Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy F-em amit szeretnek eladni es venni egy G-t, de nem tudom eldonteni melyiket erne meg jobban az 1.4 vagy az 1.6...

Az autot rendszerint varosban hasznalnam 5-10 km-es tavokra, es havonta 1-2-xer 50km-es tavokra, es fontos hogy alacsony legyen a fogyasztas.

Koszi a valaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Mi az a twinport?

A sex vajon mi,a pia vajon mi?? :D

Idézet:

"A 16 szelepes motort fejlesztették tovább a hengerfejben a két szívószelepet külön kamrákba helyezve. Az egyikben egy kis szelepecske zárja el a beáramlás útját, ha csak félüzemben hajtjuk a gépet. Az ilyen módon átszabott robbanótérben számottevő áramlásba jön a benzin-levegő keverék, ami egyértelműen tökéletesebb égést, és így jobb hatásfokot eredményez. Meg kisebb fogyasztást."

Link to comment
Megosztás:

A 2004 utáni motorok már mind twinportosak?

szerintem ha tuttira akarsz menni, akkor ahogy PGA is írta nézd a motorkódot!!!

Z14XEP, vagy Z16XEP.

De amúgy a kocsi seggén jobb oldalt rajta van a twinport felirat, ha olyan.

Egyébként egy olyan F-ből váltottam át én is a G-re, mint amilyen neked van most.

Nem bántam meg. Majd kétszer úgy megy és kevesebbet fogyaszt <_< :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy Astra G vásárlását tervezem, ez lesz az első kocsim így nincs tapasztalatom autóvásárlás terén. Tanácsot szeretnék kérni tőletek.

A fórumot már olvasgatom egy ideje és sok hasznos infót találtam. Ezek alapján a részletek:

Évjárat: 2005-től (mindenképpen már twinportosat akarok) 2006,2007-ig (pénztárca határozza meg, 1,5M körül van rá keret)

1,4-es vagy 1,6-os twinport motor (ezt kb attól függ melyikből lesz jobb ajánlat)

5 ajtós kivitel (egyszerűen jobban tetszik, meg jobban lehet bele pakolni)

Keveset, 100e alatt futottat vennék, de elszomorított amit itt a fórumon olvastam erről, hogy gyakorlatilag futószalagon tekerik vissza az órákat.

Kb. 3-4 évre venném, keveset, ~10-15e-t tennék bele évente.

A héten megyünk majd körbenézni több helyre. Nyilván csak alap dolgokat tudunk majd rajta ellenőrizni (belső kopások, karosszéria, ilyesmi), ezért gondoltam ha már van egy kiválasztott akkor azt elviszem állapotfelmérésre. Erre viszont azt hallottam, hogy kereskedésekből nem igazán lehet őket elvinni felmérésre...

Szeretnék a kocsi előéletének is utánajárni. Szervizkönyv vagy rendszám alapján a zöldkártya adatbázisból felhívnám a szervizeket ellenőrzés (km állás, cserék) miatt. Ezzel kapcsolatban viszont kicsit szkeptikus vagyok. Egy ismeretlennek telefonon csak úgy kiadnak egy évekkel ezelőtt vizsgált kocsiról adatokat? Különben szervizkönyv nélkül ne is vegyek kocsit?

Egyébként találtam márkakereskedés+márkaszerviz helyen is megfelelőt, ott biztos lehetek benne, hogy jó állapotú a kocsi? Van aminek G2 minősítése is van. Az garancia a jó állapotra?

Köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy Astra G vásárlását tervezem, ez lesz az első kocsim így nincs tapasztalatom autóvásárlás terén. Tanácsot szeretnék kérni tőletek.

A fórumot már olvasgatom egy ideje és sok hasznos infót találtam. Ezek alapján a részletek:

Évjárat: 2005-től (mindenképpen már twinportosat akarok) 2006,2007-ig (pénztárca határozza meg, 1,5M körül van rá keret)

1,4-es vagy 1,6-os twinport motor (ezt kb attól függ melyikből lesz jobb ajánlat)

5 ajtós kivitel (egyszerűen jobban tetszik, meg jobban lehet bele pakolni)

Keveset, 100e alatt futottat vennék, de elszomorított amit itt a fórumon olvastam erről, hogy gyakorlatilag futószalagon tekerik vissza az órákat.

Kb. 3-4 évre venném, keveset, ~10-15e-t tennék bele évente.

A héten megyünk majd körbenézni több helyre. Nyilván csak alap dolgokat tudunk majd rajta ellenőrizni (belső kopások, karosszéria, ilyesmi), ezért gondoltam ha már van egy kiválasztott akkor azt elviszem állapotfelmérésre. Erre viszont azt hallottam, hogy kereskedésekből nem igazán lehet őket elvinni felmérésre...

