Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

szasztok

nos, a kérdés a következő: G astra vagy nem G astra?

ugyanis erre gondoltam új autó vásárláskor. F astrám van (1,6 16v caravan), csak már megérett a cserére. leszámítva az olajfogyasztást, jó munkásember autó.

hasonló típusú 1,6-os G astrára gondoltam, csak kicsit félek az ecotec motortól (olajfogyi, agr stb)

hosszabb távra gondolkodom.

véleményeket, tapasztalatokat várok, jöhet negatív is...

megéri a pénzét vagy nem?

thanks

Én hónapokig dilemmáztam, hogy a következő az F után mi legyen, egy jóval fiatalabb F (2000-2001), amit már ismerek, vagy G. Motortól nem féltem (nagyon), mert ha F lett volna, azt is 1.6 vagy 1.8 16V lett volna, valszeg 1.6, úgyhogy az ecotec-be mindenképp belementem volna.

Gondolkodtam B vectra-n is, mert nagyon tetszik, de árban nem találtam olyat, aminél ne hazudtak (próbáltak volna meg) volna ely vagy 80-100 eKm-t. végül maradtam a G caravan-nal, de ebből is nehéz olyat találni ami ténylegesen keveset futott, nem csak az óra mutat keveset. A vége egy 5 ajtós lett UHU tanácsára és nem bántam meg :lol:

Igaz nem indult zökkenőmentesen (egy kis motor kontroll villanás, ami azóta sincs, valszeg lambdaszonda lesz a ludas előbb-utóbb, egy kis információs kijelzős kontakthiba, amit orvosolta opel16v segítségével, és 2 napja egy nyomorult kavics, ami miatt cserélnem kell a szélvédőt), de nem adom fel. A műszaki részével viszont meg vagyok elégedve, jól megy, tűrhetően fogyaszt, kényelmesebb lényegesen, mint az F, masszívabb mint az F, legalábbis érzetre mindenképp, de gondolom egyébként is.

Az esetleges többlet meghibásodások természetesen fokozottabban jöhetnek elő mint az előző F-nél, hisz az egy egyszerű C14NZ-s motor volt a maga primitív nagyszerűségével. Újabb konstrukció, több elektronika, nagyobb kockázat, de muszáj haladni előre szvsz.

Olajat meg nem győzöm hangsúlyozni, hogy közel sem ezik mind rengeteget. ami jó motor, az egy periódus alatt szvsz max 2-5dl-t eszik meg, az meg kibírható szerintem. Tény, hogy az AGR-re fel kell készülni lelkileg, mert az 100, hogy előbb utóbb szabira megy, de ez vele jár.

Nos, jó vadászatot. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jah, de akkor már túl nagy konkurencia lenne házon belül (astra H). Azt meg szerintem nem akarják. Jó ez nekik így, olcsó autónak.

Egyébként külsőra nekem jobban bejön, mint a H. (és mint az I...)

Ja, nekem is, azért vettem G-t. Ha ingyen adnák, azonnal feltenném hasznaltautóra a H-t. Volt szerencsém hozzá, de G után komolyan mondom visszalépés. A műszerfal valakinek vagy tetszik vagy nem, nekem egyáltalán nem. Az új téglabajuszkapcsolók is irritálnak. A hely érzetre sokkal kisebb, a csomagtartó (5ajtós) rohadt pici, és a G-hez képest nem pakolható. A nyílása is kicsi. Az elej viszont tetszik a H-nak, de ezen kívül semmi.

