Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

On 2016. 07. 08. at 22:05, Janó32 írta:

2001-2005 közti Z14XE vagy Z16XE (vagy egy még nagyobb teljesítményű motor, ha nem gond a drágább üzemeltetés/fenntartás), de kombiban inkább min a Z16XE motor (nehezebb mint az 5 ajtós). Én egy 1.6 8v (C16NZ) F Astra-ból ültem át egy 2002-es Z16XE kombiba. Más világ, sok mindenben jobb de azért vannak gyenge pontok jócskán. Octavia-t és Focus MkI-et nézegettünk, végül maradt az Opel. 

 

Én C14NZ-t nyüstölök most. :) A G Astrákon a gyenge pontok mégis melyek.

Néztem ilyet: Z16SE, ezek a 8 szelepesekkel kevesebb lehet gond. A Eco-s motorok szeretik az olajat, legalábbis ezt lehet olvasni róla. Nem száguldozni akarok vele, csak vigyen el A-ból B-be a családdal együtt. Autópályán sem az a célom, hogy csak belső sávban menjek vele :D

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Geopake írta:

 

6 órája, torocsikjz írta:

Köszi Srácok:)

Ez lenne az:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_comfort_klimas-gyari_fenyu-sok_extra-10319822

Beszéltem vele, tőlem vagy 50km-re lakik, jár is Szegeden havonta 1x az albérleti díjakért, de mondtam hogy mivel csak buszozni tudok (du-4-5-ig meg melózunk), sokat segítene hogy ha behozná, akár opel szaloba stb... ő nem hozza be, anno 100 éve 1x behozta a ladáját, alig tudott elmenekülni az állítólagos vevők elől... na mondom akk jó... szal lehet mégse lesz belőle semmi. Kicsit öreg is, hihetetlen hogy Szeged környékén 7-800k-ért akarnak 98-99-es astrát eladni, egyiket láttam, beleültem... 900k/2003-as, 1,4-es sedan... csöpögött a szilikontól az egész autó...

Hát, ez így nehéz lesz... Te is -mint a legtöbb "kezdő" autóvásárló- irreális elképzelésekkel futsz neki. Lényegében/tömören Te az alábbiakat szeretnéd: 600 ezerért egy fiatalka, keveset futott, makulátlan/hibátlan és teljesen leszervizelt autót amit házhoz hoznak. Ez a világ még nem jött ám el. Én fél évet kerestem kocsit (nem volt égető, volt addig másik), többször mentünk 260km-t is egy autóért (pedig lényegében az ország közepén lakom, így millió kereskedés elérhető kisebb távokon belül), végül Szekszárdon lett meg egy véletlennek köszönhetően a megvásárolt autó (úgy hogy Székesfehérváron élek). Szóval ez így húzós lesz. Eladni és venni is nehéz, tele a piac érdekes eladókkal, érdekes vevőjelöltekkel, agyonvágott autókkal amik tényleg csak eszközök voltak (értsd: annyi törődést kaptak mint egy kalapács). Szóval ezt végig kell gondolkodni, és vagy az anyagi keretet emelni, vagy az elképzeléseket tisztázni (újragondolni), mert a valóság így lehangoló lesz. Sokszor a szép autók a hirdetés napján gazdára találnak (hányszor volt az, hogy az éjszaka elindult hirdetésről reggel jött az értesítő, hívtam és már foglalózva volt az autó délelőtt). Emiatt sem fogja senki elvinni az autót sehova, a vevőnek kell ugrania vagy sok mindenről le fog maradni. Amik a kereskedésben nézelődnek fél éve, annak gyakran oka van, néztem meg jó pár ilyen autót is, a valóság még brutálisabb volt mint ami a képeken látszik és a leírásban szerepel. Néha már hihetetlen volt, hogy ez tényleg az az autó-e egyáltalán mint ami a hirdetésben van. 

