Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Lehet kapni. GM90359064,GM90359065. Ha arra a belső ívre gondolsz(olyan mint a félbevágott lavór).

Unixban is pl. 35 körüli áron hoznak.

Nem tudom milyen az amit mondasz mert nem találtam meg nekem ilyesmit nem adott ki ,szóval arra gondolok ahova a lengés csillapitó kapcsolódik a kasznihoz nekem ez van ki rohadva fönt és bemegy a csomi tartóba a viz no de nem ez a leg nagyobb gond hanem az , hogy a lengés csillapitó lassan már semmi nem fogja a kasznihoz .

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom milyen az amit mondasz mert nem találtam meg nekem ilyesmit nem adott ki ,szóval arra gondolok ahova a lengés csillapitó kapcsolódik a kasznihoz nekem ez van ki rohadva fönt és bemegy a csomi tartóba a viz no de nem ez a leg nagyobb gond hanem az , hogy a lengés csillapitó lassan már semmi nem fogja a kasznihoz .

Webshopon nem is fogod megtalálni. Csak rendelésre hozzák.

http://xfree.hu/kep_show.tvn?kid=170321&aid=255932

A 4-es, 5-ös számú alkatrész?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata a MOTIP Lökhárító Felújító kencével kapcsolatban?

Ma nagyon ajánlották a helyi boltban, kíváncsi lennék, ki mit mond.

Vagy esetleg egyéb valami, amivel jól fel lehet újítani a fényezetlen lökhárítót, és nem szilikon! :icon1:

Köszönöm!

Hőlégfúvó?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata a MOTIP Lökhárító Felújító kencével kapcsolatban?

Ma nagyon ajánlották a helyi boltban, kíváncsi lennék, ki mit mond.

Vagy esetleg egyéb valami, amivel jól fel lehet újítani a fényezetlen lökhárítót, és nem szilikon! :icon1:

Köszönöm!

Nem jártál ma Hatvanban véletlenül? :huh:

Link to comment
Megosztás:

De... 21-es Autós Sarok, Saab 93 alkatrészek? :icon1:

Hatvanban dolgozok egyébként, elég gyakran megfordulok ott. :D

Tudsz vmit erről a csodaszerről?

Köszi!

Igen! Én voltam az a marha, aki szűrőket rendelt. :D

Párszor én is jártam már az öregnél.

Na most konkrétan a Motipról nem tudok sokat, nekem a Turtle-akármi van, ha jól emlékszem. Csak a ajtókeretekre meg a tükör körül használtam, mert a gsi lökösökre nem kell. Jó cucc. Jó vastagon el kell vele áztatni a műanyagot és akkor lesz jó a hatása. Persze nem örökéletű, de sokkal tartósabb a sima szilikonos fújásnál.

Link to comment
Megosztás:

Igen! Én voltam az a marha, aki szűrőket rendelt. :D

Párszor én is jártam már az öregnél.

Na most konkrétan a Motipról nem tudok sokat, nekem a Turtle-akármi van, ha jól emlékszem. Csak a ajtókeretekre meg a tükör körül használtam, mert a gsi lökösökre nem kell. Jó cucc. Jó vastagon el kell vele áztatni a műanyagot és akkor lesz jó a hatása. Persze nem örökéletű, de sokkal tartósabb a sima szilikonos fújásnál.

Rám dumálta az öreg a MOTIP cuccost, kíváncsi vagyok mi tud majd...

Köszi a segítséget, a szilikontól én is írtózom. Korábban kentem vele, de ragad minden, koszos lesz, és rátapad a por, iszonyat igénytelen, kiahagynám...

Link to comment
Megosztás:

Rám dumálta az öreg a MOTIP cuccost, kíváncsi vagyok mi tud majd...

Köszi a segítséget, a szilikontól én is írtózom. Korábban kentem vele, de ragad minden, koszos lesz, és rátapad a por, iszonyat igénytelen, kiahagynám...

