Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

40 et szoktak kérni érte, de Én megspóroltam. El kellett anno menni a Gergely utcába a regadót befizetni, mellette a postára, eredetvizsgálat, utána első vizsgára el kell vinni a gépet egy vizsgaközpontba, majd okmányiroda és kész.

Nemtom, nekem regadó nem vót, mert teherautó...

- eccer elmentem a felügyeletre, hogy adjanak vizsgaidőpontot, miszerint az autó behozható, forgalomba helyezhető.

- aztán levizsgáztattam (kb. 4-5 óra várakozás, papírozás, fizetés stb. - bürokrácia rulez)

- aztán eredetvizsgáztattam (reggel beadás, tizenegykor rámszólás, hogy nem motorszám nem stimmelés, felügyeletre ezerrel vissza, balhézás, elismerés, hogy elnézték, kijavítás, vissza eredetvizsgára, sikeres teljesítés - összesen ismét 2-3 óra rohangálás)

- aztán okmányiroda, ez már az egyszerűbb rész volt, előre bejelentkeztem interneten, 1 óra alatt megvolt minden, rendszám megvan.

- ja, meg biztosítás (neten), meg zöldkártya intézés is volt még....

Szóval még regadó nélkül is ráment egy csomó idő, amialatt pénzt is lehet keresni....

Link to comment
Megosztás:

Nemtom, nekem regadó nem vót, mert teherautó...

- eccer elmentem a felügyeletre, hogy adjanak vizsgaidőpontot, miszerint az autó behozható, forgalomba helyezhető.

- aztán levizsgáztattam (kb. 4-5 óra várakozás, papírozás, fizetés stb. - bürokrácia rulez)

- aztán eredetvizsgáztattam (reggel beadás, tizenegykor rámszólás, hogy nem motorszám nem stimmelés, felügyeletre ezerrel vissza, balhézás, elismerés, hogy elnézték, kijavítás, vissza eredetvizsgára, sikeres teljesítés - összesen ismét 2-3 óra rohangálás)

- aztán okmányiroda, ez már az egyszerűbb rész volt, előre bejelentkeztem interneten, 1 óra alatt megvolt minden, rendszám megvan.

- ja, meg biztosítás (neten), meg zöldkártya intézés is volt még....

Szóval még regadó nélkül is ráment egy csomó idő, amialatt pénzt is lehet keresni....

Én telefonon kértem időpontot a felügyeleten, odamentem vártam kb 15 percet és kb még 30 perc volt, mire minden a kezemben volt.

Odatelefon eredetre. Kaptam időpont. Odamentem senki nem volt. Beálltam.kb 30 perc volt és kezemben volt minden. Az interpol papír meg postán jött meg és csak akkor mehettem az okmány irodába.

Én, úgyhívják hogy "szabadidőben" intéztem, amiben nem szoktam pénzt keresni. Ilyen hülye is van. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Én telefonon kértem időpontot a felügyeleten, odamentem vártam kb 15 percet és kb még 30 perc volt, mire minden a kezemben volt.

Odatelefon eredetre. Kaptam időpont. Odamentem senki nem volt. Beálltam.kb 30 perc volt és kezemben volt minden. Az interpol papír meg postán jött meg és csak akkor mehettem az okmány irodába.

Én, úgyhívják hogy "szabadidőben" intéztem, amiben nem szoktam pénzt keresni. Ilyen hülye is van. :unsure:

Ja.... neked van szabadidőd ?.... :lol: :huh:

Link to comment
Megosztás:

Na igen, ez így nektek egyszerűnek tűnik, de ha belegondoltok, hogy nem mindenki tud perfekt németül, meg nem ismeri a bürokrácia útvesztőit, így több a kockázata, mintha itthon venne egyet kereskedőnél. Pedig aztán az se rizikómentes dolog... Úgyhogy Ákosnak megköszönöm, ha elküldi nekem priviben az ismerőse számát, én meg továbbítom a srácnak :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Na igen, ez így nektek egyszerűnek tűnik, de ha belegondoltok, hogy nem mindenki tud perfekt németül, meg nem ismeri a bürokrácia útvesztőit, így több a kockázata, mintha itthon venne egyet kereskedőnél. Pedig aztán az se rizikómentes dolog... Úgyhogy Ákosnak megköszönöm, ha elküldi nekem priviben az ismerőse számát, én meg továbbítom a srácnak :unsure:

küddöm:)

Link to comment
Megosztás:

Na igen, ez így nektek egyszerűnek tűnik, de ha belegondoltok, hogy nem mindenki tud perfekt németül, meg nem ismeri a bürokrácia útvesztőit, így több a kockázata, mintha itthon venne egyet kereskedőnél. Pedig aztán az se rizikómentes dolog... Úgyhogy Ákosnak megköszönöm, ha elküldi nekem priviben az ismerőse számát, én meg továbbítom a srácnak :unsure:

esetleg még az is megoldható lenne, hogy megbeszéled vele hogy együtt menjetek kiválasztani az autót meg intézni a dolgokat, és persze előre írásban lefixáljátok hogy mennyi lesz az ő jutaléka az egészen... és akkor máris nyugodtabb lehetsz, és talán jobban is jársz, mintha a kereskedő behoz egy lepusztult gépet 1.000.000-ért, kikozmetikázza és továbbadja neked másfélért...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

A Z22se motorral van valakinek tapasztalata? Ajánlott-nem ajánlott stb....Egy tesztben ezt olvastam: "Feltűnően magas a közepes dugattyúsebesség névleges fordulaton, 18,3 m/s. Ez az érték azt mutatja meg, milyen sebességgel járnak le-föl a dugattyúk a hengerben. Minél magasabb ez az érték, annál igényesebb motorkonstrukció szükséges a megfelelő élettartam eléréséhez. A VW Bogár rövid löketű motorja attól is volt olyan tartós, hogy közepes dugattyúsebessége igen alacsony. Ebben a műfajban a széria autók között ma a BMW M3 jelenti a csúcsot 24 m/s-mal. 18,3 m/s 65,9 kilométer órának felel meg, ami iszonyúan nagy tempó mindössze 94,6 milliméteres úton fel és le. 203 Nm a maximális nyomaték 4000-nél, a 147 lóerős teljesítményhez elég 5800-ig pörgetni a motort."---Ebből én azt vágom le,hogy nem kell tőle 300 ezres futásteljesítményt várni...De javítsatok ki ha tévedek...

Link to comment
Megosztás:

A Z22se motorral van valakinek tapasztalata? Ajánlott-nem ajánlott stb....Egy tesztben ezt olvastam: "Feltűnően magas a közepes dugattyúsebesség névleges fordulaton, 18,3 m/s. Ez az érték azt mutatja meg, milyen sebességgel járnak le-föl a dugattyúk a hengerben. Minél magasabb ez az érték, annál igényesebb motorkonstrukció szükséges a megfelelő élettartam eléréséhez. A VW Bogár rövid löketű motorja attól is volt olyan tartós, hogy közepes dugattyúsebessége igen alacsony. Ebben a műfajban a széria autók között ma a BMW M3 jelenti a csúcsot 24 m/s-mal. 18,3 m/s 65,9 kilométer órának felel meg, ami iszonyúan nagy tempó mindössze 94,6 milliméteres úton fel és le. 203 Nm a maximális nyomaték 4000-nél, a 147 lóerős teljesítményhez elég 5800-ig pörgetni a motort."---Ebből én azt vágom le,hogy nem kell tőle 300 ezres futásteljesítményt várni...De javítsatok ki ha tévedek...

Szerintem ettől még bőven lehet 300ezer km felett a futásteljesítménye.

Hülyeség, hogy csak ettől függne az élettartam. Ha ehhez vannak méretezve a dolgok, akkor nincs belőle semmi gond. Ha hungarocellből készítek egy motort 10m/s Vdk-val, akkor az nem hiszem, hogy tartósabb lenne, az alacsonyabb dugattyú középsebesség ellenére sem (nyilván sarkított példa).

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok! tudom régen írtam már a fórumba, meg régen is jártam erre, max csak olvaskatni, de most szeretném a véleményeteket kérni.

Lecserélésre kerül az autóm immár másodjára (már rég nem az enyém...), és egy 2000-2002 környéki G ASTRA lenne az utódja. Amennyire átolvastam a hozzászólásokat és mivel nekem családi ill. munka célra egyaránt kelleni fog, vagy 5 ajtósat, vagy caravánt vennénk. A dieselben személy szerint nem nagyon bízom, meg drágábbak is a benzineseknél, szóval amiben gondolkodom az 1.6 8v vagy 1.4 16v

Ezekre érzem úgy, hogy viszonylag kicsi a fenntartási ill. szervízköltségük. Nem sok utalást találtam arra, hogy a motoron kívül mik a G astráknak az esetleges tipushibálya, és itt nem csak ilyenekre gondolok, hogy váltó, kuplunk stb. hanem futómű és kaszni. Egyet tudok, a hátsó rugó felső tányérja szokott rohadni vagyis maga a nyúlvány. Ilyesmi ill ehez hasonló infókat tudtok e adni, miket nézzek meg tüzetesebben?

