Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Szijasztok.Van egy astrám.Le lett alvázvédőzve,vagy már 3-4 napja és még mindig ragad :( mit csináltam rosszul?

Ragadni is fog, mivel gondolom elég vastagon került rá a cucc, szerintem még 1-2 hétig biztos:D Én nem rég kipróbáltam a spray-s változatot az másnapra már száraz volt, de ahova vastagabban toltam ott még kellett pár nap míg megszárad.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy olyan kérdésem, hogy Astra F Caravan csomagtérajtó-üveg körüli gumiszigetelést, ha leszedem, akkor kiesik-e az üveg, vagy az csak egy külső szigetelés és az üveg ragasztva van? Elengedett a gumi egy kb. 15 centis szakaszon felül, az ablakmosóspriccni alatt (gondolom valamilyen jófajta, tescós szélvédőmosó oldotta meg a ragasztását:) és eléggé kosz van alatta, ezért inkább leszedném, kipucolnám és tennék helyette újat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy olyan kérdésem, hogy Astra F Caravan csomagtérajtó-üveg körüli gumiszigetelést, ha leszedem, akkor kiesik-e az üveg, vagy az csak egy külső szigetelés és az üveg ragasztva van? Elengedett a gumi egy kb. 15 centis szakaszon felül, az ablakmosóspriccni alatt (gondolom valamilyen jófajta, tescós szélvédőmosó oldotta meg a ragasztását:) és eléggé kosz van alatta, ezért inkább leszedném, kipucolnám és tennék helyette újat.

Igazából nincsen ragasztva, csak peremezve, és valószínűleg elöregedett a gumid. Nálam példul ki van szedve, mert annak a guminak köszönhető, hogy az ablak körül körbe rohad a hátsó ajtó. Ha kiszeded, tudod pótolni, de szerintem felesleges, mert ha még nem rohad, majd fog. Az gumi alá került por kicsiszolja szépen a fényezést, és a berakódott sár áztatja a lemezt, ebből kifolyólag rohadni fog a csomagtérajtó. Az üveg, és a lemez közti űr alig észrevehető, és a modern autóknál, példul skoda Fabia, már alapból ki marad ez a nem túl egészséges dolog. Az üveget egyébként ragasztották.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igazából nincsen ragasztva, csak peremezve, és valószínűleg elöregedett a gumid. Nálam példul ki van szedve, mert annak a guminak köszönhető, hogy az ablak körül körbe rohad a hátsó ajtó. Ha kiszeded, tudod pótolni, de szerintem felesleges, mert ha még nem rohad, majd fog. Az gumi alá került por kicsiszolja szépen a fényezést, és a berakódott sár áztatja a lemezt, ebből kifolyólag rohadni fog a csomagtérajtó. Az üveg, és a lemez közti űr alig észrevehető, és a modern autóknál, példul skoda Fabia, már alapból ki marad ez a nem túl egészséges dolog. Az üveget egyébként ragasztották.

Köszönöm a gyors választ, még nem rohad, akkor én is kiszaggatom az üveg körül. Rozsda csak a rendszámvilágítás két szélén van (kb. 1cm-en dörzsölte le a festéket), még nincs átrohadva, lecsiszolom, lefestem, lehet, hogy ragasztok alá valami fóliát, vagy lereszelem a műanyag élét, majd meglátom...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ, még nem rohad, akkor én is kiszaggatom az üveg körül. Rozsda csak a rendszámvilágítás két szélén van (kb. 1cm-en dörzsölte le a festéket), még nincs átrohadva, lecsiszolom, lefestem, lehet, hogy ragasztok alá valami fóliát, vagy lereszelem a műanyag élét, majd meglátom...

Kezeld le, fújd le, majd próbáld oda a műanyagot, és egyszerűen szigetelőszalaggal mellé ragasztasz, kimaszkolod a hátsó részt, és rá fújt ahol a műanyaggal érintkezik rücsisprayel... A rücsispray festhető!! Évente ellenőrizd, és nem lesz gond.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szijasztok.Van egy astrám.Le lett alvázvédőzve,vagy már 3-4 napja és még mindig ragad :( mit csináltam rosszul?

Semmi! kicsit sok ment rá, szokás ilyenkor poros úton autókázni az beleragad és megköti kicsit....

De ha van időd állj vele sokat jól szellőző helyen és várj de ez lehet 1 hét is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szereztem a sebességváltóhoz azt a szoknyát vagy hogy hívják:)

Nem jöttem rá hogy kell kicserélni. A sebességváltóról a gombot nem tudom, hogy kell levenni. Vagy a kart kell a kulisszából kivenni és úgy?

