le kell csiszolni az egész körülötte levő részt és

rendesen lekezelni, mert ha csak ráviszed a javítást, akkor nagyon hamar

alá fog rohadni. :P

Ne gondolj nagy karcokra, egyik sem ér le fémig!

Link to comment
Megosztás:

Na elvittem ma az öreghez az autót.

Jajj bocs most mégsem érdek rá meg satöbbi blabla ... :evil:

Menjen az ilyen a .... :evil:

Mindegy egy másik elvállalta, jövő héten viszem hozzá ...

Ő azt mondja lefujja a 2 sárvédőt + motorháztetőt is ...

Elemenként 5e ft + anyag ... Az jó ár ???

Link to comment
Megosztás:

Reggel elvitte a kasznis a kocsit, azt mondta péntekre kész ... Vajon 1.5 nap alatt megszárad a festék ???

Miért, szerinted megvárják, h megszáradjon? Beteszik kemencébe, mint a kenyeret. :( Szal sztem 1 órán belül szárad.

Persze, ami elemet nem tudnak leszedni, azt én sem tom, hogyan szárítják.

Nem is beszélve az olyan festékekről, amik pár perc alatt száradnak...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.