No meg érdekelne a motorkódja az említett "megbízhatóbb" motoroknak.

Előre is köszönettel:

I_S

Link to comment
Megosztás:

Egyet tudok, a hátsó rugó felső tányérja szokott rohadni vagyis maga a nyúlvány

:rolleyes:

hát ezt meg kimondta neked???

egy azaz 1 db ot se láttam még aminek a nyulványa rohadt volna...

legfeljebb a hátsó sárvédőív, de az is csak azon, aki nem vitte el a korroziovédelmi visszahivásra az autóját., mert bizony az volt nálunk.

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes:

hát ezt meg kimondta neked???

egy azaz 1 db ot se láttam még aminek a nyulványa rohadt volna...

legfeljebb a hátsó sárvédőív, de az is csak azon, aki nem vitte el a korroziovédelmi visszahivásra az autóját., mert bizony az volt nálunk.

Ezt saját tapasztalatból mondtam, mert eddig vagy 6-8 példányt néztem meg, és bizony a 1999-2000 évjárat környékiek szinte kivétel nélkül rozsdásak voltak a nyulványnál, sőt az egyiken átszurtam a csavarhúzót egy ponton, nos annak nem sok híja lehet, hogy beszakadjon a rugó.

Ezt egyébként nem csak a G-k nél tapasztaltam, de az F szériánál is illetve egyik haverom A vectrája 2 hónapja űlt meg egyik pillanatról (döccenőről) a másikra +5 centit, beszakadt a nyulvány.

Hála istennek ezt hamar ki lehet szurni, mert szépen látszik a felső tányér körül a kezdeti vagy esetleg már a puffadt rozsda, csak bosszantó, mert amit 3 napja néztem, még karc is alig volt a kocsin, teljesen sérülésmentes gyári festés mindenhol (rétedvastagságmérő + eredetiség diagnosztika + ponthegesztések átfésülése, szóval sehol egy rozsdapötty, csak az a nyomorult nyúlványon látszott majdnem körben a rozsda, de sehol máshol, csak max felületi, amit kézzel le lehet szedni.

No de egyéb amire figyeljek oda? UHUHU te ebben jobban szaki vagy, mik a gyenge pontok, amik szétmehetnek ha elhanyagolják a szekeret és csak marketinget adnak neki eladásra?

Nyílván a rozsát azt észreveszem pl a hátsó kerékjárat elülső szegletén a küszöbnél meg ilyenek...

Futóműnél mi eshet szét ill mik a jelek? gondolom itt inkább az első futón vannak gyengébb keresztmetszetek, bár ezeket nyilván meghallja az ember, ha pl kotyog a talpas, ropog a torony, vagy észrevehető, ha a kormánymű kottyan. minek a jele pl, ha picit egyenetlenebb úton a kormányon és a pedálokon egyaránt érzőzik rendellenes mozgás, kotyogás??? Az egyik ilyen volt és nem mertem megkockáztatni.

Tudom 5-6-8 éves kocsitól azért az ember ne várjon csodát hisz nem új, de azért próbálnék törekedni a minnél jobb állapotra.

Mégegyszer köszönet a segítségért előre is.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, tipushiba -e vagy csak szimplán genyán használta az előző tulaj, de nekem a jobb hátsó kerékcsapágy után a jobb elsőt is cserélni kell hamarosan. :rolleyes:

(Astra Caravan G 1.6 GL 1999-es)

Hát ez szvsz lehet nagyon idézőjelben tipushiba is, de mondjuk enekm az F-en 10 évesen kezdtek el nyekeregni először az egyik majd a másik első csapágyak, de a hátsók azok nem, szóval ez járhat a korral vagy tipushiba is lehet, de akkor legalább erre is odafigyelek, ráadásul a tiéd (bár a motorkódot passzolom) talán pont olyan mint amilyet szeretnék. tudnál róla mondani pár gondolatot?

Link to comment
Megosztás:

Én nagyon meg vagyok vele elégedve (a fenti hiba ellenére is). Nagyon jól pakolható, hihetelen mennyiségű cuccot vittünk már benne! Belül is elég nagy a hely, szerintem hátul is, és mi mind 180 cm felettiek vagyunk! a motrokód x16xe, a motorral semmi gond nem volt, persze megvételkor lecseréltük a folyadékokat, vezérlést, stb. a motort pörgetni kell, 2000 felett éled, de akkor viszont nagyon jól húz, pl. 3-asba visszaváltva igen jól lehet vele előzni. A motor szerintem nagyon csendes, a fogyasztást még sose néztem pontosan, de városban kicsit sokat eszik (akár 9-10 litert kis távolságokon), kinn viszont 7-8. De tuti a fogyasztásos rovatban jobban kielemzik ezt :rolleyes:

Rozsdásodás ügy: az enyém a korábbi tulaj által javítva volt, a javított elemeken, pl. a sárvédőivnél belül már megjelent a rozsda, de még nem ltászik. Viszont a nem sérült elemek hibátlan állapotban vannak!

