Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Sztem általánosítasz, vagy rossz tapasztalataid vannak.

Oké hogy ez a nagy magyar valóság, és lehet hogy általában igaz is a kereskedésben árult autókra, de nem mindre.

Egyetértek voszival, ki lehet fogni jót, csak keresni kell, nem megvenni az első szépen kipolírozott verdát.

Ez nem általánosítás, hanem észrevétel részemről.

Neppernél nagyon sokat kell keresgélni mire az ember kifog egy tuti darabot.

Amikor vettem atómat, Szf-on végignéztem legalább tíz kereskesdést és a tízből kilencben át akartak kúrni!

A legdurvább az volt amikor beültem a szarrá amortizált Belga taxiba (ez később derült ki), és elkértem a kulcsot, indítás után (ELINDULT!) megrökönyödve nézem a km számlálót ami tizenhatezer párszáz km.-t mutatott.... Kérdezem jól szituált (drogos kinézetű) nepper barátunktól.. ez valós futás? erre foghegyről aszongya, mé nem látod a számokat.. ez ennyit ment... Nna tolassanak vissza ezek a kötsögök az anyjukba százzal!!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Ismerőseimmel történt: OFF Skoda Fabiát ON vettek újonnan, szalonból. Később, egy kisebb koccanás után derült ki, hogy a szalonban eladás előtt már megtörték és javították, és nem a legszakszerűbben - a 0 kilométeres autót. Ne általánosítsunk, ez rendben is van, csak az a gond, hogy szerintem ehhez hasonló történeteket (pláne használt autóval) majd' mindegyikünk tudna említeni - és így ez már nem OK. Akár egy ilyen eset is meg tudja ingatni az ember hitét - joggal...

És nem akarok a Lajtán túlra mutogatni, de szerintem a fenti eset ott például (következmények nélkül) nem történhetne meg.

Szóval, amit nálunk tehet az ember: bizalmatlannak kell lenni, nyomozni, nem engedni megvezetni magunkat. A "hasitasi nem kér kódot"-népeket meg messzire el kell kerülni...

Link to comment
Megosztás:

MINDENKI azt LÁT meg amit akar!!

Nem idegesítem tovább magam a témán csak még egy dolog: Bemegy a madár a kereskedésbe és majd jön a rinya a kereskedőtől, egy idős papé volt az autó aki csak szomszéd faluba járt át vele misézni, meg miseboré, meg még az ötven km-re lakó vak nagynénikéjét látogatta vele időnként... azé került bele ÖT! év alatt 35!e km... Persze! én meg a Gombóc Artúr vagyok és lepkeszárnyakon, trillázva röpködök virágról virágra...!!!

Na szóval nagyon észnél kell lenni autóvásárlásnál!

Hááát nem tudom...

5éves kocsinál a 35ezer km?Akár még igaz is lehet...Én sem vagyok pap, szinte minden nap megyek az autóval, ugyan nem nagy távolságokat (munkába járás pl:25km oda-vissza) de ha lenne egy anno újonnan vásárolt autóm és az most 5éves lenne, nekem sem lenne benne több 50ezer km.-nél...(10ezer/év)

Szóval nem azt mondom, hogy BIZTOS annyi van benne, hanem LEHET , hogy annyi van benne.Akár igaz is lehet.

Pár éve halt meg nagymamám idős szomszédja, egy 26ezer km.-t futott 10éves OFF Lada Samara ON maradt utána.Ilyen is van.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként eldöntöttem nem kell Lacsi, nekem G astra kell.

Ma ültem mindkettőben és a szívem a G-ben dobogott sokkal hevesebben, az a nekem való kocsika :)

Szerelem volt első látásra :)

És korban rámegyek a fiatalabbakra 2-3 éveset veszek max. és ha tehetem csak magánszemélytől.

A kereskedőktől azért inkább távol tartom magam.

Nem lesz könnyű megtalálni az IGAZIT, de előbb-utóbb csak sikerül :D

Link to comment
Megosztás:

Egyébként eldöntöttem nem kell Lacsi, nekem G astra kell.

