Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Ráadásul alapvetően szamárságot írt!

1. Adagolóból nem hibásodik meg több, mint bármely más típusnál, csak ez a márka a második lagnépszerűbb útjainkon. Nem ez a tipikus Opel diesel hiba.

2. VW-vel való példálózás. Pont egy olyan márkát emlegetni, amelyik csak most kezd a PD technika zsákutcájából kihátrálni a CR felé fordulva!? :lol:

Link to comment
Megosztás:

opelszervizbe dolgozok! kicsit több autó megfordult a kezem alatt mint egyes "géniuszoknak"! :lol:

Amúgy Győrben az Audi-konszernhez filléres áron van minden :D

A Pd-t azért fejezik be mert nem tudják a teljesítményt ezen technikával növelni! De igaz is az Opelba a fiat dízelek kiválóan működnek( gondolok lendkerék, kupplung, porlasztócsúcs...stb) :lol:

Ráadásul alapvetően szamárságot írt!

1. Adagolóból nem hibásodik meg több, mint bármely más típusnál, csak ez a márka a második lagnépszerűbb útjainkon. Nem ez a tipikus Opel diesel hiba.

2. VW-vel való példálózás. Pont egy olyan márkát emlegetni, amelyik csak most kezd a PD technika zsákutcájából kihátrálni a CR felé fordulva!? :lol:

Link to comment
Megosztás:

JA filléres dolgok VW hez :lol: Én úgy tom azért fejezik be mert pl nem tudjék az új euros normákat hozni. Meg lehet gáz az új autó mellé 1 liter olajat is adni. :lol:

a fiat dízel elég sokszor lett az év motorja és tényelg egész jók.

Jó filmvolt szép autóval, ebből az a tanulság hogy a biztonsági öv baromság?? :lol:

Link to comment
Megosztás:

opelszervizbe dolgozok! kicsit több autó megfordult a kezem alatt mint egyes "géniuszoknak"! :lol:

Amúgy Győrben az Audi-konszernhez filléres áron van minden :lol:

A Pd-t azért fejezik be mert nem tudják a teljesítményt ezen technikával növelni! De igaz is az Opelba a fiat dízelek kiválóan működnek( gondolok lendkerék, kupplung, porlasztócsúcs...stb) :lol:

Szerintem először a tiszteletet kellene megadni a régi fórumozóknak, és nem lenézni őket ha kevesebb autó fordult meg a kezük alatt.

Másodszor, ez egy opel fórum, és nem VW, így ez nem annyira idevaló téma.

Harmadszor meg csak annyit, hogy annyi gondom mint egy golfom dizel motorjával, az összes autómmal nem volt.

Link to comment
Megosztás:

opelszervizbe dolgozok! kicsit több autó megfordult a kezem alatt mint egyes "géniuszoknak"! :lol:

Amúgy Győrben az Audi-konszernhez filléres áron van minden :lol:

A Pd-t azért fejezik be mert nem tudják a teljesítményt ezen technikával növelni! De igaz is az Opelba a fiat dízelek kiválóan működnek( gondolok lendkerék, kupplung, porlasztócsúcs...stb) :lol:

:D

még egy márkaszervizes köcsög :D

legalább van még egy ember akit lehet fikázni, hogy lop, átver, meg minden :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

opelszervizbe dolgozok! kicsit több autó megfordult a kezem alatt mint egyes "géniuszoknak"! :lol:

És akkor mivan....? Most hová sz@rjunk....?

Valószínű senki sem fog seggre űlni a szakmádtól, leginkább azért sem, mert rajtad kívűl vannak még köztünk hasonló kvalitású emberek, mérnökök és olyanok is akik elszántságból és versenyszerűen foglalkoznak az opellel, tele sok-sok tapasztalattal.

Ha tagja akarsz lenni ennek a közösségnek tedd azt segítő és jó szándékkal, a kivagyiságra és a fikázásra semmi szükség.

Hülyeségekkel meg ne példálózz, ez csakis téged minősít..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Látom csúnya lavinát indítottam el akaratom ellenére!

Már a diesel topicban ajánlottam ezt a szösszenetet, de most itt is megteszem e meddő vita lezárása érdekében:

http://totalcar.hu/magazin/technika/pdtdi!1

Off márkás szerelőnek égett a bőr az ábrázatán amikor látta, hogy milyen számlát állítanak ki a munkák után. Mint márkafüggetlen vállalkozó olcsóbban és különbül meg tudja oldani a dolgokat, de ott garit nem tudnak érvényesíteni. Viszont a saját nevét adja hozzá garanciaként, és nem a márka renoméját, hanem a megélhetését kockáztatja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Éppen astra classic kombi vásárlás előtt állok, használtat szeretnék de 1-2 évesnél nem öregebbet. figyelem a hasznaltauto.hu-t és találtam is két szimpatikust (egyébként pont az opel gombosnál:) http://www.hasznaltauto.hu/2461694_opel_astra_2008

http://www.hasznaltauto.hu/2446025_opel_astra_2008

Még a rendszámok is követik egymást :lol: Szeretném kérni a tanácsotokat, hogy szerintetek lehet-e, érdemes-e alkudni és mennyit, van egy 9 éves yarisom ami viszont meglepően magas áron megy a hasznaltauton (1mill) érdemes-e beszámítattni? Mire figyeljek az autóknál? vagy ilyen fiatalon még nem szabad, hogy baja legyen?