Szeretnék a kocsi előéletének is utánajárni. Szervizkönyv vagy rendszám alapján a zöldkártya adatbázisból felhívnám a szervizeket ellenőrzés (km állás, cserék) miatt. Ezzel kapcsolatban viszont kicsit szkeptikus vagyok. Egy ismeretlennek telefonon csak úgy kiadnak egy évekkel ezelőtt vizsgált kocsiról adatokat? Különben szervizkönyv nélkül ne is vegyek kocsit?

Egyébként találtam márkakereskedés+márkaszerviz helyen is megfelelőt, ott biztos lehetek benne, hogy jó állapotú a kocsi? Van aminek G2 minősítése is van. Az garancia a jó állapotra?

Köszi a válaszokat!

A km óra visszatekerést azért nem eszik olyan forrón. Odamész megnézed, forgalmit is megnézed. Ha magánszemélytől van, akkor nem biztos, hogy tekergették, de a legjobb lenne ha magánszemélynél találnád meg az igazit. Akkor beszélhetsz a tulajjal, ami sokat elárul. Ennyi pénzért biztosan fogsz megfelelőt találni.

Aki nem áll elé az átvizsgálásnak, azt ott kell hagyni, és egy pecig sem gondolkozni azon, hogy jaj de jó lett volna. Valószínűleg oka van, ha nem nyitottak az átvizsgálásra a mai válságos világban.

Szervízkönyvvel és tulaj jelenlétében biztosan adnak ki infót az Opelnél. Tulaj nélkül nem biztos. Szerintem telefonon sem.

A szervízkönyvek nem véletlenül szoktak elveszni. Ha nem tudja megmutatni, elkezd mellébeszlni, hogy átadásra itt lesz, akkor szerintem felejtős.

A ZK-s elgondolásod, szerintem halva született.

A G2 garancia úgy tudom, csak fő alkatrészekre vonatkozik, nem mindenre. Azt nem tudom pontosan, hogy pontosan mit is tartalmaz, de az biztos, hogy bevizsgálják a kocsit, és többe kerül az autó a piaci árnál 100-200 ezerrel.

Link to comment
Megosztás:

Ne a km órát figyeld! Akár az első 1000 km-en is több kárt lehet okozni, mint amit a teljes élettartam alatt még elszenvedne.

Tessék teljes átvizsgálást, állapotfelmérést végezni/végeztetni. Ha nem te végzed, akkor te nevezd meg azt a szervizt ill. szakembert, aki ezt megejti és ne az eladó.

A G2 állítólag megbízható, "minden főbb részegysége megfelelően működik" és napi 24 órás mobilitási garanciát ad külföldön is, de ennek ára van.

Úgy látom az elvárásaid túlzottak G2 szempontból: 2005-2007, benzin, max.1.5MFt "Jelenleg adatbázisunkban nincs az Ön által megadott feltételeknek megfelelő autó". Kicsit feljebb lépve az árban van ez az 1db. /g2auto.hu/

Pl. itt ezért a G2-es árért, ezekben az évjáratokban rengeteg (90db) autó közül válogathatsz. Gondolj bele, hogy mennyi állhat még ezeken kívül eladósorban.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!

Kb 2 hete böngészem a hirdetéseket eleinte 1,5M alatt gondolkodtam, de ahogy olvasgattam a fórumot magasabbak lettek az elvárásaim. Így egy kicsivel többet is ráköltenék. Jelenleg csak kereskedésben találok megfelelőket, az ország másik felére nem akarok elmenni, hogy vagy jó lesz vagy nem (Fehérvár 100km-es körzetében keresünk).

Az említett kereskedésben van másik 2 hasonló is oda érdemes lesz elmenni.

Ma Fehérváron kettőt néztünk meg.

elso

Ennek végig márkaszervizben vezettet szervizkönyve volt. Viszont indítás után egy ideig érdekes "láncos" hangja volt a motornak. Felejtősnek tűnik.

masodik

Bal hátsó lámpa burkolata meg volt repedve, jobb dísztárcsa el volt törve (érdekes mert a képeken ezt még nem látni). A kormánykeréken új bőr borítás van. A vezetőülés oldala kopott kicsit. Egy pesti cégé volt a kocsi. Első 3 évben évi 30e km-eket ment. 1 éve volt benne 92e, most van benne 94. Állítólag a cég H-s Astrákra cserélte ezeket és a garázsban álltak...