Ma ültem mindkettőben és a szívem a G-ben dobogott sokkal hevesebben, az a nekem való kocsika :)

Szerelem volt első látásra :)

És korban rámegyek a fiatalabbakra 2-3 éveset veszek max. és ha tehetem csak magánszemélytől.

A kereskedőktől azért inkább távol tartom magam.

Nem lesz könnyű megtalálni az IGAZIT, de előbb-utóbb csak sikerül :D

Szia! Én tavaj szeptemberben vettem meg a gépet, budapesten az élessaroknál, a nagy autópiacon. És mire rátaláltam volt jóópár hónap mire azt mondtam, hogy "itt az előleg". Ne aggódj, mindíg van egy jó fogás, csak várni kell (persze nyitott szemmel :lol: )

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Egyébként abban az autóban ami miatt elkezdtem tobzódásom, legalább a duplája km van.

Ezzel egyenlőre nincs is baj, hanem azzal amikor a jóhiszemű vásárló elhiszi ezt a futásteljesítményt, na meg a megmókolt szervízkönyvet és elkezdi használni az autót, egyszercsak pákk, elszakad a vez.szíj.

Ilyenkor madarunk rohan fűhöz, fához jajveszékelve... és azt mondja mindenkinek (+leírja a népítéletben) ,hogy az Opel az egy nagy szarfoshugy autó, és még elvárja, hogy sajnálják is, mert ő egy ilyen szart vett.

"Na mára eleget tanultatok... ketyeg az óra..." :)

Link to comment
Megosztás:

én ehhez nem tudok már érdemben hozzászólni, legfeljebb annyit, hogy örülök, hogy jaygab kollégát jó irányba tereltük, g asztrát ilyen hozzáállással érdemes vásárolni. a szürke nem éppen egy világbajnok vétel, de nem rossz, és lehet 35ezer, meg az is lehet 70ezer km van benne (70ezernél mindegyik g asztrám sokkal kopottabb volt, az opc-t leszámítva, de az hímes tojás életet élt). a lényeg, hogy olyan gépekből kell kiindulni, amelyekre eleve jó paramétereket mond az eladó. aztán seperc alatt kibuknak a kamuk.

sok iskert a keresgéléshez, ha van vmi told ide, ha szerencséd van, jól megköpködjük. :)

Link to comment
Megosztás:

Másik "nagy"gondom , hogy feketét szeretnék nagyon, de abból meg alig van eladó 1,4-es.

1. ez is majd'3 éves a 19.000km itt is lehet kamu, én sem megyek sokat ,de ez gyanúsan kevés

Szia!

1. Az én gépem is fekete, imádom is, de óhatatlanul is karcosodik, és "kellő" fényviszonyok mellett bántja az ember szemét... Olyankor egy kicsit bánom, hogy feketét vettem +120.000 HUF felárért... Már mások is utaltak rá, hogy elég kényes ez a színe a G-nek (OPEL-nek?).

2. 11 hónapos a sajátom, és nincs még benne 9.000 km. sem. Apám 5 éves Clio-jában 29.000 km. van. Magyarán, nem elképzelhetetlen a fenti futásteljesítmény sem.

Ja, én is F-ből ültem át G-be, de ezzel az infóval gondolom nem vagy beljebb! :)

Azt tanácsolnám, hogy a hirdetett árakat "rugalmasan" kezeld, a piac kínálati, légy rámenős az alkukban!

Sok szerencsét!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

1. Az én gépem is fekete, imádom is, de óhatatlanul is karcosodik, és "kellő" fényviszonyok mellett bántja az ember szemét... Olyankor egy kicsit bánom, hogy feketét vettem +120.000 HUF felárért... Már mások is utaltak rá, hogy elég kényes ez a színe a G-nek (OPEL-nek?).

2. 11 hónapos a sajátom, és nincs még benne 9.000 km. sem. Apám 5 éves Clio-jában 29.000 km. van. Magyarán, nem elképzelhetetlen a fenti futásteljesítmény sem.