Elektromos szempontból sem volt még gond, az enyém elég sok extrát tartalmaz, de még semmivel nem volt gond. A klíma pár másodperc alatt hűt, az elektromos ablak is szépen mozog és nagyon jó a tolótető is.

Még nagy sebessségnél is nagyon stabilnak érzem, szépen kanyarodik.

Link to comment
Megosztás:

a kerékagycsapágyak nagyon ritkán mennek tönkre, én olyankor találkoztam ilyennel, ha vagy nagyonsok km volt az autóban, vagy valami hatás érte. pl megütötték a kereket...

amugy én azt mondanám, hogy minden tipusnak van gyenge pontja, az astra g nek is van, pl a gyorsan kiégő izzók, az beszaró AGR szelepek, a 2003 körülieknél a bezsaró trafóhidak, a 3 év alatt szétrohadó kipufogódobok, a Z smotornál kurvakényes és baromidrága katalizátor satöbbi.

ettől függetlenül, ha nincs300.000 km az autóbaakkor jó.

csak nagyon meg kell nézni, ugyanis a piacon lévő Astra G-k, főképp a jól felszereltekmind cégautók voltak.

és ha szart veszel, akkor az sokbafog még kerülni...

mint pl. egy jóismerősöm vett egy tuti Astrát78.000 km rel, ami kiderült hogy 178.000 volt elötte, és idáig 530.000 Ft ot költött arra hogy menni tudjon vele.... és még nincs vége.

naennyi hirtelen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! tudom régen írtam már a fórumba, meg régen is jártam erre, max csak olvaskatni, de most szeretném a véleményeteket kérni.

Lecserélésre kerül az autóm immár másodjára (már rég nem az enyém...), és egy 2000-2002 környéki G ASTRA lenne az utódja. Amennyire átolvastam a hozzászólásokat és mivel nekem családi ill. munka célra egyaránt kelleni fog, vagy 5 ajtósat, vagy caravánt vennénk. A dieselben személy szerint nem nagyon bízom, meg drágábbak is a benzineseknél, szóval amiben gondolkodom az 1.6 8v vagy 1.4 16v

Ezekre érzem úgy, hogy viszonylag kicsi a fenntartási ill. szervízköltségük. Nem sok utalást találtam arra, hogy a motoron kívül mik a G astráknak az esetleges tipushibálya, és itt nem csak ilyenekre gondolok, hogy váltó, kuplunk stb. hanem futómű és kaszni. Egyet tudok, a hátsó rugó felső tányérja szokott rohadni vagyis maga a nyúlvány. Ilyesmi ill ehez hasonló infókat tudtok e adni, miket nézzek meg tüzetesebben?

No meg érdekelne a motorkódja az említett "megbízhatóbb" motoroknak.

Előre is köszönettel:

I_S

Én 1.6 8v-t nem vennék sőt most már 1.4 16V sem. A helyedben 1.6 16v től felfelé keresnék. Nekem 1.4 16v caravanom van...... 2003 as évjárat, tavaly vettem eddig csak az irányjelzőmmel volt gond...

Link to comment
Megosztás:

No ez már igen, nagyon szépen köszönöm az eddigi instrukciókat!

Boldizsár: Neked személyszerint mi a tapasztaladod ill miért nem vennél még 1x 1.4 16v?

Szóval azt mondjátok inkább megbízhatóbb lehet egy szerényebb felszereltségű... ezt jó tudni és szem előtt tartani.

Link to comment
Megosztás:

Vegyél Dieselt pláne, ha caravant veszel-->azt el is fogod tudni adni..

Na igen, de a diesel főleg ha hasonló állapotú mint egy azonos paraméterekkel rendelkező benzines, kb 2-300 eFt-al drágább, és a lóvé kötött sajna, a főnök ennyit ad rá 1.2-1.3M

Ha rajtam állna kicsit kibővíteném a keretet úgy 1.5m-ig, de cégautó lesz és nem én szponzorálom, viszont a korlátlan használat miatt úgy szól az egyesség, hogy minden kötelező dolgot Ő fizet, a javítást én. Ezért húznék a 8V benzin felé.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.