Link to comment
Megosztás:

szasztok

nos, a kérdés a következő: G astra vagy nem G astra?

ugyanis erre gondoltam új autó vásárláskor. F astrám van (1,6 16v caravan), csak már megérett a cserére. leszámítva az olajfogyasztást, jó munkásember autó.

hasonló típusú 1,6-os G astrára gondoltam, csak kicsit félek az ecotec motortól (olajfogyi, agr stb)

hosszabb távra gondolkodom.

véleményeket, tapasztalatokat várok, jöhet negatív is...

megéri a pénzét vagy nem?

thanks

Ha új-új autóban gondolkodsz, akkor ne félj, ezek már twinport motorosak, álítható szelepvezérlés, takarékosabb is és nekem évente (15-20000 km) egy csepp olajat nem kell utána tölteni, ugyanannyi jön ki, mint ami belemegy.

Valahol reklámozták, hogy ár/érték arányban a legjobb a piacon, nos szerintem így van. Szóval ha nagyon hosszú távra gondolsz, akkor bátran ajánlom. Persze ne céges egyévalatt 50ezret belenyomunk cégest vegyél meg. Bármilyen jó lehet egy autó, ha barmok hajtják.

Link to comment
Megosztás:

Sajna a hétvégén úgyesett, hogy a ismét az Astra vásárlók sorába lépek, s így tanácsot is kérek tőletek. Az Astrákat már ismerem, arra lennék azonban kíváncsi, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a szalonokkal kapcsolatban. Hol kedvesek, hol ügyfélorientáltak és hova mégcsak véletlenül se menjek. Melyik szalonban nem csak az eladásra koncentrálnak, hanem a hosszútávú ügyfélkapcsolatra? (Az elmúlt két éves tapasztalataim alaján ilyen kereskedést sajna még nem találtam, bár akkor nem is újat vettem)

Kezdem is a sort:

- ma voltam Kövesdánnál, mivel 20 percig hozzám sem szóltak eljöttem.

Link to comment
Megosztás:

Sajna a hétvégén úgyesett, hogy a ismét az Astra vásárlók sorába lépek, s így tanácsot is kérek tőletek. Az Astrákat már ismerem, arra lennék azonban kíváncsi, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a szalonokkal kapcsolatban. Hol kedvesek, hol ügyfélorientáltak és hova mégcsak véletlenül se menjek. Melyik szalonban nem csak az eladásra koncentrálnak, hanem a hosszútávú ügyfélkapcsolatra? (Az elmúlt két éves tapasztalataim alaján ilyen kereskedést sajna még nem találtam, bár akkor nem is újat vettem)

Kezdem is a sort:

- ma voltam Kövesdánnál, mivel 20 percig hozzám sem szóltak eljöttem.

Sajna??? Hogy kell ezt érteni?

Szalonokkal kapcsolatban nem vagyok képben, majd vki akinek van friss tapasztalata. Sztem ott vedd meg, ahol a legjobb árat tudod kialkudni. Szervizelni meg szervizelheted máshol is...

Link to comment
Megosztás:

Sajna a hétvégén úgyesett, hogy a ismét az Astra vásárlók sorába lépek, s így tanácsot is kérek tőletek. Az Astrákat már ismerem, arra lennék azonban kíváncsi, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a szalonokkal kapcsolatban. Hol kedvesek, hol ügyfélorientáltak és hova mégcsak véletlenül se menjek. Melyik szalonban nem csak az eladásra koncentrálnak, hanem a hosszútávú ügyfélkapcsolatra? (Az elmúlt két éves tapasztalataim alaján ilyen kereskedést sajna még nem találtam, bár akkor nem is újat vettem)

Kezdem is a sort:

- ma voltam Kövesdánnál, mivel 20 percig hozzám sem szóltak eljöttem.

Velem az Opel Délpestnél voltak a legkorrektebbek. Opel Tothnál, meg az Opel Dabasnál, és az Opel Ceglédnél is csak le akartak húzni. Próbáld meg ott, szerintem nem fogsz csalódni bennük.

Link to comment
Megosztás:

Velem az Opel Délpestnél voltak a legkorrektebbek. Opel Tothnál, meg az Opel Dabasnál, és az Opel Ceglédnél is csak le akartak húzni. Próbáld meg ott, szerintem nem fogsz csalódni bennük.