Ja, én is F-ből ültem át G-be, de ezzel az infóval gondolom nem vagy beljebb! :)

Azt tanácsolnám, hogy a hirdetett árakat "rugalmasan" kezeld, a piac kínálati, légy rámenős az alkukban!

Sok szerencsét!

Üdv!

A sötét színekról én is lebeszélnék mindenkit, mert kényes. Nem csak a sérülések miatt (erről nem sok tapasztalatom van) de minden porszem meglátszik rajta. szinte naponta hordhatnád mosóba, de az meg hazavágja a fényezést.

A futásteljesítményről meg annyit, hogy szerintem ma Magyarországon egy családi autónál elképzelhető az évi 5 és 20 ezer is. Aztán úgyis állapot dönt. Meg legelőbb a sofőrt nézd meg alaposan emberileg. Ha szeretettel beszél az autóról, akkor gondos gazda volt, ha lazább, akkor sz@rt rája. Ha nagyon vagány, lezser a tulaj, akkor lehet, hogy kinyomta szerencsétlennek a szemét is (push the pedal to the metal) és 30e km alatt annyit kapott, mint másnál 150 alatt... A női tualjtól is óvakodni, mert azoknál meg nagyobb eséllyel fordul elő egy padkázás, parkolási malőr... Meg egy nő általában nehezebben figyel fel a kocsi apró jelzéseire. Meg még egy dolog. Szerintem nem szabad autót Budapestről és környékéről vásárolni. Alava rosszak az utak, nagyobb a futómű igénybevétele. Kolléga G sedanjában, 140 ekm után kerék- és toronycsapágycsere... Egyébként használtan vette Győrben, de belenyúlt, mert az előző tulaj rafkós volt és Pestről levitte Győrbe eladni, pont amiatt, mert Pesten nehezebben talált volna madarat... Egyébként emiatt szerintem talán drágábbak is egy kicsit vidéken, de mondom, nagyobb eséllyel találsz megkíméltet.

Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Nos a km-er nem nagyon számít a magyar piacon, a leinformálhatóság annál inkább. Aki az én G-met vette meg, azóta is áldja a nevemet. Mindent számlával tudtam igazolni, mindent átnézhetett, kipróbálhatott...110.000 km-errel is Mobil 1 0w40es olajjal(!) üzemelt és azt sem ette...10 ezrenként volt szervizelve: összes szűrő + olaj. Ha valami nem volt okés, rögtön kuka, nem tákoltattam, eladáskor új Banner aksival adtam át, 4 évesen 1.65 millióért..

Link to comment
Megosztás:

De ugye autót is veszel majd? :)

Jó utat!

Hali!

Figyu,-szerinted miért nézegettem az Astrákat?! Valószínűleg azért,amire te is gondolsz...De egyenlőre ez van.Tisztában vagyok az utazás veszélyeivel ("Jó utat!").Motorikusan viszont nem volt gondom vele sosem.

A legközelebbi autócsere nem most lesz,addig meg még sokat fog változni az autókínálat.

Csá

Link to comment
Megosztás:

Szia! Én tavaj szeptemberben vettem meg a gépet, budapesten az élessaroknál, a nagy autópiacon. És mire rátaláltam volt jóópár hónap mire azt mondtam, hogy "itt az előleg". Ne aggódj, mindíg van egy jó fogás, csak várni kell (persze nyitott szemmel :lol: )

Sok sikert!