1 órával ezelőtt, Geopake írta:

Én is bejártam a fél világot autóvásárlás előtt.Nem mindig akad a szomszéd utcában megfelelő vétel.

Lényegében én is... Már kezdtem feladni, pedig nem szűkítettem le sem évjáratra, sem típusra/márkára (Focus és Octavia is terítéken volt)... 

30 perce, palcsifej írta:

 

Én C14NZ-t nyüstölök most. :) A G Astrákon a gyenge pontok mégis melyek.

Néztem ilyet: Z16SE, ezek a 8 szelepesekkel kevesebb lehet gond. A Eco-s motorok szeretik az olajat, legalábbis ezt lehet olvasni róla. Nem száguldozni akarok vele, csak vigyen el A-ból B-be a családdal együtt. Autópályán sem az a célom, hogy csak belső sávban menjek vele :D

 

 

Az a 8 szelepes már nem az a 8 szelepes, már ott is vannak érdekességek (pl olajfogyás). Mindenben egy picit jobb a G (bár az ülése nekem kényelmetlenebb vagy az F már a fenekemhez formálódott anno), ellenben pont a technika nem olyan agyonvághatatlan mint az F generáció (pláne az említett C-s motorokkal). Sok nyűgje lehet az Ecotec motoroknak, jobban igényli a törődést és a normális alkatrészeket, a fórum jó áttekintést tud adni, millió dologba bele lehet futni ami az F-nél nem volt (mivel nem volt benne olyan egység).

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎06‎.‎25‎. at 16:25, gezoli írta:

Menj be néhány kereskedésbe. Ott fogsz találni kevés kilométeres, női tulajos, garázsos, friss szervizes autót!

Szegeden nem találtam G Classicot csak egyet, az is cngs, az nem kell. De 850-900-ig egy darab se...

 

Ez nalam is igy van. Nemtom mi lesz belőle.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Janó32 írta:

Hát, ez így nehéz lesz... Te is -mint a legtöbb "kezdő" autóvásárló- irreális elképzelésekkel futsz neki. Lényegében/tömören Te az alábbiakat szeretnéd: 600 ezerért egy fiatalka, keveset futott, makulátlan/hibátlan és teljesen leszervizelt autót amit házhoz hoznak. Ez a világ még nem jött ám el. Én fél évet kerestem kocsit (nem volt égető, volt addig másik), többször mentünk 260km-t is egy autóért (pedig lényegében az ország közepén lakom, így millió kereskedés elérhető kisebb távokon belül), végül Szekszárdon lett meg egy véletlennek köszönhetően a megvásárolt autó (úgy hogy Székesfehérváron élek). Szóval ez így húzós lesz. Eladni és venni is nehéz, tele a piac érdekes eladókkal, érdekes vevőjelöltekkel, agyonvágott autókkal amik tényleg csak eszközök voltak (értsd: annyi törődést kaptak mint egy kalapács). Szóval ezt végig kell gondolkodni, és vagy az anyagi keretet emelni, vagy az elképzeléseket tisztázni (újragondolni), mert a valóság így lehangoló lesz. Sokszor a szép autók a hirdetés napján gazdára találnak (hányszor volt az, hogy az éjszaka elindult hirdetésről reggel jött az értesítő, hívtam és már foglalózva volt az autó délelőtt). Emiatt sem fogja senki elvinni az autót sehova, a vevőnek kell ugrania vagy sok mindenről le fog maradni. Amik a kereskedésben nézelődnek fél éve, annak gyakran oka van, néztem meg jó pár ilyen autót is, a valóság még brutálisabb volt mint ami a képeken látszik és a leírásban szerepel. Néha már hihetetlen volt, hogy ez tényleg az az autó-e egyáltalán mint ami a hirdetésben van. 

Lényegében én is... Már kezdtem feladni, pedig nem szűkítettem le sem évjáratra, sem típusra/márkára (Focus és Octavia is terítéken volt)... 