köszi, hogy segítetek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Éppen astra classic kombi vásárlás előtt állok, használtat szeretnék de 1-2 évesnél nem öregebbet. figyelem a hasznaltauto.hu-t és találtam is két szimpatikust (egyébként pont az opel gombosnál:) http://www.hasznaltauto.hu/2461694_opel_astra_2008

http://www.hasznaltauto.hu/2446025_opel_astra_2008

Még a rendszámok is követik egymást :lol: Szeretném kérni a tanácsotokat, hogy szerintetek lehet-e, érdemes-e alkudni és mennyit, van egy 9 éves yarisom ami viszont meglepően magas áron megy a hasznaltauton (1mill) érdemes-e beszámítattni? Mire figyeljek az autóknál? vagy ilyen fiatalon még nem szabad, hogy baja legyen?

köszi, hogy segítetek!

Nem akarok beleszólni, de ugyanennyi az Optima II felszereltségő Z14XEP 5a (igaz nem kombi), de legalább új!

És hidd el, többet ér az új, mint a kombi! Nem mindegy, egy új autóba beleülni, vagy egy használtat halytani!

Link to comment
Megosztás:

Hali.

hát, hogy érdemes-e beszámíttatni, azt így nehéz megmondani, először mondjon egy árat az Opel, aztán kezd el kalkulálni, hogy megéri-e.

Alkudni meg szinte "kötelező".

Próbakör legyen, figyelni meg érdemes a váltóra, kormány járása, klima jó-e?

Miki

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok beleszólni, de ugyanennyi az Optima II felszereltségő Z14XEP 5a (igaz nem kombi), de legalább új!

És hidd el, többet ér az új, mint a kombi! Nem mindegy, egy új autóba beleülni, vagy egy használtat halytani!

Köszi, hogy beleszóltál :lol: én is gondoltam erre és kicsit és a következőkre jutottam: valóban annyi az 5ajtós DE abba van egy kormány és pont. (jóhogy most volt valami klíma akció....) másodszor nekem kombi kell és összeraktam ugyanezt kombiba ami 3.6millió lett tehát 9 hónap és 13000km az 1millóval rosszabb autó? remélem nem :lol:

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

hát, hogy érdemes-e beszámíttatni, azt így nehéz megmondani, először mondjon egy árat az Opel, aztán kezd el kalkulálni, hogy megéri-e.

Alkudni meg szinte "kötelező".

Próbakör legyen, figyelni meg érdemes a váltóra, kormány járása, klima jó-e?

Miki

Köszi, figyelni fogok!

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok beleszólni, de ugyanennyi az Optima II felszereltségő Z14XEP 5a (igaz nem kombi), de legalább új!

És hidd el, többet ér az új, mint a kombi! Nem mindegy, egy új autóba beleülni, vagy egy használtat halytani!

Egyetértek, az újat te járatod be, stb. Ha meg caravan kell mindenképp akkor a másodikra szavazok!

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek, az újat te járatod be, stb...

Szvsz ez megítélés kérdése. Ha elég körültekintő vagy vásárláskor, akkor nem lehet baj a használt autóval sem, én például tutira nem adnék + 1milliót egy pukimentes autóért, nekem annyit nem ér... Főleg hogy egy új autónak az első egy-két évben a legnagyobb az értékvesztése, tehát olyankor lehet a legnagyobbat bukni rajta anyagilag, azonkívül sztem egy autónál sosem a kor számít, hanem az állapot. Egy gyönyörűszép gyári állapotú 1987-es Kadett E számomra többet ér mint egy vadonatúj Astra Classic, de ez az én véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, hogy beleszóltál :lol: én is gondoltam erre és kicsit és a következőkre jutottam: valóban annyi az 5ajtós DE abba van egy kormány és pont. (jóhogy most volt valami klíma akció....) másodszor nekem kombi kell és összeraktam ugyanezt kombiba ami 3.6millió lett tehát 9 hónap és 13000km az 1millóval rosszabb autó? remélem nem :lol:

üdv.