Vélemények?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az elsőt már írtad miért nem érdemes választani, a másodiknál meg fura, miért kell 4 év után újrabőrözni a kormányt , és a vezetőülés sem kopik ki 100e km és 4 év alatt, pedálokat nem nézted esetleg? bár ennyi erővel 3e forintból azokat is fel lehet újítani.

Köszi a válaszokat!

Kb 2 hete böngészem a hirdetéseket eleinte 1,5M alatt gondolkodtam, de ahogy olvasgattam a fórumot magasabbak lettek az elvárásaim. Így egy kicsivel többet is ráköltenék. Jelenleg csak kereskedésben találok megfelelőket, az ország másik felére nem akarok elmenni, hogy vagy jó lesz vagy nem (Fehérvár 100km-es körzetében keresünk).

Az említett kereskedésben van másik 2 hasonló is oda érdemes lesz elmenni.

Ma Fehérváron kettőt néztünk meg.

elso

Ennek végig márkaszervizben vezettet szervizkönyve volt. Viszont indítás után egy ideig érdekes "láncos" hangja volt a motornak. Felejtősnek tűnik.

masodik

Bal hátsó lámpa burkolata meg volt repedve, jobb dísztárcsa el volt törve (érdekes mert a képeken ezt még nem látni). A kormánykeréken új bőr borítás van. A vezetőülés oldala kopott kicsit. Egy pesti cégé volt a kocsi. Első 3 évben évi 30e km-eket ment. 1 éve volt benne 92e, most van benne 94. Állítólag a cég H-s Astrákra cserélte ezeket és a garázsban álltak...

Vélemények?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az elsőt már írtad miért nem érdemes választani, a másodiknál meg fura, miért kell 4 év után újrabőrözni a kormányt , és a vezetőülés sem kopik ki 100e km és 4 év alatt, pedálokat nem nézted esetleg? bár ennyi erővel 3e forintból azokat is fel lehet újítani.

Igen, a pedálok is újszerűnek tűntek, a gumi szélei voltak csak kopottak.

Szervízkönyvvel és tulaj jelenlétében biztosan adnak ki infót az Opelnél. Tulaj nélkül nem biztos. Szerintem telefonon sem.

Ezek szerint közös adatbázisból dolgoznak? Egyik helyen meg tudják mondani mit csinált a másik szerviz?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!

Kb 2 hete böngészem a hirdetéseket eleinte 1,5M alatt gondolkodtam, de ahogy olvasgattam a fórumot magasabbak lettek az elvárásaim. Így egy kicsivel többet is ráköltenék. Jelenleg csak kereskedésben találok megfelelőket, az ország másik felére nem akarok elmenni, hogy vagy jó lesz vagy nem (Fehérvár 100km-es körzetében keresünk).

Az említett kereskedésben van másik 2 hasonló is oda érdemes lesz elmenni.

Ma Fehérváron kettőt néztünk meg.

elso

Ennek végig márkaszervizben vezettet szervizkönyve volt. Viszont indítás után egy ideig érdekes "láncos" hangja volt a motornak. Felejtősnek tűnik.

masodik

Bal hátsó lámpa burkolata meg volt repedve, jobb dísztárcsa el volt törve (érdekes mert a képeken ezt még nem látni). A kormánykeréken új bőr borítás van. A vezetőülés oldala kopott kicsit. Egy pesti cégé volt a kocsi. Első 3 évben évi 30e km-eket ment. 1 éve volt benne 92e, most van benne 94. Állítólag a cég H-s Astrákra cserélte ezeket és a garázsban álltak...

Vélemények?

a második autoval kapcsolatban: ettől a "kereskedotől" még levegot sem vennék.......egy mocskos simlis banda. Mielott megvettem a sajat automat en is neztem nala egy G astrat. Korbe leverve a festek a lokharitoról, szerinte ez gyorsan javítható persze engedni nem akart az arbol.. a motorter meg olyan tiszta, hogy uj koraban sem volt soha...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pakolhatóság szempontjából melyik a praktikusabb?

A caravan! :rolleyes: (amúgy a kettő közül az ötajtós)

Literre nagyobb a 4 ajtós csomagtere,de pakolni nem lehet olyan

jól a szűk nyílás miatt.Hogy konkrétan azt a babakocsit be lehet-e

rakni abba a kocsiba azt csak tapasztalati úton tudod meg,és kérdés,hogy

mit akarsz még betenni a csomiba!

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint közös adatbázisból dolgoznak? Egyik helyen meg tudják mondani mit csinált a másik szerviz?

Ezt nem tudom, én oda mentem, ahol szervizelték. Állapotfelmérésre, viszont máshova, mert ismerhetik a tulajt.