Az a 8 szelepes már nem az a 8 szelepes, már ott is vannak érdekességek (pl olajfogyás). Mindenben egy picit jobb a G (bár az ülése nekem kényelmetlenebb vagy az F már a fenekemhez formálódott anno), ellenben pont a technika nem olyan agyonvághatatlan mint az F generáció (pláne az említett C-s motorokkal). Sok nyűgje lehet az Ecotec motoroknak, jobban igényli a törődést és a normális alkatrészeket, a fórum jó áttekintést tud adni, millió dologba bele lehet futni ami az F-nél nem volt (mivel nem volt benne olyan egység).

Én is elmentem Pestről Edelénybe.Bár ne tettem volna.Hahun szép piros F astra kombi.Valóságban egy lepusztult kókányolt valami visszatekert órával.Aztán már csak Pesten nézelődtem.Itt azért van választék.

Link to comment
Megosztás:

23 perce, Geopake írta:

Én is elmentem Pestről Edelénybe.Bár ne tettem volna.Hahun szép piros F astra kombi.Valóságban egy lepusztult kókányolt valami visszatekert órával.Aztán már csak Pesten nézelődtem.Itt azért van választék.

Én nem szerettem volna fővárosi autót (amit ott használtak tartósan), de ez legyen az én becsípődésem... :-)

Link to comment
Megosztás:

34 perce, Geopake írta:

Én is elmentem Pestről Edelénybe.Bár ne tettem volna.Hahun szép piros F astra kombi.Valóságban egy lepusztult kókányolt valami visszatekert órával.Aztán már csak Pesten nézelődtem.Itt azért van választék.

Kereskedésbe vagy magánszemélyhez?

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Geopake írta:

Trixon.

Volt egy ilyen érzésem, de nem akartam betippelni. :) Néztem náluk anno egy fekete G-t, hirdetés szerint ABS-es, ami a próbakörön kiderült, hogy nincs benne, ráadásul útközben kifogyott a benzin (pedig nem mentünk messzire), és még az árból se akartak engedni, jött a szokásos szöveggel, hogy már valaki másnap megy lefoglalózni. Meghagytam a lehetőséget. Én csak Miskolcról ugrottam át, így nem volt egy nagy út.

Volt kollégám náluk vett egy Peugeot 308-ast, pár éves autó volt (kb. 2 G áráért, kp-ra vette), aztán először a klíma nem volt jó, majd sorra jöttek elő rejtett hibák. A klímát megcsinálták, a többit kollégám csináltatta meg márkaszervizben, és benyújtotta a számlát, nem tetszett nekik, de végül sikerült kifizettetnie. A szervizben már híre volt a kereskedésnek, nem lepődtek meg rajta... Mondjuk azóta jó a gép, de tőlük többet ő sem fog vásárolni.

Link to comment
Megosztás:

Én sem jó szájízzel jöttem el tőluk.Eleve úgy kezdtem a telefonba hogy 200 km-ről megyek. Kb. zárásra érek oda.Mindez szombaton történtAzt mondták megvárnak.Mikor odaértem majdnem elzavartak,hogy ők valami buliba mennek vagy esküvőre már nem emlékszem.Annyi kutyaszar volt a telepen,hogy ki is tapostam a szemét az egyiknek.Természetesen a kiszemelt autó nem indult.Hoztak bikakábelt meg akksis kiskocsit.Láttam rajta hogy eléggé macerás.Aztán rendszám alapján megtaláltam a tulajt.Kiderült hogy az óra is tekerve volt.Akkor megfogadtam,hogy nem utazgatom át az országot.Vannak Pesten is autók:)

Link to comment
Megosztás:

Én Fertőszentmiklóson vettem egy kereskedésben a mostani Astra-t, ami budapesti volt. Tehát vándorolnak ezek rendesen. A rendszámot megmondták, néhány órán belül tudtam csekkolni, hogy a km-óra valós (ügyfélkapus lekérdezés, néhány száz Ft.) Eddig mindhárom használt kocsimmal szerencsém volt, mondjuk mindig a tetejéből halászok... így aztán könnyű. Pofátlanul kevés km-es futás, szinte utolsó éves gyártás, jó drágán. De tudom, hogy az ehhez képest félárasított kocsiknál (sokkal öregebb és sokkal több km) már izgalmasabb a vásárlás. Így aztán inkább szerényen és lekopogva mondom, hogy szerencsém volt, mert így tényleg könnyű. :blush:

 

Link to comment
Megosztás:

Zalaegerszegre mentem autót nézni (Dombóvár mellől, 150 km), mondtam a neppernek, másnap 10-re ottleszek, felnyitott motorháztetővel fogadott, akksi bikán, és az utastérben a kormány alatt valamit bőszen szerelt, nem is fedtük fel kilétünket, mert mikor bement bungallójába, benézve az autóba, láttuk, hogy egy hulladék, volt ott még pár kereskedés, de mindegyikben csak széttekert romhalmazok voltak.Aztán eszembe jutott, láttam Szombathelyen egy autót még a hahun, ez onnét már csak egy ötvenes.Átugrottunk, s ez az autó korrekt volt (a nepper is) és ezt meg is vettem.Tehát érdemes sokat menni, csak benne van a levesbe, hogy az ember árnyékra fut.Környékünkön, pl Pécs, Kaposvár csak túlárazott csotrogányok voltak!

Jaa. és 2x mentem el Sz.helyre, mert Olaszból volt a kocsi és 2 nap volt mire lepapírozódott a nevemre..

Módosítva : oggy
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, torocsikjz írta:

Nézelődöm aktívan továbbra is, Szeged közelében egy darab G Astra sincs normális árban. Meg úgy egyébként se sok. Kecskeméten is van egy 2006-os 880-ért, taxi volt... hát nem tudom úgy érdemes-e megnézni egyátalán.

Semmi komolyabb nézelődésbe nem mentem bele Szeded és környékére, csak a hahu-ra... Ez szerintem nincs messze, ezt személy szerint megnéztem volna anno ha tőlem 50km-re van... http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.6_16v-10352924

Ez pedig helyben van: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_caravan_1.6_16v_sport-10324007

Ezeken is elgondolkodnék a helyedben: http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus/ford_focus_1.6_comfort-10338760

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus/ford_focus_1.6_ghia-10228379

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus/ford_focus_1.4_ambiente-10295548

Használtam MKI "facelift" utáni Focus-t (is) cégesként, teljesen rendben van, nem rosszabb a G Astra-nál, sőt van amiben jobb. 

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Janó32 írta:

Semmi komolyabb nézelődésbe nem mentem bele Szeded és környékére, csak a hahu-ra... Ez szerintem nincs messze, ezt személy szerint megnéztem volna anno ha tőlem 50km-re van... http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.6_16v-10352924

Ez pedig helyben van: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_caravan_1.6_16v_sport-10324007

Ezeken is elgondolkodnék a helyedben: http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus/ford_focus_1.6_comfort-10338760

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus/ford_focus_1.6_ghia-10228379

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus/ford_focus_1.4_ambiente-10295548

Használtam MKI "facelift" utáni Focus-t (is) cégesként, teljesen rendben van, nem rosszabb a G Astra-nál, sőt van amiben jobb. 

Az első 99-es, félek tőle hogy régi:(

Második 2002-es létére 900e ft, ennyi pénzünk nincs. Focuson gondolkodom még, nem tudom mennyire bízhatok benne, olvastam olyat hogy a hátsó futómű drága móka lehet. Fóka 1,4-el azt mondják nagyon hervasztó...