Folytatnám a sort:

Opel Danubia: fekete szőkeciklon elém b*szta a fekete-fehér fénymásolt, aligkivehető számokkal tarkított pappert, oszt jóvan. Tesztautójuk nincs, viszont a szalonba állt egy kicsit optituningolt G astra, na gondoltam ez tetszik, rákérdezek. Mondja a csajo, hogy hát az kb 280.000. Amolyan úgy sem tudod/fogod kifizetni stílusban, de azért konkrétumokat nem tudott mondani. Jah, hogy a kocsiról többet tutam mint Ő, az már meg sem lep. Az autókat meg ne nagyon nézegesd, nehogy elkopjon. Itt is listaáron adnak mindent, és október végére igértek autót (igaz az egy rendelt Corsára mondta).

Opel Duna: az értkékesítő úr korrekt, mindent elmagyaráz, segítőkész, tesztautót is akart áthozatni másik szalonból, de ott is csak disel volt, azt meg fölös kipróbálni. Viszont "listaáron" adnak mindent, semmi kedvezmény, és az üzembe helyezés is 90.000, máshol 70.000.

Link to comment
Megosztás:

Sajna totálkáros lett, mert egy ... nem adta meg az elsőbbséget. Nem akartam még megválni tőle.

Hi!

Tudom, bpi vagy, de hátha másnak is jó. Mi Egerben vettük, az értékesítő csaj nem volt a helyzet magaslatán, motorvédő lemezről, digitklímáról, 1.6os motorról le akart minket beszélni, az ezüstmetál szürke színre meg rá, de ő már, ha jól tudom, nem dolgozik ott. :lol: Amúgy jófej, csak kicsit határozottnak kell lenni. De értékesítővel utána úgyse sokat találkozik az ember. A meghirdetett készleten lévő autókra érvényes akciót sikerült átvezettetni berendelősre is, meg minimális kedvezményt is elértünk, valamint kaptunk első ingyenes szervízt is. Persze a minimális hitelfelvétel is csökkentett még egy 100e-et.

A szervíz viszont korrekt, egy olajcsere 25e körül van, ott lehetsz a kocsi mellett végig, közlékenyek, meg lehet velük beszélni szinte mindent. Szóval összességében ajánlom őket. Egy centirozás témát 3e-ért csináltak a 4 kerékre..

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Keresekedők sokadik kör:

Kövesdántól meglepő mód kaptam visszajelzést, hogy sajnálják, ezért kaptak egy második esélyt. Elmentem és valóban full normálisak voltak. Mondjuk a céggel azonos vezetéknevű egyénnel tárgyaltam, gondolom nem véletlen. Tapasztalat, hogy Astra CL2-t tuti nem ott vesz az ember, 2.922+80 forgalomba helyezés.

Délpesték kedd óta visszajeleznek, látom oda is be kell mennem.

Link to comment
Megosztás:

mondjuk van az a kedvezmény amiét elmegyek az ország bármelyik végébe :-)

Világos. :lol:

Én is így voltam, valami netes ajánlatkérőn bekértem csomó kereskedéstől ajánlatot, volt aki emailt küldött, csomóan fel is hívtak, de végülis az egri lett a nyerő, ők adták a legkedvezőbbet és még utazni sem kellett hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Világos. :lol:

Én is így voltam, valami netes ajánlatkérőn bekértem csomó kereskedéstől ajánlatot, volt aki emailt küldött, csomóan fel is hívtak, de végülis az egri lett a nyerő, ők adták a legkedvezőbbet és még utazni sem kellett hozzá.

Én is így csináltam....

De egy közeli kereskedés(80km) azt írta, ha találok jobbat mint az Övüké, akkor szóljak, s megnézik, hogy mit tehetnek. Persze, hogy találtam jobbat, és Ők is ugyanazokkal a feltételekkel, ugyanolyan felszereléssel odaadták annyiért.