A szilikon a beltérben jól mutat, csak kívül igénytelen. Sok sikert hozzá. Tegyél majd fel ilyen előtte/utána képet.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom milyen az amit mondasz mert nem találtam meg nekem ilyesmit nem adott ki ,szóval arra gondolok ahova a lengés csillapitó kapcsolódik a kasznihoz nekem ez van ki rohadva fönt és bemegy a csomi tartóba a viz no de nem ez a leg nagyobb gond hanem az , hogy a lengés csillapitó lassan már semmi nem fogja a kasznihoz .

Itt egy balos:http://www.jofogas.hu/baranya/Opel_Astra_F_bal_hatso_sarvedo_14895708.htm?g=hsyjzw6l-g08alsrmhxs-S.LISTING_PAGE-0rizxi6&gp=1

Link to comment
Megosztás:

Üdv ugye ezeknél az autóknál nagy betegség a sárvédő és a tank ajtó körüli rohadás. Valakinek van tapasztalata hogy műanyag dobbetéttel javul valamit a helyzet?

Később kezd el rohadni vagy igazábol majdnem mindegy?

Tegnap tettem fel a nyári gumikat és láttam hogy egész a tank ajtóig áll a sár a hátsó kerékjáratban igyekeztem kimosni de még mindig maradt.

Nekem régen megkezdte kicsit, ki lett takarítva meg festve dob felkerült és azóta semmi baja, vizet már nem kap, csak poros volt mögötte mikor 3 év után leszedtem, úgyhogy teljesen kizárja a tovább rozsdásodást.

Link to comment
Megosztás:

Egy ideje már beázik az autóm. Előzmények: Télen nagyon párásodott az ablak mindenhol. A pollenszűrő új és a környéke is valamint a tetősínnél is ki van takarítva. Mivel nem múlt el az extrém párásodás (nincs fedett--zárt garázsom télen belül is lefagyott az ablak úgy mint kívül) felszedtem a küszöbborítást és alánéztem a szőnyeg alá és a szivacsból csavarni lehetett a vizet. Most leszedtem a tetőkárpitot hát nem örültem a látványnak ami fogadott. Körbe a vízelvezető vályú körül a hegesztések és a lemezillesztések mentén korrózió indult meg valamint a tetősín rögzítések körül. Előttem már a korábbi tulaj tömítette valami fekete megkeményedett masszával a vályút kívül-belül valamint a tetősín átvezetéseknél. Nem tudom itt beázhat-e most. Viszont ahol biztosan beázik azaz első szélvédő bal felső sarka. Felemeltem ma a szélvédő gumikeret szélét és alatta át van rohadva egy lyuk is van már. Nagy a valószínűsége, hogy itt ázhat most be. A kérdésem, hogy milyen időjárásálló anyaggal tömítsem ami elviseli a téli-nyári viszonyokat tehát tartós megoldás vagy vigyem inkább karosszériáshoz? Mi lehet az a fekete massza amivel korábban tömítették? A tetőkárpitot már nem teszem vissza amúgy is selejtes és van már másik, feltenném, de úgy döntöttem várok egy nagyobb esőzést, hogy lássam beázik-e valahol máshol.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Új vagyok itt segítséget szeretnék kérni.

Adott egy 2000-es évjáratú F Astra Classic, aminek le szeretném szedni a hűtőmaszkját. A maszknak van mindkét oldalon egy kis túlnyúlása ami a lámpák alatt fut. A végükön van rögzítés, valamilyen pattintós megoldás.

Tudja valaki a trükkjét, hogy mit kell vele csinálni, mert bárhogy is próbálkoztam nem tudtam kipattintani onnan. Hiába lazítottam meg a lámpák házait és mozdítottam el azokat onnan, hogy jobban hozzáférrjek sehogyan sem engedett. Igazából csodálkozok is, hogy nem tört el, úgy tűnik elég masszív műanyagból van az a "karom" vagy micsoda.

Már csak ez két oldal lenne hátra, a többit sikerült kipattintani.

Aki szedett már le hűtőrácsot, annak megköszönném a tippjét.