Link to comment
Megosztás:

15 perce, torocsikjz írta:

Az első 99-es, félek tőle hogy régi:(

Második 2002-es létére 900e ft, ennyi pénzünk nincs. Focuson gondolkodom még, nem tudom mennyire bízhatok benne, olvastam olyat hogy a hátsó futómű drága móka lehet. Fóka 1,4-el azt mondják nagyon hervasztó...

Az állapot a lényeg, nem az évjárat vagy a kilométeróra-állás.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, torocsikjz írta:

Az első 99-es, félek tőle hogy régi:(

Második 2002-es létére 900e ft, ennyi pénzünk nincs. Focuson gondolkodom még, nem tudom mennyire bízhatok benne, olvastam olyat hogy a hátsó futómű drága móka lehet. Fóka 1,4-el azt mondják nagyon hervasztó...

Lehet hogy abban a 99-es autóban több hibamentes km van még mint akár egy 2006-osban. Nem a korától függ hogy mennyit látott (khm, kapott) az életben. 

1 órával ezelőtt, torocsikjz írta:

Fontos, de ha 20 éves akkor lassan megeszi az idő:(

Ez nem igaz. Egy megkímélt és rendesen karbantartott 20 éves simán tud jobb lenni mint egy nem kímélt és elhanyagolt 10 éves. Persze ha kiglancolják vonzóbb lesz a 10 éves, aztán jön aminek jönnie kel. Az 1.4-es Fóka első autónak bőven elég. 75Le normális áttételezéssel, semmi gond nincs vele. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Janó32 írta:

Lehet hogy abban a 99-es autóban több hibamentes km van még mint akár egy 2006-osban. Nem a korától függ hogy mennyit látott (khm, kapott) az életben. 

Ez nem igaz. Egy megkímélt és rendesen karbantartott 20 éves simán tud jobb lenni mint egy nem kímélt és elhanyagolt 10 éves. Persze ha kiglancolják vonzóbb lesz a 10 éves, aztán jön aminek jönnie kel. Az 1.4-es Fóka első autónak bőven elég. 75Le normális áttételezéssel, semmi gond nincs vele. 

Volt 1.4-es fókánk. Senkit nem akarok megbántani, de menetteljesítménye egy hulladék. Abból csak 1.6-osat vennék kevesebbet is eszik és megy. Az 1.4 g astra hozzá képest versenyautó!   

Link to comment
Megosztás:

3 órája, hood 21 írta:

Volt 1.4-es fókánk. Senkit nem akarok megbántani, de menetteljesítménye egy hulladék. Abból csak 1.6-osat vennék kevesebbet is eszik és megy. Az 1.4 g astra hozzá képest versenyautó!   

+15Le és máris a G a 90Le-vel versenyautó? :-) A Z12XE-hez kell mérni a fóka 1.4-et. Mindenki fikázza az 1.2-es G-t, pontosabban azok akik nem vezették még. Hétköznapi szituációkra az is elég (próbáltam több g-ben és C Corsa-ban is azt a motort, ha nem autópályázni meg megyéket átszelni kell az autó, akkor -is- elegendő). Persze tartalékból sosem elég (meg amikor előjön az emberből egy kicsit a hülyegyerek), de arra az 1.6 is kevés. Ezért is gondolkozom az utóbbi hetekben, hogy a köv kocsinak valami "hot hatch" kellene vagy valami 2.0 szívó (pl. Focus 146Le), ott még talán lehet néha-néha egy jót vigyorogni ha úgy adódik. 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, hood 21 írta:

Volt 1.4-es fókánk. Senkit nem akarok megbántani, de menetteljesítménye egy hulladék. Abból csak 1.6-osat vennék kevesebbet is eszik és megy. Az 1.4 g astra hozzá képest versenyautó!   

