Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Caravanba 1,4-es? Hát ne várj csodát. Bár ez nem a konkrét autóhoz kapcsolódik.

ezen mindig elgondolkozok: 11 LE ekkora különbséget okoz?

Fordnál (Focus) biztos észrevehető a difi: 75 (1,4) vs 10x (1,6) LE, de ez itt ekkora probléma?

nem hajtottam egyet se a 4ből, talán 2*5-10 km-t vezettem Opel Astra sedan 1,4 v. 1,6-ot.

hasonlítgatni nemigen tudok, semmit semmihez..

Link to comment
Megosztás:

ezen mindig elgondolkozok: 11 LE ekkora különbséget okoz?

Fordnál (Focus) biztos észrevehető a difi: 75 (1,4) vs 10x (1,6) LE, de ez itt ekkora probléma?

nem hajtottam egyet se a 4ből, talán 2*5-10 km-t vezettem Opel Astra sedan 1,4 v. 1,6-ot.

hasonlítgatni nemigen tudok, semmit semmihez..

A mindennapokban biztosan elég a 90 ló is.

Link to comment
Megosztás:

pont ebben érzek hiányosságot :-(

nem akarok offolni, holnap 1 szakemberrel megyek FordFocus-t nézni itt a lakhelyemen (sok a kérdőjel, inkább csak szaglászás lesz sztem)

Opel G-ből most sajna csak ferdehátú van a környéken magánszemélytől

Akkor most szakembert keresünk Lacikiss cartárs számára, aki segítene Nagykanizsán v. környékén :).

A mindennapokban biztosan elég a 90 ló is.

Egy Caravan-nál már nem árt, ha van nyomaték is. Ott nagyobb az ön- és az összsúly. Inkább benzines 1.6-tól v. dízel viszi rendesen (és gazdaságosan).

Link to comment
Megosztás:

Lehet csak a fényképezés és a szilikontúladagolás miatt fénylik annyira a kormány!

A műszerfala is fényes,pedig az biztos nincs lekopva.Úgy egyáltalán túlontúl

fénylik az egész autó!

Off

Már a múltkor akartam Oggy kérdezni,hogy a neved a rajzfilmes Oggy vagy más?

Mikor a gyerek pici volt sokat néztük,bírtam én is.http://keenookevin.files.wordpress.com/2009/05/oggy.jpg

On.

Igen a nickem a rajzfilmes Oggy, mert még mindig nagyon imádom!

Szerk:

Ajaj képpel idéztem, ezer bocsi!

Link to comment
Megosztás:

Egy Caravan-nál már nem árt, ha van nyomaték is. Ott nagyobb az ön- és az összsúly. Inkább benzines 1.6-tól v. dízel viszi rendesen (és gazdaságosan).

Üdv!

Nekem Caravan 1.4 Z14XE

A tapasztalat a következő: Veszprémben lakom, ezért elég sok az emelkedő. Azokat meg tudja érezni. Ugyanakkor a fogyasztásban nem jobb, mint az 1.6-os. Nekem a kombi Caravan arra kell, hogy a pici leányomnak (jövő héten lesz egy éves :) ) a babakocsit és járókát kényelmesen be tudjam rakni, mikor meglátogatjuk a nagyszülőket, szóval nagy terjedelmű, de viszonylag kis súlyú dolgokat szállítok (ennek ellenére volt már benne 400 kg zsákos beton is, azt azért megérezte). Ezzel simán lehet tartani a forgalom tempóját és országúton előzni is lehet 90-100 környékén. Nyilván elsősorban autópályán jön elő a komoly hátrány, itt bizony 4ezret forog 130-nál, ami azért dob a fogyasztáson is.

A tanulság szerintem az, hogy mindenkinek át kell gondolnia, hogy mit fog az autóval szállítani és milyen gyakran és milyen úton. Ha sok a város, országút és inkább a terjedelmes, de könnyű dolgok akkor elég lehet az 1.4, de ha autópálya és járólap meg csempe a rakomány, akkor érdemesebb a dízel 1.6-os.

Nyilván függ a vérmérséklettől is, ismerek olyant, aki szerint egy kombiba 2.0 alatt nem szabadna motort tenni, persze az illető már elég sok BM részvényt (ejtsd: büntetőcédula) vásárolt...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra g vásárlását tervezzük, 4 vagy 5 ajtós változatot.

Családi autónak lenne. Érdekelne a csomagtartó mérete. Sajnos sehol nem találtam a konkrét méretre vonatkozó infot. Nem a liter érdekelne hanem a konkrét hossz szélesség és magasság.

Tudna valaki segíteni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra g vásárlását tervezzük, 4 vagy 5 ajtós változatot.

Családi autónak lenne. Érdekelne a csomagtartó mérete. Sajnos sehol nem találtam a konkrét méretre vonatkozó infot. Nem a liter érdekelne hanem a konkrét hossz szélesség és magasság.

Tudna valaki segíteni?

5 ajtóst vegyél!

A 4 ajtósnak lehet ,hogy nagyobb literben mérve a csomija,de korlátozottan pakolható csak.

Nagyobb doboz ,láda,gyerekkocsi,nagy csomag nem rakható bele a szűk nyilás miatt.

Az 5 ajtósé jobban kihasználható,sokféleképpen bővíthető,családoknak praktikusabb.

Ha addig nem lesz senki,aki megmérje akkor miután melóból reggel hazamegyek megmérem neked.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra g vásárlását tervezzük, 4 vagy 5 ajtós változatot.