Nem szeretném elkapkodni, de már jóóó lenne benne ülni...enni...aludni.......na jó wécézni azért kiszállok belőle, de odáig azért vele közlekedek majd :)

én ehhez nem tudok már érdemben hozzászólni, legfeljebb annyit, hogy örülök, hogy jaygab kollégát jó irányba tereltük, g asztrát ilyen hozzáállással érdemes vásárolni. a szürke nem éppen egy világbajnok vétel, de nem rossz, és lehet 35ezer, meg az is lehet 70ezer km van benne (70ezernél mindegyik g asztrám sokkal kopottabb volt, az opc-t leszámítva, de az hímes tojás életet élt). a lényeg, hogy olyan gépekből kell kiindulni, amelyekre eleve jó paramétereket mond az eladó. aztán seperc alatt kibuknak a kamuk.

sok iskert a keresgéléshez, ha van vmi told ide, ha szerencséd van, jól megköpködjük. :)

Jó irányba tereltetek, legalábbis nagyon remélem :D

Az biztos, hogy hülyeség volt eddig a részemről az internet mögé bújva leírásokat,teszteket és népítéleteket olvasgatva, képeket nézegetve akarni eldönteni, hogy mit is vegyek.

Ha 2 különböző márkában ülve nagyjából egyformán jól, kényelmesen érzem magam, pénzben sincs nagy különbség köztük, akkor lenne értelme a könnyebb döntés érdekében utánajárni a dolgoknak.Rengeteg órát pazaroltam el olyan márkák utánolvasására, amibe ma beülve kényelmetlenül éreztem magam és úgy szálltam ki belőle, hogy tudtam nekem ez nem kell.Ilyen volt pl:ma a OFF seat leon, chevrolet lacetti,valamint egy hatalmas csalódás az új ford focus. ON Az utóbbiban egyszerűen nem fértem el még annyira sem mint a lacsiban, vagy egy kis (új)corsában (ebbe csak kíváncsiságképpen ültem be a focus után).

Igaz, hogy 196cm vagyok,100kg , de a focustól nem ezt vártam...Kormány és ülésbeállítás után sem tudtam a fékre tenni a lábam a kormánytól és mindemellett mögöttem NULLA hely...PFFF!! Bocs az OFF-ért

Még mindig OFF, de mivel szülői segítséggel +pénz állt a házhoz, így felmerült bennem a H astra lehetősége is.

Mit érdemes inkább szerintetek, gondolom azért itt nem csak G-s fanok vannak, hanem úgy unblock Opel -fanok is.

Max.2 milláig egy fiatalabb G, vagy egy öregebb H???

Egyáltalán érdemes-e a H-ban gondolkodni, jobb-e annyival, vagy csak szebb nála (szerintem szebb legalábbis)...

Szervízigényeket megbízhatóságot, típushibákat figyelembe véve melyik?

Ma ültem opel szalonban mindkettőben, a külső-belső designt tekintve jobban tetszik a H és talán egy picit nagyobbnak is érzem, kényelmesebb stb... (de ez lehet, hogy placebo ):lol:

Alkudni fogok pofátlanul az biztos, ha meg sem próbálom akkor esély sincs (jóval) kevesebbért elhozni...

Feketéről meg már lassan hagyom magam lebeszélni, de maximálisan igazak az általad felsoroltak a kényességét illetően...

Vidék nekem húzós lenne, pláne ha már eladom addigra az F-et, akkor mivel megyek el megnézni?

Haver nem mindig ér rá, busz, vonat? pfff

Kereskedős:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...winport-3392587

Link to comment
Megosztás:

Hmmm.

Ha nem magánszemélytől venne az ember, erről mi a vélemény?Hallottatok erről?

Nem tűnik rossznak, az esetlegesen picit magasabb árért cserébe amit adnak az nagyon komolynak tűnik :)

http://g2auto.hu/index.php

http://g2auto.hu/what_is_g2/wa_services.php

http://g2auto.hu/usedcar.php?single=1&...%20Classic%20II

http://g2auto.hu/usedcar.php?single=1&...model=ASTRA%20G

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok.Nekem gyanús a 2007-es autó L-es rendszámmal(fehér)úgyanis az enyém is 2007-es és bizony még K-s rendszáma van.Egyébként,ha jársz velencén,akkor a Kun Peti emlékheje után van 1 autóker.és ott van G astra 2009-es 10000km-el,ha jól tudom 2,2-ért.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok.Nekem gyanús a 2007-es autó L-es rendszámmal(fehér)úgyanis az enyém is 2007-es és bizony még K-s rendszáma van.Egyébként,ha jársz velencén,akkor a Kun Peti emlékheje után van 1 autóker.és ott van G astra 2009-es 10000km-el,ha jól tudom 2,2-ért.

