Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

94-es Opel Astra Caravan-ra szeretnék utólag vonóhorgot szerelni. Kérdésem, hogy, ha a bontóból veszek egy horgot és házilag ráteszem azt a műszakin elfogadják-e?

Meg a másik kérdésem, ha fel van szerelve és még nincs beírva a forgalmiba akkor a rendőr megbüntethet-e. persze ezt úgy értem hogy nem is vontatok vele csak fent van.

Aki tud valami okosat kérem segítsen!

Link to comment
Megosztás:

És én fényeztem.. A lököst is. :lol: Meg a szárnyat is :D

Szép munka, ügyes vagy! :devlish:

Sziasztok!

94-es Opel Astra Caravan-ra szeretnék utólag vonóhorgot szerelni. Kérdésem, hogy, ha a bontóból veszek egy horgot és házilag ráteszem azt a műszakin elfogadják-e?

Meg a másik kérdésem, ha fel van szerelve és még nincs beírva a forgalmiba akkor a rendőr megbüntethet-e. persze ezt úgy értem hogy nem is vontatok vele csak fent van.

Aki tud valami okosat kérem segítsen!

Le kell műszakiztatni a vonóhorgot...szóval nem értem a kérdést? Hogy érted hogy elfogadják e? A házilagos felrakást?

Link to comment
Megosztás:

Szép munka, ügyes vagy! :lol:

Le kell műszakiztatni a vonóhorgot...szóval nem értem a kérdést? Hogy érted hogy elfogadják e? A házilagos felrakást?

úgy értem, hogy felrakom már most viszont a kocsit csak márciusban viszem műszakira mert addig van rajta műszaki. Erre vok kíváncsi, hogy a fináncok mit szólnak majd hozzá...

Link to comment
Megosztás:

úgy értem, hogy felrakom már most viszont a kocsit csak márciusban viszem műszakira mert addig van rajta műszaki. Erre vok kíváncsi, hogy a fináncok mit szólnak majd hozzá...

Én is hasonló cipőben járok, csak más indokkal. Vettem a vaterán egy bontott vonóhorgot, ami kihúzható az alapjából. Nekem nem vontatásra kell, hanem a horog helyére szerelek egy moped tartó keretet, amit csak alkalmanként használok, ha távoli motoros találkozókra viszem a kicsikét. Viszont az alap tartója állandóan fenn van. Kérdeztem a lakatosomtól, hogy mi a helyzet ilyenkor?

Műszaki vizsgán csak műbizonylatos és szakszervíz által felszerelt vonóhorgot fogadnak el.

Mivel én nem vontatok, és tudtommal a zsandár se nyeglődik ha van egy darab vas a hátulján csak úgy, tehát az úton nem aggódom. Viszont a vizsga előtt kompletten le fogom szerelni, aztán vissza.

Link to comment
Megosztás:

úgy értem, hogy felrakom már most viszont a kocsit csak márciusban viszem műszakira mert addig van rajta műszaki. Erre vok kíváncsi, hogy a fináncok mit szólnak majd hozzá...

Én is hasonló cipőben járok, csak más indokkal. Vettem a vaterán egy bontott vonóhorgot, ami kihúzható az alapjából. Nekem nem vontatásra kell, hanem a horog helyére szerelek egy moped tartó keretet, amit csak alkalmanként használok, ha távoli motoros találkozókra viszem a kicsikét. Viszont az alap tartója állandóan fenn van. Kérdeztem a lakatosomtól, hogy mi a helyzet ilyenkor?

Műszaki vizsgán csak műbizonylatos és szakszervíz által felszerelt vonóhorgot fogadnak el.

Mivel én nem vontatok, és tudtommal a zsandár se nyeglődik ha van egy darab vas a hátulján csak úgy, tehát az úton nem aggódom. Viszont a vizsga előtt kompletten le fogom szerelni, aztán vissza.

Igen ez így van...Most kérdeztem meg egy ismerősömet, ő szokott műszakiztatni, és csak papírosan felszerelt horgot fogadnak el.

Link to comment
Megosztás:

Igen ez így van...Most kérdeztem meg egy ismerősömet, ő szokott műszakiztatni, és csak papírosan felszerelt horgot fogadnak el.

én hallottam még olyanról is, hogy számla + a donor autó forgalmijának a másolata és műbizonylat nélkül átmegy a műszakin. Na erről mi a véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

Sajnálatos módon összetörte egy ukrán a kicsikémet. Valaki nem tud véletlenül Bontott Z283 (sötétzöld metál) színkódú jó állapotú 1995 utáni karosszéria elemeket? Kéne: motorháztető, jobb sárvédő (nem oldalvillogós), első lökhárító (színre fújt ködlámpás), zárhíd, kereszttartó, lámpatartó egyenlőre ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Halliho.

Szerintetek ezzel mit kezdjek?

A dolgoról annyit kell tudni,h nem karcoltam,nem törtem,nem mentem neki vele semminek és semmivel.Ez az elem lett már fujva,javítva mivel horpasztva volt az egész sárvádő lemez.A festés kb 7 hónapos lehet.Gondolom a festő iszonyat jó munkát végezhetett,de erre más sajnos rájöttem.A kár az hogy ezen kívül a bal hátsó sárvédő elemet,tanknyílást is ő csinálta már roszdásodás miatt.Na az a munkája is baromi jól sikerült mivel a tankajtó mögött már hólyagosodik a cucc.Pedig az a festés sem idősebb 8 hónapnál.Egy helyen az ív felett egy hólyagpötty mögött már rozsdi kezd látszódni.

Milyen megoldás lehet erre hogy ne legyen rosszabb?

Kipolírozzam,lekezeljem valamivel?

http://kepfeltoltes.hu/111228/20111228174_...ltoltes.hu_.jpg

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Igen ez így van...Most kérdeztem meg egy ismerősömet, ő szokott műszakiztatni, és csak papírosan felszerelt horgot fogadnak el.

Én magam szereltem fel és úgy jártam vele 2 hónapig és rendőrrel is találkoztam de nem szóltak érte. műszakira pedig vittem a vonóhoroghoz kapott műbizonylatot amit én magam töltöttem ki a felszerelő rovatnál saját nevemet címemet írtam be. Persze pecsét stb nem volt. Kutya sem szólt érte. Csak kérték, hogymegvan-e a műbizonylat meglobogtattam és ennyi. Ez volt vagy 4 éve. Már akkor is szervízben kellett volna felszereltetni de én bepróbálkoztam és bejött :lol: Ha belekötöttek volna még esetleg érvelhettem volna a gépészmérnök végzettségemmel, hogy mégsem szakácsként szereltem fel, de erre nem volt szükség.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.