Családi autónak lenne. Érdekelne a csomagtartó mérete. Sajnos sehol nem találtam a konkrét méretre vonatkozó infot. Nem a liter érdekelne hanem a konkrét hossz szélesség és magasság.

Tudna valaki segíteni?

konkrét méretet nem tudok, de egy ferdehátú 5 ajtósba elég sok mindent belehet pakolni..... meg szerintem nagyobb is a hely hátul.....szvsz...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra g vásárlását tervezzük, 4 vagy 5 ajtós változatot.

Családi autónak lenne. Érdekelne a csomagtartó mérete. Sajnos sehol nem találtam a konkrét méretre vonatkozó infot. Nem a liter érdekelne hanem a konkrét hossz szélesség és magasság.

Tudna valaki segíteni?

Asszem az ötajtósé 340 liter.

szerk.:..hú ezt benéztem, a méreteket sajna nem tudom, de szemre nem túl nagy, ezért vettem annó kombit, abba lehet pakolni..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra g vásárlását tervezzük, 4 vagy 5 ajtós változatot.

Családi autónak lenne. Érdekelne a csomagtartó mérete. Sajnos sehol nem találtam a konkrét méretre vonatkozó infot. Nem a liter érdekelne hanem a konkrét hossz szélesség és magasság.

Tudna valaki segíteni?

Üdv!

Csatlakoznék az előttem szólóhoz, kombit vegyél, ha családi autót akarsz. Egyébként az 5 ajtós csomagtartója 100 literrel kisebb, viszont könnyebben pakolható, a szedánba sok apró csomagot tudsz betenni. Babkocsi igazándiból mindkettő esetén felejtős (őseimé 5 ajtós, tapasztalatból mondom, hogy babakocsival gyakorlatilag tele van), csak a kombi az igazi... :)

Link to comment
Megosztás:

a babakocsi keresztbe hosszába befér 1 caravan-ba és rengeteg hely marad.

nekem most a caravan is kezd kicsi lenni.

múltkor haver lökösei csak keresztben fértek el. csak egy kis ráhatással sikerült becsukni az ajtót.

most az 190es szállítási hosszal rendelkező horgászbotokat nem tudom hova fogom tenni.

a hátsóajtótól az első ülésig kb. 165cm-t mértem.

Link to comment
Megosztás:

Kisasszony az összel elnyeelt egy 55-ös hagyományos tévét gyári csomagolásban, oszt még a kalaptartót se kellett levenni, ööö azt asszem levettem, de már megtanultam előtte, hogyan kell ledönteni a hátsó üléseket, arra semmi szükség nem volt. Bazi nagy doboz volt. Na röhögtem, ezt varázsolja be egy limuzin Astrába valaki! :) Ha meg mégis ledöntöd, kisteherré alakul át. Imádom.

Link to comment
Megosztás:

Kisasszony az összel elnyeelt egy 55-ös hagyományos tévét gyári csomagolásban, oszt még a kalaptartót se kellett levenni, ööö azt asszem levettem, de már megtanultam előtte, hogyan kell ledönteni a hátsó üléseket, arra semmi szükség nem volt. Bazi nagy doboz volt. Na röhögtem, ezt varázsolja be egy limuzin Astrába valaki! :) Ha meg mégis ledöntöd, kisteherré alakul át. Imádom.

Ja, csak az a gáz, hogy a hátsó ülőlap osztatlan, az F-ben meg osztott volt. Tehát döntögetéskor a gyerek marad otthon, mert nincs hová tenni az ülését. Ezt a részét én utálom.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az a fura, hogy az ülőlap borigatható? Télleg? Na előszedem a kezelésit. Eddig úgy tudtam, hogy csak a támla része lehajtogatható. CL2-ben osztottan. :D

Nem,megtévedtem.Mea culpa maxima. :)

Felületesen olvastam és én a háttámlára gondoltam.Természetesen az enyémben is egyben van az ülőlap.

Bocs,ha megtévesztettem valakit.

Link to comment
Megosztás:

Nem,megtévedtem.Mea culpa maxima. :)

Felületesen olvastam és én a háttámlára gondoltam.Természetesen az enyémben is egyben van az ülőlap.

Bocs,ha megtévesztettem valakit.

Nekem viszont 2004-es CL2 Caravan és az ülőlap és a háttámla is osztottan dönthető. Lehet, hogy évjáratfüggő? Ősöknek 5 ajtós CL2 van 2007 decemberi és ha jól emlékszem az is osztottan billenthető.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most regisztráltam, autóvásárlás előtt állok. Egy sportos Astra G a terv, OPC, vagy 2.2-es benzines 3-ajtós, esetleg 2.2-es coupe. Mire érdemes figyelni ezeknél a típusoknál ( azon kívül, hogy volt-e törve)? Hosszabb időre (5-6 év) tervezem, a korrózióvédelem is fontos. Garázs van, keveset megyek, évente 6-8 ezret.

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most regisztráltam, autóvásárlás előtt állok. Egy sportos Astra G a terv, OPC, vagy 2.2-es benzines 3-ajtós, esetleg 2.2-es coupe. Mire érdemes figyelni ezeknél a típusoknál ( azon kívül, hogy volt-e törve)? Hosszabb időre (5-6 év) tervezem, a korrózióvédelem is fontos. Garázs van, keveset megyek, évente 6-8 ezret.

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv: András

szia! üdv a fórumon!

Ha van rá lehetőség akkor vizsgáltasd be Opelnél az autót! magánszemélytől veszel gépet?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.