Pedig pont azon kezdtem filózni hogy elég lenne lehet egy 1,4-es I-es fóka:)

Link to comment
Megosztás:

15 órája, torocsikjz írta:

Pedig pont azon kezdtem filózni hogy elég lenne lehet egy 1,4-es I-es fóka:)

7- 7.5 megevett ellenben meglátott egy kis dombot és vissza kellett kapcsolni harmadikig. Horvátországban Zadarnál autópályán van a nagy emelkedő, a végén harmadikban hatvannal küzdött fölfele ellentétben az 1.4 g astra végig ötödikben 130-al felmegy. Na ez a különbség. A fóka zetek motorja egy nagy nulla a g- hez képest.

Persze ez csak az én véleményem.

Ide- oda furikázni jó de semmi teljesítmény tartaléka nincsen.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 12. at 9:20, Janó32 írta:

+15Le és máris a G a 90Le-vel versenyautó? :-) A Z12XE-hez kell mérni a fóka 1.4-et. Mindenki fikázza az 1.2-es G-t, pontosabban azok akik nem vezették még. Hétköznapi szituációkra az is elég (próbáltam több g-ben és C Corsa-ban is azt a motort, ha nem autópályázni meg megyéket átszelni kell az autó, akkor -is- elegendő). Persze tartalékból sosem elég (meg amikor előjön az emberből egy kicsit a hülyegyerek), de arra az 1.6 is kevés. Ezért is gondolkozom az utóbbi hetekben, hogy a köv kocsinak valami "hot hatch" kellene vagy valami 2.0 szívó (pl. Focus 146Le), ott még talán lehet néha-néha egy jót vigyorogni ha úgy adódik. 

Z12XE van a párom C Corsájában és egyet kell értsek veled, jó kis motor az. Nagyon vidáman húz, fickósan viszi az autót, nem lesz tőle versenyautó, de lelkesen megy, mindig vigyorgok, mikor kiforgatom. :) Nem tudom, egy Astrában mit tudhat, de oda szerintem - mint már leírtam itt-ott a fórumban - jobb az 1,6-os. Kevesebbet eszik, jobban megy, legalábbis az 1,4-hez képest én ezt tapasztaltam..

Módosítva : Kishenceg
Link to comment
Megosztás:

6 órája, hood 21 írta:

7- 7.5 megevett ellenben meglátott egy kis dombot és vissza kellett kapcsolni harmadikig. Horvátországban Zadarnál autópályán van a nagy emelkedő, a végén harmadikban hatvannal küzdött fölfele ellentétben az 1.4 g astra végig ötödikben 130-al felmegy. Na ez a különbség. A fóka zetek motorja egy nagy nulla a g- hez képest.

Persze ez csak az én véleményem.

Ide- oda furikázni jó de semmi teljesítmény tartaléka nincsen.

Ez hasznos, köszi:) Akkor Ford 1,4-ese kilőve:) Nézegettem a G Astrák közül 1-2-őt itt a közelemben. A váltója olyan fura volt nekem. Próbáltam egy Hyundai Accentet, állítom ezerszer könnyebb váltani, jó pontos volt. Astráé olyan nehezen megy egyik fokozatból a másikba. Mind ilyen? Illetve nekem érzésre az 1. volt ott ahol más autóban a 3. fokozat. Ez azért van mert a rüki bal elől van?

Link to comment
Megosztás:

15 perce, torocsikjz írta:

Ez hasznos, köszi:) Akkor Ford 1,4-ese kilőve:) Nézegettem a G Astrák közül 1-2-őt itt a közelemben. A váltója olyan fura volt nekem. Próbáltam egy Hyundai Accentet, állítom ezerszer könnyebb váltani, jó pontos volt. Astráé olyan nehezen megy egyik fokozatból a másikba. Mind ilyen? Illetve nekem érzésre az 1. volt ott ahol más autóban a 3. fokozat. Ez azért van mert a rüki bal elől van?

Nem lehet finoman váltani vele az tény. Kicsit darabos. A fóka váltója sokkal jobb volt. De teszi a dolgát rendesen!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.