A második szerintem gyanús, egy cég vesz egy autót, hogy 3 évig használja, aztán egy évig a garázsba tartsa... Egy cég vesz egy autót, használja, majd beszámítja az újba és megy a kereskedésbe. Ha félre értettem valamit és a kereskedésbe állt egy évet, akkor sorry, minden esetre a kormánybőrözés magában gyanús.

Az első esetében ha jól látom twinport (meg írtad is, hogy azt akarsz) meg 130.000 km van, amikor már csereérett a lánc, csak gondolom az előző tulaj már nem biztos, hogy szeretné bevállalni. Erre még nem mondanám, hogy felejtős, csak jól meg kell nézetni, olyannak aki meg tudja állapítani, hogy mi csöröghet benne. Kérdés, hogy ki volt az előző tulaj ? Cég, magánember? Mondjuk öt év alatt a 130 soknak tűnik.

Link to comment
Megosztás:

ahol szervizelték a kocsit tehetsz egy próbát. ha rendesek elmondják mi volt a kocsival, valósak e a szervizkönyvben írtak, stb.

azt a szervízt ahol átnézeted Te válaszd ki. ne legyen részrehajlás.

ha babakocsi akkor caravan.

melléfér a kis bringa meg a gyerek 1001 cucca.

utána az 5 ajtós. végén a sedan.

Link to comment
Megosztás:

...a másodiknál meg fura, miért kell 4 év után újrabőrözni a kormányt , és a vezetőülés sem kopik ki 100e km és 4 év alatt...

Azért ez nem ilyen egyszerű, attól függ ki használta. Ha az előző tulaj gyűrűt hordott akkor hamarabb is elkophat a kormány bőrözése, ahogy az ülés is hamarabb elhasználódik egy 130kg-os tulaj alatt, mint egy 65kg-os alatt...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ehhez a kocsihoz mit szóltok így látatlanban a képek és leírás alapján?

Astra G Elegance

Az aktuális autóárakkal nem vagyok tisztában, de nem sok ez érte? Én tavaly áprilisban vettem a szintén 2003-as 1,7DT Caravan-t aut. klímával (ezekből csak az ISOFIX nincs, meg a hátsó ablakok kurblisak) 100E km-rel, 1,1 M-ért. Azóta meg eltelt másfél év... Igaz, hogy az ipsének megszorult hitele volt, de akkor is... Mondjuk, ha tuti az előélete, akkor talán... De ugye látatlanról beszélsz...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ehhez a kocsihoz mit szóltok így látatlanban a képek és leírás alapján?

Astra G Elegance

Nem néz ki rosszul de...

A váltószoknya gyanús (bár lehet csak rosszul látom), aztán, Mo.-i ótó, és hol a szervízkönyv??

Ha ebben 92 van akkor az enyémet is visszapörgetem 120-ra (persze hozzáértő nem hinné el) és úgy megy a piharcra!

Na meg amitől a hideg kiráz, a kiglancolt motortér!!

Ja és a szöveg! Ez a legfényesebb, legédesebb cukorka eztet szopogassad !! Meg az összes etetést is bevetették: hölgy tulaj stb..

Bár lehet csak én vagyok rosszmájú és télleg ez az év vétele... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az aktuális autóárakkal nem vagyok tisztában, de nem sok ez érte? Én tavaly áprilisban vettem a szintén 2003-as 1,7DT Caravan-t aut. klímával (ezekből csak az ISOFIX nincs, meg a hátsó ablakok kurblisak) 100E km-rel, 1,1 M-ért. Azóta meg eltelt másfél év... Igaz, hogy az ipsének megszorult hitele volt, de akkor is... Mondjuk, ha tuti az előélete, akkor talán... De ugye látatlanról beszélsz...

Akkor jól vetted 1,1-é..

Szekerem 4-éve pont a duplája volt!

Jajjaj most miket kapnák ezé a pénzé !!! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem néz ki rosszul de...

A váltószoknya gyanús (bár lehet csak rosszul látom), aztán, Mo.-i ótó, és hol a szervízkönyv??

Ha ebben 92 van akkor az enyémet is visszapörgetem 120-ra (persze hozzáértő nem hinné el) és úgy megy a piharcra!

Na meg amitől a hideg kiráz, a kiglancolt motortér!!

Ja és a szöveg! Ez a legfényesebb, legédesebb cukorka eztet szopogassad !! Meg az összes etetést is bevetették: hölgy tulaj stb..

Bár lehet csak én vagyok rosszmájú és télleg ez az év vétele... :rolleyes:

A zöldkariját 2009-ben még Pesten csinálták.

Amúgy szép,kár hogy 4 ajtós.Meg kellene nézni élőben,lehet,hogy jó!Csak drága,bár magánszemély...lehet enged többet!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.