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Egy ideje már beázik az autóm. Előzmények: Télen nagyon párásodott az ablak mindenhol. A pollenszűrő új és a környéke is valamint a tetősínnél is ki van takarítva. Mivel nem múlt el az extrém párásodás (nincs fedett--zárt garázsom télen belül is lefagyott az ablak úgy mint kívül) felszedtem a küszöbborítást és alánéztem a szőnyeg alá és a szivacsból csavarni lehetett a vizet. Most leszedtem a tetőkárpitot hát nem örültem a látványnak ami fogadott. Körbe a vízelvezető vályú körül a hegesztések és a lemezillesztések mentén korrózió indult meg valamint a tetősín rögzítések körül. Előttem már a korábbi tulaj tömítette valami fekete megkeményedett masszával a vályút kívül-belül valamint a tetősín átvezetéseknél. Nem tudom itt beázhat-e most. Viszont ahol biztosan beázik azaz első szélvédő bal felső sarka. Felemeltem ma a szélvédő gumikeret szélét és alatta át van rohadva egy lyuk is van már. Nagy a valószínűsége, hogy itt ázhat most be. A kérdésem, hogy milyen időjárásálló anyaggal tömítsem ami elviseli a téli-nyári viszonyokat tehát tartós megoldás vagy vigyem inkább karosszériáshoz? Mi lehet az a fekete massza amivel korábban tömítették? A tetőkárpitot már nem teszem vissza amúgy is selejtes és van már másik, feltenném, de úgy döntöttem várok egy nagyobb esőzést, hogy lássam beázik-e valahol máshol.

A tetőfedők által használt sikaflex elég jól bírja a vizet, hideget-meleget, és ha jól tudom nem ecetsavas, tehát nem marja a lemezt mint a sziló.

Üdv!

Új vagyok itt segítséget szeretnék kérni.

Adott egy 2000-es évjáratú F Astra Classic, aminek le szeretném szedni a hűtőmaszkját. A maszknak van mindkét oldalon egy kis túlnyúlása ami a lámpák alatt fut. A végükön van rögzítés, valamilyen pattintós megoldás.

Tudja valaki a trükkjét, hogy mit kell vele csinálni, mert bárhogy is próbálkoztam nem tudtam kipattintani onnan. Hiába lazítottam meg a lámpák házait és mozdítottam el azokat onnan, hogy jobban hozzáférrjek sehogyan sem engedett. Igazából csodálkozok is, hogy nem tört el, úgy tűnik elég masszív műanyagból van az a "karom" vagy micsoda.

Már csak ez két oldal lenne hátra, a többit sikerült kipattintani.

Aki szedett már le hűtőrácsot, annak megköszönném a tippjét.

Előre is köszi a segítséget.

Üdv, hát igazából azt egyszer bepattintják, és többnyire ha ki kell szedni akkor törik. Odafújhatsz esetleg szilikont, talán segít valamit.

Link to comment
Megosztás:

Üdv, hát igazából azt egyszer bepattintják, és többnyire ha ki kell szedni akkor törik. Odafújhatsz esetleg szilikont, talán segít valamit.

Nekem egy koccanás után a bal oldali része kipattant magától( két helyen volt a felfogatás), de utánna sikerült visszanyomni minden kár nélkül.

Üdv!

Új vagyok itt segítséget szeretnék kérni.

Adott egy 2000-es évjáratú F Astra Classic, aminek le szeretném szedni a hűtőmaszkját. A maszknak van mindkét oldalon egy kis túlnyúlása ami a lámpák alatt fut. A végükön van rögzítés, valamilyen pattintós megoldás.

Tudja valaki a trükkjét, hogy mit kell vele csinálni, mert bárhogy is próbálkoztam nem tudtam kipattintani onnan. Hiába lazítottam meg a lámpák házait és mozdítottam el azokat onnan, hogy jobban hozzáférrjek sehogyan sem engedett. Igazából csodálkozok is, hogy nem tört el, úgy tűnik elég masszív műanyagból van az a "karom" vagy micsoda.

Már csak ez két oldal lenne hátra, a többit sikerült kipattintani.

Aki szedett már le hűtőrácsot, annak megköszönném a tippjét.

Előre is köszi a segítséget.

Szerintem a lökhárító vagy a lámpák felől próbáld meg kifeszegetni egy csavarhúzóval.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.