A legközelebbi márkakereskedésben pedig ugyanaz a kocsi, ha beleszámolom amit kaptam kicsit meszebb 300e-el lett volna drágább. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Világos. :lol:

Én is így voltam, valami netes ajánlatkérőn bekértem csomó kereskedéstől ajánlatot, volt aki emailt küldött, csomóan fel is hívtak, de végülis az egri lett a nyerő, ők adták a legkedvezőbbet és még utazni sem kellett hozzá.

Én úgy csináltam, hogy lekértem egy csomó helyről ajánlatot. A legjobbat be vittem a legközelebbi kereskedésbe. Ahol bár fogcsikorgatva, de ugyanúgy adták az autót. Így nem kellett meszire menni se, és a szervíz is egyszerűbb. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én úgy csináltam, hogy lekértem egy csomó helyről ajánlatot. A legjobbat be vittem a legközelebbi kereskedésbe. Ahol bár fogcsikorgatva, de ugyanúgy adták az autót. Így nem kellett meszire menni se, és a szervíz is egyszerűbb. :lol:

Nekem nem adta meg a legközelebbi, de akkor ugy kellet Neki, ha nem akart autót eladni. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy tipp:

2005 novemberben Szolnokon bementem az ottani Opel-hez. Ajánlatkérés, alkudozás, majd irány Mezőtúr.

Én is leraktam az eladó elé a Szolnokon kapott ajánlatot. Mondtam a srácnak, ha ennél jobbat mond , akkor lehet, hogy itt veszem.

Válasz: Addig nem enged ki a szalonból, amíg meg nem alkudunk. Mondom neki ez jó válasz :lol:

Ja Szolnokon nem járt + téligumi, csak a 4,5 ajtóshoz.

Mezőtúron érdekes módon a caravánhoz is járt.

Link to comment
Megosztás:

hát elég érdekes ez a lerakom elé a más olcsóbb ajánlatot, és adja annyiért.

Nekem annó Shiller olcsóbbat ajánlott, mégis Ivanitsnál vettem, és nekem többet ért, hogy nem az ő ajánlatukkal menjek oda, hanem tudom mennyi volt ott és az árat is arra felé terelgettem. Szerintem ez sokkal szimpatikusabb, mint lerakni elé, hogy menj alá és itt veszem.

Link to comment
Megosztás:

hát elég érdekes ez a lerakom elé a más olcsóbb ajánlatot, és adja annyiért.

Nekem annó Shiller olcsóbbat ajánlott, mégis Ivanitsnál vettem, és nekem többet ért, hogy nem az ő ajánlatukkal menjek oda, hanem tudom mennyi volt ott és az árat is arra felé terelgettem. Szerintem ez sokkal szimpatikusabb, mint lerakni elé, hogy menj alá és itt veszem.

Számomra meg az szimpatikusabb, hogy a különbözetet inkább a srácaimra költöm, és nem az opelnek fizetem be. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha látják rajtad hogy komolyak a szándékaid akkor azért máshogy állnak hozzád.

Lehet velük egyezkedni ,de olyan hu de nagy külömbség nem hiszem hogy lenne köztük.

Vegyen mindenki opelt abbol is Classicot én csak mindenkinek ajánlani tudom nekem nagyon bejön.

Link to comment
Megosztás:

Számomra meg az szimpatikusabb, hogy a különbözetet inkább a srácaimra költöm, és nem az opelnek fizetem be. :lol:

Én meg inkább benzinre, mert gyermekeim még nincsenek :-(

Egyébként nem szerintem is ott kell venni, ahol olcsóbb, meg több kedvezményt adnak. Mondjuk ezt a lerakom elét még nem próbáltam. Terelgetni igen, hogy az adott szalon mennyit enged, és miért pont náluk vegyem, de a bpi-ek mind elzárkóztak, vidéken viszont ha nem is engednek, de szervízkedvezményt, ezt-azt adnak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.