Sőt a sebességváltógombon lévő valami (amit fogok) alulról már kezdett elrepedni. Szóval jó lenne azt is cserélni.

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szereztem a sebességváltóhoz azt a szoknyát vagy hogy hívják:)

Nem jöttem rá hogy kell kicserélni. A sebességváltóról a gombot nem tudom, hogy kell levenni. Vagy a kart kell a kulisszából kivenni és úgy?

Sőt a sebességváltógombon lévő valami (amit fogok) alulról már kezdett elrepedni. Szóval jó lenne azt is cserélni.

Köszi a segítséget.

A gombot nem kell levenni. A váltószoknyát megfogod egészen lent a kardánbox műanyagja felett hátul a két sarkánál és határozottan felhúzod. Csak be van pattintva. Utána elől is ki fog jönni, felhúzod teljesen rá a gombra ott van a gomb alatt a rögzítés kábelkötegelő például. A műanyag keretre gyárilag meg rá van tűzve ha jól emlékszem ugyanúgy kell rögzíteni az újat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Ide illik a legjobban a kérdésem.

A '95-'98 és '98-'02 között gyártott F Astra-k miben térnek el egymástól? A sárvédőn lévő indexen kívül. Az eleje érdekelne, donort keresek.

Szia!

Más íve van az első lámpáknak és ezáltal a díszrácsnak is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy caravanom van és nagyon idegesít a roló zörgése. Vajon létezik hozzá utángyártva pl. olyan roló, mint a modernebb autókban, önmagát behúzós? Logikusnak tűnik nekem, hogy valaki már kitalálta hozzá, hiszen a sínbe tökéletesen be lehetne illeszteni. A hátsó üléshez legközelebbi rögzítőponthoz be lehetne illeszteni, majd a legtávolabbi pontba lehetne kihúzva rögzíteni, sajnos neten nem találok ilyesmit.

Ha nincs ilyen van ötletetek hogyan lehetne a gyári rólót "zajmentesíteni"?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy caravanom van és nagyon idegesít a roló zörgése. Vajon létezik hozzá utángyártva pl. olyan roló, mint a modernebb autókban, önmagát behúzós? Logikusnak tűnik nekem, hogy valaki már kitalálta hozzá, hiszen a sínbe tökéletesen be lehetne illeszteni. A hátsó üléshez legközelebbi rögzítőponthoz be lehetne illeszteni, majd a legtávolabbi pontba lehetne kihúzva rögzíteni, sajnos neten nem találok ilyesmit.

Ha nincs ilyen van ötletetek hogyan lehetne a gyári rólót "zajmentesíteni"?

Zafiráét terveztem bele faragni, de aztán elmaradt. Nem igazán van, de nem is nagyon szokott zörögni, ha rendben van. Rugó támasztja az egyik végét, be van pattanva a másik vége, ha a sínben csúszó hengerek nincsenek rommá kopva, akkor nem szabadna annak zörögnie :rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Zafiráét terveztem bele faragni, de aztán elmaradt. Nem igazán van, de nem is nagyon szokott zörögni, ha rendben van. Rugó támasztja az egyik végét, be van pattanva a másik vége, ha a sínben csúszó hengerek nincsenek rommá kopva, akkor nem szabadna annak zörögnie :rolleyes:

Nincs valami jó állapotban az enyém, az egyik oldalon hiányzik a rugó és az egyik kis hengerből folyamatosan kijár a roló, akadozik az egész, egyébként pont annál a végénél zörög ahonnan a rugó hiányzik, lehet, hogy be kéne szereznem egy jó állapotú sínt plusz rolót, vagy talán csak a rugó maga is megoldaná?

Link to comment
Megosztás:

Nincs valami jó állapotban az enyém, az egyik oldalon hiányzik a rugó és az egyik kis hengerből folyamatosan kijár a roló, akadozik az egész, egyébként pont annál a végénél zörög ahonnan a rugó hiányzik, lehet, hogy be kéne szereznem egy jó állapotú sínt plusz rolót, vagy talán csak a rugó maga is megoldaná?

Én kerestem egy szakadt darabot ócóért, amiből kicserélgettem a problémásabb pálcákat, és utána megszűnt az akadozás, meg a szétesés, de hangja előtte sem volt.

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen a gyors a választ.

És egy tanksapka körüli elem cseréje ?

Októberbe megy műszakira a járgány és most van rá egy kis pénz renbehozni.

Ha nincs pénzed fényezésre akkor még gyűjts egy kicsit. Anélkül pár év után ugyan úgy (ha nem jobban) kirohad.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.