K, vagy L oly mindegy......

Link to comment
Megosztás:

K, vagy L oly mindegy......

Azért nem egészen. A rendszámcsere mindig gyanús. Lehet, hogy csak szélvédőcsere volt, de akkor az miért? Vagy netalán két darabból rakták össze?

Mivel kínálati piac van, szerintem az olyanokat, amiknek a rendszáma fiatalabb, mit az évjárat, ki kell lőni.

Egyébként a K és L közti váltás 2007 december környékén volt. Anyuék 2007 december és KZM, kolléga 2008 február KZY, de 2007 decemberében láttam már LAH rendszámot is. Tehát ha 2007 év végi a kocsi és LA-val kezdődik az szerintem nem kizáró ok. Ha LN lenne, na az már gyanús...

Link to comment
Megosztás:

Azért nem egészen. A rendszámcsere mindig gyanús. Lehet, hogy csak szélvédőcsere volt, de akkor az miért? Vagy netalán két darabból rakták össze?

Mivel kínálati piac van, szerintem az olyanokat, amiknek a rendszáma fiatalabb, mit az évjárat, ki kell lőni.

Egyébként a K és L közti váltás 2007 december környékén volt. Anyuék 2007 december és KZM, kolléga 2008 február KZY, de 2007 decemberében láttam már LAH rendszámot is. Tehát ha 2007 év végi a kocsi és LA-val kezdődik az szerintem nem kizáró ok. Ha LN lenne, na az már gyanús...

Nah azt nem tudtam, hogy ha szélvédőcsere van akkor rendszám is cserélődik......akkor már értem..

Link to comment
Megosztás:

Vagy ha külföldrôl hozták, mint az enyémet... ez esetben OK, nem? 2003-as és KGM az enyimé

Az is előfordulhat (már ha megéri valakinek az idióta reg. adó miatt.).

A lényeg szerintem, hogy eltérő rendszám esetén mindig gyanakodjon az ember és kérdezzen rá!

Link to comment
Megosztás:

Nah azt nem tudtam, hogy ha szélvédőcsere van akkor rendszám is cserélődik......akkor már értem..

Ez engem is meglep, ugyanis kollégám vitte a biztosítós papírjait, meg az autó összes iratát és újra legyártották azt a kis matricát.

U.i.: Nehogy már egy kavics miatt újra kelljen műszakiztatni és papírozni a vasat! :)

Link to comment
Megosztás:

Ez engem is meglep, ugyanis kollégám vitte a biztosítós papírjait, meg az autó összes iratát és újra legyártották azt a kis matricát.

U.i.: Nehogy már egy kavics miatt újra kelljen műszakiztatni és papírozni a vasat! :)

Nem írtam le teljesen ezt a rendszámcsere dolgot.

Kifizettem a foglalót a kereskedésben az autóra és ugye rögtön nem hozattam el mivel hiteles is volt a mutatvány, de azért még mielőtt eljöttem gondoltam vetek egy pillantást a gépre (még cikizett is a nepper, hogy: "nézd ám meg mégegyszer me lehet közbe eltűnt róla vmi").

Na mindegy ahogy ott nézelődök észreveszem, hogy nincs meg a matrica a szélvédőn, persze "barátunk" rögtön próbálta menteni a helyzetet... ott van az vhol, a kesztyűtartóban vagy valahol bent kallódik az autóban.

Persze nem lett meg és megígérték mire jövök az autóért (5 nap) addigra meglesz az új rsz.

és mi történt vala??

Az nap még négy órát vártam mire B.almádiból meghozták az új rsz.t... és még otthon utólag vettem észre, hogy még az árát is rámverték... nem baj.. remélem gyógyszerre költötték a zsét..

Ezé megfogadtam legközelebb Új autót veszek és én fingok bele először.. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.