Optima II:

légkondi, első el. ablakok, allítható magaságú kormány/vezetőülés, 2légzsák stb.....

csak mert eddig elég volt egy yaris. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Optima II:

légkondi, első el. ablakok, allítható magaságú kormány/vezetőülés, 2légzsák stb.....

csak mert eddig elég volt egy yaris. :lol:

a yaris egy nagyon nagyon jó autó és öt éve problémamentesen elvisz mindenhova csak nagyobb kellenne ha lenni kombi yaris azt venném :lol: a kombi corolla meg irreálisan drága egyébként yarisban is van 2légzsák el ablak meg állítható kormány.

Link to comment
Megosztás:

HÁt igen új használt. Nem éri meg újat venni. Jobb venni egy használt de jól felszereltett normális áron, mint egy fapadosat újonan horrorért szvsz. A toyoták nagyon tartják az árukat, és ha szép jó akkor nem is olyan nehéz eladni. Astrából meg mint égen a csillag, így lehet ign jókat találni. De az a két autó jó lehet ilyenek jó elkapni sztem

Link to comment
Megosztás:

  1. Akinek van rá pénze és ez a heppje vegyen új autót, aki kevesebből gazdálkodik v. nincs fölösleges az fiatal használtat vegyen, legföljebb kiszellőzteti. Ma már akkora a használtpiaci kínálat, hogy retek, gányolt, főnix, estleg szakszerűen javított járgányt nehéz jóautóáron eladni. Nem szégyen megbízható emberrel átnézetni, beméretni töviről hegyire. Egyébként is, nem megvenni, fenntartani! Na az már valami! Arra nincs hitel! :D
  2. A Yaris is kapható(volt?) Verso változatban, személy- és haszongépjárműként is. Egy ilyen 2003-as D4D-t nézegettem, de az Astra Caravan mellett labdába sem rúghatott. Árra, állapotra, korra, futásteljesítményre szinte tökéletesen megegyeztek.
  3. Az Opel az életben nem gyártott kombit! Caravan-t annál inkább.

Link to comment
Megosztás:

Szvsz ez megítélés kérdése. Ha elég körültekintő vagy vásárláskor, akkor nem lehet baj a használt autóval sem, én például tutira nem adnék + 1milliót egy pukimentes autóért, nekem annyit nem ér... Főleg hogy egy új autónak az első egy-két évben a legnagyobb az értékvesztése, tehát olyankor lehet a legnagyobbat bukni rajta anyagilag, azonkívül sztem egy autónál sosem a kor számít, hanem az állapot. Egy gyönyörűszép gyári állapotú 1987-es Kadett E számomra többet ér mint egy vadonatúj Astra Classic, de ez az én véleményem.

Gondold el, hogy ha mindenki így gondolkodná, akkor csak Kadet E-k szaladgálnának az úton. Az autógyárak kénytelenek lennének huszonéves autókat gyártani. :D

Link to comment
Megosztás:

Egy használt autó mindig lutri. Lehet nagyon jól, és nagyon rosszul is járni vele.

Egy autószerelő barátom szerint, és én is osztom a véleményét! Aki szegény az vegyen új autót, aki gazdag az meg vegyen használtat. Az újra nem kell költeni, a használtra meg többnyire igen. Gondoljátok csak bele. Áll úgy az ország, hogy 1-2 éves autót lecseréljen az átlag ember? Nem! Szóval aki ilyen korral adja el az autóját, az gyanús. Persze vannak kivételek is tudom. Csak mennyi az esély hogy ilyen kivételest találsz?

Link to comment
Megosztás:

  1. Akinek van rá pénze és ez a heppje vegyen új autót, aki kevesebből gazdálkodik v. nincs fölösleges az fiatal használtat vegyen, legföljebb kiszellőzteti. Ma már akkora a használtpiaci kínálat, hogy retek, gányolt, főnix, estleg szakszerűen javított járgányt nehéz jóautóáron eladni. Nem szégyen megbízható emberrel átnézetni, beméretni töviről hegyire. Egyébként is, nem megvenni, fenntartani! Na az már valami! Arra nincs hitel! :D
  2. A Yaris is kapható(volt?) Verso változatban, személy- és haszongépjárműként is. Egy ilyen 2003-as D4D-t nézegettem, de az Astra Caravan mellett labdába sem rúghatott. Árra, állapotra, korra, futásteljesítményre szinte tökéletesen megegyeztek.
  3. Az Opel az életben nem gyártott kombit! Caravan-t annál inkább.

Én azért mondtam, hogy új 5 ajtós, mint karavánt, mert az új 5a-s is ugyanannyi, mint amenyiért belinkelte a karavánt.

Aztán mindenki döntse el maga, mi kell Neki. A használtban benne van a rizikó, az újat meg Te járatod be, és tudod, mi történt vele....Föleg hogy a használt és az új ugyanolyan árban van... ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.